REMINGTON SHOOTER .44 RDT44 PIETTA od Saguaro??

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
strzelec979
Multikonto
Multikonto
Reactions:
Posty: 35
Rejestracja: 28 stycznia 2017, 22:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

REMINGTON SHOOTER .44 RDT44 PIETTA od Saguaro??

Post autor: strzelec979 »

Witam, witam.

Przegladam sobie wlasnie ceny tego remika i zastanawia mnie jedna rzecz. Rewolwer ten jest normanie w cenie ok 4700zl a w Saguaro 3999?? Niezla marze musza miec sklepy skoro taki upust daje Saguaro w dodatku gratis robi korone lufy. Tylko ja sie pytam po co ta korona lufy?? Lufa jak jest dobrze wykonana to raczej nie potrzebuje poprawek? no ale ja sie nie znam bo jestem poczatkujacy. Czy ten pistolet zuzyje sie duzo pozniej niz normalny pietty za 1500zl a moz ja mam jednorazowke za 1500, ktora po dwoch latach bedzie miala luzy bebna we wszyskich kierunkach, starty kurek a blokada wyfrezuje ozdobny pierscien???
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: REMINGTON SHOOTER .44 RDT44 PIETTA od Saguaro??

Post autor: kuras999 »

Po co początkującemu remington za 4-5 tysięcy?! Wierz mi że lepszego wyniku nie ustrzelisz niż ze zwykłego za 1000zł. To że lufa jest z NASA :mad: nie znaczy że broń strzela sama :) Zwykłe remiki nie są jednorazowe. Jestem przekonany że w tym za 5 tysięcy blokada bębna i tak porysuje bęben bo to nie jest jako tako żadna wada sprzętu.
Awatar użytkownika
strzelec979
Multikonto
Multikonto
Reactions:
Posty: 35
Rejestracja: 28 stycznia 2017, 22:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: REMINGTON SHOOTER .44 RDT44 PIETTA od Saguaro??

Post autor: strzelec979 »

Zastanawia mnie skad taka obnizka ceny. Dziekuje za info w kwestii wytrzymalosci remika za 1000-1500. Nie jestem dobrym strzelcem pistoletowym. Bardzo trudno jest uzyskac skupienie na 25 m - zawsze ktoras kulka nie bedzie chciala siedziec w przestrzelinie. Ostatnio wystrzelilem 5 strzalow a na tarczy 3!!! Podchodze do tarczy a tu 2 poszyly w ta sama dziurke. Mysllem, ze wszystkie beda blizej jednej dziurki typu max 1cm od dziurki a tu takie rozczarowanie :(
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: REMINGTON SHOOTER .44 RDT44 PIETTA od Saguaro??

Post autor: kuras999 »

Nie wiem skąd taka obniżka może nikt nie chce kupić za 5 tysięcy i stąd obniżka a prowizja rodzimych sprzedawców na pewno jest bardzo duża. Bo jak wytłumaczyć że te same egzemplarze broni w europie zachodniej gdzie podobno jest drożej kosztują średnio 30% mniej! (pietta). Stalowy remik, który w Polsce kosztuje średnio 1500zł tam kosztuje koło 1000? Tamte sklepy chyba nie dokładają do interesu :)
Każdy ma prawo prowadzić biznes jak mu się podoba jeśli towary sprzedawałyby się z prowizją 200% dla czego tego nie robić? :621:
Ostatnio zmieniony 23 lutego 2017, 09:15 przez kuras999, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: REMINGTON SHOOTER .44 RDT44 PIETTA od Saguaro??

Post autor: Toost »

strzelec979 pisze:Zastanawia mnie skad taka obnizka ceny. (
A nie sądzisz, że Twoje wątpliwości może rozwiać jedynie sprzedawca?
Powodów może być kilka, ale to i tak będą jedynie domysły. Napisz do Cereusa i się dowiesz.

