Cattleman Bird's head 3,5

Moderator: Moderatorzy CP

MateuszCP22
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 07 listopada 2016, 14:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Cattleman Bird's head 3,5

Post autor: MateuszCP22 »

Witam. Planuję zakup Cattlemana Bird's heada i mam odnośnie niego pytanie. Do posiadaczy tego rewolweru lub tych z podobną długością lufy, jakie najlepsze wyniku udało wam się osiągnąć ?
To tyle. Pozdrawiam
Mateusz
03fxt
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 276
Rejestracja: 30 czerwca 2016, 14:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Cattleman Bird's head 3,5

Post autor: 03fxt »

sklejkę brzozową 18mm raczej przebije, czy to dobry wynik ?
Awatar użytkownika
Włodek61
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 414
Rejestracja: 19 stycznia 2014, 15:08
Tematy: 0
Lokalizacja: PT już nie, teraz Łowicz i TM - czasami
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Cattleman Bird's head 3,5

Post autor: Włodek61 »

03fxt pisze:sklejkę brzozową 18mm raczej przebije, czy to dobry wynik ?

Może z tym być problem :-D W belce 5x5 cm z drewna sosnowego kula utkwiła tak, że schowała się całkowicie ale była widoczna / krawędź kuli na krawędzi belki/. Siła obalająca Birds heada to dużo huku i jeszcze więcej smrodu :) a co do wyniku w tarczy to cudu nie ma co oczekiwać :-D
chcę wrócić do dawnego hobby .....i tyle :kukaracza:
03fxt
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 276
Rejestracja: 30 czerwca 2016, 14:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Cattleman Bird's head 3,5

Post autor: 03fxt »

miałem na myśli 2g VLC + .450 200gr conical.
nie wiem jak się ma sosna 50mm do sklejki 18mm, ale trafienie w beleczkę o szer 50mm i tak uważałbym za sukces z tego rewolweru.
Awatar użytkownika
Włodek61
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 414
Rejestracja: 19 stycznia 2014, 15:08
Tematy: 0
Lokalizacja: PT już nie, teraz Łowicz i TM - czasami
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Cattleman Bird's head 3,5

Post autor: Włodek61 »

03fxt pisze:miałem na myśli 2g VLC + .450 200gr conical.
nie wiem jak się ma sosna 50mm do sklejki 18mm, ale trafienie w beleczkę o szer 50mm i tak uważałbym za sukces z tego rewolweru.

z tym trafieniem to nie przesadzajmy :-D Przypadek - kula trafiła w krawędź tarczownicy ;laughing:
chcę wrócić do dawnego hobby .....i tyle :kukaracza:
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7302
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Cattleman Bird's head 3,5

Post autor: marekp »

Ten rewolwer jest lepszy niz 90% strzelcow, ktorzy go oceniaja. Nie ma znaczenia co przebije. Chyba ze to ma byc "klamka" bo na normalna nie ma papierow? Na tyle jest mocny ze trzeba uwazac zeby sie nie postrzelic.

MarekP

Wiesz co? Przyjedz do mnie z tym rewolwerem. Ja nie jestem co prawda super strzelcem ale pokaze Ci jak trafia na 25m. Podoba Ci sie? To go kup.
Ostatnio zmieniony 06 lipca 2017, 08:50 przez marekp, łącznie zmieniany 1 raz.
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Cattleman Bird's head 3,5

Post autor: Sebastian »

Włodek61 pisze: Siła obalająca Birds heada to dużo huku i jeszcze więcej smrodu
Mniej kaszy , wiecej prochu. Polecam.
Awatar użytkownika
Włodek61
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 414
Rejestracja: 19 stycznia 2014, 15:08
Tematy: 0
Lokalizacja: PT już nie, teraz Łowicz i TM - czasami
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Cattleman Bird's head 3,5

Post autor: Włodek61 »

Sebastian pisze:
Włodek61 pisze: Siła obalająca Birds heada to dużo huku i jeszcze więcej smrodu
Mniej kaszy , wiecej prochu. Polecam.
Panowie wyluzujcie :-D Nie pisałem, że to zabawka! sam go posiadam i cieszę się ze strzelania z niego! O sile obalania to było w tonie żartobliwym a Wy zaraz na poważnie :-D
Oczywistym jest , że jak się komuś podoba to niech kupuje nie patrząc na celność czy siłę przebicia. Jak najbardziej polecam bo to bardzo wdzięczna broń ale raczej do strzelania rekreacyjnego a nie na zawody. Choć spróbować zawsze można.
Pozdrawiam :516:
chcę wrócić do dawnego hobby .....i tyle :kukaracza:
Awatar użytkownika
claas87
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 23 lutego 2016, 19:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Cattleman Bird's head 3,5

