Szybkosci wylotowe i mozliwosci popelnienia bledu przy pomiarze

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Marcin P.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 256
Rejestracja: 01 lipca 2015, 14:02
Tematy: 19
Lokalizacja: Dzierzgoń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Szybkosci wylotowe i mozliwosci popelnienia bledu przy pomiarze

Post autor: Marcin P. »

Na krótkie dystanse używam pocisków z formy LEE 459-405-HB czyli w orginale z wgłębieniem dennym ala minie. Tylko że stoczyłem pin robiący wgłębienie, tak że pociski wychodzą z płaskim dnem. Jakoś nie mam przekonania do pocisków z wgłębieniem, które mają latać w naddźwięku. w łuskę 45-70 wchodzi mi do 64grain prochu i mam prędkość na tym pocisku około 540m/s. Do 200m lata bardzo płasko, po 200m zaczyna szybciej opadać i w efekcie na 300m mam taki sam opad jak pocisku 485grein z V0 405m/s.
Ostatnio zmieniony 20 listopada 2017, 12:00 przez Marcin P., łącznie zmieniany 2 razy.
„Najbardziej przerażające słowa w języku angielskim to: Jestem z rządu i jestem tutaj, aby pomóc”.
Ronald Reagan
arek k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 15 sierpnia 2012, 13:11
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sharps Saguaro test

Post autor: arek k »

Marcin P pisze Na krótkie dystanse używam pocisków z formy LEE 459-405-HB czyli w orginale z wgłębieniem dennym ala minie. Tylko że stoczyłem pin robiący wgłębienie, tak że pociski wychodzą z płaskim dnem. Jakoś nie mam przekonania do pocisków z wgłębieniem, które mają latać w naddźwięku. w łuskę 45-70 wchodzi mi do 64grain prochu i mam prędkość na tym pocisku około 540m/s. Do 200m lata bardzo płasko, po 200m zaczyna szybciej opadać i w efekcie na 300m mam taki sam opad jak pocisku 485grein z V0 405m/s.
Wybacz kolego żadko uczestniczę w dyskusji ale dziś muszę Dlaczego piszesz takie głupoty Naważka 64 gr i prędkość540 m To czym to ładujesz Paliwem rakietowym ? Przy tym ładunku osągniesz ok 340 m/s i nic więcej W skarpsie 45/120 nie uzyskasz takiej prędkości Nie pisz durnot bo tu są ludzie którzy troszke natym sie znają Pozdrowienia dla wszystkich kolegów po lufie Arek K

Marku gratulacje wspaniała tarcza
arek k
Awatar użytkownika
Marcin P.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 256
Rejestracja: 01 lipca 2015, 14:02
Tematy: 19
Lokalizacja: Dzierzgoń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sharps Saguaro test

Post autor: Marcin P. »

Jeśli uważasz to za głupotę to ok.
„Najbardziej przerażające słowa w języku angielskim to: Jestem z rządu i jestem tutaj, aby pomóc”.
Ronald Reagan
Awatar użytkownika
bambus0134
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 236
Rejestracja: 16 czerwca 2013, 00:26
Tematy: 6
Lokalizacja: WLKP
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sharps Saguaro test

Post autor: bambus0134 »

U mnie w 45-90 na pocisku Lyman choinka ok 480gr i 90gr Złotego Stoku upchanego na max miałem zaledwie 405-410 m/s , więc 540 m/s żeby osiągnąć na czarnym prochu :?: :roll: chyba że strzelałeś z nitro to może by się mogło zgadać .
Ale przy tej prędkości to pocisk się najprędzej stopi w lufie chyba że użyjesz owijki papierowej , ale co ja tam wiem się tam nie znam .
arek k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 15 sierpnia 2012, 13:11
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sharps Saguaro test

Post autor: arek k »

A jak to można inaczej nazwać niż głupotą Pocisk przy tych parametrach prędkości iwagi miałby energie ok 3840 j Gratulacje lepsze parametry niż .308 . Przewyższał go by chyba tylko 338 lapua Za chwile będzie mocniejszy od .50 bmg Może jeszcze napisz do ministra obrony by wprowadził kapiszonowego sharpsa zamiast broni snajperskiej super nadawałby się do zwalczania lekko opancerzonych pojazdów
arek k
Awatar użytkownika
Marcin P.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 256
Rejestracja: 01 lipca 2015, 14:02
Tematy: 19
Lokalizacja: Dzierzgoń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sharps Saguaro test

Post autor: Marcin P. »

Oczywiście Sharps scalony. Tak jak napisałem w pierwszym poście. Ale do rzeczy. Kto stawia że nie wyciągnę 540m/s swoim sharpsem pocisk z formy LEE 459-405-HB na czarnym prochu, stawia 1 kg prochu CH4 lub VV150 lub RS30. Ja stawiam 2 kg dowolnego dostępnego proszku. Miejsce sprawdzenia : Starachowice Quigley Match w 2018r. Jeśli komuś się śpieszy może przyjechać do Dzierzgonia lub Kwidzyna.
„Najbardziej przerażające słowa w języku angielskim to: Jestem z rządu i jestem tutaj, aby pomóc”.
Ronald Reagan
arek k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 15 sierpnia 2012, 13:11
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sharps Saguaro test

