Przeróbki broni historycznej i inne pomysły przez brak pozwolenia na broń

Moderator: Moderatorzy CP

Krzysiek015
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 11 października 2015, 02:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabin rewolwerowy 1858 "Target Carabine

Post autor: Krzysiek015 »

Juz nie bede pisal jakie mądrosci dopadly mnie z ust jednego takiego powaznego czlowieka na strzelnicy. Jeszcze sie okaze ze etatowym trolem tutaj jest a potem bede mial krzywe paczanie na osi. Takie bzdury co ten gosc to moze tylko milicjant wygadywac.
Zero znajomosci prawa. Zadnej ustawy nie przeczytal i pier...oli kocopoly bo zobaczyl gnoja z remikem. Myslal ze od strzelania zacząlem temat i gowno wiem. Nic nie powiedzialem chociaz powinienem go wysmiac w twarz. Tuman jakich malo. Tak tak tak ... nara. Gosc moglby byc moim starym a na strzelnice wpadl z walizką za kilkadziesiąt tysięcy. Subiektywne moje odczucie bylo takie ze krew mu wrze ze ja bez pozwolenia (jego autorytarnej zgody) moge miec bron palną. Nauczylem sie odczytywac pewne zachowania. Mowa ciala itp. To widac z kilometra. Zalosny czlowiek. Przewietrzyc to by sie przydalo glowy niektorym bo im komuna zatęchła.
Ostatnio zmieniony 17 stycznia 2017, 01:04 przez Krzysiek015, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ryba
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 928
Rejestracja: 13 marca 2012, 17:25
Tematy: 106
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przeróbki broni historycznej i inne pomysły przez brak pozwolenia na broń

Post autor: Ryba »

Co to są mieszane uczucia? Jako stary, historyczny i ortodoksyjny zgred, miłośnik starych motocykli, odniosę temat właśnie do motocykli. To tak, jakby starego Junaka, Harleya, czy Indiana zaopatrzyć w plastikowe owiewki, stuningować mu silnik na wtryski itp. Można tylko po co? Chcesz coś współczesnego, to kup coś współczesnego. Niemniej jednak, gdyby Burt Munro nie przerobił swego Indiana, to nie pobił by rekordu prędkości na Boneville (do dziś zresztą niepobitego). To są właśnie mieszane uczucia... 8-)
...nie wiesz co ci powie Ryba i skąd nadpływa...
Awatar użytkownika
z99
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 310
Rejestracja: 07 marca 2016, 10:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przeróbki broni historycznej i inne pomysły przez brak pozwolenia na broń

Post autor: z99 »

Palenie cygańskich kubar i popijanie ich z Romem jednak szkodzi.
Wątek powinien iść do pieca zanim się nim ktoś z odpowiednich służb zainteresuje. Kolega ewidentnie pracuje na to, aby broń czarnoprochowa była jednak reglamentowana, a jej zakup poprzedzony obowiązkowymi badaniami stanu umysłowego kupującego.

Tylko czekać, aż uraczy nas zdjęciami po tym jak nasypie nitro. A wszystko ku temu zmierza ;)
Awatar użytkownika
Willie357
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 2774
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 16:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: RIP

Re: Przeróbki broni historycznej i inne pomysły przez brak pozwolenia na broń

Post autor: Willie357 »

A niech sypie,i to duzo,mamusia 35 lat temu radziła abym został lekarzem.Tyle z tego wyszło,ze do dzis lubie czytac o zawodowych sukcesach chirurgow.A swoja droga,wybiegajac z przyszłość, ciekaw jestem czy sa tabele elaboracyjne pisane alfabetem Braille'a?
CZARNE I NITRO,>30, moturki , G 4x4 Bundeswehr , za młodu kobietki.
TAK dla eutanazji kretynów
Awatar użytkownika
stangret
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1676
Rejestracja: 15 lutego 2010, 15:07
Tematy: 35
Lokalizacja: Wielka Brytwanna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przeróbki broni historycznej i inne pomysły przez brak pozwolenia na broń

Post autor: stangret »

