Remigiusz Special Barrel - Pietta od Saguaro

Moderator: Moderatorzy CP

Reav
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 24 stycznia 2018, 10:02
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Remigiusz Special Barrel - Pietta od Saguaro

Post autor: Reav »

Uwaga bez sensu, wnosi to nic do mojego pytania, a tego niby lepszego odpuściłem, czytaj uważnie :wink:
Awatar użytkownika
DavTem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 139
Rejestracja: 14 stycznia 2016, 20:06
Tematy: 6
Lokalizacja: Poznań / W-ek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remigiusz Special Barrel - Pietta od Saguaro

Post autor: DavTem »

Otóż to, bez sensu. Ty też Kolego czytaj uważnie. Tego odpuściłeś i zakupiłeś innego ( z Sharga z nadzieją, że lepszego) a tu wyszedł taki kwiatek. Tylko to miałem na myśli.
Jeśli kupowałeś jeszcze online, a nie bezpośrednio, to zupełnie byłeś narażony na brak selekcji w trakcie wysyłki. Nie tylko ja tak uważam, że najlepiej kupować osobiście, po przejrzeniu konkretnej sztuki.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 07 lutego 2018, 17:20 przez DavTem, łącznie zmieniany 2 razy.
.177, .236, .44, .45, .577
==============
Pozdrawiam
Dawid
Reav
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 24 stycznia 2018, 10:02
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Remigiusz Special Barrel - Pietta od Saguaro

Post autor: Reav »

Kolego DavTem, byłem dzisiaj w sklepie i wymieniłem go na osiową dobrze spasowaną sztukę :wink: Teraz tylko EKB, parę gratów i pochwalę się wynikami, może coś wpadnie w czarne - choćby przypadkiem :-D

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
DavTem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 139
Rejestracja: 14 stycznia 2016, 20:06
Tematy: 6
Lokalizacja: Poznań / W-ek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remigiusz Special Barrel - Pietta od Saguaro

Post autor: DavTem »

Reav pisze:(...) byłem dzisiaj w sklepie i wymieniłem go na osiową dobrze spasowaną sztukę (...)
Witam
Bardzo się cieszę, że jesteś wreszcie usatysfakcjonowany. To najważniejsze. Życzę nie tylko czarnego, ale i jak najwyższych wyników końcowych :)
Również pozdrawiam :)
.177, .236, .44, .45, .577
==============
Pozdrawiam
Dawid
Awatar użytkownika
mkl1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 9020
Rejestracja: 14 lipca 2006, 15:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remigiusz Special Barrel - Pietta od Saguaro

Post autor: mkl1 »

Reav pisze: Teraz tylko EKB, parę gratów i pochwalę się wynikami, może coś wpadnie w czarne - choćby przypadkiem :-D

Pozdrawiam.
Zdajesz sobie sprawę z tego , że najgorszym przeszkadzaczem celności broni nie jest ona sama , ale to coś uczepione do jej chwytu???
Ostatnio zmieniony 09 lutego 2018, 20:34 przez mkl1, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie strzelać.
Jestem przyjaznym szopem :-D
Reav
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 24 stycznia 2018, 10:02
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Remigiusz Special Barrel - Pietta od Saguaro

Post autor: Reav »

Doskonale nauczyła mnie tego wiatrówka :) Wyznacznikiem celności jest odpowiedni chwyt i ułożenie na ramieniu, tutaj dodatkowo wchodzą w grę nawazki itd co mnie niezmiernie cieszy bo jest więcej kombinacji - zabawa w cały świat :-D
Awatar użytkownika
slepe_oko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1023
Rejestracja: 30 maja 2013, 12:54
Tematy: 6
Lokalizacja: Między Łodzią a Warszawą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Remigiusz Special Barrel - Pietta od Saguaro

Post autor: slepe_oko »

Sprawdź jeszcze czy aby bęben sie nie rysuje.
:512:
Awatar użytkownika
mkl1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 9020
Rejestracja: 14 lipca 2006, 15:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remigiusz Special Barrel - Pietta od Saguaro

Post autor: mkl1 »

slepe_oko pisze:Sprawdź jeszcze czy aby bęben sie nie rysuje.
Jak się rysuje to??? :suprise: będzie 30 razy gorzej strzelał :583:
Ostatnio zmieniony 11 lutego 2018, 15:57 przez mkl1, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie strzelać.
Jestem przyjaznym szopem :-D
Awatar użytkownika
Paulus601
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 286
Rejestracja: 31 stycznia 2011, 23:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Sokołów Podlaski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remigiusz Special Barrel - Pietta od Saguaro

Post autor: Paulus601 »

