Pierwsze strzelanie - Remington 1858

Moderator: Moderatorzy CP

Reav
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 24 stycznia 2018, 10:02
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Pierwsze strzelanie - Remington 1858

Post autor: Reav »

Witam,
w niedzielę w końcu wybrałem się na strzelnicę do Starachowic ze swoim nowym rewolwerem od Pietty - Remington 1858 RGA44. Jak zapowiedziałem we wcześniejszym moim wątku, chciałbym się "pochwalić" wynikami z mojego pierwszego strzelania z broni CP. Na początek zrobiłem sobie trzy naważki - 13gn, 15gn oraz 17gn. Użyty proch to Vesuvit LC, kapiszony Remington no.10, smar Lightning no 2 - Odległość 25m. To chyba tyle z tych ważniejszych rzeczy. A teraz najważniejsze, czyli wyniki :) :

Naważka 13gn:
1.
Obrazek
Link do obrazka: https://zapodaj.net/56aeebef73b90.jpg.html
2.
Obrazek
Link do obrazka: https://zapodaj.net/dc63e801a0824.jpg.html

Naważka 15gn:
1.
Obrazek
Link do obrazka: https://zapodaj.net/f43460f9d3e5a.jpg.html
2.
Obrazek
Link do obrazka: https://zapodaj.net/b1ec7c3a53331.jpg.html
3.
Obrazek
Link do obrazka: https://zapodaj.net/793b9e2217055.jpg.html

Naważka 17gn:
1.
Obrazek
Link do obrazka: https://zapodaj.net/52e4567f21e50.jpg.html
2.
Obrazek
Link do obrazka: https://zapodaj.net/3dae385a48e05.jpg.html

To by było na tyle, oceńcie czy coś ze mnie będzie ;laughing: Ogólnie to jestem zadowolony, obawiałem się, że będzie siało po całej tarczy. Już mnie kusi żeby jechać jeszcze raz, chyba nie wytrzymam i pojadę już w sobotę :-D

Pozdrawiam serdecznie :piwo:
Ostatnio zmieniony 13 marca 2018, 13:04 przez Reav, łącznie zmieniany 1 raz.
Kyle
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 164
Rejestracja: 04 kwietnia 2014, 12:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwsze strzelanie - Remington 1858

Post autor: Kyle »

Fajnie że dałeś taki test. Ile cm ma szerokość pojedynczego pierścienia tarczy?

ps. co byś powiedział na test z naważkami zwiększanymi o kolejne 2 grainy, by sprawdzić od którego momentu zaczyna się spadek celności?
Ostatnio zmieniony 13 marca 2018, 14:26 przez Kyle, łącznie zmieniany 2 razy.
Reav
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 24 stycznia 2018, 10:02
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwsze strzelanie - Remington 1858

Post autor: Reav »

Tarcze dostałem na strzelnicy ale nie wziąłem ze sobą, więc odpowiem dokładnie dopiero po następnej wizycie. Wydaje mi się że to była dokładnie tarcza takiego formatu jak w linku poniżej:
http://tarczestrzeleckie.com/pistolet-s ... 20-mm.html

Odnośnie tego testu, postaram się to zorganizować, jak będę się wybierał sam na strzelanie, żeby mieć porównanie tylko z własnej ręki.
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwsze strzelanie - Remington 1858

Post autor: Toost »

Tarcza TS-2, czarne pole 20cm, pole pełnej dziesiątki 5cm, dziesiątki centralnej 2cm. Okręgi punktowe co 2.5cm

A w temacie, zacny wynik jak na początek. Troche treningu i się kolega w dziewiątkach zmieści. 17-18gr powinno być optymalne. Kula osadzona płytko czy głębiej w bębnie?
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
FridayNightSpecial
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 281
Rejestracja: 17 maja 2017, 21:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwsze strzelanie - Remington 1858

Post autor: FridayNightSpecial »

Tylko niech kolega nie mowi ze pierwszy raz trzymal bron w reku i ogladal jak sie strzela na Youtube.
Jak jest faktycznie?
Miranda
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 164
Rejestracja: 07 kwietnia 2017, 12:02
Tematy: 14
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwsze strzelanie - Remington 1858

Post autor: Miranda »

Gratuluję wyniku ! Czy kolega może zrobić taki eksperyment i załadować trochę więcej tzn 25 grain, pełna łuseczka 38 special, i na maxa ok 30 grain, obcięta na przewężeniu łuska kałacha.
Ciekawy jestem jak wyjdzie, o ile zwiększy się rozrzut.
Reav
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 24 stycznia 2018, 10:02
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwsze strzelanie - Remington 1858

Post autor: Reav »

Toost - Dzięki za rozwianie tematu tarczy i za dobre słowo :piwo: Kula była osadzona mniej więcej 3-4 milimetry od krawędzi. Następnym razem postaram się zrobić naważki tak żeby była osadzona płyciej i zobaczymy co wyjdzie.

