Administracja podjęła decyzje o ukryciu działu K/S.
Nowi Użytkownicy uzyskają dostęp do niego po napisaniu 30 merytorycznych postów.

Jak usunąć kulę z bębna

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Tadeusz P.
Moderator
Moderator
Grupa: Moderatorzy CP
Status: Offline

Re: Jak usunąć kulę z bębna

Postautor: Tadeusz P. » 2016-10-15, 14:32

kewalsPL pisze:
Mirmil pisze: prosty i skuteczny sposób na usunięcie kuli z bębna rewolweru

Tylko powiedz nam po co ją wyciągać, w tym cały problem :-/ .

Sory "kewalsPL" a w jakim my temacie tutaj piszemy :!: :!: :!: :?: :?: :?: bo chyba nie doczytałeś .
A o wkręcie już pisałem kol "Mirmil" :evil:
Pzd. Tadeusz
Ostatnio zmieniony 2016-10-15, 14:36 przez Tadeusz P., łącznie zmieniany 2 razy.
CKS Stare Strzelby LOK

kewalsPL
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Postautor: kewalsPL » 2016-10-15, 14:44

I o to właśnie chodzi, parę sposobów już podanych na tacy :-D , a w takim przypadku jak tu opisany nie ma sensu wyciągać tej kuli. Zeskrobnąć wystający czubek i wystrzelić, parę sekund czy nawet ze dwie minuty roboty. Daremne dzielenie włosa na czworo ....

Awatar użytkownika
Mirmil

Postautor: Mirmil » 2016-10-15, 20:37

Tadeusz P. pisze:A o wkręcie już pisałem kol "Mirmil" :evil:
Pzd. Tadeusz

Rozumiem, że ten przesympatyczny Diabełek to na przywitanie rekruta? ;)

Awatar użytkownika
Tadeusz P.
Moderator
Moderator
Grupa: Moderatorzy CP

Postautor: Tadeusz P. » 2016-10-16, 11:07

Tak " :evil: " jest na Twe przywitanie,a kule usuniesz jak uważasz.
Zyczę Ci zebyś ograniczył się z prostymi pytaniami bo na proste pytanie trudno odpowiedzieć.
Pzd. Tadeusz
Ostatnio zmieniony 2016-10-16, 11:07 przez Tadeusz P., łącznie zmieniany 1 raz.
CKS Stare Strzelby LOK

heathcliff

Postautor: heathcliff » 2016-10-17, 14:15

Suma sumarum odciąłem wystający kawałek pocisku i wystrzeliłem... po problemie.
Jedyny problem to jak odciąć wystający kawałek ołowi i nie porysować za nadto bębenka..
Ostatnio zmieniony 2016-10-17, 14:15 przez heathcliff, łącznie zmieniany 1 raz.

kewalsPL

Postautor: kewalsPL » 2016-10-17, 14:31

heathcliff pisze:jak odciąć wystający kawałek ołowi i nie porysować za nadto bębenka..

To Ci jeszcze podpowiem jak, połóż na bębenku cienką kartkę papieru i nóż nawet nie dotknie bębna a zetnie to co wystaje(jak gołym ostrzem nie potrafisz) :wink: . Papier jest cieńszy niż szczelina między lufą a bębnem.

Awatar użytkownika
mkl1

Postautor: mkl1 » 2016-10-18, 19:16

kewalsPL pisze:To Ci jeszcze podpowiem jak, połóż na bębenku cienką kartkę papieru i nóż nawet nie dotknie bębna a zetnie to co wystaje(jak gołym ostrzem nie potrafisz) :wink: . Papier jest cieńszy niż szczelina między lufą a bębnem.

Byleś szybszy :piwo:
(miałem zablokoway dosęp) :583:
Ostatnio zmieniony 2016-10-18, 19:17 przez mkl1, łącznie zmieniany 1 raz.
Nitro i CP od 223rem(5,56x45NATO) , aż do .58 :-D i jakiś "wiaterek" lat 1970-tych się też znajdzie :-D

kewalsPL

Postautor: kewalsPL » 2016-10-18, 20:11

mkl1 pisze:Byleś szybszy :piwo:

To nie wyścigi :-D , tu chodzi o to by ktoś sobie czy sprzętowi nie zrobił krzywdy a usterkę usunął :one: . Lepiej jak najpierw zapyta-poradzi się, inni najpierw robią nie wiedząc jak a potem płaczą po fakcie :651: .