Post autor: claas87 »

Colt Police .36 z lufą 4,5''. Grupa "znajomych" wyśmiewała się, że z 10m do tarczy nie będę w stanie trafić ale jakoś mnie to nie zraziło, kupiłem go w przekonaniu, że to nie będzie rewolwer do strzelania na 25m. Jakież było moje zdziwienie po przestrzelaniu na 25m, po zweryfikowaniu punktu celowania na dolną krawędź traczy (zbyt niska muszka) bez problemu wpakowałem 3 bębny pod rząd w czarne, natomiast z podpórki najlepszy wynik skupienia jaki udało mi się z niego uzyskać to 5 strzałów <8cm w górnej prawej ćwiartce czarnego, mam też remika w tym kalibrze z 6,5" lufą to mogę tylko pomarzyć o osiągnięciu z niego takiego skupienia. Słaba celność rewolwerów z krótką lufą na dystansie do 25 m to mit. Jedyne niecelne rewolwery, które naprawdę sieją po tarczy (lub poza nią) to pockety w kal .31 ale one z zasady są przeznaczone do strzelania na długość krawata więc nie ma co od nich cudów wymagać :wink: Problemy zaczynają się przy dłuższych dystansach, kula/pocisk nie są w stanie osiągnąć odpowiedniej energii i szybko załamuje się parabola lotu przykład z moich obserwacji:
na 50m kal .44 8" 24gr CP + kula -trafia bez problemu i osiąga całkiem ładne skupienia, kal .36 6" 24gr CP+ kula- trafia ale rozrzut praktycznie po całej tarczy, kal .36 4,5 " 18gr CP + kula (więcej nie wejdzie) tylko niektóre strzały wpadają w tarczę, bardzo duży opad (trzeba celować sporo ponad). Pokusiłem się też o sprawdzenie sensu strzelania z rewolweru CP na 100m z podpórki tarcza typu "bolek" : kal.36 6" 24gr CP + kula- ze względu na duży rozrzut nie udało mi się ustalić punktu celowania na 18 strzałów tylko 1 wpadł w tarczę. Kal .44 8" 24gr CP + kula- po ustaleniu punktu celowania na 12 strzałów 5 w tarczy. Myślę, że bardziej wprawny strzelec stosując lepiej dobraną naważkę prochu wyższej jakości niż VLC i dobrej jakości selekcjonowane kule był by w stanie osiągnąć znacznie lepszy wynik, wniosek- rewolwer CP z lufą co najmniej 8" na 100m jak najbardziej się nadaje :)
Awatar użytkownika
Matrix33
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 731
Rejestracja: 29 listopada 2009, 22:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Cattleman Bird's head 3,5

Post autor: Matrix33 »

Widziałem na własne oczy Twoje strzelanie z Colta Police. Sam byłem bardzo zdziwiony.
Awatar użytkownika
claas87
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 23 lutego 2016, 19:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Cattleman Bird's head 3,5

Post autor: claas87 »

Siemanko Matrix! :516: A tak sobie ostatnio myślałem, że dawno nie gadaliśmy... No wyjątkowo udany się trafił ten Police, jest doskonałym przykładem na to, że mały rewolwer z krótką lufą też może być bardzo celny a jak już się w końcu zawezmę i podwyższę muchę to całkiem będzie rewelacja
03fxt
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 276
Rejestracja: 30 czerwca 2016, 14:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Cattleman Bird's head 3,5

Post autor: 03fxt »

Piszesz nie na temat. Tylko Colt się zgadza w tych historiach...
Awatar użytkownika
claas87
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 23 lutego 2016, 19:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Cattleman Bird's head 3,5

Post autor: claas87 »

03fxt pisze:Piszesz nie na temat. Tylko Colt się zgadza w tych historiach...
Z zapytania wynika, że kolega chciał się dowiedzieć czy rewolwer z tak krótką lufą może być w miarę celny, odpowiedź brzmi tak ale to zależy na jakim dystansie i podałem konkretne przykłady z mojego doświadczenia różnicy w wynikach na różnych dystansach w zależności od długości lufy (także z rewolwerem o podobnej długości lufy). Uważam, że moja odpowiedź wnosi do tematu znacznie więcej niż Twoje stwierdzenie- że cieniutką skleję przebija. Poza tym być może te informacje przydadzą się innym osobom śledzącym wątek, które zastanawiają się akurat nad wyborem długości lufy.
03fxt
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 276
Rejestracja: 30 czerwca 2016, 14:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Cattleman Bird's head 3,5

