Remington 1858 Santa Barbara - opinie.

Moderator: Moderatorzy CP

Grzegor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 30
Rejestracja: 13 czerwca 2012, 10:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington 1858 Santa Barbara - opinie.

Post autor: Grzegor »

Rewolwer ten jest wykonany z prawdziwej stali węglowej, z wszystkimi jej zaletami i wadami. Niech zobrazuje to przykład: Pod koniec urodzinowego przyjęcia zrodziła się idea rekonstrukcji historycznej obrony taboru przed czerwonoskurwysami. Sw. Barbara nabita, tuzin pakietów gotowy do ponownego napełnienia bębna, tabor uformowany, gotowy do obrony, tylko Indianie jakoś niemrawo wcielają się w przypisane im role. Jak już dali się przekonać ( ci Indianie) iż trafienie nie takie pewne, a i ładunki wcale nie duże ot po 1,5g, tyle co nic, a i te kulki co to paznokciem zarysować a zębem na pół rozdzielić można, gospodyni z takim tekstem" na szczelnicę z tym" rekonstrukcje unicestwiła. Dalsza rekonstrukcja odbyła się w duchu zmniejszania dziury budżetowej. Św. Barbarze udziału już w takiej rekonstrukcji brać nie wypadało. Nie wypadło jej to również na zdrowie. Nabpita , nienasmarowana, przez następny dzień zrudziała.
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Remington 1858 Santa Barbara - opinie.

Post autor: Marek- »

bredka pisze:
Marek- pisze:
Tak że ogólnie- dużo lepszy od wszystkich obecnie wytwarzanych replik
Bzdury, zbytnie uogólnienie.
Kolega to z komisji maturalnej się przykulał, czy co?
Nie wiem jak kolega, ale mogę się odnieść do jakichś 20-25 szt replik wytwarzanych po 2010r, które przeszły przez moje ręce. Więc jeśli masz coś konkretnego do powiedzenia to napisz, a nie klep punktów za bzdurne wpisy
Napisałem ci wszystko, a że nie potrafisz poukładać w głowie dwóch prostych zdań i wyciągnąć z nich wniosku to chyba ta matura ci jednak nie poszła jak należy.
bredka
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 12 maja 2017, 08:17
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington 1858 Santa Barbara - opinie.

Post autor: bredka »

Ja chociaż mam maturę....
bredka
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 12 maja 2017, 08:17
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington 1858 Santa Barbara - opinie.

Post autor: bredka »

Panie Marku, po tej lakonicznej wymianie "uprzejmości", najwyższa pora przejść do argumentów, albo do własnych, subiektywnych ocen. Przepraszam, jeśli poczuł się Pan urażony, ale jak Pańskich odczuć i ocen nie podważam...
bredka
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 12 maja 2017, 08:17
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington 1858 Santa Barbara - opinie.

Post autor: bredka »

Przepraszam, jeśli ktoś poczuł się urażony. Nie kwestionuję niczyich zasług, umiejętności ani wiedzy, proszę jedynie aby uszanować moje subiektywne opinie. Każdy może przedstawić swoje, nie ograniczając się do podsumowania innych - "bzdury". Ponadto autorowi postu chyba chodziło o wyrażanie własnych opinii n/t przedmiotowego rewolweru........
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Remington 1858 Santa Barbara - opinie.

Post autor: Marek- »

To proste, napisałem przecież ze to zbytnie uogólnienie, twierdzić że nie ma obecnie lepszych replik.
Ze czegoś nie widziałeś nie znaczy ze nie istnieje.
I nawet nie mam na myśli replik robionych przez naszego kolegę z Austrii których ceny zaczynają się od 2 k € tylko repliki seryjne.
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Remington 1858 Santa Barbara - opinie.

Post autor: Marek- »

bredka pisze:Ja chociaż mam maturę....
Gratuluję :wink:
Awatar użytkownika
Ryba
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 909
Rejestracja: 13 marca 2012, 17:25
Tematy: 107
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington 1858 Santa Barbara - opinie.

Post autor: Ryba »

Marek, naprawdę jest różnica w wykonaniu i materiałach. Może na pierwszy rzut oka i wzięcie do ręki, to niby jest ok to samo, ale gwarantuję Ci, że po iluś-tam-tysiącach strzałów stan św. Baśki będzie o niebo (nomen-omen :-D ) lepszy niż każdej współczesnej (taniej!) repliki. Zresztą - przywiozę na któreś zawody Baśkę i Pedersoliego, a Ty przywieś Piette Schootera i Ubertiego, to porównamy. Będzie ciekawy test. Pozdro.
...nie wiesz co ci powie Ryba i skąd nadpływa...
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Remington 1858 Santa Barbara - opinie.