FridayNightSpecial - Ogólnie to moja przygoda ze strzelaniem zaczęła się od łuku, później zakupiłem wiatrówkę Hatsana 95QT i z tego wystrzelałem w poprzednim sezonie ok 1500 sztuk śrutu. Na strzelnicy byłem pierwszy raz w ubiegłym roku, chyba w lipcu. Tam wystrzelałem po 10 naboi z kałacha, M16 i glocka, przeszedłem instruktaż itd. Od tego momentu zacząłem myśleć o patencie ale jednak zrezygnowałem na rzecz cp - stwierdziłem że to za dużo zachodu i niestety całe moje starania mógł zaprzepaścić wywiad środowiskowy, gdyż niestety mam "życzliwych sąsiadów" :-? Ale może jeszcze kiedyś do tego wrócę. Tak jak mówiłem, w między czasie zainteresowałem się tematem cp i stwierdziłem, że moja następna wizyta na strzelnicy będzie już z własną bronią. I tak w lutym zakupiłem Remingtona i teraz w marcu udało się pojechać pierwszy raz (czyli w sumie 2 wizyta na strzelnicy). Wcześniej nie miałem do czynienia z cp, nie widziałem jak wygląda strzelanie z tego typu broni poza oczywiście youtubem. Także odpowiadając na Twoje pytanie, tak z Rewolweru cp strzelałem pierwszy raz w życiu właśnie w niedzielę - rewelacyjne wrażenia :-D

Miranda - Dzięki za gratulacje :piwo: Myślę, że tak duże naważki to prośba dla bardziej doświadczonych strzelców, nie wiem jak to wpłynie na rewolwer, nie chciałbym już na początku go rozklekotać. Da się uzyskać skupienie na mniejszych naważkach i na tym na razie pozostanę - aczkolwiek jeżeli wpadnie mi taki pomysł do głowy to na pewno się podzielę wynikami :wink:

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwsze strzelanie - Remington 1858

Post autor: Toost »

Reav pisze:Toost - Dzięki za rozwianie tematu tarczy i za dobre słowo :piwo: Kula była osadzona mniej więcej 3-4 milimetry od krawędzi. Następnym razem postaram się zrobić naważki tak żeby była osadzona płyciej i zobaczymy co wyjdzie.
Zwiększ minimalnie ilość kaszy. 3-4mm to w zasadzie dobrze, ale 2mm będzie jeszcze lepiej. Ilości prochu bym nie zmieniał, co najwyżej z jeden grain więcej. Spróbuj z twardym smarem (No1) i pilnuj, żeby kule były z miękkiego (czystego) ołowiu.
Reszta to już chwyt, praca na spuście i trening. Jeśli strzelasz z jednej ręki ustaw stopy tak, żeby po podniesieniu ręki bez patrzenia w tarczę broń była wycelowana w tarczę, jak będzie na bok to przestaw stopę dalszą od tarczy obracając całe ciało. Jeśli strzelasz z dwóch, ustaw nogi równo a ręce wyprostuj w łokciach i trzymaj tak, żeby łokcie były na tej samej wysokości i odległości od broni. Nie odchylaj się zbytnio do tyłu. W czasie strzału "pracuje" tylko palec na spuście, reszta mięśnie nie.
Jest potencjał. :-D
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
FridayNightSpecial
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 281
Rejestracja: 17 maja 2017, 21:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwsze strzelanie - Remington 1858

Post autor: FridayNightSpecial »

