Myjka ultradźwiękowa ?

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
SP5L
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 90
Rejestracja: 07 lutego 2017, 10:35
Tematy: 0
Lokalizacja: 07-306 BROK
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Myjka ultradźwiękowa ?

Post autor: SP5L »

Witam
Może ktoś z kolegów ma doświadczenie z czyszczeniem broni CP przy pomocy myjki ultradźwiękowej.
Zapraszam do dyskusji.
Edek
Pozdrawiam Edek

Rewolwer New Army 1858 "Remington" INOX kal. 44 8 cali, Rewolwer PIETTA 1863 "Remington" POCKET kal. 31.
Awatar użytkownika
mildot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1398
Rejestracja: 01 września 2011, 12:35
Tematy: 44
Lokalizacja: Bemowo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Myjka ultradźwiękowa ?

Post autor: mildot »

Tiaaa... można też maszynkę do golenia, monety, płyty CD i milion innych rzeczy... ale co to ma wspólnego z tematem?
Jakoś tak czułem, że limit 30 postów będzie prowadził tylko do takich głupich wpisów na forum...

Ad rem: czyściłem tak bębenek od rewolweru - bardzo dobrze działało. Jako wsad woda z mydłem lub płynem do naczyń (bez cytrusków bo oksyda nie lubi). Resztę elementów myłem tradycyjnie bo było łatwiej. ;) Myjka był tania, chińska - działała niestety tylko kilkanaście razy zanim umarła bez większego powodu. Następną kupiłbym jakąś bardziej firmową... trzeba wydać około 500-700zł... czy warto? To juz kwestia bardzo subiektywna.
Strzelam... bo lubię. ;)
Awatar użytkownika
szlagier2000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 67
Rejestracja: 19 lutego 2017, 15:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Myjka ultradźwiękowa ?

Post autor: szlagier2000 »

Próbowałem taką myjkę ultradźwiękową do mycia okularów. Niestety bez sukcesów. Myjka trochę większa jak złożone okulary a zatem nie można w niej umyć rewolweru. Myłem bębenek oraz zdemontowane elementy takie jak kominki, sprężyny, język spustowy. Używałem ciepłej i zimnej wody z dodatkiem detergentu. Skuteczność zero. Wiem i widziałem to że takimi myjkami myje się brudne elementy urządzeń, ale pewnie odgrywa tu znaczącą rolę moc urządzenia. Gdzieś mi się zawieruszyła ale jej poszukam. Jak znajdę zrobię fotkę to będzie wiadomo o co chodzi.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mkl1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 9020
Rejestracja: 14 lipca 2006, 15:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Myjka ultradźwiękowa ?

Post autor: mkl1 »

Używam myjki "lidlowskiej" do czyszczenia:
-łusek
-części broni
- CP
Działa i to ładnie wybija nagar z lufy rewolweru CP , jak i bębna.
Nie strzelać.
Jestem przyjaznym szopem :-D
Awatar użytkownika
SP5L
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 90
Rejestracja: 07 lutego 2017, 10:35
Tematy: 0
Lokalizacja: 07-306 BROK
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Myjka ultradźwiękowa ?

Post autor: SP5L »

Mam pytanie czy ktoś z kolegów używał takiego koncentratu do mycia CP w myjce ultradźwiękowej ?
Obrazek
Edek
Ostatnio zmieniony 14 kwietnia 2017, 16:58 przez SP5L, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam Edek

Rewolwer New Army 1858 "Remington" INOX kal. 44 8 cali, Rewolwer PIETTA 1863 "Remington" POCKET kal. 31.
Awatar użytkownika
SP5L
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 90
Rejestracja: 07 lutego 2017, 10:35
Tematy: 0
Lokalizacja: 07-306 BROK
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Myjka ultradźwiękowa ?

Post autor: SP5L »

Mam taka myjkę którą wiele lat temu zakupiłem do produkcji pieczątek w formacie A4 pewnie i remik 44 się zmieści - tylko nie wiem czy zastosować ten płyn czy naszgo niezastąpionego LUDWIKA.
Obrazek
Pozdrawiam Edek
Ostatnio zmieniony 14 kwietnia 2017, 16:58 przez SP5L, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Edek

Rewolwer New Army 1858 "Remington" INOX kal. 44 8 cali, Rewolwer PIETTA 1863 "Remington" POCKET kal. 31.
zoom2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1406
Rejestracja: 28 marca 2017, 17:30
Tematy: 117
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Myjka ultradźwiękowa ?

Post autor: zoom2 »

A w jakim stopniu uzywanie myjki ultradzwiekowej moze byc inwazyjne dla ozdobnych i wykonczeniowych aspektow broni?
Myślę o powlokach galwanicznych głownie. Pomijam udział chemii w kąpieli myjącej. Chodzi mi o destrukcyjne działanie techniki ultradźwiękowej jako takiej.
Awatar użytkownika
SP5L
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 90
Rejestracja: 07 lutego 2017, 10:35
Tematy: 0
Lokalizacja: 07-306 BROK
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Myjka ultradźwiękowa ?

Post autor: SP5L »

Witam Kol. zoom2
Ja dotychczas używałem myjki do usuwania nienaświetlonego polimeru przy produkcji pieczątek i czasem do mycia jakiejś biżuterii żony czy lub znajomych - na pewno ultradźwięki wymywają wszystko i z niedostępnych miejsc dokładnie - uważam że nie powinno się nic nieoczekiwanego zdarzyć i a Twoim przypadku.
Pozdrawiam
Edek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 14 kwietnia 2017, 17:54 przez SP5L, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam Edek

Rewolwer New Army 1858 "Remington" INOX kal. 44 8 cali, Rewolwer PIETTA 1863 "Remington" POCKET kal. 31.
Awatar użytkownika
SP5L
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 90
Rejestracja: 07 lutego 2017, 10:35
Tematy: 0
Lokalizacja: 07-306 BROK
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Myjka ultradźwiękowa ?

