Remigiusz Special Barrel - Pietta od Saguaro

Moderator: Moderatorzy CP

Reav
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 24 stycznia 2018, 10:02
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Remigiusz Special Barrel - Pietta od Saguaro

Post autor: Reav »

Dzięki za zainteresowanie, biorąc wasze rady do serca, w niedługim czasie wybiorę się do Warszawy i zobaczę co mi zaoferują, a tego special barella sobie na chwilę obecną odpuszczam. Jak coś już upoluję to nie omieszkam się pochwialić :wink:

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
slepe_oko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1026
Rejestracja: 30 maja 2013, 12:54
Tematy: 6
Lokalizacja: Między Łodzią a Warszawą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Remigiusz Special Barrel - Pietta od Saguaro

Post autor: slepe_oko »

antboj pisze:kup kolego zwykłą wersje, ten Specjal ma tylko dłuższy o 1,4mm bęben, dodatkowy będzie o 40-50 zł droższy
A w jaką ramę oni ten dłuższy beben wsadzili?
:512:
antboj
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 11 lipca 2016, 17:20
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remigiusz Special Barrel - Pietta od Saguaro

Post autor: antboj »

nie mam zwykłej wersji do porównania , prawdopodobnie w przedniej części jest więcej wycięte ( albo celowo albo się walnęli i dorobili dłuższe bębny) rama w miejscu pod lufą ma 34mm prześwit na bęben 51,5mm.
Awatar użytkownika
DavTem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 139
Rejestracja: 14 stycznia 2016, 20:06
Tematy: 6
Lokalizacja: Poznań / W-ek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remigiusz Special Barrel - Pietta od Saguaro

Post autor: DavTem »

antboj pisze:kup kolego zwykłą wersje, ten Specjal ma tylko dłuższy o 1,4mm bęben, dodatkowy będzie o 40-50 zł droższy
Dodam coś od siebie, bo widzę, że tworzycie domysły na podstawie domysłów bez sprawdzenia obu wersji w łapkach.

Otóż chciałbym powiedzieć jasno, że ta wersja SpecialBarrel nie ma dłuższego bębna. Porównywałem z kilkoma "zwykłymi" remikami i nie widać było żadnych różnic zarówno na tzw. "oko" jak i w pomiarach. Nie wiem czym to się różni. Może faktycznie są lepiej spasowane. Tak trudno przyjąć do wiadomości poprzez pryzmat nazwy Pietta? Tak samo jak niektórzy będą pluć i psioczyć na Ardese (choć może konkurować spokojnie z "lepszymi" budżetowymi półeczkami). Cóż, powiem tylko tyle... Nie ma takiego patentu, by z budżetowego rewolweru czy karabinu zrobić super wersje tarczową. Albo godzicie się na kupno drogiego sprzętu na wyniki w tarczy (Shooter, Pedersoli etc) albo zwykłe (troszkę lepiej lub gorzej spasowane) na strzelanie dla przyjemności... i do tarczy, tyle, że okraszone to będzie sporo większą zabawą w dopasowywanie wielu detali.
Myślę, że spora ilość Forumowiczów wie doskonale, że ani remik Pietty, ani Ubertiego (bo mowa tu akurat o remiku) ma się nijak do Shootera czy Pedersolego w wynikach na tarczy i praktycznie nic nie robieniu, by te wyniki osiągać. To zupełnie inna bajka wykończenia i spasowania. Zaś te powielane od lat kosmiczne mity, że Uberti czy Pietta... można sobie pod poduszeczkę włożyć. Jeśli ktoś chce świetnych wyników bez nic nie robienia (może prawie nic hehehe) to niech kupuje porządną klamkę i nie patrzy się na budżety różniące się bagatela 200-300pln w cenie. I jeśli chce ktoś świetnych wyników, to niech strzela ze szwajcara na litość boską, a nie pakuje do budżeta na P czy U Vesuvitu i dziwi się, że sieje :) Owszem, sam strzelam z Vesuvity, lecz ja póki co strzelam dla przyjemności i treningów oraz sprawdzenia możliwości/celności sprzętu. Może później przyjdzie czas na pokazanie się oficjalnie wśród doświadczonych.

Ale to tylko moje zdanie.