A w temacie rysowania bębna to w prawidłowo użytkowanym rewolwerze to zjawisko nie występuje. Można wypolerować powierzchnie roboczą blokady, żeby w razi skuchy operatora ślizgała się po bębnie a ryła jego powierzchni.
Shooter ma też inny gwint niż seryjniak. Przypuszczam, że jest też lepiej spasowany (podobnie jak Pattern w porównaniu z seryjnym Ubertii) i być może jest z lepszych materiałów.
Ma też zdaje się regulowana muszkę.
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
Awatar użytkownika
strzelec979
Multikonto
Multikonto
Reactions:
Posty: 35
Rejestracja: 28 stycznia 2017, 22:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: REMINGTON SHOOTER .44 RDT44 PIETTA od Saguaro??

Post autor: strzelec979 »

W Saguaro nie odbieraja telefonow :( Zero kontaktu.
Awatar użytkownika
hubertus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 840
Rejestracja: 06 czerwca 2005, 00:56
Tematy: 104
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: REMINGTON SHOOTER .44 RDT44 PIETTA od Saguaro??

Post autor: hubertus »

Shooter jednak trochę się różni od budżetowych remików. Pierwsza i chyba najważniejsza różnica to gwint progresywny, taki sam jak w oryginalnych remingtonach. Średnica komór bębna .457 cala, taka sama średnica w bruzdach. Kulka trochę większa - trzeba używać .462 lub .464 cala, mniejsze są za luźne. Dopieszczona mechanika i dużo lepsze wykonanie niż w rewolwerach budżetowych.
Nulla servitus turpior est quam voluntaria
pozdrawiam
hubertus
Awatar użytkownika
strzelec979
Multikonto
Multikonto
Reactions:
Posty: 35
Rejestracja: 28 stycznia 2017, 22:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: REMINGTON SHOOTER .44 RDT44 PIETTA od Saguaro??

Post autor: strzelec979 »

Czy rama jest kuta czy odlewana?
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: REMINGTON SHOOTER .44 RDT44 PIETTA od Saguaro??

Post autor: Toost »

strzelec979 pisze:Czy rama jest kuta czy odlewana?
Wydaje mi się, że wszystkie są kute, to łatwiejsze od odlewania.
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
Awatar użytkownika
hubertus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 840
Rejestracja: 06 czerwca 2005, 00:56
Tematy: 104
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: REMINGTON SHOOTER .44 RDT44 PIETTA od Saguaro??

Post autor: hubertus »

Filmiki jak się wytwarza rewolwery znajdziesz na YouTube. Z tego co widziałem nie ma czegoś takiego jak rama kuta do replik.
Proces jest prosty, najpierw odlew, potem prasa odkuwająca, następnie obróbka skrawaniem, wiercenie, gwintowanie. Potem jeszcze ręczne wykańczanie. Więc masz odlew odkuwany.
Ram wytwarzanych samym odkuwaniem nie ma, przynajmniej we włoskich replikikach CP.
Generalnie jeśli chodzi o repliki Cp, obecnie jest dwóch producentów włoskich - Uberti i Pietta.
Remington Patern Pedersolego bazuje na półfabrykatach Ubertiego, Pedersoli tylko je wykańcza.
Nawet najwyżej ceniony Remington Hege Match, też bazuje na ramie od Ubertiego, z tą różnicą że ma wkręconą doskonałą lufę Kruppa.
Niemcy natomiast produkują Replikę R&S Feinwerkbau - History No.2, robią od początku do końca, niestety jak - nie wiem.
Ostatnio zmieniony 23 lutego 2017, 13:05 przez hubertus, łącznie zmieniany 2 razy.
Nulla servitus turpior est quam voluntaria
pozdrawiam
hubertus
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: REMINGTON SHOOTER .44 RDT44 PIETTA od Saguaro??

Post autor: kuras999 »

Remingtony w epoce nie były po to żeby strzelić 100/100 na 25 czy 50m tylko żeby zrobić wielką dziurę w człowieku, który zazwyczaj jest większy niż 10 na tarczy :)
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7298
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Re: REMINGTON SHOOTER .44 RDT44 PIETTA od Saguaro??

Post autor: marekp »

Krony nie ma jesli nie ma dziury w lufie. Tak to jest. Moze byc rozmaitych ksztaltow. Nawet prostokatna.