Reav pisze:1. Ogólnie to moja przygoda ze strzelaniem zaczęła się od łuku, później zakupiłem wiatrówkę Hatsana 95QT i z tego wystrzelałem w poprzednim sezonie ok 1500 sztuk śrutu.
2. Także odpowiadając na Twoje pytanie, tak z Rewolweru cp strzelałem pierwszy raz w życiu właśnie w niedzielę - rewelacyjne wrażenia :-D
1. Zabawne. Moja tez. Wciaz go mam. Jeszcze kiedys moze okazac sie lepszy niz rewolwer.
Zrobic samemu proch, kule i kapiszony, i tłumik jeszcze - to troche bardziej skomplikowane niz zrobic strzaly.
Cisza przy strzale tez czasami jest warta złota bo warta życia.
2. To nie ma znaczenia. Wiedziales jak sie celuje i odaje strzal. A ze ciut mocniejszy kop to juz detal. Dwie kule i wiesz czego sie trzymac.
Ostatnio zmieniony 14 marca 2018, 20:32 przez FridayNightSpecial, łącznie zmieniany 1 raz.
Reav
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 24 stycznia 2018, 10:02
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwsze strzelanie - Remington 1858

Post autor: Reav »

FridayNightSpecial - Ja również trzymam swój łuk i nie zamierzam się go pozbywać, daje dużo frajdy i nie trzeba z nim latać na strzelnice :wink:
FridayNightSpecial pisze:Zrobic samemu proch, kule i kapiszony, i tłumik jeszcze - to troche bardziej skomplikowane niz zrobic strzaly.
A co Ty kolego na wojnę się szykujesz? :-D
FridayNightSpecial pisze:Dwie kule i wiesz czego sie trzymac.
W takim razie nie wiem po co było to pytanie na początku dyskusji, skoro po dwóch kulkach już się umie strzelać :wink:

Toost - Tak zrobię, spróbuję uważyć 14gn i zobaczymy co się stanie, jakiś rewelacji na razie nie przewiduję bo jednak czeka mnie jeszcze sporo treningu ale z czasem może się w tych 9tkach będę mieścił :-D
Dzięki za cenne wskazówki odnośnie postawy, na pewno się do nich ustosunkuje. Aczkolwiek mam jeszcze pytanie odnośnie strzelania oburącz, czy nie uważasz, że łokcie powinny być delikatnie zgięte żeby amortyzować odrzut a nie wyprostowane? I jeszcze jeden temat, to czy na zawodach jest z góry założona pozycja strzelecka, czy można strzelać wg upodobań oburącz lub z jednej ręki - jak komu wygodniej?

Pozdrawiam :piwo:
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwsze strzelanie - Remington 1858

Post autor: Toost »

Reav pisze: Toost - Tak zrobię, spróbuję uważyć 14gn i zobaczymy co się stanie, jakiś rewelacji na razie nie przewiduję bo jednak czeka mnie jeszcze sporo treningu ale z czasem może się w tych 9tkach będę mieścił :-D
Dzięki za cenne wskazówki odnośnie postawy, na pewno się do nich ustosunkuje. Aczkolwiek mam jeszcze pytanie odnośnie strzelania oburącz, czy nie uważasz, że łokcie powinny być delikatnie zgięte żeby amortyzować odrzut a nie wyprostowane? I jeszcze jeden temat, to czy na zawodach jest z góry założona pozycja strzelecka, czy można strzelać wg upodobań oburącz lub z jednej ręki - jak komu wygodniej?

Pozdrawiam :piwo:
14gr to za mało, chyba że masz kaliber 36.
Spróbuj strzelania z ugiętych i z prostych. Moje doświadczenia wskazują, że proste łokcie wychodzą lepiej.
Na zawodach jest regulamin, który określa wymaganą postawę, czasem jest jedna ręka, czasem dopuszczone dwie. Powiem Ci, że doszedłem do sytuacji, kiedy robię podobny wynik z jednej i z dwóch.
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
Awatar użytkownika
sas88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5757
Rejestracja: 29 lipca 2005, 10:38
Tematy: 58
Lokalizacja: środek Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwsze strzelanie - Remington 1858

Post autor: sas88 »

Wszystkie "szanujące się" zawody są, rozgrywane wg. regulaminu MLAIC, a ten dopuszcza wyłącznie strzelanie jedną ręką.
Jeśli zamierzasz startować w zawodach, to szkoda czasu na treningi z obu rąk.
Ostatnio zmieniony 15 marca 2018, 18:46 przez sas88, łącznie zmieniany 1 raz.
“Put your trust in God; but mind to keep your powder dry!”
Awatar użytkownika
NRF
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 111
Rejestracja: 14 maja 2016, 20:07
Tematy: 0
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwsze strzelanie - Remington 1858

Post autor: NRF »

Witam podepne się pod temat, pytanie czy moletowana rękojeść jest dopuszczona na zawodach?
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Pierwsze strzelanie - Remington 1858

Post autor: Marek- »

MLAIC - nie
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń - CP”