Sharps 45 Sporting gilzy problem

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Willie357
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 2774
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 16:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: RIP

Re: Sharps 45 Sporting gilzy problem

Post autor: Willie357 »

I co, udało się oddać choć jeden strzał ?
CZARNE I NITRO,>30, moturki , G 4x4 Bundeswehr , za młodu kobietki.
TAK dla eutanazji kretynów
jacek6108
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 14 października 2017, 09:13
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Sharps 45 Sporting gilzy problem

Post autor: jacek6108 »

Sprawozdanie z mojego wczorajszego odrabiania lekcji:
1 strzał . Przecierak filcowy do komory zamiast naboju , ślepy patron fi 8 mm , kilka ziarek prochu do kominka , kapiszon 6 skrzydełek - odpalony
2 strzał jw. lecz bez prochy do kominka - odpalony
3-4 strzał . Plan był taki , żeby osobno pocisk osobno patron. Ale patrony zrobiłem nawijając na gilzę mosiężną papier o okazaly się zna grube , a liczyłem , że się trochę poddadzą i wejdą . Nie weszły. Zepsułem obydwa bez strzelania.
5-16 strzał Patrony już uzbrojone w pociski patron papierowy fi 8 - na 16 strzałów 13 odstrzelonych 3 zepsute - o tym później
17-18 strzał - gilza mosiężna proch ubity , bez papierowej zaślepki kapiszon jak we wszystkich 6 skrzydełkami - obydwa odstrzelone bez problemu.
Na tym koniec więcej amunicji nie miałem przygotowanej.

Wnioski ; patrony papierowe robię jakieś 2 mm za długie i ze zbyt grubego papieru bo zostają resztki w komorze, poza tym jak patron ciut wystaje to zamek go nie gilotynuje tylko zagniata i wtedy nie odpala / tak właśnie popsułem te 3 jak pisałem wyżej /.
Co do gilz mosiężnych ? nie wiem, za mało strzałów , może zadziałał efekt rozgrzanego kominka ? / choć mam cichą nadzieję , że jednak będzie strzelał z tych gilz bez problemu jak tutaj jeden z kolegów pisał / Następnym razem zrobię 50/50 i zobaczę. Karabin ma rok gwarancji więc zawsze jeszcze mogę go oddać. Przy strzelaniu z patronów oczywiście czuć , że daje podmuch bokiem. Przy strzelaniu z gilz nic nie czułem. Myślę , że ten karabin jednak z gilz jednak strzelać będzie tylko pytanie czy coś jeszcze trzeba zrobić przedtem / ślepy patron ? /. Co do wyników- nie o to w tym strzelaniu chodziło , no ale - wszystko w tarczy w tym dwa w czarnym. Strzelałem do tarczy sportowej na 50 m. Wszystko poszło powyżej dolnej 7-ki czyli trzeba celować dużo niżej bo szczerbinka nie poniesiona w ogóle czyli leżąca . Poza tym trochę to nie miarodajne , bo strzelec nowicjusz a za podporę był stolik i torba brezentowa.

Mam pytania- jaki kupić przyzwoity trójnóg żeby nie wydawać za dużo kasy i być zadowolonym Czy i jaki kupić diopter w przyszłości i czy ma to sens przy odległościach 50 m i czy to da się do takiej broni założyć. czy mycie zaraz po strzelaniu gorącą wodą zamka i lufy to dobry pomysł / wiadomo , że potem trzeba dalej normalnie czyścić /

I na koniec - zabawę miałem przednią , huku dużo , smrodu i dymu też. Ręce miałem jak po wymianie oleju w starym Ursusie C 4011 / trzeba zakładać rękawiczki /. Generalnie z tych prób jestem bardzo zadowolony :)
Ostatnio zmieniony 21 października 2017, 08:54 przez jacek6108, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
stangret
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lutego 2010, 15:07
Tematy: 38
Lokalizacja: Wielka Brytwanna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sharps 45 Sporting gilzy problem

Post autor: stangret »

jacek6108 pisze:Wnioski ; patrony papierowe robię jakieś 2 mm za długie i ze zbyt grubego papieru bo zostają resztki w komorze, poza tym jak patron ciut wystaje to zamek go nie gilotynuje tylko zagniata i wtedy nie odpala / tak właśnie popsułem te 3 jak pisałem wyżej /.
Na pierwszy rzut oka widać, że karabin nie przeszedł żadnego tuningu aby przystosować go do strzelania z ładunków papierowych :-/
Kilka osób, w tym ja strzela ładunkami, których składnikiem jest kartonowa tutka i to całkiem gruba. Po wystrzale wszystko wylatuje dobre kilka metrów do przodu. Co do zgniatania ładunków przez domykany zamek, zamiast ich odcinania, to świadczy to o niedopasowanej a w związku z tym nieszczelnej płycie zamka. A by to wszystko zgrać to już inżynieria super precyzyjna ;) Jest niewiele osóbw kraju, które to robią a jednym z najlepszych jest pewien miły Krakus (pozdrawiam :516: ) Mistrz w swoim fachu. Obawiam się, że bez pożądnego tuningu szybko się zniechęcisz i powiesisz Sharpsa nad kominkiem albo sprzedasz. Żle by było bo to piękna broń ale niestety wymagająca więcej serca niż większość odprzodówek.
"And don't forget. That isn't your Martini you have. It belonged to others before you and will belong to others after you are gone. Look after it, and pass it on with pride. It deserves it." Malcolm Cobb, The Martini Henry Note-book
jacek6108
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 14 października 2017, 09:13
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Sharps 45 Sporting gilzy problem

Post autor: jacek6108 »

Stangret dzięki. Jasne , że nie przeszedł skoro mam go ze dwa tygodnie a strzelał skutecznie pierwszy raz. Możesz mi podpowiedzieć jaka jest szansa na kontakt z mistrzem z Krakowa i na to , żeby się tą bronią zajął. Osobiście to się nie wybiorę bo to jakieś 600 km ode mnie ale w końcu DHLE-e jeżdżą :) Mógł byś słówko na temat Twoich doświadczeń skrobnąć w sprawie strzelania z tego karabinu z gilz mosiężnych ? Był bym wdzięczny.
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7298
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Sharps 45 Sporting gilzy problem

Post autor: marekp »

A do czego ten trojnog?

