Nauka strzelania na 25m teoria.

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
strzelec979
Multikonto
Multikonto
Reactions:
Posty: 35
Rejestracja: 28 stycznia 2017, 22:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Nauka strzelania na 25m teoria.

Post autor: strzelec979 »

Witam, witam.
Postanowilem zalozyc temat odnosnie strzelania do tarczy Remingtonem 1858. Zupelnie nie umiem z tego strzelac w pozycji z jednej reki. Chwyt nie jest powtarzalny w moim wypadku, nie wiem w ktorym miejscu sciskac rekojesc czy moze nie sciskac. O ile skupienie mam dobre z podporki i miesci sie jak w awatarze to z jednej reki nie jest tak rozowo. Raz tylko trafilem w sam srodek kombinujac z usciskiem rekojesci ale za nic w swiecie mnie moge tego powtorzyc. Caly czas bije mi na lewo :( Chetnie wyslucham rad doswiadczonych stzrelcow na ten temat. Mam tu na mysli nawazke prochu Vesuvit i kule jakie stosujecie. Dodatkowo jakas teoria z trzymania i sciagania spustu by sie przydala.
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nauka strzelania na 25m teoria.

Post autor: Toost »

Obrazek

Kup wskaźnik laserowy, przyklej do lufy, wyceluj w ściane i trenuj naciskanie spustu bez napiętego kurka. Jak kropka na ścienie przestanie się ruszać idź na strzelnice.
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
Awatar użytkownika
strzelec979
Multikonto
Multikonto
Reactions:
Posty: 35
Rejestracja: 28 stycznia 2017, 22:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nauka strzelania na 25m teoria.

Post autor: strzelec979 »

Super :)
Awatar użytkownika
slepe_oko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1026
Rejestracja: 30 maja 2013, 12:54
Tematy: 6
Lokalizacja: Między Łodzią a Warszawą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Nauka strzelania na 25m teoria.

Post autor: slepe_oko »

Po czym dalej będziesz bił w lewo i dół zrywając strzały :033: .
:512:
wycior.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 43
Rejestracja: 16 października 2016, 20:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Okolice Katowic
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nauka strzelania na 25m teoria.

Post autor: wycior. »

Jeżeli masz dużą łapę i rękojęść rewolweru zgodną z oryginałem (np. Uberti; Pietta ma powiększoną), to masz ten sam problem co ja. Jeżeli dobrze ułożysz całą dłoń na rękojęści, to palec wskazujący przy ściąganiu spustu naciska na ramę. Efekt: zerwane strzały. Mnie pomógł następujący sposób: podkurczyłem mały palec i wsadziłem go pod rękojęść. W ten sposób niejako "oparłem" chwyt na na tym podkurczonym paluszku, a broń trzymałem pewnie pozostałymi trzema palcami. Z jednej strony dało to jakąś powtarzalność uchwytu, z drugiej - palec wskazujący dostał luz i mogłem naciskać język spustowy samym opuszkiem bez kontaktu reszty palca z ramą. Nie wiem czy moja metoda jest dobra i "koszerna", ale zauważalnie poprawiła moje wyniki. Nie jestem żadnym "miszczem", ale przynajmniej przestałem strzelać poza "czarne"...

Metoda ze wskaźnikiem laserowym jest dobra, ale połączyłbym ją ze strzelaniem na sucho. Przy napiętym kurku spust zachowuje się zupełnie inaczej. Na Al....ro można kupić niedrogie nakładki ochronne na kominki do takiego właśnie treningu. To się bardzo przydaje do przećwiczenia pracy na spuście w domu.

Strzelam z Uberti 0.44 z naważką 17 gn Vesuvitu (wysuszonego, ale nie przesianego), komorę dopełniam kaszką manną. Bęben ładuje zawsze w rewolwerze. Zasmarowuję komory. Stosuję kule 0.454 (nominalnie; faktycznie zwykle 0.453) - niezbyt twarde, takie które przy ładowaniu odcinają pierścionek ołowiu, ale dają się bez nadmiernego wysiłku wtłoczyć pobojczykiem bez ryzyka jego wygięcia ... Rewolwer innej marki może lubić kule trochę innego kalibru.
Ostatnio zmieniony 25 lutego 2017, 00:26 przez wycior., łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nauka strzelania na 25m teoria.

Post autor: kuras999 »

poczytaj to
https://docs.google.com/file/d/0BwiH9lN ... ef=2&pli=1
nic jednak nie zastąpi kilku godzin z dobrym instruktorem
Ostatnio zmieniony 25 lutego 2017, 00:25 przez kuras999, łącznie zmieniany 1 raz.
Piotr_JG
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 990
Rejestracja: 25 listopada 2003, 22:16
Tematy: 7
Lokalizacja: Jelenia Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nauka strzelania na 25m teoria.

Post autor: Piotr_JG »

Toost pisze:Obrazek
Ten diagram wypadałoby wreszcie poprawić. Przecież ten "zbyt słabo/mocno naciskany spust" to jakaś bzdura. Jeśli spust ma 1 kg to jak można naciskać za delikatnie? :shock: Przecież nie odpali. Komuś pewnie "omsknęło się" tłumaczenie...
Ta wersja obrazka krąży po sieci już dość długo i aż dziwne, że nikt nie protestuje.
Ostatnio zmieniony 25 lutego 2017, 02:17 przez Piotr_JG, łącznie zmieniany 1 raz.
Piotr
Awatar użytkownika
mildot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1398
Rejestracja: 01 września 2011, 12:35
Tematy: 44
Lokalizacja: Bemowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nauka strzelania na 25m teoria.

Post autor: mildot »

Ten diagram to tylko podpowiedź. Faktyczna przyczyna może być zupełnie inna, a nawet może być ich kilka nakładających się...
Strzelam... bo lubię. ;)
Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 932
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nauka strzelania na 25m teoria.

Post autor: Zbigniew Rybka »

Jak długo strzelasz? Z jakiej broni? Z mojego doświadczenia - strzelcy wiatrówkowi dają sobie radę z każdym rodzajem broni, bo świadomie korygują błędy, które świetnie widać na tych bezodrzutowych urządzeniach, przy stałych i stale widocznych przyrządach. Znajdź kolegę, który ma doświadczenie strzeleckie, niech poobserwuje, co robisz. Moim zdaniem powinno się zaczynać od pistoletu, bo tam przyrządy są widoczne do końca, a strzelając na sucho z zabezpieczonym kominkiem doskonale widać błędy. Rozumiem, że rewolwer jest taki bardzo COOL, ale nauczyć się nim strzelać jest naprawdę trudno. Niestety, dobry wynik jest funkcją czasu, pieniędzy i zużytych kilogramów ołowiu (odrobina talentu też się przydaje).
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Nauka strzelania na 25m teoria.

Post autor: Marek- »

Zbyszku, zadający to pytanie dostał bana za multikonta.
Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 932
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nauka strzelania na 25m teoria.

Post autor: Zbigniew Rybka »

Marku,
przykre, myślałem, że udzielam odpowiedzi potrzebującemu, a nie trollowi... :cry:
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
Koncord
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 29 grudnia 2015, 09:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nauka strzelania na 25m teoria.

Post autor: Koncord »

Na szczęście innym też można pomóc.
Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 932
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nauka strzelania na 25m teoria.

Post autor: Zbigniew Rybka »

Koncord pisze:Na szczęście innym też można pomóc.
W takim razie przestaje mi być przykro, jeżeli ktoś chce skorzystać :-D
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń - CP”