Pietta Colt Army 1860 - klin

Moderator: Moderatorzy CP

Prezes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1580
Rejestracja: 28 listopada 2002, 10:33
Tematy: 147
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Pietta Colt Army 1860 - klin

Post autor: Prezes »

Witam

Zapragnąłem mieć Colta , wybór padła na fabrycznie nową jednostkę Colt Army 1860 f-my Pietta .

Przesyłkę otrzymałem dzisiaj , wstępne oględziny OK ( szału nie ma ale poprawnie ) , osiwość bębna i lufy bez zastrzeżeń , szczelina lufa- bębenek super ( prawie brak )

No to trzeba rewolwer rozebrać aby go przetrzeć z fabrycznych smarów konserwujących , objrzeć dokładnie lufę i nasmarować mechanizmy .

I tu pojawił się problem , klin włożony w rewolwer jest tak ze z prawej strony blokada ledwo zachacza o ''korpus '' i żadne ''cywilizowane '' nie są w stanie ruszyć klina ani w prawo ani w lewo ( moim skromnym zadniem powinien on być w sumie osadzony znacznie głebiej tzn do krawędzi z lewej strony od spodu klina ) .
Na youtobe widziałem jak klin taki usuwany jest przez urzytkowników Coltów '' gołą ręką '' ........??
Czy zakupiony egzemplarz jest wadliwy ( zle spasowany klin ) czy moze popełniam jakiś błąd .???

W związku z tym iz broń mogę zwróić w ciągu 2 tygodni ( zakup wysyłkowy ) nie chcę używać metod które nie pozwoliły by mi jej zwrócić z racji sladów np rys itp na broni .

Pozdrawiam , będę wdzieczny za sugestię i porady .

Pawel
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pietta Colt Army 1860 - klin

Post autor: Toost »

Ograduj iglakiem krawędzie klina i krawędzie gniazda klina, tylko ograduja nie opiłuj. To wystarczyło, żeby klin wcześniej wybijany młotkiem zaczął wychodzić naciskany palcem.
A ta blokada to nie blokowanie klina po wciśnięciu, tylko zabezpieczenie przed wypadnięciem po wysunięciu. Ta zagięta sprężynka o łeb śruby po drugiej stronie się opiera i klin nie wylatuje jak się go wysunie
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
Prezes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1580
Rejestracja: 28 listopada 2002, 10:33
Tematy: 147
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pietta Colt Army 1860 - klin

Post autor: Prezes »

Wielkie dzieki za poradę , ogradowanie ( iglakiem ) osi bębna pomogło małym gumowym młotkiem udaje się rewolwer rozłorzyć ( wybijając i wbijając lekko klin ) :-D

Jak mocno/głebolo klin musi ( powinien ) być osadzony w rewolwerze ?? Szczelina pomiędzy bębnem i lufą jest '' mikroskopijna '' ( nie wcinsnąłem listka szczelinomierza 0,05mm ) czy to normalne w tym modelu ? obawiam się ''zacięć '' przez nagar CP ?
Prezes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1580
Rejestracja: 28 listopada 2002, 10:33
Tematy: 147
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pietta Colt Army 1860 - klin

Post autor: Prezes »

A się wyjasniło .......lekko cofając bębenek pojawia się szczelina 0,1mm listek szczelinomierza wchodz a 0,15 juz nie czyli chyba OK ;)
Awatar użytkownika
RedGuy
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 20 września 2017, 17:36
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Pietta Colt Army 1860 - klin

Post autor: RedGuy »

Prezes pisze:Wielkie dzieki za poradę , ogradowanie ( iglakiem ) osi bębna pomogło małym gumowym młotkiem udaje się rewolwer rozłorzyć ( wybijając i wbijając lekko klin ) :-D

Jak mocno/głebolo klin musi ( powinien ) być osadzony w rewolwerze ?? Szczelina pomiędzy bębnem i lufą jest '' mikroskopijna '' ( nie wcinsnąłem listka szczelinomierza 0,05mm ) czy to normalne w tym modelu ? obawiam się ''zacięć '' przez nagar CP ?
W moim kolcie przed pierwszym strzelaniem klin wchodził dość ciężko, ale po wizycie na strzelnicy, wymyciu i smarowaniu wkładam go palcami. Szczelina bęben lufa się nie zmieniła więc jest chyba ok nie wbijam klina tylko wkładam ręką.
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pietta Colt Army 1860 - klin

Post autor: Toost »

Prezes pisze:Wielkie dzieki za poradę , ogradowanie ( iglakiem ) osi bębna pomogło małym gumowym młotkiem udaje się rewolwer rozłorzyć ( wybijając i wbijając lekko klin ) :-D

Jak mocno/głebolo klin musi ( powinien ) być osadzony w rewolwerze ?? Szczelina pomiędzy bębnem i lufą jest '' mikroskopijna '' ( nie wcinsnąłem listka szczelinomierza 0,05mm ) czy to normalne w tym modelu ? obawiam się ''zacięć '' przez nagar CP ?
Ograduj jeszcze klin i nie wbijaj młotkiem. Wystarczy wcisnąć palcem.
Wbijanie i tak nic nie da, bo przy prawidłowym spasowaniu oś bębna dalej w lufę nie wejdzie ile być klina nie wbijał.
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
Prezes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1580
Rejestracja: 28 listopada 2002, 10:33
Tematy: 147
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pietta Colt Army 1860 - klin

Post autor: Prezes »

Dzieki za rady :)

Czy mogę prosić o jakieś sugestie co wielkości ładunku , pocisków oraz sprawdzonych ( działających ) "technik ładowania '' :wink:
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pietta Colt Army 1860 - klin

Post autor: Toost »

Jeśli to kaliber 44 to gram prochu, tyle samo kaszy manny (łuska 9x19), smar. Kula 454 lub 451, to trzeba sprawdzić doświadczalnie, ale jak już się zapoznasz ze sprzętem.
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
Prezes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1580
Rejestracja: 28 listopada 2002, 10:33
Tematy: 147
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pietta Colt Army 1860 - klin

Post autor: Prezes »

Dzieki za pomoc
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń - CP”