Colt Walker - pytania dotyczące zakupu

Moderator: Moderatorzy CP

Laskowik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 20 maja 2015, 17:15
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Colt Walker - pytania dotyczące zakupu

Post autor: Laskowik »

Witam, mam zamiar sprawić sobie rewolwer czarnoprochowy na urodziny (w lipcu), i mój wybór padł na colta walker `a ( lubie jego rozmiar, a strzelałem z remika także mam odniesienie).

Pytań mam parę do Was koledzy w związku z tym zakupem, mam nadzieje że mi coś podpowiecie.

- Jak wiadomo Włosi różnie z dokładnością, a chciałbym kupić w miarę spasowany model.
W przypadku Remingtona mam Patterna z pedersoli i wiadomo że ze szczelinomierzem jechać go kupić nie trzeba. Czy w przypadku walkera znajde też jakąś droższą ale wypasioną pod względem konsrukcji wersję?

Jeśli pozostanie mi do wyboru Uberti czy Pietta jaki polecicie mi sklep? Czytałem o DoktorGun podobno każdy model sprawdzają sami przed kupnem w hurtowni – czy ten sklep to dobry pomysł?

Czy taki rewolwer warto wysłać do rusznikarza w celu sprawdzenia przez profesjonalistę i skorygowaniu parę rzeczy?
( Głównie myślałem o sfazowaniu cylindra i sprężyna pobojczyka coby nie opadał)
Na youtubie jest taki film -
koleś ma parę fajnych rzeczy zrobionych z rewolwerem, a korzystał z http://www.goonsgunworks.com/

Czy mamy w Polsce jakiś odpowiednik który wykonałby podobne rzeczy? Bo odsyłać broń do stanów to chyba troche przesada?

Chętnie dowiem się co o tym wszystkim myślicie?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
DRIZZLERE17
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 11 marca 2018, 14:03
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt Walker - pytania dotyczące zakupu

Post autor: DRIZZLERE17 »

Witam. Polecam zakup na miejscu, Walkery potrafią robić niespodzianki, zdarzają się nowe egzemplarze lekko nieosiowe albo blokada bębna nie pracuje prawidłowo i trzeba reklamować (tak było w moim przypadku). Nigdy nie spotkałem Walkera w wersji "DeLux" być może kiedyś takie były, bo w przeszłości wytwarzało je kilku producentów, teraz został tylko Uberti ewentualnie zakup używanego. Pierwsze to nie czekaj do lipca, bo wtedy może już wejść nowa ustawa, która z tego, co słyszałem będzie bardzo restrykcyjna, szczególnie jeśli chodzi o bron CP rozdzielnego lądowania, która podobno ma być na pozwolenie !!! Najpierw kup rewolwer wyprobuj go na strzelnicy, a potem podejmij decyzje czy warto go "tuningować".
Sieklapno
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 80
Rejestracja: 19 stycznia 2014, 13:10
Tematy: 1
Lokalizacja: Piaseczno
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt Walker - pytania dotyczące zakupu

Post autor: Sieklapno »

Można zamówić Walkera w innym wykończeniu. No w sumie to niby DLX, niby nie DLX. Na pewno będzie grawerowany. Przynajmniej w katalogu Uberti jest taka opcja. Nie wiem, czy za innym wyglądem i pewnie o kilka PLN wyższą ceną będzie szła lepsza jakość... Ale jedno wiem. Rewolwer najlepiej oglądaj osobiście. Jak w sklepie są dwa, trzy, to wybierzesz najlepszy z nich, a jak zamówisz przez internet, to dostaniesz kota w worku...
Laskowik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 20 maja 2015, 17:15
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt Walker - pytania dotyczące zakupu

Post autor: Laskowik »

