Kiepsko strzelający colt

Moderator: Moderatorzy CP

Cyk 1
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 12 listopada 2019, 18:12
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Kiepsko strzelający colt

Post autor: Cyk 1 »

Witam wszystkich forumowiczów. Zakupiłem colta sheriff cal 44 firmy pietta i niestety mam dość spory problem, colt strzela kiepsko strasznie sieje po tarczy, trafić z niego w kartkę formatu A4 z odległości około 20 m to wyczyn godny mistrza.
Rewolwer zakupiłem niemal nowy poprzedni właściciel strzelał nim tylko raz i po roku szufladowania postanowił się pozbyć właśnie ze względu na celność tego egzemplarza, ja myślałem że to właściciel sobie nie radzi ale ta sztuka żyje swoim życiem, strzelało z niego kilku strzelców co prawda na co dzień strzelają z broni nitro ale efekty były takie same.
To nie pierwsza moja sztuka czarnoprochowca, ale pierwsza tak kiepsko strzelająca, wiem że problem na pewno tkwi w rewolwerze i posprawdzałem co tylko się do, mechanizmy działają sprawnie a nawet rzekł bym że bardzo dobrze jak na piettę, bęben jest osiowy, lufa w środku gładka bez zadziorów, gwint wyraźny i ostry, jedyna wada jaką mi się udało wykryć to krzywo przycięta lufa,da się to zmierzyć ale gołym okiem jest to nie widoczne i oczywiście jak to u pietty brak korony, ale strzelałem już z rewolweru z brakiem korony i nie było problemu, prochu też próbowałem już kilka rodzajów i dalej to samo, zostaje ta krzywo przycięta lufa, ale czy to ona powoduje taki chaos?.
Awatar użytkownika
kozichwost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 592
Rejestracja: 18 listopada 2006, 23:21
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Tarnobrzega
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kiepsko strzelający colt

Post autor: kozichwost »

Jak krzywo ucięta lufa to skąd ma być celność? Do tego może dojść jeszcze luz na osi kurka, za twarde lub zbyt miękkie kule, niedobrana naważka i sto innych powodów
Przepraszam - pan tu nie stał
Irek M
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 887
Rejestracja: 21 grudnia 2014, 13:44
Tematy: 71
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kiepsko strzelający colt

Post autor: Irek M »

Kolega myślał, że z krótkiej lufy będzie taki sam wynik jak z dłuższej np. 8 calowej? Przecież to nie jest rewolwer tarczowy.
Cyk 1
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 12 listopada 2019, 18:12
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Kiepsko strzelający colt

Post autor: Cyk 1 »

Naważek próbowałem różnych, co prawda zawsze odmierzam za pomocą gilzy ale nie oczekuję też jakiejś chirurgicznej precyzji ale choć takiej znośnej i w miarę powtarzalnej, co do luzów to naprawdę ten egzemplarz jest fajnie spasowany, i pod tym względem nie mam zarzutów, co do twardości kul to muszę jeszcze sprawdzić bo mam kilka jeszcze twardszych.
Irku mam też kolta snubnose i powiem że z 20 metrów bez problemu trafiam w kartkę A4 więc tu spodziewałem się znacznie lepszych wyników.
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kiepsko strzelający colt

Post autor: Toost »

Krzywa korona to chyba jest oczywiste, że będzie siał.
Wyślji do Saguaro i zrobią poprawną koronę.
Płaska korona to też korona, byle by była prostopadła do osi lufy.
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
Cyk 1
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 12 listopada 2019, 18:12
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Kiepsko strzelający colt

Post autor: Cyk 1 »

Dzięki Toost za radę, poprawię koronę lufy i zobaczymy co wyjdzie, napisz jeszcze czy lepsza będzie prosta czy z pod frezowaniem, oczywiście zrobię ją sam bo to dla mnie żadna sztuka.
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kiepsko strzelający colt

Post autor: Toost »

Jak sam? masz narzędzia?
Korona musi być osiowa z lufą. Jeśli lufa jest krzywo ucięta, to trzeba by ją wykręcić i najpierw splanować na tokarce. Dopiero potem robić koronę frezem z prowadnikiem umieszczanym w przewodzie lufy.
Korona może być płaska, stożek jest o tyle lepszy, że nie ma ryzyka uszkodzenia krawędzi wewnętrznej.
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
Cyk 1
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 12 listopada 2019, 18:12
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Kiepsko strzelający colt

Post autor: Cyk 1 »

Tak mam tokarkę,frezarkę i parę innych maszyn więc nie ma problemu.
Ja myślałem to zrobić trochę inaczej, bo frez zawsze może spaprać precyzyjną robotę i zebrać krzywo o dwie trzy setki, mój plan jest taki, dotoczyć pręt idealnie pasujący do lufy, zamontować lufę w uchwycie cztero szczękowym, w którym każdą szczękę można regulować osobno, włożyć idealnie pasujący pręt w lufę i wycentrować ją na czujnik zegarowy co do jednej setnej milimetra, nożem splanować czoło lufy oraz zrobić faskę pod odpowiednim kątem.
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kiepsko strzelający colt

Post autor: Toost »

no to tak to się mniej więcej robi.
nie wiem tylko jaki jest optymalny kąt stożka, ale to się pewnie da w necie wyczytać gdzieś.
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
Awatar użytkownika
stangret
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lutego 2010, 15:07
Tematy: 37
Lokalizacja: Wielka Brytwanna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kiepsko strzelający colt

Post autor: stangret »

Poczytaj to : http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=20&t=165850
Precyzja w 1000 częściach lub nawet setnych nie jest wymagana i znacząco nic nie zmieni. Ma być wystarczająco precyzyjnie i dokładnie zrobione. To wystarczy.
"And don't forget. That isn't your Martini you have. It belonged to others before you and will belong to others after you are gone. Look after it, and pass it on with pride. It deserves it." Malcolm Cobb, The Martini Henry Note-book
Cyk 1
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 12 listopada 2019, 18:12
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Kiepsko strzelający colt

Post autor: Cyk 1 »

Stangret dokładnie jak bym widział swoją tarcze na pierwszym zdjęciu, mam pytanie czym robiłeś koronę, bo u ciebie poprawa jest niesamowita.
Awatar użytkownika
stangret
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lutego 2010, 15:07
Tematy: 37
Lokalizacja: Wielka Brytwanna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kiepsko strzelający colt

Post autor: stangret »

Wszystko ręcznie. Bez tokarek, CNC, elektronarzędzi. Najważniejsze i krytyczne jest centryczne i prostopadłe do lufy prowadzenie freza.
"And don't forget. That isn't your Martini you have. It belonged to others before you and will belong to others after you are gone. Look after it, and pass it on with pride. It deserves it." Malcolm Cobb, The Martini Henry Note-book
Cyk 1
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 12 listopada 2019, 18:12
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Kiepsko strzelający colt

Post autor: Cyk 1 »

Jeszcze raz dziękuję za pomoc, faktycznie korona lufy to był strzał w dziesiątkę, rewolwer strzela teraz jak powinien, przy jednym gramie prochu, na 20-25 m wszystkie kule lądują w polu tak około 10x10 cm jak dla mnie to bardzo zadowalający wynik :-D
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń - CP”