Przygotowanie broni do strzelania

Moderator: Moderatorzy CP

Seba999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 101
Rejestracja: 13 stycznia 2018, 19:54
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przygotowanie broni do strzelania

Post autor: Seba999 »

kewalsPL pisze:
Seba999 pisze: Co do celowania w jeden punkt to zgodnie z zasada 3 kontrolne i ocena "zniosu" o ile wystapilo ladne skupienie. Teraz w Lublewie probowalem to samo ale ze skutkiem na focie...
Ale jesteś uparty :-/ , we dwoje Ci piszemy żeby nic nie poprawiać tylko uczyć się celnie strzelać. Nie ważne gdzie będzie to skupienie- ważne by było, jak parę tarcz ze skupieniem będzie pokazywać to samo to można coś poprawić. Już widziałem nie jednego początkującego co skopał sprzęt bo po kilku strzałach był pewien "jak idzie", Ty masz celować w jeden punkt bez poprawek. Jak Ci można pomóc skoro ty chcesz robić po swojemu ?
No jestem uparty :/ Ale glowa do gory :) Oddam te dwiescie strzalow zeby miec poglad na moje zdolnosci w CP. W broni nie zamierzam nic kopac. Wole z czasem dostosowac sie do niej. Ze sluzbowego tez musialem delikatnie pod czarne i ciut w prawo i bylo ok. Te w mysl zasady 3 probne dotyczylo scalonych. Pod wynajetym gnatem nie ma czasu aby sie uczyc. W CP mam tego czasu tyle do konca jego albo mojego :D Wiem o co Ci chodzilo i dostosuje sie do porad. Z czasem przyjda eksperymenty. Na razie musze sie skupic nad prawidlowym przygotowaniem do strzalu bo dzisiaj koledzy uswiadomili mnie jak malo wiem... Ale jestem im za to bardzo wdzieczny :)
Jak chcesz "nie umiec" strzelac, udziele wszelkie niezbedne porady. :512:
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przygotowanie broni do strzelania

Post autor: Toost »

Dobra, pokażę jeszcze jedno zdjęcie, które już pokazywałem pare razy.
Zacznij korygować sprzęt jak zrobisz powtarzalnie takie skupienie z 25metrów.

Obrazek

Wcześniej nie ma sensu.
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
Seba999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 101
Rejestracja: 13 stycznia 2018, 19:54
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przygotowanie broni do strzelania

Post autor: Seba999 »

Co do korekcji mialem raczej na mysli punkt celowania. Nie chce niszczyc broni poniewaz straci ze swojej "oryginalnosci". A co gorsza moze sie okazac ze to nie bron tylko moj blad podczas celowania i wtedy zonk.

Twoja tarcza mowi za siebie :) Bede probowal z nawazka i kulami zeby osiagnac z czasem taki wynik :) Poprosze zeby ktos zrobil mi fote do ewentualnej korekcji postawy. Byc moze jak wspomnial Kozichwost jest bledna. Do centralnego inaczej sie ustawialem gdyz strzelalem zawsze z obu rak. Na jego awatarze zobaczylem postawe do strzelania z jednej. I wlasnie w takiej bede trenowal z Remika.

Pytanie. Czy to z CP? Otwory wygladaja jak z 9mm. Chyba ze to zludzenie. Jakiej wielkosci jest Twoja tarcza?
Ostatnio zmieniony 11 lutego 2018, 21:45 przez Seba999, łącznie zmieniany 1 raz.
Jak chcesz "nie umiec" strzelac, udziele wszelkie niezbedne porady. :512:
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przygotowanie broni do strzelania

Post autor: Toost »

Tarcza TS-2, rewolwer remington pattern, kula 454, 18gr ZS2, odległość 25m, strzelane z dwóch rąk bez podpórki, celowane pod czarne w szóstkę.
Zdjęcie zrobione z lunety, stąd te okrągłe narożniki. Teraz strzelam z pistoletu z jednej ręki. Posłuchałem porad Zbyszka Rybki i przed każdym strzałem "dreptam" w miejscu i ustawiam się tak, żeby po podniesieniu ręki celownik wskazywał środek tarczy. Wszystkie mięśnie luźno, lewa ręka w kieszeni (co na początku wydało mi się jakieś dziwne), ale efekty są.


