Sharps 45 Sporting gilzy problem

Moderator: Moderatorzy CP

cezzo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 398
Rejestracja: 21 września 2005, 11:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sharps 45 Sporting gilzy problem

Post autor: cezzo »

Jacuś dla mnie to możesz mieć i 87 lat, ale z Twojej odpowiedzi do Willego widać że kompletnie nie czujesz bluesa :-D i nic nie zrozumiałeś z sarkastyczno-ironiczno-prześmiewczej rady kolegi Willego która dotyczy karabinu który kupiłeś KARABINU nie Ciebie.
Ale ad rem nie odrobiłeś lekcji!!!!!! :090: z czego wnoszę że masz albo za dużo pieniędzy albo za mało czasu :583: Nie odrobiłeś lekcji bo gdybyś przeczytał wszystkie wątki dotyczące Sharpsa i pofatygował się na jakieś zawody i porozmawiał z nami kolegami po lufie to na pewno byś nie nabył tego niemieckiego wynalazku :shock: . Większość z nas jest w Twoim wieku plus /minus więc wspólny język byś chyba znalazł.
Miałem Ci napisać prawie to samo co Willi ale był szybszy. ;laughing: więc nie chciałem Cię dobijać.
Ostatnio zmieniony 18 października 2017, 18:30 przez cezzo, łącznie zmieniany 1 raz.
Miłość,Kobiety i śmiech gdy nie trafiamy celnie
Awatar użytkownika
Willie357
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 2774
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 16:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: RIP

Re: Sharps 45 Sporting gilzy problem

Post autor: Willie357 »

Zostałem zjechany jak bura suka.Trudno,nie usiądę jednak cicho w kaciku,pochlipujac,jak żyć pani premier. Zaproponowałem jedyne sensowne rozwiązanie z punktu widzenia interesów kolegi strzelca,oszczędzajace .jego czas,pieniądze,zdrowie i nerwy.Zawsze jednak znajdzie się ktoś ,kto koniecznie musi sprawdzić jak się sika na druty wysokiego napiecia i zanegować przysłowie " nie pomogą szczere chęci , z łajna bata nie ukręcisz " Mimo wszystko,życzliwa rada nr 2.Sugeruję nie polegać zbytnio na kompetencjach przedstawicieli firmy sprzedającej ten wyrób czekoladopodobny,pardon sharpsopodobny . Tak sobie nieśmiało mniemam iż są zbliżone do moich kompetencji w obsłudze systemów walki elektronicznej w bombowcu B 2 Spirit .
CZARNE I NITRO,>30, moturki , G 4x4 Bundeswehr , za młodu kobietki.
TAK dla eutanazji kretynów
Awatar użytkownika
Semen.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 77
Rejestracja: 22 stycznia 2010, 19:12
Tematy: 0
Lokalizacja: Biłgoraj
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sharps 45 Sporting gilzy problem

Post autor: Semen. »

W tym wątku znajdziesz ciekawą teorię "krzywego siku" :) z kominka wewnętrznego oraz odwołanie do dwóch innych tematów o sharpsie. Ja przeczytałem je przed zakupem swojego sharpsa, dzięki czemu nic mnie nie zaskoczyło ani nie zdziwiło podczas pierwszej wizyty na strzelnicy :one: . Trzeba na to trochę czasu i cierpliwości :621: ale się opłaca.
http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=54 ... lit=sharps
jacek6108
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 14 października 2017, 09:13
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Sharps 45 Sporting gilzy problem

Post autor: jacek6108 »

Semen , dzięki , zrobię ten test na krzywy sik:)
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7304
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Sharps 45 Sporting gilzy problem

Post autor: marekp »

Co to jest Gun Doctor? Ciekawe ze znalazles jakis egzotyczny sklep. Oddaj to i po sprawie.