Pozdrawiam.
.177, .236, .44, .45, .577
==============
Pozdrawiam
Dawid
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Remigiusz Special Barrel - Pietta od Saguaro

Post autor: Marek- »

Ciekawe
Ale to tylko moje zdanie.
Na całe szczęście każdy ma swoje.
lecz ja póki co strzelam dla przyjemności i treningów oraz sprawdzenia możliwości/celności sprzętu
Z tego zdania wynika ze masz dosyć słabe doświadczenie, a już pouczasz innych :shock:
Może trochę skromności :-?
Tak samo jak niektórzy będą pluć i psioczyć na Ardese (choć może konkurować spokojnie z "lepszymi" budżetowymi półeczkami)
Ciekawy przykład, choć niczym nie jest poparty.
A tu sam mu zaprzeczasz ?
Jeśli ktoś chce świetnych wyników bez nic nie robienia (może prawie nic hehehe) to niech kupuje porządną klamkę i nie patrzy się na budżety różniące się bagatela 200-300pln w cenie.
Chyba nieprzemyślany ten tekst, bo wnioski z niego sprzeczne.
Awatar użytkownika
Ryba
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 928
Rejestracja: 13 marca 2012, 17:25
Tematy: 106
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remigiusz Special Barrel - Pietta od Saguaro

Post autor: Ryba »

DavTem pisze:Owszem, sam strzelam z Vesuvity, lecz ja póki co strzelam dla przyjemności i treningów oraz sprawdzenia możliwości/celności sprzętu. Może później przyjdzie czas na pokazanie się oficjalnie wśród doświadczonych.
Ale to tylko moje zdanie.
Pozdrawiam.
Skoro nie masz porównania, bo nie strzelałeś z niczego innego, to sam powielasz niesprawdzone opnie.

Edycja - sorry, nie zauważyłem, że Marek już wcześniej wypowiedział moją myśl.
Ostatnio zmieniony 03 lutego 2018, 17:53 przez Ryba, łącznie zmieniany 1 raz.
...nie wiesz co ci powie Ryba i skąd nadpływa...
antboj
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 11 lipca 2016, 17:20
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remigiusz Special Barrel - Pietta od Saguaro

Post autor: antboj »

Z oferty sklepu:

Bęben kapiszonowy firmy Pietta REMINGTON (0.10) KAL. 44 (A432/ST44 SP) przeznaczony do wersji specjalnej (szczelina/GAP 0.10-0.15) Wymiary: 51.6 mm x 40 mm 328,00 zł / szt

BĘBEN KAPISZONOWY PIETTA 1858 REMINGTON KAL. 44 (A432/ST44) Wymiary: 50 mm x 40 mm 298,00 zł / szt.
antboj
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 11 lipca 2016, 17:20
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remigiusz Special Barrel - Pietta od Saguaro

Post autor: antboj »

Koledze Dawidowi polecam użycie suwmiarki bo "na oko" i krokami ciężko uchwycić różnice.
Pozdrawiam wszystkich .
Ostatnio zmieniony 04 lutego 2018, 19:21 przez antboj, łącznie zmieniany 1 raz.
Robert Lee
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 14 lipca 2003, 23:11
Tematy: 3
Lokalizacja: włocławek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remigiusz Special Barrel - Pietta od Saguaro

Post autor: Robert Lee »

Kolego antboj Tobie polecam użycie suwmiarki a nie bezmyślne przepisywanie informacji .
Tak się składa ,że mam cztery bębny do remika z różnych lat i żaden nie ma długości 50 mm.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
DavTem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 139
Rejestracja: 14 stycznia 2016, 20:06
Tematy: 6
Lokalizacja: Poznań / W-ek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remigiusz Special Barrel - Pietta od Saguaro

Post autor: DavTem »

antboj pisze:Koledze Dawidowi polecam użycie suwmiarki bo "na oko" i krokami ciężko uchwycić różnice.
Pozdrawiam wszystkich .
...a co tam... odpiszę, bo ktoś gotów pomyśleć, że zgadzam się z tymi Waszymi przemyśleniami. Owszem, mierzyłem suwmiarką, stąd napisałem, że były pomiary. Krokami natomiast nigdy nie mierzyłem, więc faktycznie może być ciężko z uwagi na fakt, że bęben jest dość mały.
Marku, może i faktycznie zbyt emocjonalnie popłynąłem, ale kto jak kto, powinieneś wyłapać o co mi chodziło - mimo wszystko :) Generalnie myślą przewodnią było to, że przemierzyłem kilka bębnów i wszystkie były jednakowe i pasowały w ten sam sposób do tego SpecialBarrela. Ale dość o tym. Kto będzie chciał nabyć to nabędzie i mam nadzieję, że będzie mu się dobrze strzelało i tyle. Nie bawmy się w polityków, którzy wszędzie robią shit-burzę. Ten temat i sprzęt ma Nas łączyć, a nie dzielić.
Pozdrawiam wszystkich i dzięki za czynny udział w dyskusji.

