Przechowywanie broni inox vs oksyda

Moderator: Moderatorzy CP

Kyle
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 164
Rejestracja: 04 kwietnia 2014, 12:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Przechowywanie broni inox vs oksyda

Post autor: Kyle »

Czy prawidłowo przechowywana broń oksydowana musi być bardziej obsmarowana jakimś środkiem konserwującym niż inox? Czy może dla oksydy środka konserwującego ma być tyle, by wręcz z niego ściekało, a inox może być praktycznie bez środka konserwujacego (suchy)?

Prosiłbym o jakieś szczegóły, nt. różnic w przechowywaniu, a dokładnie chodzi mi o rewolwer Remington 1858 - jeśli model ma jakieś znaczenie.
duch lasu
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 23 września 2017, 21:16
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Przechowywanie broni inox vs oksyda

Post autor: duch lasu »

Nie posiadam inox'a. Mogę tylko powiedzieć, że nie musisz obawiać się korozji. Mój rewolwer leży w szufladzie już dość długo, bo ostatni raz strzelałem w kwietniu. Oczywiście po wizycie na strzelnicy został oczyszczony z nagaru i całego syfu, a następnie zabezpieczony olejem w spray'u i przetarty szmatką, żeby nie ciekło. Nic złego się nie dzieje, lufa lśni, komory bębna też i jest okej.
torti
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 131
Rejestracja: 15 stycznia 2018, 20:37
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przechowywanie broni inox vs oksyda

Post autor: torti »

Kyle pisze:Czy prawidłowo przechowywana broń oksydowana musi być bardziej obsmarowana jakimś środkiem konserwującym niż inox?
Kupiłem 43 letni rewolwer, przyszedł do mnie suchy jak wiór bez śladów korozji. Nie wiem kiedy przede mną ktoś go czyścił, ale było to dawno.
Ja tak nie zaniedbuję broni, po czyszczeniu przecieram brunoxem ale absolutnie nic z broni nie ścieka. Wręcz przeciwnie, usuwam nadmiar.
Awatar użytkownika
Paulus601
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 286
Rejestracja: 31 stycznia 2011, 23:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Sokołów Podlaski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przechowywanie broni inox vs oksyda

Post autor: Paulus601 »

Ja stosuję do swoich zabawek WD 40 i nic się z nimi nie dzieje nadmiar tak samo wycieram reszta odparuje i pozostawia delikatną tłustą powłoczkę na broni którą zawsze możesz szmatką po jakimś czasie usunąć.Są różne specyfiki i nie wszyscy stosują WD w moim przypadku przekonałem się do tego środka stosuje go od kilku lat i nie mam problemów z pojawianiem się rdzy czy wykwitów rdzawych na oksydzie.
Colt Army1860,Police Pony,Confederate,Dragon,Pocket.31,Remington 1858,Pistolet Kentucky,Derringer Philadelphia,karabin Hawken,Kentucky,Pennsylvania,Zouave,wiatrówka Predom-Łucznik KJ187
Awatar użytkownika
mar_kow
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 303
Rejestracja: 23 września 2012, 11:11
Tematy: 4
Lokalizacja: Mazury
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przechowywanie broni inox vs oksyda

Post autor: mar_kow »

Mam inox'a i oksydę. Jeżeli broń jest porządnie umyta po strzelaniu, wysuszona i nasmarowana to nic się nie będzie działo. Oczywiście nic nie musi "kapać" chyba że chcesz zakonserwować na rok albo dłużej i schować głęboko...
Grzesiek77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 70
Rejestracja: 23 listopada 2015, 18:48
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przechowywanie broni inox vs oksyda

Post autor: Grzesiek77 »

Jak nie będziesz wygotowywał w wodzie a później zawijał w folie to nie będzie rdzewieć. (oksyda)
Na dłuższe przechowywanie np rok też nie trzeba nic robić normalnie lekko zapryskać smarem i do szafy
Chyba, że planujesz na dłużej, np 12 lat zakopać w ogródku, to lepiej porządnie utaplać w smarze ;-)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń - CP”