Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Szybkosci wylotowe i mozliwosci popelnienia bledu przy pomiarze

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Grupa: Moderatorzy CP
Status: Offline

Re: Szybkosci wylotowe i mozliwosci popelnienia bledu przy pomiarze

Postautor: marekp » 2018-05-09, 08:39

Nawet byl na jakies aukcji jakis czas temu do kupienia taki przerobiony. Proponuje pogrzebac na forum (mnie sie nie chce) gdzie podalem patenty w urzedu patentowego USA na temat przerobek broni odtylcowej na odprzodowa. Jakis powod byl skoro ludziom oplacalo sie to opatentowac. Bo to nie jest jeden patent.

MarekP
PS. Zgadzam sie ze najczesciej to jest kupowane jak cos co przypomnia bron na scalone.

Awatar użytkownika
stangret
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Postautor: stangret » 2018-05-09, 09:00

W UK na ten przykład namiętnie kupuja ludziska paskudny w/g mnie rewolwer Ruger Old Army. Wielkie to, brzydkie, nieporęczne i ciężkie, ale jako ersatz zbanowanej broni krótkiej jak najbardziej ;laughing: Takie troche przedłużanie fi...a ;laughing:
Potem kupują jakąś pseudo konwersję na nitro z bębnem na spłonki od dubeltówki i jazda startowac w zawodach. Gonię to towarzystwo bo patrzeć na to nie mogę :evil: :)
Z drugiej jednak strony, o gustach ponoć się nie dyskutuje. Ja tam różowego futerka zakładać nie zamierzam :103:

Trochę off top powyżej, bo wracając do mierzenia prędkości wylotowych w rewolwerach, gdzie przeważnie strzela się 25m to nie ta droga poszukiwania celności :-/ Problemów jest o wiele więcej a prędkość lokuje się na samym końcu w takim przypadku.
Ostatnio zmieniony 2018-05-09, 09:05 przez stangret, łącznie zmieniany 2 razy.
"And don't forget. That isn't your Martini you have. It belonged to others before you and will belong to others after you are gone. Look after it, and pass it on with pride. It deserves it." Malcolm Cobb, The Martini Henry Note-book

Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator

Postautor: marekp » 2018-05-09, 09:46

Wazne zeby byla jednakowa ta predkosc wylotowa. To warto zmierzyc i tak dobrac nawazki zeby zawsze bylo to samo z dokladnoscia do 0.5m/sek. Wtedy bedzie celnie. Ale jaka ona jest to jest w zasadzie mniej istotne. Byle nie osiagnac jakis 50m/sek bo pol sekundy bedzie pocisk lecial do tarczy. Ale w ganicach 150m .
Czyli nie jest to mierzenie mocy obalajacej..... ale zmierzyc warto bo sprawdzanie tylko na tarczy to moze byc malo. Wazne zeby dobrac tak nawazki i sposob ladowania zeby bylo zawsze jednakowo.

MarekP

Awatar użytkownika
stangret

Postautor: stangret » 2018-05-09, 09:52

Czyli powtarzalność :one:
Prędkości będą takie same przy takim samym, powtarzalnym ładowaniu. End of the story :516:
"And don't forget. That isn't your Martini you have. It belonged to others before you and will belong to others after you are gone. Look after it, and pass it on with pride. It deserves it." Malcolm Cobb, The Martini Henry Note-book

amakbachur
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Postautor: amakbachur » 2018-05-09, 11:29

Niewiele mnie obchodzi historyczność broni , ale podziwiam że historycznie w Polsce to ludzię wszystko wiedza, sami z siębie bez czytania, bez sprawdzenia w źródłach
tylko kliknąć w internet i nawet nie czytają do końca albo widzą, że to w obcym języku, więc wróg pewnie napisał.
Polskiemu dr Google'owi wierzą jak Matce, tylko dlaczego Uniwersytet Warszawski kończy 4 setkę rankingu światowych uczelni a Jagielloński to sam ogon - nie wiem.
W takiej hameryce to każdy redneck próbuje coś sprawdzić, lub ulepszyć.
Pytanie, to dlaczego rewolwer zablokowany w specjalnym stojaku nie wypluwa pocisków z tą samą prędkością tylko różną.
Odpowiedzi moga być różne możliwe i na tym polega metodyka badań, żeby się tego dowiedzieć a nie kazać uwierzyć.
A może bo mu się lufa grzeje, bo inny człowiek ładował tą sztukę amunicji, bo waga pocisku ta sama ale był głębiej wciśnięty albo zdeformowany
albo ...??? ziemia jak każdy widzi i wie jest nieruchoma i płaska.
No to jak mierzyć tą prędkość panowie koledzy? Robił to ktoś z was kiedyś?? Ja próbowałem i mi wyraźnie nie wyszło. Z moich wyliczanek wynika, ze mam w domu bez pozwolenia coś , co miota pociski 230 grainów w koszulce miedzianej przy użyciu zaledwie 15 grainów w=+-1 gram (tyle co w łusce 9 para po wrąb)prochu szwajcarskiego z energią od 200 do 800J czyli taką jak .357 magnum i kiedy takie coś, od czego Samuel Colt przewraca się w grobie, walnie w betonowy murek to zostaje tylko miedziana gorąca szarotka podobna do tych na czapkach strzelców górskich. A ołów gdzie ? wyparował??
Pomóżcie mi uzyskać sensowne wyniki bo te co mam są niewiele warte.
A może ...moje Cepeliowe rewolwery to fajne zabawki dla dużych i odpowiedzialnych chłopców.