Raptor.red

Postautor: Raptor.red » 2016-10-18, 21:10

heathcliff pisze:Witam,
Niedawno zakupiłem mój pirwszy czarnoprochowiec - Remington 1858 Pietta .44, 8"
Dzisiaj pierwszy raz poszedłem z nim na strzelnice. Niestety przy drugim ładowaniu bębna jedna z kul nie chciała wejść na tyle zeby się schować i nie pozwala kręcić się bębnowi.Wystaje ok 2-3mm. Przez to nie mogłem wystrzelić 2ch kul, jednej zapchanej i jednej za nią. Odkręciłem kominek, wysypałem proch i przybitkę. Nie wiem natomiast jak pozbyć się kuli.

Jakieś rady? Ta która całkiem nie weszła bardzo mocno siedzi w bębnie... Może za mocno nawet ją dopychałem z uwagi na brak doświadczenia.

Wtrącę coś i ja w tym temacie, uważam że w wypadku niedobicia kuli trzeba zdawać sobie sprawę co jest tego przyczyną, bo łatwo zrobić komuś lub sobie krzywdę. I tak jeśli przyczyną jest nasypanie zbyt wiele prochu lub przybitki, można kulę ściąć i wystrzelić, lecz jeśli przyczyną jest za twardy ołów lub nagar to pomiędzy kulą a ładunkiem jest powietrze, sytuacja raczej niebezpieczna. W takim przypadku można spróbować dobić kulę na przykład starterem i młotkiem po wyjęciu bębna, wbije się na pewno, lub tak jak uczynił to kolega, wysypać przez otwór po wykręceniu kominka proch i wybić cienkim prętem. moim zdaniem ścięcie i wystrzał w takiej sytuacji jest trochę niebezpieczny.

kaliber .44

Postautor: kaliber .44 » 2016-10-18, 21:58

Dedykuję Kolegom, którym taka sytuacja pierwszy raz się przytrafi:
Na początek wziąć dwa głębokie wdechy na uspokojenie :wink:

A uprzednio zaopatrzyć się w:
- klucz do kominków
- strzykawkę z igłą i wodą
- mosiężny pręt fi 4mm o dł ok 8 cm
- szydło z mosiężnego drutu fi 1 mm
- gruby na 5 mm krążek gumy o średnicy odpowiadającej średnicy bębna lub nieco większej z otworem fi 4-5mm
- mały młotek
- małe mosiężne ostrze na wzór nożyka do zdejmowania kapiszonów zrobione z mosiężnego płaskownika

W razie niedobicia ze względu na nadmiar prochu, wskazane jest faktycznie ścięcie kulki nożykiem i odstrzelenie gada. Jeśli jednak zdarzy się wada w postaci wilgotnego prochu, zawilgniętgo/wadliwego kapiszona czy ew. niewsypania prochu, proponuję, co następuje:

- lufa broni BEZWZGLĘDNIE skierowana w kulochwyt
- kurek w pozycję bezpieczną
- zdemontowanie w miarę możliwości kapiszonów, trzymając pukawkę w kierunku kulochwytu
- po zdjęciu kapiszonów zalanie komór wodą ze strzykawki i odczekanie ok. 2-3 minut.
- wykręcenie kominka, wydłubanie mokrego prochu
- zdemontowanie bębna
- przez otwór w gumie :P przekładamy mosiężny pręt fi 4mm, wkładamy w komorę od strony gniazda kominka, bierzemy w lewą łapę i traktujemy uzbrojoną w młotek prawą łapą z wyczuciem. Kulka z pewnością da się wybić.
Przećwiczone praktycznie na kolcie i remingtonie
P.S.
Nie proponuję dosypywania prochu przez gniazdo kominka. W tej kwestii zawsze są dwa uda. Albo się uda, albo się nie uda.
Ostatnio zmieniony 2016-10-18, 22:05 przez kaliber .44, łącznie zmieniany 4 razy.
666... 6 komór, 6 kul, 6 strzałów...

