Pierwszy rewolwer

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7302
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Pierwszy rewolwer

Post autor: marekp »

Zapisz sie do klubu - z broni kluibowej pod okiem instruktora mozesz sobie postrzelac. Ja nie wiem po co kombinowac. Posiadacz ma miec 18 lat i to jest wszystko w tym temacie. Zrob maszyne czasu i sie przenies w pozniejszy czas tam gdzie bedzie kolega mial 18 lat. Oczywiscie ojciec moze kupic i miec. I co wiecej. Jesli spelnia okreslone warunki to byc moze moze na strzelnicy bron uzyczyc. Czesto dzieci kolegow strzelaja i nawet w zawodach startuja. Ale to jest zawsze pod opieka doroslych. Nawet w regulaminach zawodow zada sie obecnosci opiekuna na stanowisku jesli zawodnik jest niepelnoletni. Normalnie nie moze byc na stanowisku nikogo poza strzelcem. Wiec to sie da zrobic ale moze nie na wprost.

MarekP
Jedrula
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 830
Rejestracja: 13 czerwca 2014, 20:22
Tematy: 24
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy rewolwer

Post autor: Jedrula »

Już kiedyś mądrzejsi niż ja walkowali temat ale niech będzie jeszcze raz.
Uobia nie wprowadza granicy wieku od której wolno broń CP posiadać i koniec, określa jedynie że nie jest na nią wymagane pozwolenie i kropka.
Posiadać może każdy.
Jest jedna ustawa/rozporządzenie w którym jest określone że nie można sprzedać broni i innych koncesjonowanych mat osobie poniżej 18lat, ale nawet jeśli transakcja zajdzie to i tak winny jest sprzedający a nie kupujący. Dwa jeśli mnie pamięć nie myli ustawa dotyczy tylko koncesjonowanych firm a nie osób prywatnych, ale to trzeba sprawdzić bo nie jestem w 100% pewien.

Ergo
Osoba poniżej 18 lat może w Pl posiadać broń CP jak i amunicję do niej. Podmiot koncesjonowany co prawda nie może jej sprzedać takiej broni czy amunicji ale taki 18 latek może wejść w jej posiadanie w inny sposób np. darowizny (prezentu).

Co nie chwaląc się sam kiedyś zrobiłem i sobie strzelałem CP na około rok przed uzyskaniem sportowego pozwolenia zaraz po 18.
W sumie trener który mnie pilnował na strzelnicy namówił mnie na pozwolenie i tak dalej poszło że za chwilę robię rozszerzenie :)
Ostatnio zmieniony 30 listopada 2017, 11:17 przez Jedrula, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Jędrzej
Awatar użytkownika
scyzor1969
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 868
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 11:24
Tematy: 10
Lokalizacja: Bydgoszcz/Trzemeszno
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy rewolwer

Post autor: scyzor1969 »

A wiesz, z ciekawości "przeleciałem" UoBiA i fakt przy CP nie ma nic o wieku.
Możesz więc mieć rację: tak samo jak KUPOWANIE w sklepie czarnego prochu bez posiadania EKB nie jest zabronione dla KLIENTA, ale za to SPRZEDAWANIE bez EKB zabronione jest SPRZEDAJĄCEMU :568:
To taki kraj... :roll:
Ostatnio zmieniony 30 listopada 2017, 11:27 przez scyzor1969, łącznie zmieniany 1 raz.
Colt Navy .36, Kentucky Rifle .45 Już nie oglądam TVP
maciek73
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 26 października 2017, 21:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy rewolwer

Post autor: maciek73 »

Skads to piwo ma i w razie czego ma i on i ten kto mu to piwo udostepnil/sprzedal wielki problem. Tak czy inaczej zeby tez nie bylo, osoba na ktora bedzie zakupiona bron, tez nie moze, nie powinna jej uzyczac. Tak wiec do momentu uzyskania pelnoletnosci tylko wlasciciel i w jego obecnosci moze byc uzywana bron.
urbanikov
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 28 listopada 2017, 20:50
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy rewolwer

