REMINGTON ZOUAVE ANTONIO ZOLI

Moderator: Moderatorzy CP

MW-750
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 04 maja 2018, 09:51
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

REMINGTON ZOUAVE ANTONIO ZOLI

Post autor: MW-750 »

Posiadam REMINGTON ZOUAVE ANTONIO ZOLI w kalibrze 45. Ostatnio wysypało sie sporo na Alle takich w kalibrze 58. Prosił bym o poradę czy warto zamienić kaliber 45 na 58 pod kątem strzelania tarczowego na 100m. Czytałem tu na forum różne tematy o karabinkach Zouave - ale nie znalazłem takiego porównania.
Awatar użytkownika
adriano
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 318
Rejestracja: 02 lutego 2014, 11:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Polska, Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: REMINGTON ZOUAVE ANTONIO ZOLI

Post autor: adriano »

Raczej ciężko znaleźć coś o zouave .45 bo to trochę wydumka. Historycznie nie było czegoś takiego. Jeżeli myślisz o strzelaniu konkurencji wojskowych na zawodach to lepiej kupić .58
Gibbs .40, 1777 Corrigé An IX .69, Hatfield (frontier) .45 skałka, Remington nma .44, Kentucky .54
MW-750
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 04 maja 2018, 09:51
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: REMINGTON ZOUAVE ANTONIO ZOLI

Post autor: MW-750 »

Wiem że wydumka - czytałem dyskusje na ten temat na tym forum. Miałem Hawkena 45 który zamieniłem na Zouave 45 (i odczułem dużą poprawę w celności) a teraz mam okazję zamienić Zouave 45 na 58. Nie interesuje mnie historyczność, rekonstrukcja, zloty czy pokazy - po prostu lubię sobie co jakiś czas postrzelać do tarczy. A że 50m już mi się znudziło to teraz ćwiczę 100m i nie jestem zadowolony z wyników. Zastanawiam się więc czy nie jest to problem z kalibrem, masą pocisku, ilością prochu itp gdyż karabinki te cieszyły się w dawnych czasach dobrą opinią o celności. Ogólnie to marzy mi się Sharps - ale nie stać mnie na niego, więc muszę pozostać przy tym co mam, lub mogę za niewielką dopłatą zaminić 45 na 58 - ale nie wiem czy zmiana kalibru ma znaczenie na celność i zasięg. Jak opanuję dobrze 100m to będę próbował dystans 200 itd. ale to już inna bajka gdyż na razie utknęłem przy setce. Jeżeli nikt nie jest w stanie wypowiedzieć się w porównaniu obu kalibrów Zouave to chcociaż w ramach rozważeń teoretycznych ktoś zechce doradzić czy zmiana kalibru 45 na 58 będzie miała wpływ na celność broni przy takim samym dystansie?
Awatar użytkownika
adriano
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 318
Rejestracja: 02 lutego 2014, 11:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Polska, Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: REMINGTON ZOUAVE ANTONIO ZOLI

Post autor: adriano »

Nie da się odpowiedzieć na to pytanie bo równie dobrze jeden karabin w kalibrze .45 będzie miał inną celność niż drugi .45 a jakie wyniki miałeś na 50 metrów?
Gibbs .40, 1777 Corrigé An IX .69, Hatfield (frontier) .45 skałka, Remington nma .44, Kentucky .54
MW-750
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 04 maja 2018, 09:51
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: REMINGTON ZOUAVE ANTONIO ZOLI

Post autor: MW-750 »

Na 50m oba biły praktycznie w "punkt" (rozrzut o średnicy kilku centymetrów) natomiast na 100m z Hawkena przy 15 strzałach raz udalo sie trafić w tarczę wielkości 60x80cm (próby strzelania wyżej czy regulowania celownika nic nie dawały) gdy Zouave 5 na 10 strzałów w tarczy (wstyd się chwalić rozrzutem więc napiszę tylko że nad celnościa jeszcze będę pracował :-) )
Awatar użytkownika
NRF
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 111
Rejestracja: 14 maja 2016, 20:07
Tematy: 0
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: REMINGTON ZOUAVE ANTONIO ZOLI

Post autor: NRF »

Nie rozwodzac się ale odpowiadając na pytanie przy spełnieniu warunków jak odpowiednią naważki dla odpowiedniego kalibru ,dobrany pocisk będą strzelać tak samo przy czym 45 wydaje mi się bardziej tarczowa.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń - CP”