A ja bardzo dziękuję moderatorowi za wyodrębnienie tego pasjonującego wątku. Prawdziwy karabinek rewolwerowy trochę odpocznie i się odszczurzy ;laughing:
Niech to będzie wątek, gdzie oświeceni (inaczej) domorośli geniusze ery gimnazjów będą uczyć troglodycki beton nowego spojrzenia na strzelectwo.
Dyskutujemy, wszak po to jest forum :516:
"And don't forget. That isn't your Martini you have. It belonged to others before you and will belong to others after you are gone. Look after it, and pass it on with pride. It deserves it." Malcolm Cobb, The Martini Henry Note-book
Awatar użytkownika
mkl1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 9020
Rejestracja: 14 lipca 2006, 15:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przeróbki broni historycznej i inne pomysły przez brak pozwolenia na broń

Post autor: mkl1 »

Na miejscu kolegi od przeróbek, to wykreciłbym lufe z tego remika, kupił lufe Lothar'a długa na jakieś 24", dorobił pod kabłąkiem zaczep na paluchy ręki podpierającej no i... prawie mamy karabin rewolwerowy
Nie strzelać.
Jestem przyjaznym szopem :-D
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przeróbki broni historycznej i inne pomysły przez brak pozwolenia na broń

Post autor: kuras999 »

Panowie spokojnie. Rozumiem że wszyscy dali się ponieść emocjom i poszło o kilka epitetów za dużo. Ale zachowujmy się jak ludzie cywilizowani. Bardzo chętnie wysłucham merytorycznych uwag. Żeby była jasność określenie "przeróbka broni" to trochę za duże słowo bo sklepowy egzemplarz broni nie został w żadnym nawet najmniejszym stopniu naruszony (poza zmniejszeniem szczeliny zgodnie z epoką i sztuką). Przeróbką broni dla mnie byłaby jakakolwiek przeróbka istotnych części broni.
Wszystko co tu widzicie to nakładki na "oryginał". W 10 minut za pomocą jednego płaskiego śrubokręta mogę przywrócić stan do stanu sklepowego. Rozumiem że niektórzy czują wielką niechęć estetyczną ale to już wyraźnie daliście do zrozumienia wcześniej. Nakładka z przodu lufy w rzeczywistości nie jest żądnym przedłużeniem lufy tylko dokręcaną przystawką o większej średnicy za lufą nie jest to składową broni. Takie rozwiązania są stosowane w strzelectwie sportowym - stabilizacja pocisku, zmiana punktu ciężkości, zmiana częstotliwości rezonansowej lufy. W stanach gdzie tak jak u nas, zabronione jest posiadanie tłumika dźwięku sprzedawane są też nakładki które imitują sam wygląd tłumika.
Dla czego tak przeszkadza wam zamontowanie kolimatora? To że niehistoryczne rozumiem ale w praktyce kolimatory obecnie montuje się od wiatrówek i asg aż po broń na pierwszej linii frontu coś więc jednak musi dawać pozytywnego.
Nie chce tutaj nikogo obrażać bo szanuję waszą miłość do broni historycznej, ale oburzenie rozumiałbym bardziej gdybym swoimi działaniami zniszczył oryginalny egzemplarz z epoki. Ja nie dość że nie zniszczyłem tego co mam to bawię się tanią repliką nie wartościowym egzemplarzem. Dla mnie to jest po prostu zabawa i tak spędzam część czasu wolnego.

Życzę więcej spokoju i pozdrawiam!

Nic nie stoi na przeszkodzie żeby tą lufę kiedyś wymienić na autentycznie dłuższa tak jak kolega powyżej pisze.
Ostatnio zmieniony 17 stycznia 2017, 11:06 przez kuras999, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Yabu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 249
Rejestracja: 23 marca 2010, 20:19
Tematy: 0
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przeróbki broni historycznej i inne pomysły przez brak pozwolenia na broń

Post autor: Yabu »

kuras999 pisze: W stanach gdzie tak jak u nas, zabronione jest posiadanie tłumika dźwięku sprzedawane są też nakładki które imitują sam wygląd tłumika.
A to ciekawe. :052: U nas nie ma zakazu posiadania tłumika dźwięku, a i w niektórych stanach widziałem że nie ma z tym problemu. :583:
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przeróbki broni historycznej i inne pomysły przez brak pozwolenia na broń