Post autor: urbanikov »

Oczywiście w sytuacji zakupu myślę nad kupnem za własne pieniądze, ale jeżdżenie i strzelanie pod okiem wujka do osiągnięcia pełnoletności, ale byłbym wdzięczny gdyby ktoś mnie oświecił w sprawie nowych przepisów o treści broni itd. Obiło mi się o uszy, że chcą by broń czarno prochowa polegała rejestracji jak wiatrówki FAC a nawet, że miało by być na nią pozwolenie stąd proszę o wyjaśnienie tego burdelu w projektach i czy jest sens kupować rewolwer za około pół roku na ojca czy wujka, który potem przekaże mi czy lepiej poczekać z rok max 2 i dozbierać na coś lepszego(, bo pneumatyk dwie sztuki są łuk bloczek broni białej jest od pierona i chciałbym posiąść jakiś łuczek tradycyjny za rozsądna cenę) i o to pytanie czy jest się w ogóle z czym śpieszyć czy lepiej kupić za jakiś rok lub dwa ( tym samym darując sobie łuk, żeby się cenowo wyrobić) i czy przepisy nie zmuszą mnie do jakiejś papierkowej roboty? na marginesie do ilu radzilibyście dozbierać na dość porządnego remika ( nie ukrywam, że chwile by to zajęło :-D spłukałem się na HW :-D i kolejne zbieranie mnie czeka więc zasadniczym pytanie jest jak powinno być długie i czy warto bo jeśli bym miałbym sie użerać z papierami na CP to podziękuje
Z góry dzięki za odp
mb777
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 23 października 2017, 12:29
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy rewolwer

Post autor: mb777 »

Poczekaj, rejestracja cp nie jest czymś strasznym ,a rejestrowanie na kogoś innego obarcza go odpowiedzialnością za bron. Może najpierw zapytaj czy nie maja nic przeciw.
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7302
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Pierwszy rewolwer

Post autor: marekp »

urbanikov pisze: Obiło mi się o uszy, że chcą by broń czarno prochowa polegała rejestracji jak wiatrówki FAC a nawet, że miało by być na nią pozwolenie stąd proszę o wyjaśnienie tego burdelu w projektach i czy jest sens kupować rewolwer za około pół roku
Rozne opowiesci obijaja sie o uszy. Na razie jest takie a nie inne prawo. A jakie bedzie? Moze niedziela bedzie we srode. Bo dlaczego nie?
Nie kupuj. Szczerze Ci odradzam. Bedziesz sie irytowal nieosiowoscia i szerokoscia szczeliny itp. Nie warto.
A tak przy okazji - jaki burdel masz na mysli?

MarekP
FridayNightSpecial
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 281
Rejestracja: 17 maja 2017, 21:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy rewolwer

Post autor: FridayNightSpecial »

"Nie chce mi sie czytac projektow ustaw wiec wy mi powiedzcie".

PS:
Ciekawe czy wymaganie ze wolno sprzedac tylko komus co ma 18 lat obowiazuje rowniez prywatna sprzedaz.
Dla mnie to proste:
Nie sprzedam swojego remika nieletniemu chocby placil 10 razy tyle co cena nowego.
Po co mi klopoty?
Zeby adwokat wzial 5 razy tyle co dostalem?
Ostatnio zmieniony 12 grudnia 2017, 20:00 przez FridayNightSpecial, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Łysy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 615
Rejestracja: 22 kwietnia 2008, 21:00
Tematy: 21
Lokalizacja: Ciechocinek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy rewolwer

Post autor: Łysy »

Witam kolegów!!
Ponieważ nie mogę się doprosić o udostępnienie mi dostępu do działu giełda pozwolę tutaj w tym temacie zapytać.