Post autor: SP5L »

Witam Kol. zoom2
Ja dotychczas używałem myjki do usuwania nienaświetlonego polimeru przy produkcji pieczątek i czasem do mycia jakiejś biżuterii żony czy lub znajomych - na pewno ultradźwięki wymywają wszystko i z niedostępnych miejsc dokładnie - uważam że nie powinno się nic nieoczekiwanego zdarzyć i a Twoim przypadku.
Pozdrawiam

Obrazek
Ostatnio zmieniony 14 kwietnia 2017, 18:01 przez SP5L, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam Edek

Rewolwer New Army 1858 "Remington" INOX kal. 44 8 cali, Rewolwer PIETTA 1863 "Remington" POCKET kal. 31.
nerokpl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 28 lutego 2017, 19:25
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Myjka ultradźwiękowa ?

Post autor: nerokpl »

Myjka ultradźwiękowa to tylko urządzenie z emitowaniem ultradźwięków. Ważne jest czym, jakim preparatem, zostanie uzupełniona. Ultradźwięki nie powinny niczego w broni i jej częściach uszkodzić. Natomiast nieprawidłowo dobrany preparat może np.: usunąć oksydę.
zoom2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1406
Rejestracja: 28 marca 2017, 17:30
Tematy: 117
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Myjka ultradźwiękowa ?

Post autor: zoom2 »

W takim razie konkret.
Element stalowy chromowany. Chrom w kilku miejscach wytarty. Jakość powłoki dla mnie trudna do oceny ale robione było w latach 50-tych.
Mycie w myjce ultradźwiękowej w nafcie oświetleniowej lub benzynie ekstrakcyjnej.
Czy należy obawiać się uszkodzenia powłoki chromowej? Czy praca myjki ultradźwiekowej i działanie wymienionych preparatów może dalej "obdzierać" powłoke chromową z miejsc już naturalnie uszkodzonych?
Ostatnio zmieniony 14 kwietnia 2017, 23:00 przez zoom2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Myjka ultradźwiękowa ?

Post autor: Toost »

zoom2 pisze:W takim razie konkret.
Element stalowy chromowany. Chrom w kilku miejscach wytarty. Jakość powłoki dla mnie trudna do oceny ale robione było w latach 50-tych.
Mycie w myjce ultradźwiękowej w nafcie oświetleniowej lub benzynie ekstrakcyjnej.
Czy należy obawiać się uszkodzenia powłoki chromowej? Czy praca myjki ultradźwiekowej i działanie wymienionych preparatów może dalej "obdzierać" powłoke chromową z miejsc już naturalnie uszkodzonych?
Kombinujesz jak koń pod górę. Idealnie sprawdza się stara szczotka do zębów i mieszanka ciepłej wody z ludwikiem lub lepiej emulgolem. Po emulgolu spłuczesz wodą, wytrzesz szmatą i masz od razu wstępnie nasmarowane bo na powierzchni zostaje olej z emulgolu.

Nafta ... benzyna ekstrakcyjna ...
Może jeszcze ultrafioletem naświetl.
Ludzie, to tylko broń a nie narzędzia dentystyczne. Po strzelaniu, jeszcze na strzelnicy psiknij w bęben brunoxem, żeby nagar nie przysechł i z myciem nie będzie żadnych problemów
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
petn
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 47
Rejestracja: 16 marca 2016, 14:29
Tematy: 0
Lokalizacja: śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Myjka ultradźwiękowa ?

Post autor: petn »

To ja cos dodam od siebie. Kupilem na dniach pistolet. Leżak. Przez kilka lat nie strzelany, w lufie pełno nagaru. Tak sobie leżał w suchych warunkach. Po wymyciu woda i plynem lufa lustro, ani jednej kropki rdzy. Spuszczacie sie ale z czasem wam przejdzie i będziecie stosować plyn, wode, ja jeszcze stosuje cif ale tylko w ekstremalnych sytuacjach.Przy okazji spokojnych wesołych świąt.
nerokpl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 28 lutego 2017, 19:25
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Myjka ultradźwiękowa ?

Post autor: nerokpl »

Myjka ultradźwiękowa to może przerost formy nad treścią, ale jeżeli ktoś chce używać? Wola jego, niech używa. Przewaga nad klasyczną szczoteczką, gorącą wodą, ludwikiem, mydłem w płynie etc. może być taka, że rozkręci rewolwer, włoży do myjki, uruchomi, a potem tylko wyciągnie czysty bez szorowania. Na uszkodzoną powierzchnię chromowaną, która już "odchodzi" być nie używał. Ogólnie tak powierzchnia nawet szczoteczką będzie odchodzić. Jeżeli ktoś będzie czyścił myjką niech porówna z metodą "klasyczną" i opowie o tym.
petn
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 47
Rejestracja: 16 marca 2016, 14:29
Tematy: 0
Lokalizacja: śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Myjka ultradźwiękowa ?

Post autor: petn »

Gdybym mial dostęp do takiej myjki też bym korzystał.Czemu sobie nie ułatwiać. Ale gdybym miał ja specjalnie kupic tylko w tym konkretnym celu to tylko pod warunkiem ze nie wiedział bym co robić z kasą. Dobre duże myjki sa drogie wiec to przerost formy nad treścią. Widziałem kiedys w warsztacie samochodowym myjkę ala domowa zmywarka do czyszczenia bloków silnika i innych podzespołów. Chemia na pewno odpowiednia by nie zjadła aluminium i nie doprowadzała do korozji. Ale do domowej nie radzę próbować:P
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń - CP”