Post autor: kuras999 »

Broń palna wyposażona w tłumik huku jest w naszej ubojce bronią szczególnie niebezpieczną.
Awatar użytkownika
Yabu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 249
Rejestracja: 23 marca 2010, 20:19
Tematy: 0
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przeróbki broni historycznej i inne pomysły przez brak pozwolenia na broń

Post autor: Yabu »

Ale posiadać tłumik można. W niektórych stanach też można, w innych można po załatwieniu papierów od ATF, a jeszcze w innych nie można.
Nie żebym był czepialski ale twój poprzedni post aż mnie zaszczypał w oczy. :)
Ostatnio zmieniony 17 stycznia 2017, 11:41 przez Yabu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mkl1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 9020
Rejestracja: 14 lipca 2006, 15:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przeróbki broni historycznej i inne pomysły przez brak pozwolenia na broń

Post autor: mkl1 »

kuras999 pisze: Nakładka z przodu lufy w rzeczywistości nie jest żądnym przedłużeniem lufy tylko dokręcaną przystawką o większej średnicy za lufą nie jest to składową broni. Takie rozwiązania są stosowane w strzelectwie sportowym - stabilizacja pocisku, zmiana punktu ciężkości, zmiana częstotliwości rezonansowej lufy..
Nie chcę się "czepiac" , ale liczyłes/dobierałeś ta nakładkę tak by naprawdę działała?..
chyba, ze to dla "oka", ale wówczas ..... możesz się żdziwić na strzelnicy...
Nie strzelać.
Jestem przyjaznym szopem :-D
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przeróbki broni historycznej i inne pomysły przez brak pozwolenia na broń

Post autor: kuras999 »

Przede wszystkim chciałem sprawdzić o ile gazy prochowe w kanale o większej średnicy niż pocisk są wstanie go przyśpieszyć. Miałem też nadzieję że może jakimś cudem pociski zaczną latać podobnie jak kulki bo te odlewam i wolałbym żeby były celniejsze.
Moim zdaniem optycznie wygląda to lepiej z przedłużeniem lufy, jednak 12 cali to trochę mało na karabinek :)
Awatar użytkownika
mkl1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 9020
Rejestracja: 14 lipca 2006, 15:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przeróbki broni historycznej i inne pomysły przez brak pozwolenia na broń

Post autor: mkl1 »

No OK.
Zrób to aby porządnie... by nie poleciało za pociskiem/kulka , lub byś tym/ktoś obok dostał...

Jak bym miał "tworzyc karabinek" to zakupiłbym jednak porządna dłuzsza lufe
Nie strzelać.
Jestem przyjaznym szopem :-D
03fxt
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 276
Rejestracja: 30 czerwca 2016, 14:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przeróbki broni historycznej i inne pomysły przez brak pozwolenia na broń

Post autor: 03fxt »

przy okazji: jakie masz prędkości kul i pocisków na swoich naważkach (jakich) ?
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przeróbki broni historycznej i inne pomysły przez brak pozwolenia na broń

Post autor: kuras999 »

Tak jak pisałem kilka stron temu przy strzelaniu kulką średnią prędkość 357m/s
Pocisk (200grain) ma średnią prędkość 318m/s
Proch vesuvit LC ilość tyle ile się zmieści czyli pod pocisk koło 2,1g pod kulkę około 2,6g
Takie wyniki są po zmniejszeniu szczeliny i nakładką na lufę. Dla porównania normalny Remington 8 cali ze szczeliną koło 0,15 przy pocisku uzyskuje 254m/s przy takiej samej naważce. Demotywujące było jak okazało się że 12calowy remik przed modyfikacją uzyskał średnio 257m/s czyli praktycznie tyle samo co 8 calowy. Winna była ogromna szczelina.
Ostatnio zmieniony 17 stycznia 2017, 16:47 przez kuras999, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń - CP”