Z wielką przykrością informujemy, że w dniu 1 sierpnia 2017 r. zmarł Jerzy Cieśla (9x19).
Informacje dotyczące spraw pogrzebowych znajdą Państwo w tym temacie.

Z wyrazami szacunku
Administracja Forum.

Jak kupowac Colta - poradnik

Moderator: Moderatorzy CP

Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Jak kupowac Colta - poradnik

Postautor: Zbigniew Rybka » 2016-02-08, 15:05

Niestety, broń czarnoprochowa w wydaniu popularnym, zwłaszcza rewolwery (czyli poniżej Feinwerkbau History 2 :-D ) jest często wypuszczana z fabryki "w stanie surowym". Ale to jest piękne w tym sporcie, że człowiek z odrobiną zdolności manualnych jest w stanie te niezwykle proste urządzenia dopieścić do bardzo zaawansowanego stopnia użyteczności. Dla tych, którzy nie lubią się grzebać w mechanizmach, paprać w sadzy, nagarze i smarach i dbać o to, by sprzęt nie zardzewiał, są pistolety, rewolwery i karabiny na naboje scalone (oczywiście też tylko do pewnego stopnia). Nie ma rozważania prochu, nakładania kapiszonów, innych manipulacji - ot, załadować piętnaście sztuk do magazynka, odstrzelać w trzy minuty, włożyć do kabury i iść do domu. Moim skromnym zdaniem nie na tym ten sport polega. Bezcenne są spotkania z kolegami, oglądanie i podglądanie "wynalazków", nowości i starocie itp. To trochę jak z żeglarstwem w dawnym wydaniu - pływania mało, roboty dużo. Ale ile radochy!!!!
W. Moore .36 Bondini, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini, Alamo Rifle .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.

kewalsPL

Postautor: kewalsPL » 2016-02-08, 15:15

Zbigniew Rybka pisze: Ale to jest piękne w tym sporcie, że człowiek z odrobiną zdolności manualnych jest w stanie te niezwykle proste urządzenia dopieścić....

I co tu więcej dodać :-D , w im gorszym stanie kupiłem jakiegoś "złomka", tym bardziej się cieszyłem po robocie i na strzelnicy. By kupić w idealnym stanie pudełkowym to trzeba znacznie głębiej sięgnąć do kieszeni.

ps; czemu na strzelnicę zabieram mały zestaw narzędzi ? ( w moim sprzęcie raczej nie muszę grzebnąć :idea: ).
Ostatnio zmieniony 2016-02-08, 15:22 przez kewalsPL, łącznie zmieniany 1 raz.

raftepes

Postautor: raftepes » 2016-02-08, 15:21

Strzelanie ze scalaków jest dla mnie zwyczajnie nudne. Podoba mi się CP co nie oznacza, że jestem w stanie wszystko we własnym zakresie zrobić. Z resztą post / poradnik jak kupować colta jest chyba po to aby wiedzieć co się kupuje i jak kupować by się nie naciąć.

Awatar użytkownika
Cereus
Sponsor Forum
Sponsor Forum
Grupa: Sponsor Forum
Kontaktowanie:

Postautor: Cereus » 2016-02-08, 16:14

raftepes pisze:Rozumiem, że dla kogoś 1425 zł. to mało, dla mnie w sumie za wiele to nie jest ale uważam, że zabawka za średnią krajową powinna być dobra po wyciągnięciu z pudełka. Zamówiłem colta a nie półprodukt colta.

Nie dostałeś połproduktu tylko broń lepszą niż przeciętna. To że można w nim poprawić mnóstwo różnych rzeczy to kwestia zupełnie odrębna. W każdym rewolwerze można ale ja nie mam obowiązku poprawiania fabryki za darmo. Jak chcesz czegoś więcej niż standard to trzeba to napisać.
Ja sprzedaję fabryczny egzemplarz. W każdym fabrycznym Uberti tak jest.Wystarczy tylko z wyczuciem wkładać klin a nie wbijać go.

raftepes pisze:A tak na marginesie te brakujące piny mi nie przeszkadzają. ;laughing:

Skoro Ci nie przeszkadzają to po co zaczynasz temat:
raftepes pisze:Colta odeślę celem wymiany między innymi ze względu na bębenek, który jest w stanie w jakim nie powinien być oferowany w nowej broni. ;laughing:

Lekiem na objawy hipochondrii rewolwerowej jest wizyta na strzelnicy. Człowiek przestaje oglądać broń a zaczyna jej używać.
Ostatnio zmieniony 2016-02-08, 16:48 przez Cereus, łącznie zmieniany 1 raz.

raftepes

Postautor: raftepes » 2016-02-08, 16:31

Jeszcze raz przepraszam, że kupiłem colta. Przepraszam także za to, że nie wiedziałem, że każdy ma jakieś wady. Apropo pinów to pociągnąłem temat gdyż jest to mój pierwszy colt i ich brak w nowym produkcie był dla mnie co najmniej dziwny. Faktem jest, że po za paroma pierdołami jest to fajna sztuka. Gdyby nie rzeczowy poradnik nie miałbym wątpliwości, że dobrze trafiłem.

Sebastian
Kontaktowanie:

Postautor: Sebastian » 2016-02-08, 19:47

Bo to poradnik dla filatelistow a nie kowbojow.

raftepes

Postautor: raftepes » 2016-02-08, 21:02

Już doszedłem co i jak. Klin wchodzi i wychodzi idealnie. Szczelina powtarzana 0.10. Colt chodzi idealnie. Dziękuję za porady. Nauka nie poszła w las. :-D

wiatrowka

Postautor: wiatrowka » 2016-02-09, 06:32

Wybrakowana sztuka nowka ;laughing: dla mnie moze nie miec i okladzin rekojesci, wazne ze nowka i celnie strzela ;) swoja droga jesli to najlepsza sztuka od lat to daje do myslenia :583:

Wróć do „Broń - CP”