Szukam do kupienia swojego pierwszego rewolweru CP czyli Cattlemana z lufa 3,5 cala lub 4,75 cala .
Czemu akurat ten bo pewnie są lepsze i celniejsze modele - ano dlatego, że cholernie mi się podoba, tak mocno, że ostatnio śni mi się po nocach. A jeśli nikt nie ma to który sklep polecacie gdzie mógłbym go kupić.
Steyr z krzywą lufą + Vortex PST I
Awatar użytkownika
sas88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5757
Rejestracja: 29 lipca 2005, 10:38
Tematy: 58
Lokalizacja: środek Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy rewolwer

Post autor: sas88 »

Saguaro Arms.
A dlaczego nie masz dostępu?
“Put your trust in God; but mind to keep your powder dry!”
Awatar użytkownika
Łysy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 615
Rejestracja: 22 kwietnia 2008, 21:00
Tematy: 21
Lokalizacja: Ciechocinek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy rewolwer

Post autor: Łysy »

No właśnie nie wiem , mam 30 postów a nawet dwa razy więcej a nie mam wogóle zakładki giełda ani do komercyjnych ani do K/S-a
Steyr z krzywą lufą + Vortex PST I
gondol_jerzy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 59
Rejestracja: 26 marca 2017, 13:13
Tematy: 0
Lokalizacja: Łomża
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy rewolwer

Post autor: gondol_jerzy »

hilary22 pisze:...
Szukam do kupienia swojego pierwszego rewolweru CP czyli Cattlemana z lufa 3,5 cala lub 4,75 cala .
... cholernie mi się podoba, tak mocno, że ostatnio śni mi się po nocach...
Powinieneś przeczytać zawartość poniższego źródełka:
https://forum.blackpowder.pl/viewtopic.php?f=2&t=3063
Ostatnio zmieniony 13 grudnia 2017, 21:39 przez gondol_jerzy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Łysy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 615
Rejestracja: 22 kwietnia 2008, 21:00
Tematy: 21
Lokalizacja: Ciechocinek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy rewolwer

Post autor: Łysy »

Przeczytałem i już chyba dzisiaj śnić mi się nie będzie. Kurde i co teraz zacznę szukać jakiegoś remingtona, też mi się zawsze podobały. Tylko jakiej firmy i jaką wersję. Wolałbym coś krótszego a nie do kolana. Chociaż ta wersja Remingtona z lufa 18 cali i kolbą też fajna.
Jakiego producenta mam szukać , żeby dobrze działał i był właściwie wykonany.
Steyr z krzywą lufą + Vortex PST I
maciek73
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 26 października 2017, 21:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy rewolwer

Post autor: maciek73 »

Hmm, wszystko zależy ile środków chcesz przeznaczyć, ja poszedłem po bandzie, kupiłem Remika Pietty w oksydzie 44 8" i wszystko jest git. Chciałem w końcu mieć broń i mam i jestem z niej zadowolony, zrobiłem sobie obtaczarkę ( wiem, na małe odległości nie ma znaczenia, ale... ) teraz robię kociołek, będę sam kleił kule :-D lubię się tym bawić, a dodatkowo pomniejszy to koszta utrzymania. Najpierw napisz kolego, ile chcesz przeznaczyć na broń i co masz w planach, bo mimo wszystko nie jest to tania zabawa :-D
Awatar użytkownika
Łysy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 615
Rejestracja: 22 kwietnia 2008, 21:00
Tematy: 21
Lokalizacja: Ciechocinek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy rewolwer

Post autor: Łysy »

Oczywiście cena jest ważna ale ogólnie mam zasadę że jak coś kupuje to dobrej firmy i coś sprawdzonego bo w ogólnym rozrachunku wychodzi to korzystniej. Więc chciałbym się kierować w pierwszej kolejności jakością (ale nie snobizmem) a dopiero potem niską ceną.
Steyr z krzywą lufą + Vortex PST I
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń - CP”