Myjka ultradźwiękowa ?

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
SP5L
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 90
Rejestracja: 07 lutego 2017, 10:35
Tematy: 0
Lokalizacja: 07-306 BROK
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Myjka ultradźwiękowa ?

Post autor: SP5L »

Do kolegi "ToosT"
W jakim stosunku z wodą należy stosować proporcje emulgolu przy myciu broni CP ?
Pozdr. Edek
Pozdrawiam Edek

Rewolwer New Army 1858 "Remington" INOX kal. 44 8 cali, Rewolwer PIETTA 1863 "Remington" POCKET kal. 31.
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Myjka ultradźwiękowa ?

Post autor: Toost »

SP5L pisze:Do kolegi "ToosT"
W jakim stosunku z wodą należy stosować proporcje emulgolu przy myciu broni CP ?
Pozdr. Edek
Jakieś dwa litry ciepłej wody i z 50ml emulgolu. Mam baniak 5l z obciętą górą, wlewam na dno emulgol i dolewam ciepłej wody z kranu do połowy. W to wstawiam lufę kominkiem w dół, przepompuje szmatką na jagu parę razy i lufa czysta
Ostatnio zmieniony 15 kwietnia 2017, 23:33 przez Toost, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
kokolud
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 68
Rejestracja: 17 marca 2017, 00:05
Tematy: 9
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Myjka ultradźwiękowa ?

Post autor: kokolud »

W myjce ultradzwiękowej czyściłem łuski, ale nigdy nie były tak ładnie wyczyszczone jak w bębnie. Można tak, można inaczej 8-)
caban123
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 22 września 2012, 20:39
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Myjka ultradźwiękowa ?

Post autor: caban123 »

Ja robie miksture z emulgolu w takiej samej proporcji jak kolega Toost. Daje wrzącą wodę i pozwalam się żelastwu pomoczyc. Potem wycieranie i przetarcie lufy przecierakiem z brunoxem.
Jest to moim skromnym zdaniem najlepsza z metod czyszczenia - a spróbowałem wszystkich o jakich czytałem.
Rudzielec na bank nie wystapi - nawet w przypadku luf w kiepskim stanie korozje eliminuje się całkowicie. Wżery sie nie powiekszają :-D
Wszystkim proponuję spróbować. Nie stosujcie tylko chłodziw eko lub jakichś nieznanych producentów.
Awatar użytkownika
SP5L
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 90
Rejestracja: 07 lutego 2017, 10:35
Tematy: 0
Lokalizacja: 07-306 BROK
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Myjka ultradźwiękowa ?

Post autor: SP5L »

Dzięki koledzy za informację - po następnym strzelaniu też spróbuję tych proporcji ale w myjce - sam jestem ciekawy jak to się umyję - przez wiele lat wymywałem tylko pozostałości polimeru nie naświetlonego. pewnie w czwartek będę na strzelnicy, jak ciekawie wyjdzie to tu się odezwę.
Święta w połowie przeszły - życzę wszystkim tego lanego poniedziałku bez powodzi !!!

Pozdrawiam jeszcze Świątecznie, :516:
Edek
Pozdrawiam Edek

Rewolwer New Army 1858 "Remington" INOX kal. 44 8 cali, Rewolwer PIETTA 1863 "Remington" POCKET kal. 31.
Awatar użytkownika
SP5L
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 90
Rejestracja: 07 lutego 2017, 10:35
Tematy: 0
Lokalizacja: 07-306 BROK
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Myjka ultradźwiękowa ?

Post autor: SP5L »

Po strzelaniu w niedzielę na ZKS wrzuciłem remiki 44 i 31 do myjki na razie tylko woda + ludwik (który o dziwo nie pienił się tak jak przy myciu naczyń) i sam nie mogłem uwierzyć - wymyło się wszystko super - chyba nigdy nie były te zabawki tak czyste.

Pozdrawiam - Do zobaczenia na :502:
Edek
Ostatnio zmieniony 27 kwietnia 2017, 11:20 przez SP5L, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Edek

Rewolwer New Army 1858 "Remington" INOX kal. 44 8 cali, Rewolwer PIETTA 1863 "Remington" POCKET kal. 31.
hiszpan25
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 01 czerwca 2016, 11:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Myjka ultradźwiękowa ?

Post autor: hiszpan25 »

na statkach w myjkach ultradzwiekowych myje sie wiele elementow majacych ksztalty nie pozwalajace umyc dokladnie w inny sposob. czesto sa to zabrudzenia ze smarow czy nagarow. to praktycznie przetestowana metoda mycia nawet skomplikowanych ksztaltow z paskudnych zabrudzen...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń - CP”