Czytam wasze posty i się zastanawiam o co tyle gadania czy bębenek od blokady się porysuje czy nie akurat ma tylko znaczenie estetyczne i nie wpływa na wyniki na tarczy.Co do wielkości bębenka to mam Remingtona Texas Pietty i długość bębna wynosi 51,2 mm i nie jest to wcale droga zabawka tylko podstawowy model za 1200 zł.Bębenek powinien być osiowy z lufa ale nie zawsze tak jest minimalne przesuniecie nie wpływa zbytnio na celność bo kula jest ołowiana i tak po strzale dopasuje się do średnicy lufy.
Colt Army1860,Police Pony,Confederate,Dragon,Pocket.31,Remington 1858,Pistolet Kentucky,Derringer Philadelphia,karabin Hawken,Kentucky,Pennsylvania,Zouave,wiatrówka Predom-Łucznik KJ187
rosmo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 54
Rejestracja: 19 stycznia 2018, 13:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remigiusz Special Barrel - Pietta od Saguaro

Post autor: rosmo »

Paulus601 pisze:Czytam wasze posty i się zastanawiam o co tyle gadania czy bębenek od blokady się porysuje czy nie akurat ma tylko znaczenie estetyczne i nie wpływa na wyniki na tarczy.Co do wielkości bębenka to mam Remingtona Texas Pietty i długość bębna wynosi 51,2 mm i nie jest to wcale droga zabawka tylko podstawowy model za 1200 zł.Bębenek powinien być osiowy z lufa ale nie zawsze tak jest minimalne przesuniecie nie wpływa zbytnio na celność bo kula jest ołowiana i tak po strzale dopasuje się do średnicy lufy.
Ale ta nieosiowość nie może być zbyt duża, bo kula wchodząc w stożek przejściowy będzie powodowała demolkę blokady bębna i taki rewolwer szybko się rozklekocze. A taka ścinana kula będzie też mniej celna.
tomulus99
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 15 sierpnia 2011, 20:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remigiusz Special Barrel - Pietta od Saguaro

Post autor: tomulus99 »

Wydaje mi się, że jak w każdej innej dziedzinie należy łyknąć trochę wiedzy przed decyzjami zakupowymi. Ja wszystkim co zaczynają z bronią (również CP) radzę, aby poradzili się "starszych kolegów", może to uratować kilka złotych, a na pewno zapobiec siwym włosom. Temat osiowości, szczelin czy rysowania bębna był na forum tryliony razy poruszany, jeszcze kiedy na forum udzielało się kilku kolegów, co przecierało szklaki w temacie CP w Polsce.
Zalecam wyszukiwarkę. Włoskie repliki są różnie wykonane (kiedyś Willy357) przy okazji tematu Sharpsa pysznie komentował pracę włoskich fabryk broni - zalecam przejrzeć temat.
Dla mnie rewolwer ma bezpiecznie i (w miarę) celnie strzelać (temat celności CP to też materiał na 5 habilitacji), niekoniecznie wyglądać - chyba, że to jakieś kolekcjonerskie cacko.
I tak strzelec w większości przypadków przeszkadza. Ale na pocieszenie, z moich obserwacji wynika, że frustracje w zakresie szczelin, rys czy mega dokładnej osiowości same mijają .....
Taka strzelecka choroba wieku dziecięcego :)
Awatar użytkownika
Paulus601
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 286
Rejestracja: 31 stycznia 2011, 23:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Sokołów Podlaski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remigiusz Special Barrel - Pietta od Saguaro

Post autor: Paulus601 »

Kolego rosmo dlatego pisałem minimalne przesunięcie przy większym przesunięciu kurek nie trafi w
kominek z kapiszonem.Do kolegi tomulusa99 nie ma się co napinać kiedyś człowiek chuchał polerował by błyszczało a po jakimś czasie trzeba było przywyknąć do rysek otarć i innych pierdół teraz strzelam i nie wnikam ma działać i przynosić radość.
Colt Army1860,Police Pony,Confederate,Dragon,Pocket.31,Remington 1858,Pistolet Kentucky,Derringer Philadelphia,karabin Hawken,Kentucky,Pennsylvania,Zouave,wiatrówka Predom-Łucznik KJ187
rosmo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 54
Rejestracja: 19 stycznia 2018, 13:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remigiusz Special Barrel - Pietta od Saguaro

Post autor: rosmo »

Paulus601 pisze:Kolego rosmo dlatego pisałem minimalne przesunięcie przy większym przesunięciu kurek nie trafi w
kominek z kapiszonem.Do kolegi tomulusa99 nie ma się co napinać kiedyś człowiek chuchał polerował by błyszczało a po jakimś czasie trzeba było przywyknąć do rysek otarć i innych pierdół teraz strzelam i nie wnikam ma działać i przynosić radość.
Oczywiście, tylko ktoś mógłby uznać, że nieosiowość 0,5mm jest jeszcze ok., bo tak nie jest. Co do rysek, to często tu Inox był krytykowany, tymczasem na moim Remiku ich nie ma. Podobnie na e-papierosie z tej stali używanym od lat. Gdyby był w oksydzie, już by po niej śladu nie było a rdzewiałby od rąk.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń - CP”