A z dziewiątki wygląda tak, czesia szadołka, 25m, tarcza tez TS-2

Obrazek
Ostatnio zmieniony 11 lutego 2018, 23:46 przez Toost, łącznie zmieniany 2 razy.
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
Awatar użytkownika
kozichwost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 592
Rejestracja: 18 listopada 2006, 23:21
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Tarnobrzega
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przygotowanie broni do strzelania

Post autor: kozichwost »

Widzę, ze tu będzie praca u podstaw, więc zaczynamy.
Pierwszy wukład:
Miej kolego na uwadze i bądź tego świadom, ze póki co nikt ci tutaj nie pojechał słownie, choć było za co. Ot takie to jest nieprzyjazne plemię ci strzelcy czarnoprochowi. Powiem więcej, prawie wszyscy próbują cię uczyć...
koniec wykładu teraz pora na ćwiczenia.
My tobie w grainach ty nam w gramach. Tak nie może być. Gramy w strzelectwie używane są chyba tylko przy podawaniu masy broni. Proch, kule i wszystko co ładujemy w lufy ważymy w grainach, dzięki czemu możemy mówić o różnicy między 15gr a 16. Sam przyznaj czy to nie wygodniejsze od 0,975g a1,04.
Kolejną ważną u ciebie kwestią do treningu jest na pewno czytanie że zrozumieniem. Skoro chłopaki piszą, żebyś zaczął strzelać z 15 - 18 gr to twoja zapowiedź że przygotujesz naważki 1 i 1,2g sprawiają, ze chłopakom witki opadają.
Kolejną ważną sprawą jest kwestia czym ty te naważki odmierzasz. Waga jest niezbędna. Żadne odmierzanie objętościowe na tym etapie u ciebie nie wchodzi w grę. Dopóki nie będziesz miał wagi nie mamy o czym rozmawiać.
Jeszcze jedna sprawa - kule. Wystrzegaj się kupnych. Najlepsza kula to ta odlana własnoręcznie. Teraz kupiłeś od kogoś. Skończą się kupisz znów. Nie masz żadnej gwarancji powtarzalności twardości ołowiu, czy średnicy kul, jeśli lane będą z różnych form.
Na dzisiaj tyle. Dobrej nocy
Przepraszam - pan tu nie stał
Awatar użytkownika
stangret
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lutego 2010, 15:07
Tematy: 38
Lokalizacja: Wielka Brytwanna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przygotowanie broni do strzelania

Post autor: stangret »

kozichwost pisze:My tobie w grainach ty nam w gramach. Tak nie może być. Gramy w strzelectwie używane są chyba tylko przy podawaniu masy broni. Proch, kule i wszystko co ładujemy w lufy ważymy w grainach, dzięki czemu możemy mówić o różnicy między 15gr a 16. Sam przyznaj czy to nie wygodniejsze od 0,975g a1,04.
Po cienkim stąpasz lodzie Kozichwoście ;laughing: Jak tu się zaraz pojawi pewien specjalista od gramów w strzelectwie to sobie rękę odgryziesz, żeś to napisał ;laughing: ;laughing: ;laughing:
Miejmy nadzieję, że Seba nie będzie chciał toczyć tego kamienia pod górkę, bo jak na razie całkiem dobrze mu idzie i stara się słuchać :516:
"And don't forget. That isn't your Martini you have. It belonged to others before you and will belong to others after you are gone. Look after it, and pass it on with pride. It deserves it." Malcolm Cobb, The Martini Henry Note-book
Awatar użytkownika
kozichwost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 592
Rejestracja: 18 listopada 2006, 23:21
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Tarnobrzega
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przygotowanie broni do strzelania

Post autor: kozichwost »

Też mi się wydaje, ze z chłopa coś będzie, więc staram się pomóc ma miarę moich skromnych doświadczeń....
W kraju nad Wisłą mamy wszelakich specjalistów we wszelkich dziedzinach, Nawet tych jeszcze nie wynalezionych, to taka nasza narodowa przywara jak schabowy z kapustą i kawa w szklance
Przepraszam - pan tu nie stał
Seba999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 101
Rejestracja: 13 stycznia 2018, 19:54
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przygotowanie broni do strzelania

Post autor: Seba999 »

@Kozichwost

Badz pewien ze jestem bardzo wdzieczny za Twoje rady. Z pewnoscia wzialem je do serca i wykorzystam na nastepnej strzelnicy. Operuje gramami chociaz przyznam ze w kregach CP brzmi to nieprofesjonalnie. Z czasem kupie wage grain. Na chwile obecna mam tylko kuchenna gramowa i stad ten wagomiar. Zrozumialem o co Ci chodzilo z roznymi nawazkami mniejszymi od tych z ktorych strzelalem. Dlatego chce przetestowac w miare mozliwosci nawazki o ktorych wspomnialem i zaleznie od wynikow zwiekszyc/zmniejszyc i sprawdzic efekty.

