Pytania świeżaka

Moderator: Moderatorzy CP

Thunder86
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 10 grudnia 2017, 09:21
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Pytania świeżaka

Post autor: Thunder86 »

Witam

W poniedziałek jadę po odbiór swojego pierwszego remingtona 1858 od uberti, kupiłem online z odbiorem w salonie. Jako świeżak w temacie przeczytałem cały internet i mam mętlik w głowie. Chodzi mi konkretnie o sprawdzenie przy odbiorze. W jednym temacie piszą że trzeba iść koniecznie z szczelinomierzem i czymś prostym do sprawdzenia osiowości. Że szczelina między lufą a bębenkiem ma się mieścić w granicach od 0,1 do 0,2 mm i nie może być ukośna. W innym temacie znowu że to wszystko bzdury i zamiast szukać dziury w całym zacząć strzelać. Jest trochę chaos informacyjny na ten temat i już nie wiem co o tym myśleć. Czy sprzedawca mnie nie wyśmieje jak mu zacznę mierzyć w sklepie rewolwer? Co dyskwalifikuje taki rewolwer bezdyskusyjnie? A z czym można żyć i dobrze się bawić?
Seamaster
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 322
Rejestracja: 05 listopada 2011, 10:45
Tematy: 10
Lokalizacja: Międzychód
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytania świeżaka

Post autor: Seamaster »

Tak zdroworozsądkowo - lepiej by wszystko było równo spasowane a mechanizmy pracowały gładko i bez zacięć. Osiowość komór bębna i lufy to chyba podstawa. Masz możliwość odbioru na miejscu więc poproś o udostępnienie kilku sztuk - wybierz najbardziej tobie odpowiadającą (każda będzie inna) ...a szczelinomierz niepotrzebny - będziesz widział czy jest ok czy nie - popatrz przez tą nieszczęsną szczelinę przy napiętym kurku na białą kartkę.
Powodzenia i dobrej, ostrożnej zabawy !
Krzysztof
Thunder86
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 10 grudnia 2017, 09:21
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytania świeżaka

Post autor: Thunder86 »

Ok rozumiem. Znalazłem takie zdjęcie
Obrazek
Czy to jest tragedia? Ludzi piszą że każda sztuka ma jakieś niedoróbki więc ideału pewnie nie znajdę
Seamaster
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 322
Rejestracja: 05 listopada 2011, 10:45
Tematy: 10
Lokalizacja: Międzychód
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytania świeżaka

Post autor: Seamaster »

...strzelnica prawdę ci powie ...jednakowoż nie od razu ;) Postrzelasz trochę - sam się przekonasz. Napisałem że "lepiej by było" by wszystko było ok - ale to nie znaczy że musi być. Inaczej mówiąc miałem kilka rewolwerów - lepszych, gorszych i jeden taki R&S z lufą match naprawdę bardzo dobry, jakiś colt był wybitnie nieosiowy a strzelał bdb - w co trudno było mi uwierzyć, inny colcik z pozoru dobry, spasowany i takie tam strzelał gdzie chciał (zupełnie nie tam gdzie ja bym chciał) ...kolega do dziś używa bardzo starego i wysłużonego Army z krzywą szczeliną że aż oczy bolą od patrzenia - moimo to strzela celnie (bardzo celnie)
...Tak więc widzisz - cp to trochę loteria, ciut szczęścia, sporo pracy i cierpliwości ...i kupa wspaniałej zabawy
Krzysztof
Awatar użytkownika
Szaddam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 160
Rejestracja: 24 kwietnia 2016, 17:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Będzin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytania świeżaka

Post autor: Szaddam »

Kupując w sklepie, masz gwarancję. Nie przejmuj się tylko bierz, a jak będziesz na strzelnicy, i spotkasz tam osoby ogarnięte w temacie, samo wyjdzie co i jak. A w razie wykrycia kiksów, oddasz sprzęt, bądź Ci go naprawią. Z tą szczeliną to już legendy żyją własnym życiem :-D
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytania świeżaka

Post autor: Toost »

Thunder86 pisze:Ok rozumiem. Znalazłem takie zdjęcie
Takiego nie bierz. Latarka poświeć w lufę i popatrz czy komorę bębna przy naciągniętym kurku widać ładnie na całym obwodzie lufy.
Naciągaj powoli kurek i patrz jak spada blokada bębna. Powinna spadać milimetr - dwa przed nacięciem w bębnie. Za dużo - niedobrze, za mało też nie fajnie. Popatrz na stan przewodu lufy, wyjmij bęben, poświeć latarką i będzie widać.
Więcej nic nie sprawdzisz.
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
szkola111
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 25 grudnia 2017, 19:39
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytania świeżaka

Post autor: szkola111 »

Obejrzyj czy nie ma jakichś większym mankamentów a reszta to już się na strzelnicy okaże ale nigdy nie spotkałem się ze sklepowym już felernym rewolwerem ....
szkola111
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 25 grudnia 2017, 19:39
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pytania świeżaka

Post autor: szkola111 »

Napisz jak po pierwszym strzelaniu jak już odwiedzisz strzelnice.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń - CP”