Szybkosci wylotowe i mozliwosci popelnienia bledu przy pomiarze

Moderator: Moderatorzy CP

Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Szybkosci wylotowe i mozliwosci popelnienia bledu przy pomiarze

Post autor: Marek- »

Która obietnica ?
nosu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1503
Rejestracja: 27 grudnia 2005, 09:30
Tematy: 4
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sharps Saguaro test

Post autor: nosu »

Marcin P. pisze:Oczywiście że będę na Quigleyu. Tylko choroba może mnie powstrzymać.
Derek Mak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 998
Rejestracja: 18 stycznia 2014, 21:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szybkosci wylotowe i mozliwosci popelnienia bledu przy pomiarze

Post autor: Derek Mak »

amakbachur jest lepszy od gunsmitha :) Ten ostatni nie miał tyle cierpliwości by walic po klawiaturze smartfona :P
Kolejny czciciel Cattleman'a się trafił jakaś epidemia czy pocioty Buraka ?
Lorenz, Podewils-Lindner 0,56"
amakbachur
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 29 marca 2018, 11:28
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Szybkosci wylotowe i mozliwosci popelnienia bledu przy pomiarze

Post autor: amakbachur »

Prosiłem Szanownego Moderator żeby cofnął mój tekst po 5-8 sek jak poleciał bo to draft a brudnopis ma swoje prawa -aborygeńskie;
było Mu na rękę -ok - narracja
O szybkiej wymianie tego samego bębna bo mam po jednym - chyba nie było mowy tylko o szukaniu oski, co wyleciała przed 'linię strzału" stój, wstydź się i czekaj na hasłó "do tarczy" - a potem szukaj.
I nich ktoś załaduje Colta SAA rozdzielnego ładowania przez lufę bez wyciągania bębenka .
Mam jedną sztukę broni na tzw zespoloną amunicję i koszty utrzymania jej jest dość wysoki (czas i pieniądz)
Kto lubi niech strzela z historycznego Remingtona Target Inox nawet z kulek ASG jak go wpuszczaną zawody. Dla mnie Remingtony są wyważone "inaczej"
O rękawiczkach pierwsze słyszę wiem, że bejsbolówki i ciemne plastikowe okulary są "nie widziane" na zawodach w tej klasie broni, amunicja polimerem malowana na zielono jest przepisowa.
MechanikX'y to nie to samo co rękawice spawacza - choć przyznam ze z wyglądu moje spawalnicze są historyczne.
Po zwyzywaniu od troili wypada wypisać się z forum choć nie usłyszałem ani jednej rady jak pomierzyć V w m/s
O jakiej obietnicy mowa bo u mnie "słowo droższe od pieniędzy"
dla mnie EOT
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7298
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Szybkosci wylotowe i mozliwosci popelnienia bledu przy pomiarze

Post autor: marekp »

Jenak odpowiem choc nadal nie zawsze rozumiem co piszesz. Napisalem Ci co zrobic zeby pomierzyc predkosci wylotowe. Powtorze. Kupic albo pozyczyc chrono. Prosta droga. Drugie zrobic sobie wahadlo balistyczne i korzystajac z wiedzy ze szkoly podstawowej zmierzyc szybkosc. Trzecie - dwie wirujace synchronicznie tarcze np. z cienkiego papieru. Odleglosc miedzy nimi i wiedza jak sie szybko krecily oraz roznica w miescu trafiania w tarcze A i B pozwola policzyc jak szybko lecial pocisk. Wiec nie narzekaj ze nie dostales odpowiedzi. Do tego mozna przeszukac forum albo poczytac archiwalne artykuly Strzalu i tam sa podane przykladowe wyniki pomiarow. Wiec zdaje sie ze zawracasz glowe w watku, ktory nie byl do tlumaczenia jaka to wielka moc ma "leworwer".

Marku - jeden z kolegow pisal kiedys uzywajac zdaje sie wadliwego chrono o jakis kosmicznych szybkosciach z jego karabinu. Potem sie z tego wycofal ale sie zdazyl pozakladac o proch w kilkoma kolegami. I teraz ma sie pojawic na Quigleyu. Ja nie bede sie o proch upominal bo przyznal sie do bledu i to jest OK. Kazdy moze sie mylic. Ja uwazam zaklady za niebyle i chetnie pogadam z kolega twarza w twarz. I ten watek sie z tej pomylki wywodzi.

MarekP

PS, Jako moderator nie dostalem zadnej prosby o usuwanie postow. Moze inny moderator.
nosu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1503
Rejestracja: 27 grudnia 2005, 09:30
Tematy: 4
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szybkosci wylotowe i mozliwosci popelnienia bledu przy pomiarze

Post autor: nosu »

Twój poprzednik w temacie złożył deklarację która znajduje się parę postów wyżej.
Podstawa prawidłowego pomiaru to ilość światła na bramkach chrono, druga sprawa to strzelania nisko nad bramkami i ich osi (powtarzanie).
Na forum blackpowder.pl masz testy prochu w rewolerach oraz metodologię pomiarów.
Awatar użytkownika
kozichwost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 592
Rejestracja: 18 listopada 2006, 23:21
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Tarnobrzega
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szybkosci wylotowe i mozliwosci popelnienia bledu przy pomiarze

Post autor: kozichwost »

amakbachur pisze: wypada wypisać się z forum choć nie usłyszałem ani jednej rady jak pomierzyć V w m/s
Obietnica na której spełnienie czekam chyba nie tylko ja....
Przepraszam - pan tu nie stał
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Szybkosci wylotowe i mozliwosci popelnienia bledu przy pomiarze

Post autor: Marek- »

Co do edycji, z tego co wiem przez godzinę można własne posty edytować.
Już sobie przypominam :one: Marcin :033:
Awatar użytkownika
Marcin P.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 256
Rejestracja: 01 lipca 2015, 14:02
Tematy: 19
Lokalizacja: Dzierzgoń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szybkosci wylotowe i mozliwosci popelnienia bledu przy pomiarze

Post autor: Marcin P. »

Przecież jestem zapisany na Quigleya. Przygotowania trwają, zdrowie dopisuje, więc nic nie zapowiada że miało by mnie nie być na zawodach.
„Najbardziej przerażające słowa w języku angielskim to: Jestem z rządu i jestem tutaj, aby pomóc”.
Ronald Reagan
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń - CP”