Szybkosci wylotowe i mozliwosci popelnienia bledu przy pomiarze

Moderator: Moderatorzy CP

Thalon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 716
Rejestracja: 17 stycznia 2008, 19:50
Tematy: 22
Lokalizacja: Kalisz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sharps Saguaro test

Post autor: Thalon »

Pojedynki honorowe zawsze budzily zainteresowanie.
Rigby .45. Whitworth .451
Awatar użytkownika
stangret
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1676
Rejestracja: 15 lutego 2010, 15:07
Tematy: 35
Lokalizacja: Wielka Brytwanna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sharps Saguaro test

Post autor: stangret »

Czas chyba powiadomić fabryke prochu w Złotym Stoku :) Jakiś deadline ?
Co do pojedynków, to kojarzę jeden, który chyba nie doszedł do skutku. A takie były emocje :shot11: :)
Ostatnio zmieniony 21 listopada 2017, 15:11 przez stangret, łącznie zmieniany 1 raz.
"And don't forget. That isn't your Martini you have. It belonged to others before you and will belong to others after you are gone. Look after it, and pass it on with pride. It deserves it." Malcolm Cobb, The Martini Henry Note-book
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7302
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Sharps Saguaro test

Post autor: marekp »

Czasem wyniki sa zaskakujace. Pamietam pojedynek Sharps kontra Deerhunter Ardesy. Okazalo sie ze na skupienie przegral Sharps na dystansie 50 i 100m.

MarekP
Awatar użytkownika
Cereus
Sponsor Forum
Sponsor Forum
Reactions:
Posty: 2171
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 22:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Ozorków
Grupa: Sponsor Forum
Kontakt:

Re: Sharps Saguaro test

Post autor: Cereus »

Przy stosowaniu fabrycznego prochu czarnego 2Fg (Goex) przy nawazce 65grs , przy pocisku około 400 grs, prędkość początkowa to coś ok 1250 p.p.s. (381m ) . Nie ma możliwości zwiększenia jej do 1770 FPS( 540m) bez kombinacji typu duplex czyli dodatek prochu nitro. Odrzut w takim ładunku byłby trudny do wytrzymania a karabin narażony na uszkodzenie .Jeżeli Marcin pisze że ledwo kopie to ja stawiam że wyświetlacz w chrono mu szwankuje.
Jaki proch i jakiej granulacji stosujesz Marcinie?
Ostatnio zmieniony 21 listopada 2017, 21:27 przez Cereus, łącznie zmieniany 3 razy.
Thalon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 716
Rejestracja: 17 stycznia 2008, 19:50
Tematy: 22
Lokalizacja: Kalisz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sharps Saguaro test

Post autor: Thalon »

To zaczyna być coraz bardziej ciekawe. Bukmacherzy przyjmują już zakłady?
Bede cierpliwie czekal na koniec...jaki by nie byl.
Rigby .45. Whitworth .451
Awatar użytkownika
Marcin P.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 256
Rejestracja: 01 lipca 2015, 14:02
Tematy: 19
Lokalizacja: Dzierzgoń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sharps Saguaro test

Post autor: Marcin P. »

Cereus pisze:Przy stosowaniu fabrycznego prochu czarnego 2Fg (Goex) przy nawazce 65grs , przy pocisku około 400 grs, prędkość początkowa to coś ok 1250 p.p.s. (381m ) . Nie ma możliwości zwiększenia jej do 1770 FPS( 540m) bez kombinacji typu duplex czyli dodatek prochu nitro. Odrzut w takim ładunku byłby trudny do wytrzymania a karabin narażony na uszkodzenie .Jeżeli Marcin pisze że ledwo kopie to ja stawiam że wyświetlacz w chrono mu szwankuje.
Jaki proch i jakiej granulacji stosujesz Marcinie?
Napisałem Michale że CH2. Może dorzucisz coś do puli dla kogoś, kto pobije prędkości mistrzów USA?
„Najbardziej przerażające słowa w języku angielskim to: Jestem z rządu i jestem tutaj, aby pomóc”.
Ronald Reagan
arek k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 15 sierpnia 2012, 13:11
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sharps Saguaro test

Post autor: arek k »

Marcin brak mi słów Prawie 4000 j nieodczuwalny odrzut broni Wyzwania do amerykanów U jakiego lekarza robiłęś badania przed otrzymaniem promesy
arek k
Awatar użytkownika
Marcin P.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 256
Rejestracja: 01 lipca 2015, 14:02
Tematy: 19
Lokalizacja: Dzierzgoń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sharps Saguaro test

Post autor: Marcin P. »

Coś tam czuć :033: Ale to nic w porównaniu do ciężkich pocisków i prochów nitro :621:
„Najbardziej przerażające słowa w języku angielskim to: Jestem z rządu i jestem tutaj, aby pomóc”.
Ronald Reagan
Awatar użytkownika
Willie357
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 2774
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 16:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: RIP

Re: Sharps Saguaro test

Post autor: Willie357 »

