Zarysowania bębna Remington New Army Uberti-HEGE

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
maciek012
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 15 stycznia 2017, 14:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Zarysowania bębna Remington New Army Uberti-HEGE

Post autor: maciek012 »

Witam
Parę dni temu kupiłem nowego Remingtona New Army Uberti-HEGE. Jeszcze z niego nie strzelałem, a dziś zauważyłem zarysowania bębna znajdujące się zaraz przy wgłębieniach, w których spoczywa blokada bębna. Zauważyłem też, że jedna z krawędzi owej blokady jest "zeszlifowana".
Co może być nie tak? Czy to wada fabryczna? Czy gwarancja to obejmuje?
Poniżej zdjęcia zarysowań:
http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/a98239475186bbae
http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/d9dc05a427380d9c
Ostatnio zmieniony 30 stycznia 2017, 15:48 przez maciek012, łącznie zmieniany 2 razy.
Remington 1858 New Army Uberti-HEGE 8" .44
Awatar użytkownika
OldDeeS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 38
Rejestracja: 07 czerwca 2016, 13:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zarysowania bębna Remington New Army Uberti-HEGE

Post autor: OldDeeS »

O zarysowaniach:
Pewnie sprzedawca nie do końca opanował wkładanie i wyjmowanie bębna.

Jeśli praca jest prawidłowa, to bym machnął na to ręką.
~~~
Bez broni nie znaczy bezbronny.
kumat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 983
Rejestracja: 20 marca 2004, 21:23
Tematy: 42
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zarysowania bębna Remington New Army Uberti-HEGE

Post autor: kumat »

Tak ma być, zarysowania będą się powiększać.
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zarysowania bębna Remington New Army Uberti-HEGE

Post autor: Toost »

Jeśli szerokości blokady bębna odpowiada szerokości rowków w bębnie to jest ok i po to ten szlif.
Rysza obwiedniowa i sklepane krawędzie rowków bębna są efektem zabawy na sucho (zakładając, że sprzęt faktycznie nie był strzelany).
To sklepanie będzie się z czasem powiększać i możesz się tym nie przejmować.
Żeby rysa się nie powiększała można wypolerować powierzchnię czołową blokady, ale to delikatna operacja. Papier wodny 1000 lub więcej, zmoczyć i delikatne ruchy kołyskowe blokada po papierze położonych na płaskim. Ja używałem kamienia wodnego do ostrzenia noży o gradacji 1500. Trzeba uważać, żeby wypolerować powierzchnię nie zmieniając jej kąta. Pomoże o tyle, że blokada nie będzie drapać bębna a będzie się po nim ślizgać (jeśli oczywiście nie będziesz uważał przy wkładaniu i wyjmowaniu bębna).

Co do reklamacji?
Jeśli sprzęt ma wisieć na ścianie i cieszyć oko to jest to istotna wada, jeśli ma strzelać to nie ma na co zwracać uwagi.
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
Awatar użytkownika
maciek012
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 15 stycznia 2017, 14:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zarysowania bębna Remington New Army Uberti-HEGE

Post autor: maciek012 »

Dziękuję za odpowiedzi.
Z rewolweru oczywiście będę strzelał. Mam go niedługo i jak tylko zauważyłem te rysy na bębnie i otarcie na blokadzie, zaniepokoiłem się. Może za bardzo się przejmuję :-D
Remington 1858 New Army Uberti-HEGE 8" .44
kaliber .44
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 802
Rejestracja: 24 grudnia 2008, 22:17
Tematy: 0
Lokalizacja: Toruń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zarysowania bębna Remington New Army Uberti-HEGE

Post autor: kaliber .44 »

Za bardzo się przejmujesz :one: Rysy nie spowodują, że będzie np. mniej celny, a o to właśnie chodzi, by był celny (w miarę ćwiczenia i możliwości) oraz dawał frajdę ze świetnego i wciągającego hobby, jakim jest strzelectwo czarnoprochowe. Ja osobiście uważam, że niewielkie rysy i przetarcia oksydy na broni (te oczywiście niewielkie, eksploatacyjne i niezamierzone) nadają charakterystycznego sznytu i są jej ozdobą. Wiele radości z pukawki i kulek w czarnym Ci życzę. Ponoć Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej ostrzega, że CP uzależnia :one:
Ostatnio zmieniony 31 stycznia 2017, 19:58 przez kaliber .44, łącznie zmieniany 1 raz.
666... 6 komór, 6 kul, 6 strzałów...
Awatar użytkownika
maciek012
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 15 stycznia 2017, 14:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zarysowania bębna Remington New Army Uberti-HEGE

Post autor: maciek012 »

kaliber .44 dziękuję za odp.
Z tym uzależnieniem się zgodzę... każdorazowo gdy wracam ze strzelnicy, czyszczę i składam rewolwer. Gdy skończę wtedy nasuwają się myśli "jechałbym już znów postrzelać" :-D
Także faktycznie, wciąga ;)
Remington 1858 New Army Uberti-HEGE 8" .44
Awatar użytkownika
strzelec979
Multikonto
Multikonto
Reactions:
Posty: 35
Rejestracja: 28 stycznia 2017, 22:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zarysowania bębna Remington New Army Uberti-HEGE

Post autor: strzelec979 »