Co do postawy masz racje ze moge popelnic blad patrzac na postawe z Twojego awatara wiec w tym temacie rowniez dokonam korekcji. Jestem przyzwyczajony do strzelania oburacz. Skoro mam trenowac to wole juz cwiczyc dla jednej reki. Nie mam mozliwosci (warunkow) na odlewanie kul. Dlatego ufam ze kupione sprawdza sie. Z czasem bede planowal samodzielne wyroby bo w koncu to czesc dobrego przygotowania :)

Zapewniam ze staram sie czytac wszystkie posty ze zrozumieniem i wykorzystywac je w miare mozliwosci.
Uzyskiwanie nawet ciut lepszych wynikow jest dla mnie mobilizacja do dalszej ciezkiej pracy :) Moja upartosc w dazeniu do celu jest naprawde duza. O tym moge Cie zapewnic :)
Jak chcesz "nie umiec" strzelac, udziele wszelkie niezbedne porady. :512:
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Przygotowanie broni do strzelania

Post autor: Marek- »

kregach CP brzmi to nieprofesjonalnie
A w kręgach nitro grozi kalectwem :shock:

Kuchenna waga nie nadaje się do niczego prócz kuchni. W przypadku rewolweru da się korzystać powtarzalnie z nawazek pojemnościowych, w końcu to tylko 25 m i 50 m, ale waga jest potrzeba chociażby po to żeby wiedzieć ile czego sypiesz.
Seba999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 101
Rejestracja: 13 stycznia 2018, 19:54
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przygotowanie broni do strzelania

Post autor: Seba999 »

Uzywalem miarek pojemnosciowych do prochu. Widoczne na fotach. Skala jest na nich w gramach. Zwazywszy na rozna granulacje wynik jest orietacyjny ale powinien byc zblizony. Kupie sobie "grainowa" wage dedykowana bo widze ze bedzie niezbedna. O nitro nawet nie mysle. Przy +/- 1.5g wchodzilo ok 1.5 luski kaszy z zostawionym miejscem ok 3-4 mm na pocisk.
Jak chcesz "nie umiec" strzelac, udziele wszelkie niezbedne porady. :512:
Wesson PRO
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 249
Rejestracja: 23 czerwca 2012, 19:14
Tematy: 0
Lokalizacja: prawie Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przygotowanie broni do strzelania

Post autor: Wesson PRO »

Twój pocisk NIE MA 3-4mm!
dodaj 1-2mm luzu do bębna
-- bez względu na geograficzne położenie i polityczny ustrój sama możliwość posiadania broni to atrybut wolnego człowieka
[kpt. J. Bartnik, VM] --
Seba999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 101
Rejestracja: 13 stycznia 2018, 19:54
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przygotowanie broni do strzelania

Post autor: Seba999 »

Wesson PRO pisze:Twój pocisk NIE MA 3-4mm!
dodaj 1-2mm luzu do bębna
Chodz Ci o luz ktory powinien pozostac po wcisnieciu kuli?
Jak chcesz "nie umiec" strzelac, udziele wszelkie niezbedne porady. :512:
Awatar użytkownika
Willie357
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 2774
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 16:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: RIP

Re: Przygotowanie broni do strzelania

Post autor: Willie357 »

Kuchenna waga ma zastosowanie w strzelectwie,do wazenia skladnikow smarów i metali do stopu na pociski,dokladnosc 1-2gramy nie ma wtedy. istotnego znaczenia
CZARNE I NITRO,>30, moturki , G 4x4 Bundeswehr , za młodu kobietki.
TAK dla eutanazji kretynów
Seba999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 101
Rejestracja: 13 stycznia 2018, 19:54
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przygotowanie broni do strzelania

Post autor: Seba999 »

Dobra. Nawal nowych informacji zakrecil mi troche w swiatopogladzie ale juz wiem o co chodzi. Kolega z forum skutecznie wybil mi pojemnosciowe odmierzania i wszystkie bzurki ktore zrodzily mi sie w glowie :090:

Przyrzekam ze od tej chwili bezwzglednie dopasuje sie do zalecen i w pierwszej kolejnosci waga...
Jak chcesz "nie umiec" strzelac, udziele wszelkie niezbedne porady. :512:
Fizyk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 648
Rejestracja: 12 czerwca 2006, 21:21
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przygotowanie broni do strzelania

Post autor: Fizyk »

Seba999 pisze:Kolega z forum skutecznie wybil mi pojemnosciowe odmierzania i wszystkie bzurki ktore zrodzily mi sie w glowie :090:
Ale wyście tu chłopaka zakręcili. Ile osób do Mariette robi naważki wagowe? Trzeba sobie raz zważyć, żeby wiedzieć, ile się sypie, ale chyba pojedyncze osoby odważają każdą porcję prochu. Mnie by się strzelać odechciało jakbym tak miał robić.

Co do tego, ile w komorze ma zostać miejsca na kulę, to trzeba sobie samemu sprawdzić. Mnie ze 3 mm w kal. .36 akurat z powodzeniem wystarczają, kasza i proch się tak kompresują, że jeszcze się smaru dość zmieści.
Willie357 pisze:Kuchenna waga ma zastosowanie w strzelectwie,do wazenia skladnikow smarów i metali do stopu na pociski,dokladnosc 1-2gramy nie ma wtedy. istotnego znaczenia
Ostatnio moja waga, kupiona specjalnie do wyżej wymienionych celów, znalazła też zastosowanie do odważania mąki i tym podobnych kuchennych składników, po tym jak mi ją małżonka zaanektowała i przeniosła do kuchni...
Ostatnio zmieniony 12 lutego 2018, 12:30 przez Fizyk, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń - CP”