nosu

Postautor: nosu » 2018-05-09, 11:47

Kto wyorał ten kamień? :027:

Marek-
Moderator
Moderator

Postautor: Marek- » 2018-05-09, 12:27

Wczoraj była burza. Czasem są osuwiska.

Piszesz ze byłeś dentystą, to precyzja nie powinna być Ci obca, w niej cały szkopuł.
A te miedziowane pociski ACP wsadź komuś zamiast taniej plomby, bo to do nitro.

Awatar użytkownika
stangret

Postautor: stangret » 2018-05-09, 14:31

amakbachur pisze:Niewiele mnie obchodzi historyczność broni , ale podziwiam że historycznie w Polsce to ludzię wszystko wiedza, sami z siębie bez czytania, bez sprawdzenia w źródłach
tylko kliknąć w internet i nawet nie czytają do końca albo widzą, że to w obcym języku, więc wróg pewnie napisał.

Czytają, czytają, nawet ze zrozumieniem ale tylko o rzeczach ważnych, ciekawych, istotnych :)
Czytanie o Cattelmanach kapiszonowych z miedziowanymi pociskami zakrawa na masochizm, ale.... jeden lubi ogórki, inny ogrodnika córki ;laughing:

Kyle

Postautor: Kyle » 2018-05-09, 15:32

Miranda pisze:Ten sprzęt ma sens ale tylko na scaloną ale to już na pozwolenie

... chyba, że zmienią u nas prawo na takie jak mają we Francji - broń na scaloną z przed 1900r, na czarny proch bez pozwolenia. ... amunicji nie trzeba elaborować - po prostu kupujesz amunicję scaloną z czarnym prochem.

Miranda

Postautor: Miranda » 2018-05-09, 16:05

Z pewnością tak będzie - jest nawet stosowny zapis w nowej dyrektywie "bieńkowskiej ".
I wtedy można będzie sobie kupić bez kwitów taką np. kartaczownicę Gatlinga do np. obrony miru domowego.
Ostatnio zmieniony 2018-05-09, 16:06 przez Miranda, łącznie zmieniany 1 raz.

Kyle

Postautor: Kyle » 2018-05-09, 18:13

Miranda pisze:Z pewnością tak będzie - jest nawet stosowny zapis w nowej dyrektywie "bieńkowskiej ".

Możesz dać linka do tej treści?

Derek Mak
Kontaktowanie:

Postautor: Derek Mak » 2018-05-09, 18:24

Na niebieskim niejaki gunsmith tutaj też obrodziło jak widzę zwolennikami pełnopłaszczowych. Może amakbachu to kuzyn gunsmitha bo jakoś Wawa obrodziła w takie osobistości dość obficie.
Jak im wyjaśnić, że głupie pomysły prowadzą do bredni ?
:shot11:
Withney 0.54", Sharps 0,52" paper cartridge / http://www.celpal.org

nosu

Postautor: nosu » 2018-05-09, 18:28

Miranda pisze:Z pewnością tak będzie - jest nawet stosowny zapis w nowej dyrektywie "bieńkowskiej ".
I wtedy można będzie sobie kupić bez kwitów taką np. kartaczownicę Gatlinga do np. obrony miru domowego.

Już to widzę ... https://www.buffaloarms.com/cowboy-fire ... atling-gun

Miranda

Postautor: Miranda » 2018-05-09, 19:40

Trochę drogawo za tego Gatlinga , no i dużo mosiądzu do polerki i pytam się gdzie wersja inox ;laughing:
Ale najważniejsze - czy to łyknie modne ostatnio " tęczowe " pociski w miedzianym płaszczyku :)
Ostatnio zmieniony 2018-05-09, 19:41 przez Miranda, łącznie zmieniany 1 raz.

Marek-
Moderator
Moderator

Postautor: Marek- » 2018-05-09, 20:19

Nic się Darek nie martw, tutaj nie ma szans na zarażenie połowy tematów.
Zawsze jest szansa że się ogarnie.

Nie piszcie juz głupot, szkoda mojego czasu na czyszczenie tematu.
Ostatnio zmieniony 2018-05-09, 21:02 przez Marek-, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Broń - CP”