MarekP
 ! Message z: marekp
Czy mozesz przeczytac jakis watek o Sharpsie? Jest ich kilka i wszelkie sprawy zwiazane z Sharpsem tam sa poruszone. Znow klania sie nisko regulamin. Zakladasz nowy watek na omowiony temat. Rozumiem ze problemy z uruchomieniem broni minely i nastepne posty PO PRZECZTANIU tego co juz zostalo napisane beda w tamtych tematach.

MarekP
Ostatnio zmieniony 21 października 2017, 10:44 przez marekp, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
stangret
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lutego 2010, 15:07
Tematy: 38
Lokalizacja: Wielka Brytwanna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sharps 45 Sporting gilzy problem

Post autor: stangret »

jacek6108 pisze: Mógł byś słówko na temat Twoich doświadczeń skrobnąć w sprawie strzelania z tego karabinu z gilz mosiężnych ? Był bym wdzięczny.
Nigdy z gilz nie strzelałem, nie miałem nawet zamiaru i strzelać nie zamierzam. Jestem konserwatystą z zasady :)
Na tym forum jest kilku prawdziwych fachowców jeśli chodzi o Sharpsa. Zanim mój oddał pierwszy strzał, nosiłem za Nimi karabiny i polewałem szklanice :)

Co do tego "trójnogu" to pewnie chodziło chyba bardziej o cross stick niż o statyw pod spotting scope ;laughing:
Ostatnio zmieniony 21 października 2017, 11:12 przez stangret, łącznie zmieniany 1 raz.
"And don't forget. That isn't your Martini you have. It belonged to others before you and will belong to others after you are gone. Look after it, and pass it on with pride. It deserves it." Malcolm Cobb, The Martini Henry Note-book
jacek6108
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 14 października 2017, 09:13
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Sharps 45 Sporting gilzy problem

Post autor: jacek6108 »

Co do tego "trójnogu" to pewnie chodziło chyba bardziej o cross stick niż o statyw pod spotting scope ;laughing:[/quote]
O takie coś mi chodziło http://www.celowniki24.pl/trojnog-mysli ... lecka.html
Ostatnio zmieniony 21 października 2017, 12:21 przez jacek6108, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sas88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5748
Rejestracja: 29 lipca 2005, 10:38
Tematy: 58
Lokalizacja: środek Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sharps 45 Sporting gilzy problem

Post autor: sas88 »

1. Jak będziesz strzelał z patronów papirowych z płytą do gilz metalowych, to bardzo szybko tę płytę wypalisz. Nawet nie wiesz jak szybko.
I nikt ci zadnej gwarancji nie uzna.

2. Ucinanie dupki patrona przez tzw. gilotynę to jest zły pomysł. Dupka patrona ma być zaklejona serwetką, papierosową bibułką etc. i kapiszon ma to przepalić.

3. Według mojej wiedzy, miły pan z Krakowa przeszedł w stan spoczynku i nie zajmuje się już sprzętem CP. Na forum miał nick Żółtodziób, spróbuj napisać, ale wątpię.

4. Chcesz strzelać z papirowych patronów -dorób odpowiednią płytę zamka, chcesz z gilz - zlokalizuj przyczynę nieodpalania.
“Put your trust in God; but mind to keep your powder dry!”
Derek Mak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 998
Rejestracja: 18 stycznia 2014, 21:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Sharps 45 Sporting gilzy problem

Post autor: Derek Mak »

Kolego Jacku (jacek6108) a nie mógłbyś się z kimś umówić na strzelnicy kto ma i strzela z sharpsa ?
Szkoda zniszczyć ten karabin a i zaoszczędzisz mnóstwo czasu gdy face to face posłuchasz rad kogoś kto wie.
Na Ślasku jest kilkoro ludzi co dobrze strzela i się zna. W centralnej Polsce też znajdziesz kilku takich, Semena masz na wschodzie a we Wrocławiu spokojnie sę z kimś umówisz.
Tak jak pisał Stangret każdy z nas co ma sharpsa i strzela najpierw pochodził za tymi co mają wiedzę w jednym palcu.
Lorenz, Podewils-Lindner 0,56"
jacek6108
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 17
Rejestracja: 14 października 2017, 09:13
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Sharps 45 Sporting gilzy problem

Post autor: jacek6108 »

Witam. Czy ktoś wie gdzie mogę kupić " dolny " kominek / ten mocowany w bloku zamka pod płytą uszczelniającą , oraz kluczyk do tego. Chodzi o karabin Sharps 45 sportong firmy Pedersoli. W zadnym sklepie internetowym tego nie widzę. Będę wdzięczny za informację.
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Sharps 45 Sporting gilzy problem

Post autor: Marek- »

Zobacz w Saguaro Arms.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń - CP”