Ok czyli latarka, szczelinomierz i jazda do sklepu... A z tym wykończeniem to znalazłem w Ubertim coś takiego jak Antique Finish. Ktoś wie co to i czy nie będzie problemów konserwacyjnych bo nierdzewka to chyba nie jest a ja chce kupić broń do strzelania a nie do oglądania :P
Sieklapno
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 80
Rejestracja: 19 stycznia 2014, 13:10
Tematy: 1
Lokalizacja: Piaseczno
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt Walker - pytania dotyczące zakupu

Post autor: Sieklapno »

To na pewno nie jest nierdzewka, ale jeśli będziesz dbał o broń, to nic się nie stanie.
Ostatnio zmieniony 28 maja 2018, 13:38 przez Sieklapno, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Cereus
Sponsor Forum
Sponsor Forum
Reactions:
Posty: 2171
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 22:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Ozorków
Grupa: Sponsor Forum
Kontakt:

Re: Colt Walker - pytania dotyczące zakupu

Post autor: Cereus »

Laskowik pisze:Witam, mam zamiar sprawić sobie rewolwer czarnoprochowy na urodziny (w lipcu), i mój wybór padł na colta walker `a ( lubie jego rozmiar, a strzelałem z remika także mam odniesienie).

Pytań mam parę do Was koledzy w związku z tym zakupem, mam nadzieje że mi coś podpowiecie.

- Jak wiadomo Włosi różnie z dokładnością, a chciałbym kupić w miarę spasowany model.
W przypadku Remingtona mam Patterna z pedersoli i wiadomo że ze szczelinomierzem jechać go kupić nie trzeba. Czy w przypadku walkera znajde też jakąś droższą ale wypasioną pod względem konsrukcji wersję?

Jeśli pozostanie mi do wyboru Uberti czy Pietta jaki polecicie mi sklep? Czytałem o DoktorGun podobno każdy model sprawdzają sami przed kupnem w hurtowni – czy ten sklep to dobry pomysł?

Czy taki rewolwer warto wysłać do rusznikarza w celu sprawdzenia przez profesjonalistę i skorygowaniu parę rzeczy?
( Głównie myślałem o sfazowaniu cylindra i sprężyna pobojczyka coby nie opadał)
Na youtubie jest taki film -
koleś ma parę fajnych rzeczy zrobionych z rewolwerem, a korzystał z http://www.goonsgunworks.com/

Czy mamy w Polsce jakiś odpowiednik który wykonałby podobne rzeczy? Bo odsyłać broń do stanów to chyba troche przesada?

