Miquelet

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
adriano
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 318
Rejestracja: 02 lutego 2014, 11:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Polska, Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Miquelet

Post autor: adriano »

Witam muszkieterzy. Od jakiegoś czasu męczę AN IX. Z czego strzelacie i jakie macie wyniki w miqulet? Pytam raczej o treningi bo na zawodach to bardzo rzadko rozgrywana konkurencja (niestety). Ja z wizyty na wizytę na strzelnicy skacze o 1-2 pkt w górę. W sobotę strzeliłem dwie tarcze 83 i 85 pkt a w niedzielę dwie po 87.
Ostatnio zmieniony 03 sierpnia 2017, 21:24 przez adriano, łącznie zmieniany 1 raz.
Gibbs .40, 1777 Corrigé An IX .69, Hatfield (frontier) .45 skałka, Remington nma .44, Kentucky .54
Awatar użytkownika
sas88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5757
Rejestracja: 29 lipca 2005, 10:38
Tematy: 58
Lokalizacja: środek Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Miquelet

Post autor: sas88 »

No, to należysz do Polskiej czołówki. :-D
Większość z nas cieszy się gdy osiągnie +50 pkt.

Zawody są nie tyle rzadko, co w zasadzie w jednym miejscu - w Jaworznie. Oczywiscie gdy organizują je Stare Strzelby, bo w Expercie na muszkiety miejsca ni ma. :-/

Chociaż na reaktywowanych zawodach w Borowicy też będą. Do tego MP i GP.
W sumie jakies 9-10 razy w roku jest szansa Miqueleta strzelić.
Ostatnio zmieniony 03 sierpnia 2017, 22:18 przez sas88, łącznie zmieniany 1 raz.
“Put your trust in God; but mind to keep your powder dry!”
Awatar użytkownika
adriano
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 318
Rejestracja: 02 lutego 2014, 11:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Polska, Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Miquelet

Post autor: adriano »

No to trochę podniosłeś mnie na duchu z tymi wynikami ;-) na pierwszym strzelaniu to cieszyłem się jak w tarczę trafiłem. Najgorsze było celowanie bo nie bardzo wiedzialem jak to ugryźć. Na szczęście szybko nauczyłem sie jak zgrywac "przyrządy" tzn. bączki i muszke :-) i jest nieźle. Strzelam z 70 grain vesuvitu ( do muszkietu nie ma chyba co dawać lepszego prochu) i kuli .662 na grubym flejtuchu.
Gibbs .40, 1777 Corrigé An IX .69, Hatfield (frontier) .45 skałka, Remington nma .44, Kentucky .54
Awatar użytkownika
sas88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5757
Rejestracja: 29 lipca 2005, 10:38
Tematy: 58
Lokalizacja: środek Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Miquelet

Post autor: sas88 »

Sprawdz wyniki na CepPal, to się w dumę wbijesz. :-D
Jak nie będzie spadku formy, to jesteś jednym z kandydatów do złota na MP. :wink:
“Put your trust in God; but mind to keep your powder dry!”
Awatar użytkownika
adriano
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 318
Rejestracja: 02 lutego 2014, 11:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Polska, Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Miquelet

Post autor: adriano »

No faktycznie ;-) oby tak dobrze na zwodach poszło bo jak wiadomo to strzela się zazwyczaj parę pkt mniej ;-) generalnie w np. w takim an ix trzeba pilnować tego jak ułoży się przedni bączek bo jak wiadomo nie jest on niczym blokowany jak np. w mauserze. U mnie siedzi dosyć ciasno ale po rozłożeniu do mycia i poskładaniu trzeba go ustawić idealnie. Przymierzałem się też do brown bessa ale za cholere nie wiedziałem jak z tego celować i to że trafiałem z niego w tarczę to była chyba bardziej kwestia przypadku. U siebie celuje idealnie w środek, może lepiej byłoby pod czarne ale już nic nie kombinuje bo jak widać tak jest nieźle.
Ostatnio zmieniony 04 sierpnia 2017, 22:02 przez adriano, łącznie zmieniany 1 raz.
Gibbs .40, 1777 Corrigé An IX .69, Hatfield (frontier) .45 skałka, Remington nma .44, Kentucky .54
waldy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 336
Rejestracja: 05 października 2007, 08:32
Tematy: 2
Lokalizacja: Chełmno
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Miquelet

Post autor: waldy »

No to rozumiem, że spotykamy się na zawodach na Kaczorach (Ostróda) 26 sierpnia :-D
Też mam AN IX - za***ista "flinta" choć poświęcam jej za mało czasu.....
Stowarzyszenie Strzelców Czarnoprochowych Ziemi Chełmińskiej
Awatar użytkownika
adriano
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 318
Rejestracja: 02 lutego 2014, 11:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Polska, Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Miquelet

Post autor: adriano »

z tym może być problem bo akurat mam urlop i bardzo możliwe że mnie nie będzie ale na MP w Starachowicach zawitam :) mimo że nie dorobiłem się licencji jeszcze ale sprawdzić z innymi się zawsze można :)
Gibbs .40, 1777 Corrigé An IX .69, Hatfield (frontier) .45 skałka, Remington nma .44, Kentucky .54
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń - CP”