Chyba zmienię plany na weekend.Zamiast na shoot off w strzelbie posiedzę sobie nieco przy prasie i potem położę się z Sharpsem i chrono. Dodam,że jestem chyba jedyną osobą,która czasami strzela sobie duplexami ,co prawda postellem 530 grain. Dawka 8 grain plus 57 grain Ch 2 Mój zanotowany rekord predkości na tym ładunku to 1420 f/s. Powiem krótko - boli .Jak się uda nie bedę sam.Postaram się też wyrwać z ciepłych,suchych wyrek Marka i Nochala..O ile coś z tego wyjazdu wyjdzie napiszemy.
CZARNE I NITRO,>30, moturki , G 4x4 Bundeswehr , za młodu kobietki.
TAK dla eutanazji kretynów
Awatar użytkownika
stangret
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1676
Rejestracja: 15 lutego 2010, 15:07
Tematy: 35
Lokalizacja: Wielka Brytwanna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sharps Saguaro test

Post autor: stangret »

Na jakim chrono robiłeś Marcin pomiary, bo tomoże być całkiem istotne ?
Ostatnio zmieniony 22 listopada 2017, 04:15 przez stangret, łącznie zmieniany 1 raz.
"And don't forget. That isn't your Martini you have. It belonged to others before you and will belong to others after you are gone. Look after it, and pass it on with pride. It deserves it." Malcolm Cobb, The Martini Henry Note-book
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Sharps Saguaro test

Post autor: Marek- »

Postaram się też wyrwać z ciepłych,suchych wyrek Marka i Nochala..O ile coś z tego wyjazdu wyjdzie napiszemy.
Jak napisze na forum, że na księżycu tą hamerykańską flagę przestawiłem w inne miejsce to tez pojedziesz to sprawdzać ?
W niedziele predzej pojadę na zawody .
Dajcie się chłopu popisać, coś wymyślił i chce to udowodnić to niech się bawi. Okazji będzie miał z 20 bo do strzelania przez chrono wystarczy krótka oś.
Podał 65 gr CH2 i pociski z kokili lee którymi ja strzelam na 50 m, to po co pisać o duplexach?
Przecież wartości brzegowe zostały określone.
Awatar użytkownika
Cereus
Sponsor Forum
Sponsor Forum
Reactions:
Posty: 2171
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 22:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Ozorków
Grupa: Sponsor Forum
Kontakt:

Re: Sharps Saguaro test

Post autor: Cereus »

Marcin P. pisze:
Cereus pisze:Przy stosowaniu fabrycznego prochu czarnego 2Fg (Goex) przy nawazce 65grs , przy pocisku około 400 grs, prędkość początkowa to coś ok 1250 p.p.s. (381m ) . Nie ma możliwości zwiększenia jej do 1770 FPS( 540m) bez kombinacji typu duplex czyli dodatek prochu nitro. Odrzut w takim ładunku byłby trudny do wytrzymania a karabin narażony na uszkodzenie .Jeżeli Marcin pisze że ledwo kopie to ja stawiam że wyświetlacz w chrono mu szwankuje.
Jaki proch i jakiej granulacji stosujesz Marcinie?
Napisałem Michale że CH2. Może dorzucisz coś do puli dla kogoś, kto pobije prędkości mistrzów USA?
Nie ma sprawy dorzucam się do puli 2 kg Złoteg Stoku. Zwycięzca ma prawo wybrać sobie granulację.
Awatar użytkownika
stangret
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1676
Rejestracja: 15 lutego 2010, 15:07
Tematy: 35
Lokalizacja: Wielka Brytwanna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sharps Saguaro test

Post autor: stangret »

To zaczyna się robić naprawdę pasjonujące i poważne skoro rzucono rękawicę nawet Hameryce :)
Proponuję aby do testu użyto trzy niezależne chrono i oddano przez nie po trzy strzały w celu wyeliminowania wszelkich błędów. Przy chrono z bramką odległość od lufy 1.5m. Ja mogę użyczyć swojego MagnetoSpeed jako czwartego (inny rodzaj montażu do testu)
Dlaczego tak? Ano dlatego, że prędkość podana przez Marcina jest tak niewiarygodnie niesamowita, że aby pochwalić się wynikiem w całym świecie trzeba mieć mocne dowody, bo na razie niedowierzających jest iluś tam a może być tysiące ;laughing: :one:
"And don't forget. That isn't your Martini you have. It belonged to others before you and will belong to others after you are gone. Look after it, and pass it on with pride. It deserves it." Malcolm Cobb, The Martini Henry Note-book
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7302
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Sharps Saguaro test

Post autor: marekp »

Ja mierze 3-4m od lufy. Bo inaczej gazy prochowe potrafia cuda czynic. I wyjdzie 650m/sek z karabinu skalkowego. Jeszcze ktos moglby w to uwierzyc.
Michale! Robimy piknik na strzelnicy u Ciebie? Ja mam ok 100km kolega z tajemnicza bronia bedzie mial pewnie ze 200? Przywioze chrono. Wez tez swoje i pomierzymy.
A moze masz takie lekkie pociski? Ponizej 400 grains? To bym na miejscu zrobil sobie amunicje i tez bym strzelil.

MarekP
arek k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 15 sierpnia 2012, 13:11
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sharps Saguaro test

Post autor: arek k »

Marku obetnij przy swoich 450 gr pociskach ostatni pierścień (nóż, papier ścierny i waga) wyjdzie jakieś 380 gr Do 100m używam pocisków z przerobionej 530 gr kokili 312 458 (zeszlifowałem ostatni pierścień) Po przeróbce pocisk waży 450 gr Do łuski 45 / 90 mogę nasypać wtedy 85 gr prochu Prędkość jaką uzyskałem to ok 440 m/s ale gdzie celność
arek k
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń - CP”