MarekP
jacek6108
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 14 października 2017, 09:13
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Sharps 45 Sporting gilzy problem

Post autor: jacek6108 »

Cezzo , gdybyś skupił się nie na mnie a na problemie , to może byś mi coś pomógł , ale chyba miałeś inny cel. A Tak przy okazji dlaczego " niemieckie " skoro produkowane przez Pedersoli , na zlecenia jakiś Niemców robią ? I dlatego karabin do bani ? , a jak robią Sharpsa Saguaro to robią dobrze , bo na czyjeś inne zlecenie robią ? Bo przecież robią obydwa te modele karabinów.
jacek6108
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 14 października 2017, 09:13
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Sharps 45 Sporting gilzy problem

Post autor: jacek6108 »

Gun Doctor to jest sklep z bronią / głównie tą na pozwolenie / i na czarny proch. Firma ma też strzelnicę i prowadzi szkolenia wszelkiego rodzaju związane ze strzelectwem i uzyskiwaniem pozwoleń, więc to nie jest jakaś garażowa instytucja.
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7304
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Sharps 45 Sporting gilzy problem

Post autor: marekp »

Cezzo pewnie mial na mysli Sharps Doctor. Taki Niemiec przerabia Sharpsy na system podobny do Saguaro. PODOBNY! Ty jak rozumiem masz fabrycznego Pedersoli . Do tego na gilzy. To sie da uruchomic ale troche czasu zajmie. Najpierw trzeba sprawdzic czy ogien z kominka trafia w otwor w gilzie. Doraznie mozna sobie poradzic dajac proch podsypkowy w to wglebienie. Powinien odpalic. Ale tak szczerze to skoro maja strzelnice niech pokaza jak to uruchomic. Nie wiem jak daleko masz do nich.

MarekP
jacek6108
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 14 października 2017, 09:13
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Sharps 45 Sporting gilzy problem

Post autor: jacek6108 »

Marek P. Nie to nie jest żadna przeróbka. To oryginalny Włoch :) Jasne , że będę drążył temat aż do pozytywnego efektu albo zwrotu kasy. W końcu 5.400 piechotą nie chodzi. A też i poczekałem sobie na ten karabin ponad miesiąc bo nigdzie go w Polsce nie szło dostać. Albo zawsze byłem o minutę za późno. Teraz widzę w kilku miejscach jest i 45 i 54. Należy się domyśleć , że przynajmniej kilkanaście egzemplarzy w Polsce znalazło swoich nabywców , więc chyba jednak to powinno strzelać. Inaczej takich jak ja z tym problemem było by tutaj tylu co kupionych karabinów. Dzięki za info. Pozdrawiam.
wryg
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 11 stycznia 2008, 00:57
Tematy: 11
Lokalizacja: Prudnik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sharps 45 Sporting gilzy problem

Post autor: wryg »

Takich karabinów jest w kraju nad Wisłą zapewne więcej niż kilką, sam jestem dumnym posiadaczem jednego z nich. Karabin celny, po wizycie u jednego z magików szczelny, zawsze odpala za pierwszym razem niestety nie strzelający pociskami z metalowych gilz tylko z papierowych patronów. I tą drogę koledze polecam. Próbowałem z gilz lecz niestety jest dużo gorzej aczkolwiek też nie miałem zbyt dużych kłopotów aby pocisk odpalić. Może kolega używa słabszych kapiszonów 4-skrzydełkowych?

Pozdrawiam :piwo:
22 lr, 9x19 para, 357 mag, 45 acp, 223 rem, 308 win, 12 gauge
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Sharps 45 Sporting gilzy problem

Post autor: Marek- »

Czyli to co już napisałem, przeróbka na papierowy patron. I takie się sprawdzały kilku moim kolegom, jednak to dodatkowe ~6 może 8 stów za uszczelnienie. Bo jak już na forum nieraz napisano te modele po wyjściu z fabryki nadają się do naprawy, stad dziwie się i pewnie Willie tez to miał na myśli że ktoś dziś chce się z tym męczyć. Te gilzy w tym kalibrze nigdy dobrze nie spełniały swojej roli, a na pewno nie tak jak by się można spodziewać, a z kazdymi gilzami zawsze trzeba było kombinować z zapłonem. Niektórzy nawet slepakow 6 mm używali, co podobno z czasem robiło dziurę w bloku.
Awatar użytkownika
Willie357
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 2774
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 16:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: RIP