Post autor: 03fxt »

Tym razem napiszę więcej - poprzedni skrót myślowy mógł zostać źle zrozumiany :piwo:

Z zapytania nie wynika, że chodzi o celność a o wynik. Wynikiem może być przebijalność (czy jak kto woli penetracja). Możemy dalej trzymać się celności. Twoje przykłady nie są całkiem od rzeczy (podobna długość lufy) jednak żeby były użyteczne należy raczej rozpatrywać nie tylko długość lufy a długość linii celowniczej (4" colt ze szczerbinką na kurku nijak się ma do 3.5" cattlemana, różnica pewnie ze 20%), ewentualnie jakość przyrządów (tym razem cattleman ma znacznie lepsze przyrządy w postaci szerokiej muchy i ładnie prostokątnie wyciętej szczerbinki zamiast muszka-blaszka, szczerbinka nacięcie....). Jak do tego dodamy nieokreśloność położenia szczerbinki w przypadku kiedy jest nacięciem na kurku przez nieuchronny luz boczny tegoż to kompletnie nie ma co porównywać mimo, że w Twoim przypadku ta kombinacja nie stanowiła przeszkody dla uzyskania wspaniałego wyniku :027:

Przy tej samej długości llinii celowniczej, takich samych przyrządach, koronie lufy, pasowaniu pocisk-lufa, jakości pocisku i co tam jeszcze - długość lufy ma małe znaczenie przede wszystkim dlatego, że pocisk obrazowo pisząc w krótkiej lufie i tak nie leci jakoś krzywo i jej przedłużanie bardziej go "naprostuje"... Wspominałem o kulturze pracy spustu? tak, też ma znaczenie. A jakość/powtarzalność włoskich replik? ehhh

http://www.thetruthaboutguns.com/2013/1 ... -accuracy/
jak mało czasu na czytanie to zaczynamy od Findings, sekcja Barrel Length

Reasumując, w mojej ocenie 3.5" cattleman może być celny, ale nie zapomnijcie dodać paru tygodni na znalezienie odpowiedniej kombinacji pocisk, wypełnienie, naważka i trening strzelecki. To czy można nim uzyskać sensowną przebijalność (wspomnę, że 18mm sklejki to nie cienka deseczka a w dawnych czasach Amerykanom wystarczało przebicie 1/2" [<13mm] sosny żeby uznać przebijalność za wystarczającą). Jeśli na forum nie można poruszać tematu przebijalności, proszę o wskazanie odpowiedniego punktu regulaminu.

Na temat pocketa nie wypowiadam się bo się zraziłem :roll:

Dziękuję za uwagę i do zobaczenia na strzelnicy :516:
Awatar użytkownika
claas87
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 23 lutego 2016, 19:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Cattleman Bird's head 3,5

Post autor: claas87 »

Być może nie zrozumiałem zapytania, mój błąd :piwo: . Jako wynik rozumiałem ilość punktów/ trafień. Jednakże Twoje dywagacje na temat znikomego znaczenia długości lufy trochę mnie poraziły. W krótkiej broni współczesnej długość lufy nie ma "AŻ TAK" kluczowego znaczenia ponieważ proch nitro wytwarza takie ciśnienia, że nawet pocisk wystrzelony z krótkiej lufy ma już bardzo dużą energię. Proch czarny to zupełnie inna bajka, wytwarza znacznie niższe ciśnienie i oddaje energie bardziej liniowo dlatego do osiągnięcia odpowiedniej energii/prędkości pocisku potrzebna jest długa lufa /ale to zapewne wiesz/. Na odległości 25m nie ma to dużego znaczenia ale na 50m i dalej już ogromne. Wszystkie rewolwery które opisałem osiągają zbliżone skupienia z 25m natomiast im dalej tym różnica jest coraz większa. Przy CP każdy cal ma duże znaczenie więc stwierdzenie o zbliżonej długości luf jest tu niezbyt trafne. Czuję się w obowiązku uświadomienia Cię, że ruchome przyrządy celownicze w coltach nie mają istotnego wpływu na celność, odchyły przy poszczególnych odciągnięciach są zbyt znikome (miałem w swojej krótkiej karierze 5 różnych modeli colta), natomiast co do długości linii celowniczej zgadzam się w 100%. Gratuje, że jesteś osobą tak oczytaną ale powinieneś uszanować też zdanie osób budujących swoją wiedzę na doświadczeniach bardziej praktycznych. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń - CP”