kozichwost

Postautor: kozichwost » 2016-10-18, 22:07

kaliber .44 pisze: zaopatrzyć się w:
- klucz do kominków
- strzykawkę z igłą i wodą
- mosiężny pręt fi 4mm o dł ok 8 cm
- szydło z mosiężnego drutu fi 1 mm
- gruby na 5 mm krążek gumy o średnicy odpowiadającej średnicy bębna lub nieco większej z otworem fi 4-5mm
- mały młotek
- małe mosiężne ostrze na wzór nożyka do zdejmowania kapiszonów zrobione z mosiężnego płaskownika

Właśnie mi uświadomiłeś jak wielu rzeczy potrzebuję na strzelnicy. W błogiej niewiedzy przyjeżdżałem tylko z rewolwerem, prochem, kaszą, miarką, kulami, smarem i nożykiem oraz praską
Ostatnio zmieniony 2016-10-18, 22:08 przez kozichwost, łącznie zmieniany 1 raz.
Przepraszam - pan tu nie stał

kaliber .44

Postautor: kaliber .44 » 2016-10-18, 22:16

Praktyczne doświadczenia powiększają ilość posiadanych rzeczy (bardziej lub mniej czasami abstrakcyjnych, jak choćby strzykawka z wodą) ;laughing: Tak to w tym hobby wygląda.
Gwoli uzupełnienia
Z tą gumą jest tak, że zabezpiecza tył bębna (tzw. "gwiazdka") przed zbiciem przy wybijaniu kulki.
Ostatnio zmieniony 2016-10-18, 22:19 przez kaliber .44, łącznie zmieniany 1 raz.
666... 6 komór, 6 kul, 6 strzałów...

peterpan

Postautor: peterpan » 2016-12-08, 21:23

Czytam i własnym oczom nie wierzę. I podziwiam paru Kolegów za poczucie humoru i cierpliwość :piwo: . Kulę lekko wystającą z bębna wielokrotnie ścinałem scyzorykiem, bez żadnych papierowych podkładek. Mój remik często jest atrakcją po zawodach LOKowskich z kbks, a ładowanie jest dla chętnych równie ekscytujące jak samo strzelanie. Stąd częste wystawanie kuli. Co do innych sytuacji: Kolega ostatnio kupił navika 36 z kulą w jednej komorze. Sprzedawca nie potrafił powiedzieć czy pod kulą jest proch i jak długo sytuacja ma miejsce. Odkręciłem kominek, prochu brak. Pałeczka do sushi obrobiona scyzorykiem do średnicy gwintu, młoteczek i kula opuściła bęben bez żadnego problemu. Pałeczka do sushi zawsze leży w skrzynce, owinięta szmatką służy do rozkonserwowania komór przed strzelaniem. Bambus na pewno nie uszkodzi stali a jest na tyle wytrzymały, że stanowi dosłownie multitool przy obsłudze rewolweru CP
yes, yes, yes!!!
crosman 2240,
CP 0,45 x 2 (długi i krótki)

Awatar użytkownika
Dragon1x1

Postautor: Dragon1x1 » 2017-01-04, 10:19

Witam,
jestem początkującym strzelcem CP ostatnio miałem sytuację że podczas strzelania kula wysunęła się z bębenka z lewej strony (patrząc od tyłu broni) przez co nie mogłem wyciągnąć ani obrócić bębenka( kula zawadzała o ramę), co ważniejsze usunąć kapiszona też nie było jak. Fakt faktem wcisnąłem ją paluchem do środka lecz przy założonym kapiszonie robiłem to z duszą na ramieniu. Co w takim przypadku można zrobić jakoś bardziej bezpiecznie nie ryzykując utraty palców w przypadku gdyby kapiszon zainicjował wystrzał ?
Dodam że strzelam z Colta Peacemakera 0.44 z lufą 7,5.
Z góry dzięki za podpowiedzi

kozichwost

Postautor: kozichwost » 2017-01-04, 10:31

Najprościej używać kul większego kalibru. Wtedy nie wysunie się na pewno
Przepraszam - pan tu nie stał

Wróć do „Broń - CP”