Re: Sharps 45 Sporting gilzy problem

Post autor: Willie357 »

Panie Jacku.Widać,że lekcje nadal nie odrobione,a nawet książki i zaszyty nadal na dnie tornistra.Informuję więc i objaśniam. Dużo wody przepłyneło Tybrem,a w tym czasie Włosi robili lepiej ,lub gorzej Sharpsy kapiszonowe,w różnych wersjach,i na ogół całkiem nieźle centralnego zapłonu.W ramach postępującego upadku cywilizacji białego człowieka,głównie ze środowiska durnych Niemców,zgodnie z ich zapotrzebowaniem makaroniarze zaczęli swego czasu robić coś co nigdy nie istniało w historycznej , XIX wiecznej przyrodzie,czyli Sharpsa gilzowego.(czyli takiego jakiego miałeś Waszmość pecha kupić)Sama istota tej konstrukcji powoduje,że o ile takie coś strzela,to tylko przez przypadek. Nie widzę możliwości dokładnego wytłumaczenia istoty problemu technicznego człowiekowi ,ktory wiedzę o Sharpsie nabywa z niemieckiego filmiku na YT .Wystarczy iz zostanie to przyjęte jak dogmat . Skoro nie dało się do chwili obecnej oddać strzału,to nieśmiało podpowiem pytanie;co będzie dalej?.Przywołujac statystyki dlugotrwałości życia w Polsce podpowiem,że nie warto tracić czasu,na skazaną z góry na porażkę walkę, i próby zmuszenia do działania czegoś,co niezbyt ma prawo działać. Przypomnę o jednym z praw Murphego dotyczącym produkcji karabinów." Jeżeli Włoch może coś spieprzyć,to na ogół to uczyni".
Pozbądź się. Kolego tego wyrobu karabinopodobnego,jak najszybciej.Siwizna dzięki temu wolniej zagości na skroniach.Zaopatrz się w taki ktory będzie dawał ciut większą szansę na oddanie strzału.Jeżeli wybór padnie na Sharpsa na papierowe,czy płócienne ładunki sugeruję aby nie była to wersja wymyślona przez jakąś makaroniarską małpę , która uznała iż pomysłem na miarę XXI wieku jest wsadzenie do karabinu gumowego oringa rodem z zaworu spłuczki w sraczu..
I jeszcze jedna uwaga natury ogólnej,pardon , dwie uwagi , w zasadzie bez związku z tym wątkiem.
Mniej wairy w człowieka, czy też ludzi.Dwa , to że ktoś nie pracuje w garażu., nie oznacza jeszcze że poziomem IQ i stopniem kompetencji przewyższa szympansa .
CZARNE I NITRO,>30, moturki , G 4x4 Bundeswehr , za młodu kobietki.
TAK dla eutanazji kretynów
jacek6108
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 14 października 2017, 09:13
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Sharps 45 Sporting gilzy problem

Post autor: jacek6108 »

Panie Wille 357. Lekcję będę odrabiał dzisiaj, u nas strzelnica w tej chwili czynna jeden dzień w tygodniu a po lasach z karabinem biegał nie będę. Pozdrawiam.
jacek6108
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 14 października 2017, 09:13
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Sharps 45 Sporting gilzy problem

Post autor: jacek6108 »

Wryg , dzięki , coś więcej będę wiedział po dzisiejszym dniu to dam znać. Nie co do celności bo to jeszcze długa droga ale co do odpalania w ogóle. No i szczelność / lub nie / też jakaś się pokaże przy tym chyba. Narka.
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7304
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Sharps 45 Sporting gilzy problem

Post autor: marekp »

Nie pisz posta pod postem (swoim). Jest guziczek edycja. Czyli jesli cos napisales i chcesz cos zmienic lub dodac to uzyj tego guziczka. Zeby sie nie narazac na zarzut "nakrecania" ilosci postow. To uwaga formalna zwiazana z regulaminem.

Uwaga teraz uzytkownika. Sprobuj sie pozbyc tej broni.

MarekP
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń - CP”