Post autor: Marek- »

Ryba Ty też nie zrozumiałeś co napisalem :one:
Doskonale znam te rewolwery, jednak i teraz są różne repliki niektóre znacznie lepsze.
Awatar użytkownika
Ryba
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 909
Rejestracja: 13 marca 2012, 17:25
Tematy: 107
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington 1858 Santa Barbara - opinie.

Post autor: Ryba »

Marek! Doskonale zrozumiałem. Nie twierdzę, że jest najlepsza. Odnoszę się do tanich replik. A do napisania postu skłonił mnie pomysł przeprowadzenia takiego testu porównawczego. Mogłoby być ciekawie,
...nie wiesz co ci powie Ryba i skąd nadpływa...
bredka
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 12 maja 2017, 08:17
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington 1858 Santa Barbara - opinie.

Post autor: bredka »

Całkiem możliwe, że mam pecha wynajdując co chwilę jakieś mankamenty w replikach obecnie produkowanych- mówimy oczywiście o niskobudżetowych i seryjnych modelach. W rękach miałem może ze dwie pietki i jednego uberta, gdzie nie było się do czego doczepić. Oczywiście w sancie podzespoły są już dość poważnie zużyte, jednakże biorąc pod uwagę jej wiek, nadal uważam je za bardzo dobre. Oczywiście to jak z samochodami, wśród legendarnych mercedesów znalazły się wadliwe egzemplarze, a wśród rumuńskich aro egzemplarze które jeżdżą do dzisiaj.
Niemniej,autor postu prosił o opinię na temat tej produkcji, i jako takową subiektywną ocenę podtrzymyję
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Remington 1858 Santa Barbara - opinie.

Post autor: Marek- »

Ten post juz jest całkiem inny od pierwszego i można sie z nim prędzej zgodzić.
Awatar użytkownika
kamilos
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 139
Rejestracja: 22 lutego 2010, 12:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington 1858 Santa Barbara - opinie.

Post autor: kamilos »

Tak, generalnie prosiłem i proszę o subiektywne odczucia dotyczące w/w rewolweru.
Cieszę się że osobiste wycieczki już koledzy zakończyli gdyż nie oto chodzi w tym temacie.
Kolego Marku podpowiedz proszę o jakich konkretnie lepszych modelach mówisz, ja nie upieram się by zakupić Santa Barbarę jeśli trafię w założonym budżecie tj. ok 1500zł replikę lepiej wykonaną od rzeczonego rewolweru lub też jemu równą. Wiadomo że każdy chce mieć jak najlepszy sprzęt za możliwie jak najniższą cenę i nie odstaję od tego, ale szkłem d.. podcierać nie lubię.
HW 97k, Łucznik kl. 187, FWB 300s,
Awatar użytkownika
slepe_oko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1022
Rejestracja: 30 maja 2013, 12:54
Tematy: 6
Lokalizacja: Między Łodzią a Warszawą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Remington 1858 Santa Barbara - opinie.

Post autor: slepe_oko »

Wspomniany wyżej shooter Piety tez różnił się w zależności od dekady produkcji.Prosiłem ostatnio o foty na forum by porównać końcówkę produkcji z tym z początków.
:512:
Awatar użytkownika
kamilos
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 139
Rejestracja: 22 lutego 2010, 12:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington 1858 Santa Barbara - opinie.

Post autor: kamilos »

Koledzy tak wiec kupiłem Santa Barbarę, oczywiście nie tą upatrzoną ale inny egzemplarz i teraz mam kilka dylematów:
Szczelina miedzy bębnem a lufą wynosi ok 0,1 z tym że na naciągniętym kurku bęben ma luz osiowy lewo prawo ( kręcąc bębnem względem jego osi ) minimalny wyczuwalny pod palcami może ze 0,3mm czy tak ma być?
Na zdjęciach przedstawiam nieosiowość pomiędzy bębnem a lufą w wszystkich komorach bębna proszę o opinię w/w nieosiowości czy to złom?
https://www.fotosik.pl/zdjecie/13c69d638df89e4d
https://www.fotosik.pl/zdjecie/93db1c1eab37409d
https://www.fotosik.pl/zdjecie/f97ed45a007f4247
https://www.fotosik.pl/zdjecie/6b1bfc2e07a8f394
https://www.fotosik.pl/zdjecie/8aef828919d29bd8
https://www.fotosik.pl/zdjecie/b7e46fe7590a94f3
Ostatnio zmieniony 25 sierpnia 2017, 19:48 przez kamilos, łącznie zmieniany 4 razy.
HW 97k, Łucznik kl. 187, FWB 300s,
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń - CP”