Olej do broni i nie tylko.

Moderator: Moderatorzy CP

LucVorenus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 04 sierpnia 2016, 13:12
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Olej do broni i nie tylko.

Post autor: LucVorenus »

Polećcie jakiś olej do Remingtona 1858, wiem, że jest Brunox, Balistol, PKB... Są jednak po prostu drogie, jestem na etapie dokompletowywania ostatnich rzeczy, nie liczyłem się z takimi wydatkami.
Może polecicie jakieś porządne i niedrogie zamienniki, bywa, że rzecz nie skonstruowana do np CP świetnie spisuje się jako zamiennik, czasami mając wiedzę i szukając po necie można oszczędzić sporą część pieniędzy. Trafiłem na fiolki wykorzystywane na odważki na proch w cenach:
-500 szt. - 20 pln
-100 szt. 5,20 pln
do tego naprawdę tania przesyłka.

Szukam też klucza do kominków do modelu Uberti 44, póki co zamówiłem klucze nasadkowe 0,5 i 0,6mm ale nie mam dobrych narzędzi i mieszkam na dokładkę w bloku, nie wiem co mi z tego wyjdzie.

Mam też pytanie odnośnie rysowania blokady po bębnie - wyraźnie żłobi ryskę obwodową, na niej samej (blokadzie) widać wyślizgane powierzchnie którymi niszczy bęben. Można to samemu korygować iglakiem czy lepiej pogodzić się z taką "urodą"?

Jeżeli macie jakieś patenty na adaptację sprzętu czy akcesorii do czyszczenia typu szczotki, pojemniki do mycia itp. to proszę podzielcie się wiedzą.
LucVorenus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 04 sierpnia 2016, 13:12
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Olej do broni i nie tylko.

Post autor: LucVorenus »

Dziękuję za Twój czas i odpowiedź, ale liczyłem na coś bardziej konkretnego. ceny na allegro znam, dlatego własnie założyłem ten temat. Są ludzie którzy strzelają już lata, mają doświadczenie, eksperymentowali bądź rozmawiali z takimi którzy to robią/robili. Liczę, że podzielą się częścią swojego doświadczenia.
Ostatnio zmieniony 26 września 2016, 13:28 przez LucVorenus, łącznie zmieniany 1 raz.
Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 930
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Olej do broni i nie tylko.

Post autor: Zbigniew Rybka »

Używam ballistolu i PKB ultra. Oba dostępne na portalu aukcyjnym, PKB zawiera dodatki hamujące korozję (oprócz oczywiście oleju). Droższy, ale bardzo wydajny. Tak naprawdę do konserwacji broni nadaje się każdy olej (z wyjątkiem jadanych), lepszy rzadki, bo lepiej penetruje, polecany jest. np. olej wrzecionowy z dodatkiem koncentratu W68 (czyli właśnie PKB...). Niestety, przy strzelaniu trzeba liczyć się z kosztami - broń, strzelnica, kule, proch, kapiszony, skałki, kufry, narzędzia i dodatki oraz bezcenny czas.
Ostatnio zmieniony 26 września 2016, 14:12 przez Zbigniew Rybka, łącznie zmieniany 1 raz.
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 930
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Olej do broni i nie tylko.

Post autor: Zbigniew Rybka »

Mariuszu,

oczywiście oleju silnikowego raczej nie polecam (a właściwie dlaczego nie???), natomiast po ballistolu nieoksydowana lufa mojego le page'a napoleona Armi Sporta pokrywała się powierzchniową rdzą (do starcia szmatką, ale jednak była), dopiero PKB stanowił powłokę skuteczną. Dlatego go polecam, oksyda po nim też nabiera pięknego koloru. Kolby przecieram ballistolem, do tego nadaje się moim zdaniem całkiem nieźle, wnętrze luf - też ballistol, ale głównie dlatego, że w sprayu, więc łatwo nasikać :-D .
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
Awatar użytkownika
Matrix33
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 731
Rejestracja: 29 listopada 2009, 22:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Olej do broni i nie tylko.

Post autor: Matrix33 »

Z mojego doświadczenia najlepiej sprawdził się Ballistol. Miałem przerwę w strzelaniu około dwa lata, gdzie broń zakonserwowana Ballistolem przeleżała (w zamkniętych skrzynkach) ten czas u teścia na strychu w dobrej kondycji. Jeśli weźmiesz pod uwagę zapobieganie rdzy i i zużyciu przez ten środek to wcale nie wychodzi drogo. Można kombinować z ogólnodostępnymi środkami konserwująco-smarnymi, ale naprawdę wyważać otwarte drzwi... Jak kto chce.
O PKB słyszałem dobre zdania, ale sam stosowałem incydentalnie więc nie wypowiem się.

