Zakupy internetowe w sklepach z Francji?

Moderator: Moderatorzy CP

Xarn
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 47
Rejestracja: 02 września 2011, 10:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Zakupy internetowe w sklepach z Francji?

Post autor: Xarn »

Witam serdecznie,

Pytanie do bardziej doświadczonych kolegów w niniejszym temacie:
Jakie znacie sklepy z Francji które sprzedają czarnoprochowce i wysyłają je do Polski?
Przeczytałem trochę wątków i natknąłem się na ten temat, poszukałem nieco w internecie pod hasłami Boutique, poudre noire etc. i parę sklepów z FR znalazłem, napisałem do dwóch po angielsku jak sprawa wygląda z przesyłką do Polski ale niestety bez odpowiedzi - Oni chyba nadal uczuleni na ten angielski :))


Jak ktoś posiada jakieś sprawdzone źródła to bardzo prosiłbym dać znać, jeśli nie można linkować na ogólnym to można śmiało wysłać PW :)
Jeśli ktoś byłby ciekawy czemu akurat rewolwer z Francji? - Co poniektóre tamtejsze sklepy mają naprawdę rozszerzoną ofertę rewolwerów z Pietty oraz Ubertiego, rzadko lub w ogóle widuje się w Polsce te niektóre mniej typowe modele a jak się już je widuje to z taką marżą, że aż mnie pejsy swędzą :lol:

Pozdrawiam ciepło
jandivak
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 26 stycznia 2017, 10:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakupy internetowe w sklepach z Francji?

Post autor: jandivak »

Wysyłają do Polski bez problemów. Jeden ze sklepów to ten "zachodniebronie" kropka fr.
Koszt wysyłki to 25 EUR, idzie ok 3-4 dni przez Colissimo, u nas w PL przywiezie Ci kurier DPD.
Wygodnie płacić przez jakiś kantor internetowy (koszt przelewu ok 5 PLN), bo płacenie kartą po stawkach wymiany walut naszych banków to mało opłacalne.

W sklepie po złożeniu zamówienia trzeba im wysłać mailem (po angielsku, oni czają w tym języku, tylko bardzo nie lubią się nim posługiwać ;) ) skan dokumentu tożsamości gdzie podane będzie jak byk że masz ukończone 18 lat (we Francji to kategoria broni D2).

Jakościowo ok, działa, strzela, w Spillerze którego miałem w rękach trzeba było poprawić spust, bo był ciężki i łatwo było zerwać strzał. Ogólnie wrażenia pozytywne. Jeśli (słowo klucz!) nie będzie żadnych problemów, to wychodzi ciut taniej niż u naszych największych sprzedawców ( w przypadku produktów Pietty, Uberti Francuzi mają drożej niż u nas).

Gdyby ktoś był zainteresowany, mogę podać więcej szczegółów na priv.
Xarn
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 47
Rejestracja: 02 września 2011, 10:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakupy internetowe w sklepach z Francji?

Post autor: Xarn »

Dzięki za odpowiedź w temacie!
3 dni temu właśnie dostałem od nich odpowiedź, musiałem niestety jednak po francusku pisać a wtedy dopiero gościu się ogarnął i zaczął sam pisać po angielsku :D

Apropo cen - Patrzyłem się na ich ceny wszystkie po kolei i nieco jest na odwrót niż piszesz, Uberti i Pietta są dużo taniej niż u nas (Niektóre rewolwery nawet po 600zł taniej :124: )
(Z wliczonymi kosztami przesyłki, wszystko po kursie sprzedaży EUR, więc jak dla mnie szok). Bo tam o 50zł to nie chciałoby mi się bawić, ale jak to jest po 200-300zł różnicy średnio to moim zdaniem warto. Za to broń Pedersoliego mają dużo drożej niż u nas w coponiektórych sklepach. Napisałem oprócz do nich jeszcze do 3 innych sklepów po francusku z zapytaniem ale tamci kategorycznie nic do nas nie wysyłają.

Za 2 tyg. będę u nich składam zamówienie - zobaczymy wtedy jak to wszystko wygląda ;)
jandivak
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 26 stycznia 2017, 10:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakupy internetowe w sklepach z Francji?

Post autor: jandivak »

Jeśli chodzi o ceny, to porównywałem tylko tych egzemplarzy, które mnie bezpośrednio interesowały. Bardzo możliwe, że są różnice na korzyść jednej czy drugiej marki. Trzeba na bieżąco porównywać. Tak, czy tak, jeśli różnica w cenie jest ok 600zł, jak piszesz, to niech każdy sobie skalkuluje ryzyko i dokona wyboru. Ja kupiłem/pomogłem kupić już chyba ze 4 sztuki i wszystko było w porządku. Całość z jednego sklepu, wszystkie produkty Pietty.
juhas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 46
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 13:40
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakupy internetowe w sklepach z Francji?

Post autor: juhas »

[quote="jandivak"]Wysyłają do Polski bez problemów. Jeden ze sklepów to ten "zachodniebronie" kropka fr.
Koszt wysyłki to 25 EUR, idzie ok 3-4 dni przez Colissimo, u nas w PL przywiezie Ci kurier DPD.
Wygodnie płacić przez jakiś kantor internetowy (koszt przelewu ok 5 PLN), bo płacenie kartą po stawkach wymiany walut naszych banków to mało opłacalne.

Jedna uwaga. Płacąc kartą, nie płacisz po kursie banku, tylko wystawcy karty.
Nie raz płaciłem Visą i kursy mają w porządku więc polecam takie płatności.
jandivak
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 26 stycznia 2017, 10:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakupy internetowe w sklepach z Francji?

Post autor: jandivak »

Możliwe, ja bodajże próbowałem zapłacić MasterCardem wystawionym przez Alior Sync (T-Mobile Bankowe) i odrzucało mi transakcję, bo okazało się, że nie miałem wystaraczającej kwoty na rachunku.Dobrze, że tak się stało, bo próbowali rozliczyć transakcję po bardzo niekorzystnym kursie.Co ciekawe, ta sama kwota wystarczyła mi do wykonania przelewu przez kantor internetowy.
Koszt przelewu wyszedł mi 5 PLN. Wpłata dotarła do sprzedawcy w ciągu 2 dni. Rozliczenie po bardzo korzystnym kursie. Trzeba po prostu zwracać uwagę, po jakim kursie nasz bank rozliczy transakcję i płacić w taki sposób, żeby wyszło najkorzystniej.
juhas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 46
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 13:40
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakupy internetowe w sklepach z Francji?

Post autor: juhas »

O ile pamiętam, walutą bazową jest USD dla Mastercard, czyli jest rozliczana w USD.
Chcąc zapłacić w EUR kupujesz USD a potem EUR.
Tak było x lat temu, może się coś zmieniło.

VISA była rozliczana w EUR.

Warto na stronie operatora kartowego skorzystać z kalkulatora transakcji i z góry wiesz ile zapłacisz.

Pzdr.
jandivak
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 26 stycznia 2017, 10:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakupy internetowe w sklepach z Francji?

Post autor: jandivak »

Gdyby kogoś zainteresował temat, to w westernguns mają nową dostawę, w tym rewolwery Pedersoli Match w bardzo ciekawych cenach :)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń - CP”