Post autor: arek k »

Staszku z sharpsami ,, walczę ,, od prawie 10 lat sharps scalony a sharps saguaro mają prawie takie same parametry Marcin napisał dokładnie jaką dał naważke ,ile waży pocisk Niema możliwości by nasypał prawie 70 grejn prochu nitro do łuski 45/70 więc myślę że pisał o naważce cp Przy tej naważce i wadze pocisku niema możliwości by osiągnoł takie prędkości pocisku i kropka .Jeżeli kupił sharpsa to niech zacznie z niego strzelać a nie z klawiatury Po jakimś czasie zauważy że czym dłużej strzela tym mniej wie
arek k
Awatar użytkownika
Marcin P.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 256
Rejestracja: 01 lipca 2015, 14:02
Tematy: 19
Lokalizacja: Dzierzgoń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sharps Saguaro test

Post autor: Marcin P. »

Jak uzbiera się dużo chętnych to chyba podjadę na południe. Chyba że ktoś chętny na północy to i do Lublewa Gdańskiego mogę podjechać. Mam nadzieję że z honorowymi ludźmi rozmawiam.
„Najbardziej przerażające słowa w języku angielskim to: Jestem z rządu i jestem tutaj, aby pomóc”.
Ronald Reagan
arek k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 15 sierpnia 2012, 13:11
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sharps Saguaro test

Post autor: arek k »

Marcin P pisze
Oczywiście Sharps scalony. Tak jak napisałem w pierwszym poście. Ale do rzeczy. Kto stawia że nie wyciągnę 540m/s swoim sharpsem pocisk z formy LEE 459-405-HB na czarnym prochu, stawia 1 kg prochu CH4 lub VV150 lub RS30. Ja stawiam 2 kg dowolnego dostępnego proszku. Miejsce sprawdzenia : Starachowice Quigley Match w 2018r. Jeśli komuś się śpieszy może przyjechać do Dzierzgonia lub Kwidzyna.

oczywiście podejmuję wyzwanie Jakoś niezłożyło się bym był na quigleju ale teraz będę Uważaj by nie było więcej chętnych bo będziesz musiał zamówić ciężarówke na proch
arek k
Awatar użytkownika
Willie357
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 2774
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 16:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: RIP

Re: Sharps Saguaro test

Post autor: Willie357 »

No to stanę do zakładu,na 1 opakowanie mnie stąć, a 2 kg się przyda.
CZARNE I NITRO,>30, moturki , G 4x4 Bundeswehr , za młodu kobietki.
TAK dla eutanazji kretynów
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7298
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Sharps Saguaro test

Post autor: marekp »

Oczywiscie ze jest to niemozliwe. Szybkosc ok. 400 no moze 420m mozna pewnie z lekkim pociskiem uzyskac. Przyjmuje zaklad.
Przywioze chrono ze soba.

MarekP

Dla czystosci testu. Dasz pusta luske my damy proch. I zrobimy na strzelnicy ten naboj. Chrono mozna dowolne. Ale poniewaz wiem co moje mierzy to postawie za Twoim chrono.

M.P.
Ostatnio zmieniony 20 listopada 2017, 21:23 przez marekp, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
stangret
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lutego 2010, 15:07
Tematy: 38
Lokalizacja: Wielka Brytwanna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sharps Saguaro test

Post autor: stangret »

Ja tam jestem ciekaw jak wygląda ołowiany pocisk po przejściu przez lufę z taką prędkością :shock:
Z tego co pamiętam to przy 85gr wyciągnąłem coś około 380m/s z Martini Henry.
Jak gdzieś odnajdę zapiski to zweryfikuję, ale ponad 500 to grubo :-?
Ostatnio zmieniony 20 listopada 2017, 21:24 przez stangret, łącznie zmieniany 2 razy.
"And don't forget. That isn't your Martini you have. It belonged to others before you and will belong to others after you are gone. Look after it, and pass it on with pride. It deserves it." Malcolm Cobb, The Martini Henry Note-book
Awatar użytkownika
Willie357
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 2774
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 16:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: RIP

Re: Sharps Saguaro test

Post autor: Willie357 »

Rafał, nie wygląda a wypływa .
CZARNE I NITRO,>30, moturki , G 4x4 Bundeswehr , za młodu kobietki.
TAK dla eutanazji kretynów
arek k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 15 sierpnia 2012, 13:11
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sharps Saguaro test

Post autor: arek k »

żeby było wiarygodnie też wezmę chrono Dalej kto jeszcze chce darmowy proch Tak się zastanawiam czy kolega Marcin nie pomylił miar metrycznych z anglosaskimi Zrobiłomi się go troche żal
arek k
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7298
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Sharps Saguaro test

Post autor: marekp »

Moze jakies spotkanie?
Dodam ze przy ok. 450m/sek olow zaczyna sie topic. To by trzeba dac owijke.
Najlepiej zweryfikuj te dane - naprawde tutaj wszyscy ktorzy sie wypowiedzieli strzelaja i to sporo.
Policz raz jeszcze i powiedz gdzie blad zrobiles.

MarekP.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń - CP”