Strzelanie oznacza niestety koszty i to należy wziąć pod uwagę zaczynając zabawę.
Awatar użytkownika
JohnyWalker
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 486
Rejestracja: 12 grudnia 2015, 19:13
Tematy: 0
Lokalizacja: NATO
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Olej do broni i nie tylko.

Post autor: JohnyWalker »

Ballistol i Brunox słabo smarują i natychmiast znikają po kilku strzałach.
Mojego inoxa przecieram tymi preparatami, ale oś i mechanizmy smaruję Towotem i jest znacznie lepiej, ale jeszcze nie idealnie. Musze przetestować smary miedziowe. WBP podobnie - smaruję olejami i smarami, bo są znacznie bardziej gęste. Brunox i Ballistol czy inne CLP tylko do czyszczenia.
Ostatnio zmieniony 27 września 2016, 11:08 przez JohnyWalker, łącznie zmieniany 1 raz.
Złomiarz59
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 64
Rejestracja: 23 lutego 2012, 18:34
Tematy: 9
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Olej do broni i nie tylko.

Post autor: Złomiarz59 »

Jak chcesz tanio i dobrze - to krajowy olej Antykol N
Trochę drożej Brunox Gun Care - dedykowany specjalnie do broni (Brunoxów jest kilkanaście rodzai, łącznie z odrdzewiaczem ,który zeżre oksydę)
Obydwa specyfiki używa Wojsko Polskie.
Kiedyś zrobiłem prosty test , blaszki stalowe przetarłem Balistolem ,Brunoxem gun care, oraz PKB i zanurzyłem całkowicie w wodzie .
Blaszka z balistolem najszybciej pokryła się rudą , Brunox i PKB na równi nie dały się rudej.
Pozdrawiam
Mój arsenał - moja tajemnica...
jasiuhorsie
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 04 lipca 2016, 08:04
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Olej do broni i nie tylko.

Post autor: jasiuhorsie »

Kupowałem ostatnio Ballistol i za 400ml wyszło mi 49zł z wysyłką. Myślę, że to nie jest duża kwota, a wystarczy na jakiś czas.
W google wpisujesz hasło: "ballistol 400ml" i trzeci z rzędu wynik wyszukiwania.
Złomiarz59
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 64
Rejestracja: 23 lutego 2012, 18:34
Tematy: 9
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Olej do broni i nie tylko.

Post autor: Złomiarz59 »

Brunox do broni 400ml - 33,63 z dostawą pod drzwi.
22,63 odbiór osobisty w znanym forumowiczom dobrym sklepie. :101:
Mój arsenał - moja tajemnica...
kewalsPL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2771
Rejestracja: 13 marca 2008, 19:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubomia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Olej do broni i nie tylko.

Post autor: kewalsPL »

Złomiarz59 pisze:Brunox do broni 400ml - 33,63 z dostawą pod drzwi.22,63 odbiór osobisty
Właśnie dzisiaj dla mnie odbiera porcję na zapas :-D .
kumat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 983
Rejestracja: 20 marca 2004, 21:23
Tematy: 42
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Olej do broni i nie tylko.

Post autor: kumat »

W zasadzie wszystkie środki dostępne do konserwacji broni są dobre lub bd. Najważniejsze jest jak broń wyczyścimy/przygotujemy do konserwacji, a z tym przy CP jest różnie, UWAŻAJCIE NA MYJKI PAROWE!
Awatar użytkownika
nob
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 24 września 2016, 20:32
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Olej do broni i nie tylko.

Post autor: nob »

kumat pisze:UWAŻAJCIE NA MYJKI PAROWE!
Znaczy w jakim znaczeniu? Uważać żeby nie wybuchły? :-D
Właśnie kupiłem... :-/
Ostatnio zmieniony 27 września 2016, 19:07 przez nob, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
mkl1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 9020
Rejestracja: 14 lipca 2006, 15:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Olej do broni i nie tylko.

Post autor: mkl1 »

Nie... zostawiają parę wodną(wodę) w zakamarkach) i czasami "udają, że czyszczą"
Nie strzelać.
Jestem przyjaznym szopem :-D
Awatar użytkownika
nob
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 24 września 2016, 20:32
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Olej do broni i nie tylko.

Post autor: nob »

Dziękuje za odpowiedź.
Awatar użytkownika
JohnyWalker
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 486
Rejestracja: 12 grudnia 2015, 19:13
Tematy: 0
Lokalizacja: NATO
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Olej do broni i nie tylko.

Post autor: JohnyWalker »

lebeda pisze:
JohnyWalker pisze:Ballistol i Brunox słabo smarują i natychmiast znikają po kilku strzałach.
.......
jak rozumieć , że słabo smarują i znikają ?
Tak. Są zbyt rzadkie. Takie mam wrażenie.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń - CP”