Chętnie dowiem się co o tym wszystkim myślicie?
Pozdrawiam
Pytasz o Doctor Gun. Wystartowali 2 lata temu i szumnie zapowiadali że wysadzą wszystkich z rynku.Okazało się że żeby handlować bronią historyczną trzeba mieć więcej wiedzy ,niż tą którą wyczyta się na facebooku. Czas ich zweryfikował. Teraz zajmują się głównie bronią w współczesną. Nie licz na to że umieją odróżnić dobrze zrobiony rewolwer od złomu.
Zaczęli od powtarzania mojego starego hasła reklamowego że sprawdzam każdą sztukę broni, z czasów gdy każdą dostawę przywoziłem osobiście z Włoch.
Ale wystarczy że klient zada trudniejsze pytanie techniczne i rozkłada ich na łopatki.
Co do Walkera jest robiony tylko przez Uberti, Pietta nigdy nie robiła i nie robi takiej repliki. Czasem zdarza się jeszcze jakiś stary produkt Armi San Marco lub innego włoskiego producenta ale jej zakup niesie za sobą takie ryzyko jak kupno używanego samochodu do którego części nie są produkowane. Przy pierwszej awarii leżymy i kwiczymy. Naprawy będą bardziej kosztowne niż zakup nowego rewolweru.Ostatnio musiałem przerobić klientowi pół Walkera ( ASM) by dopasować nowy bęben Uberti .
Akurat o szczelinę nie musisz się martwić bo Uberti robi tak głębokie wiercenia w lufie (na oś bębna) że mocniejsze wbicie klina zmniejsza szczelinę prawie do zera. To wcale nie jest dobre bo poźniej bęben się zaciera.
Uberti nie robi wersji specjalnych Walkera. Jest to standardowy produkt ,może być jednak poddany innemu wykończeniu.Jest kilkanaście możliwości takich jak : postarzanie( antick finish), grawerunek laserowy, nikiel na osłonie spustu i okuciach chwytu , okładziny na olej lub białe polimerowe itp.
Z mojego doświadczenia wiem że na specjalne wykończenie idą produkty gorzej zrobione , np z reklamacji. Włosi wychodzą z założenia że jak ktoś zamawia sobie rewolwer w cudacznym wykończeniu to raczej nie będzie z niego strzelał a na pewno niezbyt intensywnie lecz włoży go do gablotki dla ozdoby.
Za to muszę Cie pocieszyć ze ostatnio Walker w wydaniu Uberti znacznie się polepszył jezeli chodzi o pracę mechanizmów. Wszystko chodzi gładko w porównaniu z towarem sprzed lat. Dzwignia za to zawsze opada przy większych naważkach. Taki urok.
P.S. Antck finish to zwykły rewolwer bez oksydy , tylko trochę potrzymany w mokrej piwnicy żeby złapał patynę . Jeżeli dostajesz palpitacji serca na myśl że twoja broń będzie rdzewieć to kup sobie lepiej czarny.
Ostatnio zmieniony 28 maja 2018, 15:07 przez Cereus, łącznie zmieniany 2 razy.
Laskowik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 20 maja 2015, 17:15
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt Walker - pytania dotyczące zakupu

Post autor: Laskowik »

Czesc dzieki za odpowiedz w miom temacie

widze ze masz sklep i znasz sie na rzeczy, ciesze sie bo kogos takiego szukalem

Obejrzalem w necie filmy brzydkiego buraka - on wymienia wlasnie doktorgun i kaliber

Do Ciebie mam chyba nawet najblizej

Czy dobrze widze ze posiadasz rowniez rusznikarnie? Czy takiego colta mozna u Ciebie stuningowac?

pozdrawiam
Awatar użytkownika
kozichwost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 592
Rejestracja: 18 listopada 2006, 23:21
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Tarnobrzega
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt Walker - pytania dotyczące zakupu

Post autor: kozichwost »

Nie oglądaj filmów tego autora a co widziałeś zapomnij
Przepraszam - pan tu nie stał
Laskowik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 20 maja 2015, 17:15
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt Walker - pytania dotyczące zakupu

Post autor: Laskowik »

takiej opini się nie spodziewałem :) czemu aż tak?
Awatar użytkownika
Ryba
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 910
Rejestracja: 13 marca 2012, 17:25
Tematy: 107
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt Walker - pytania dotyczące zakupu

Post autor: Ryba »

Mam starego Hege-Uberti z początku lat 80. Materiały OK (lepsze niż teraz), osiowy 100% itd. Szczeliny nie mierzyłem, bo jest ruchoma. Luzy na blokadzie bębna, które niczemu nie przeszkadzają. Bardzo celny. Ogółem mogę polecić starą produkcję Hege-Uberti. Nie wiem niestety, czy nie pójdzie pod młotek z przyczyn ekonomicznych. Niemniej trudno będzie mi się z nim rozstać.
...nie wiesz co ci powie Ryba i skąd nadpływa...
Awatar użytkownika
kozichwost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 592
Rejestracja: 18 listopada 2006, 23:21
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Tarnobrzega
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt Walker - pytania dotyczące zakupu

Post autor: kozichwost »

Laskowik pisze:takiej opini się nie spodziewałem :) czemu aż tak?
Zaczniesz strzelać, szybko dojdziesz do tego, że ten człowiek niczego w CP nie potrafi. Cieszy mnie że jesteś tutaj, na forum. To skarbnica dobrych rad i ludzi chętnie dzielących się swoją wiedzą
Przepraszam - pan tu nie stał
ptaku_1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 223
Rejestracja: 22 kwietnia 2005, 15:05
Tematy: 16
Lokalizacja: Jablonna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt Walker - pytania dotyczące zakupu