MarekP

Proponuje zanim ktos uwierzy w brednie Rusznika przeanalizowac to co napisal. Rewolwer jest marnej jakosci i wymaga poprawek. Nastepnie ze jest to KOPIA oryginalu, ktory to oryginal nie korony lufy. Korona jest zawsze tak jak napisalem. Poniewaz takie obciecie prosto jest podatne na uszkodzenia wiec zapewne z tego powodu jest zmieniany ksztalt korony. Warto analizowac co pisze nasz kolega. Ostatnio ma jakies pretensje do Saguaro Arms i pisze gdzie sie da paszkwile na te firme. Ten post moze byc podstawa do dochodzenie roszczen ze strony firmy. Choc to byloby troche pieniactwo.
Ostatnio zmieniony 23 lutego 2017, 12:45 przez marekp, łącznie zmieniany 1 raz.
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: REMINGTON SHOOTER .44 RDT44 PIETTA od Saguaro??

Post autor: ben_sage »

Nie lepiej było by zostawić klientowi decyzje o koronie ? zawsze można ją wykonać później jakby się klient zdecydował. Przy późniejszej odsprzedaży może mieć to dla kogoś znaczenie np takiego kolegi jak rusznik każdy ma inny punkt widzenia.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
strzelec979
Multikonto
Multikonto
Reactions:
Posty: 35
Rejestracja: 28 stycznia 2017, 22:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: REMINGTON SHOOTER .44 RDT44 PIETTA od Saguaro??

Post autor: strzelec979 »

Dziekuje wszyskim z odpowiedz a szczegolnie koledze "rusznik" za merytoryczna i logiczna odpowiedz. Jak to ktos powiedziel, ze za jakoscia stoi cena wiec nasuwa sie kilka pytan:

a) Dlaczego sprzedawca tak drastycznie obniza cene a jednoczesnie dokonuje ulepszenia lufy w postaci koronowania?
b) Po co dokonywac ulepszenia czegos co jest juz doskonale z definicji?
c) Czy logiczne jest dodawanie wartosci w postac uslugi ulepszenia i jednoczenie obnizac cene?
d) Czy sprzedawca sprzedaje towar po kosztach czy moze marza jest kosmicznie wysoka a jemu i tak oplaci sie sprzedac w tej cenie?
e) .... ( miejsce na odpowiedz sprzedawcy)
Awatar użytkownika
strzelec979
Multikonto
Multikonto
Reactions:
Posty: 35
Rejestracja: 28 stycznia 2017, 22:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: REMINGTON SHOOTER .44 RDT44 PIETTA od Saguaro??

Post autor: strzelec979 »

marekp pisze:Krony nie ma jesli nie ma dziury w lufie. Tak to jest. Moze byc rozmaitych ksztaltow. Nawet prostokatna.

MarekP

Proponuje zanim ktos uwierzy w brednie Rusznika przeanalizowac to co napisal. Rewolwer jest marnej jakosci i wymaga poprawek. Nastepnie ze jest to KOPIA oryginalu, ktory to oryginal nie korony lufy. Korona jest zawsze tak jak napisalem. Poniewaz takie obciecie prosto jest podatne na uszkodzenia wiec zapewne z tego powodu jest zmieniany ksztalt korony. Warto analizowac co pisze nasz kolega. Ostatnio ma jakies pretensje do Saguaro Arms i pisze gdzie sie da paszkwile na te firme. Ten post moze byc podstawa do dochodzenie roszczen ze strony firmy. Choc to byloby troche pieniactwo.

Nie wydaje mi sie, zeby rusznik tu pisal paszkwila odnosnie sklepu. Jasko ciekawski zadalem pytanie na forum gdzie sa bardziej doswiadczeni niz ja w tej materii. Jezeli rusznik mial w rekach tego typu bron i to jak pisze nie jedna to dla mnie jest to bardzo cenna informacja. Nie mam zamiaru dyskredytowac sklepu Saguaro w zadnym wypadku. Jedynie chce rozwiac moje watpliwosci odnosnie tej promocji. Jako byc moze przyszly klient mam do tego prawo a skoro sprzedawca nie odbiera telefonow a wiem, ze udziela sie na tym forum to moimi watpliwosciami dziele sie z innymi.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń - CP”