Ps. strzelam nie tylko z czecha, ale również ze ZS, tak dla formalności :)
.177, .236, .44, .45, .577
==============
Pozdrawiam
Dawid
Awatar użytkownika
Cereus
Sponsor Forum
Sponsor Forum
Reactions:
Posty: 2171
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 22:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Ozorków
Grupa: Sponsor Forum
Kontakt:

Re: Remigiusz Special Barrel - Pietta od Saguaro

Post autor: Cereus »

Czytam bzdury wypisywane w tym temacie i dziwię się.Wypowiadają się sami fachowcy ale nikt nie napisał prawdy.
Oczywiście że rewolwer RGA44/S ma dłuższy bęben niż standardowy RGA ale nie o 1,4mm tylko o 0,1mm !
I właśnie o tyle zmniejszy się szczelina w tym rewolwerze w stosunku do zwykłej wersji.
To typowa oferta dla wąskoszczelinowców , którzy uważają że rewolwer tym lepszy im ma mniejszą szczelinę.
Ten ma najmniejszą z całej oferty Pietty.
Z drugiej strony przecież takie informacje nie są tajne , wystarczy przeczytać.
https://saguaro-arms.iai-shop.com/produ ... -0-10.html
Ostatnio zmieniony 06 lutego 2018, 17:38 przez Cereus, łącznie zmieniany 1 raz.
rosmo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 54
Rejestracja: 19 stycznia 2018, 13:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remigiusz Special Barrel - Pietta od Saguaro

Post autor: rosmo »

Trudno ufać opisom sklepowym powielanym jeden od drugiego metodą kopiuj/wklej. Mój Remington wszędzie opisany ze skokiem gwintu 1/32" w rzeczywistości ma 1/16 lub 1/18", bo trudno mi to domowymi sposobami stwierdzić. Różnica dość duża, a nikt jakoś nie zauważa tego- ani kupujący, ani sklepy.
gondol_jerzy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 59
Rejestracja: 26 marca 2017, 13:13
Tematy: 0
Lokalizacja: Łomża
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remigiusz Special Barrel - Pietta od Saguaro

Post autor: gondol_jerzy »

slepe_oko pisze: ... A w jaką ramę oni ten dłuższy beben wsadzili?
Pewnie też w specjalną. :)

Tak przy okazji, przypomniały mi się metody seryjnej produkcji na masową skalę. Przenosząc to na wspomniany bęben i ramę: fabryka może produkować bębny z tolerancją długości 0,1 lub 0,2mm. Podobnie fabryka może produkować ramy. Jest to wygodne i tańsze niż dokładne pilnowanie jednego, konkretnego wymiaru. Na następnym etapie taśmy produkcyjnej robi się selekcję wymiarową i dobiera pary rama-bębenek o odpowiednich wzajemnych luzach.
Wszystko to oczywiście przypuszczenie, bo procesu technologicznego Pietty przecież nie znamy. Jednak dla przykładu, dokupiony przeze mnie zapasowy bębenek jest o jakieś 0,05mm dłuższy od tego z rewolweru.
Reav
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 24 stycznia 2018, 10:02
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Remigiusz Special Barrel - Pietta od Saguaro

Post autor: Reav »

Panowie, odpuściłem tego special barrela i zakupiłem w poniedziałek rewolwer w shargu. Model RGA44. Z zewnątrz wszystko ładnie pięknie, szczelinka 10-15 max, wszystko fajnie spasowane, lecz zauważyłem nieosiowość, załączam zdjęcie na którym widoczny jest obrys bębenka:
Obrazek
Ewentualnie jak sie obrazek nie wczytuje to jest pod tym linkiem:
http://www62.zippyshare.com/v/HKIRND44/file.html

I teraz potrzebuję porady, czy reklamować ten rewolwer czy nie zawracać sobie tym głowy? Na moje oko, rozbieżność wynosi max 0.5 mm od osi.
Ostatnio zmieniony 07 lutego 2018, 15:35 przez Reav, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
DavTem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 139
Rejestracja: 14 stycznia 2016, 20:06
Tematy: 6
Lokalizacja: Poznań / W-ek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remigiusz Special Barrel - Pietta od Saguaro

Post autor: DavTem »

Wybacz Kolego, ale miał być taki... lepszy, a tu proszę. Tak to jest w przedziale budżetowym i tak będzie. Niestety trzeba spodziewać się niespodzianek.
.177, .236, .44, .45, .577
==============
Pozdrawiam
Dawid
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń - CP”