Post autor: ptaku_1 »

Wg mnie Burak przesadza tylko w temacie inoxa i ze Pietta jest zła. Reszta raczej się zgadza,
Paweł
Strzelam dla radochy, najlepiej do puszek :)
duch lasu
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 23 września 2017, 21:16
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt Walker - pytania dotyczące zakupu

Post autor: duch lasu »

ptaku_1 pisze:Wg mnie Burak przesadza tylko w temacie inoxa i ze Pietta jest zła. Reszta raczej się zgadza,
Nie wiem jak jest z jakością Pietty, nie skreślam tego producenta, osobiście posiadam Uberti Remington oksydowany i nie mam żadnych problemów z korozją. Po prostu - olej do broni=brak korozji. Inox jakoś mi się nie podoba. Mogę powiedzieć, że Remington od Uberti to fajny rewolwer, ładnie wykonany, dobrze spasowany, ale ma gówniany pobojczyk, który można łatwo uszkodzić. Chyba warto kupić prasę do ładowania bębna i nie używać pobojczyka.
duch lasu
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 23 września 2017, 21:16
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt Walker - pytania dotyczące zakupu

Post autor: duch lasu »

Laskowik pisze:Witam, mam zamiar sprawić sobie rewolwer czarnoprochowy na urodziny (w lipcu), i mój wybór padł na colta walker `a ( lubie jego rozmiar, a strzelałem z remika także mam odniesienie).

Pytań mam parę do Was koledzy w związku z tym zakupem, mam nadzieje że mi coś podpowiecie.

- Jak wiadomo Włosi różnie z dokładnością, a chciałbym kupić w miarę spasowany model.
W przypadku Remingtona mam Patterna z pedersoli i wiadomo że ze szczelinomierzem jechać go kupić nie trzeba. Czy w przypadku walkera znajde też jakąś droższą ale wypasioną pod względem konsrukcji wersję?

Jeśli pozostanie mi do wyboru Uberti czy Pietta jaki polecicie mi sklep? Czytałem o DoktorGun podobno każdy model sprawdzają sami przed kupnem w hurtowni – czy ten sklep to dobry pomysł?

Czy taki rewolwer warto wysłać do rusznikarza w celu sprawdzenia przez profesjonalistę i skorygowaniu parę rzeczy?
( Głównie myślałem o sfazowaniu cylindra i sprężyna pobojczyka coby nie opadał)
Na youtubie jest taki film -
koleś ma parę fajnych rzeczy zrobionych z rewolwerem, a korzystał z http://www.goonsgunworks.com/

Czy mamy w Polsce jakiś odpowiednik który wykonałby podobne rzeczy? Bo odsyłać broń do stanów to chyba troche przesada?

Chętnie dowiem się co o tym wszystkim myślicie?
Pozdrawiam
Witam! Nie zastanawiaj się już więcej i kup Walkera. To wielki i ciężki rewolwer, bardzo fajny i ładny, bardzo osobliwy. Zdecydowanie polecam. Ja swój egzemplarz kupiłem w Saguaro Arms (zamówienie złożone na stronie internetowej i z wysyłką - musiałem zaufać sprzedawcy). Rewolwer, który otrzymałem jest idealnie spasowany i nie ma żadnych wad.
Laskowik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 20 maja 2015, 17:15
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt Walker - pytania dotyczące zakupu

Post autor: Laskowik »

I ja też tak zrobiłem i jestem szczęśliwy

EKB się wyrabia, prochu jeszcze nie mam ale rewolwerem się codziennie bawie i wszystkim znajomym chwale

Pozdro dla Cereusa za transakcje i doradztwo no i poświęcony czas
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń - CP”