Wyglada na to, ze Twoj bebenek jest zrobiony z meikkiej stali. Ja mam Piette i cos takiego nie wystepuje. Olej to to tylko rzecz. Ja w swoim nawet nie czyszcze kominkow tylko szmata mokre przetre syf w srodku do czysta pozneij PKB i tak sama z lufa. Rame zwilzona szmatka i tez PKB a oske smarem nr 2 :) Jak chcesz do dam ci link do fajnego filmiku na temat czyszczenia. Koles tam robi rozne ulepszenia Pietty :)

https://www.youtube.com/watch?v=Mgy1tlbbRCM
kaliber .44
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 802
Rejestracja: 24 grudnia 2008, 22:17
Tematy: 0
Lokalizacja: Toruń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zarysowania bębna Remington New Army Uberti-HEGE

Post autor: kaliber .44 »

To nie jest kwestia miękkości stali tylko długości i szerokości blokady bębna. Stąd rysa obwiedniowa. Jeśli dokładnie obejrzymy i ZROZUMIEMY mechanikę działania rewolweru, będziemy wiedzieć, co zrobić. Najczęściej jest to kwestia docyzelowania kąta natarcia blokady, jej wysokości lub szerokości - to, co napisał Toost. Zanim weźmiesz się za pilnik, przyjrzyj się dokładnie, jak działa Twój rewolwer i zrozum jego mechanikę - co, jak i dlaczego działa. Weź pukawkę w łapę, z której strzelasz. Odwiedź kurek w pozycję do strzału i trzymając pewnie kurek kciukiem, naciśnij spust, delikatnie zwalniając kciukiem kurek (cały czas to kciuk reguluje prędkość opadania kurka na kominek ;) ). Po kilkukrotnym przyjrzeniu się pracy bębna, kurka i blokady na dole ramy będziesz wiedział, jak zdiagnozować i usunąć przypadłość. Materiał na bęben nie ma tu znaczenia - jest taki, jak trzeba, inaczej nie przeszedłby prób strzałowych. Znaczenie ma precyzja działania pukawki. Dlatego CP jest tak wciągające :) Musimy w odróżnieniu od współczesnych strzelców, strzelających z AR-ów, Tikk, Savage'ów, Coltów, Glocków, HK i innych hipersuper pukawek zrozumieć ideę ich skonstruowania, zastosowania i działania, ujmując to jeszcze w historyczne ograniczenia (konstrukcja, rodzaj prochu, pocisku czy naważka prochu). Dlatego CP jest takie super :) To jak próba umówienia się z super laską, która po długich podchodach i staraniach mówi TAK :) Albo i NIE, jak się nie dogadamy :one:
666... 6 komór, 6 kul, 6 strzałów...
Awatar użytkownika
maciek012
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 15 stycznia 2017, 14:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zarysowania bębna Remington New Army Uberti-HEGE

Post autor: maciek012 »

Dzięki za odpowiedź strzelec979 Widziałem ten filmik, cały kanał tego gościa jest fajny.
Hehe, kaliber .44 ładnie i obrazowo to przedstawiłeś :-D
Problem tkwił w odpowiednim dokręceniu śrubki dociskającej sprężynę dwupalczastą. Po jej wyregulowaniu problem zniknął 8-)
Nie zauważyłem by zarysowania się pogłębiały.
Remington 1858 New Army Uberti-HEGE 8" .44
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zarysowania bębna Remington New Army Uberti-HEGE

Post autor: Toost »

maciek012 pisze:Dzięki za odpowiedź strzelec979 Widziałem ten filmik, cały kanał tego gościa jest fajny.
Hehe, kaliber .44 ładnie i obrazowo to przedstawiłeś :-D
Problem tkwił w odpowiednim dokręceniu śrubki dociskającej sprężynę dwupalczastą. Po jej wyregulowaniu problem zniknął 8-)
Nie zauważyłem by zarysowania się pogłębiały.
Ale tam się nic nie reguluje tylko dokręca do końca. Luźna śruba grozi odkręceniem w trakcie strzelania i spadnięciem kurka ze spustu powodując niekontrolowany strzał.
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
Awatar użytkownika
kukulka00
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 190
Rejestracja: 17 października 2013, 18:43
Tematy: 6
Lokalizacja: ŚWIDNICA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zarysowania bębna Remington New Army Uberti-HEGE

Post autor: kukulka00 »

Faktem jest to że te pukawki są wykonane z tak tragicznego gówna że można zarysować je paznokciem- miałem starego Remika i blokada tylko ledwo naruszyła oksydę-w obecnej produkcji już struga materiał. Myślę , że ogólne trendy dotykają i tej dziedziny - już niedługo nie wystarczy wykonywanie broni z plasteliny- będzie można strzelać legalnie nie z ołowiu tylko z różowych pomponików.
Awatar użytkownika
MicromaX
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 116
Rejestracja: 19 marca 2017, 23:44
Tematy: 0
Lokalizacja: .:Jaworzno City:.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Zarysowania bębna Remington New Army Uberti-HEGE

Post autor: MicromaX »

Nie widziałem jeszcze remika który nie miałby tej rysy, obojetnie czy produkcja 1970 czy 2017 chyba ze leżał tylko jako ozdoba. co innego w coltach. to zjawisko wystepuje sporadycznie.
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Zarysowania bębna Remington New Army Uberti-HEGE

Post autor: Marek- »

Pomimo to jednak istnieją.
Awatar użytkownika
slepe_oko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1024
Rejestracja: 30 maja 2013, 12:54
Tematy: 6
Lokalizacja: Między Łodzią a Warszawą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Zarysowania bębna Remington New Army Uberti-HEGE

Post autor: slepe_oko »

Miałem Remika St.Barbary bez takiej obwiedni. Mimo ze z 1985 r był idealnie spasowany.
:512:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń - CP”