Volunteer Rifle 451 Parker Hale

Moderator: Moderatorzy CP

Seamaster
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 322
Rejestracja: 05 listopada 2011, 10:45
Tematy: 10
Lokalizacja: Międzychód
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Seamaster »

Pocisk Long 451 520 grein, rzadziej 500 grein. Pociski kupuję ostatnio tam gdzie kupiłem karabin ... :wink: Nie mam pojęcia czy są kalibrowane, wygląda na to że raczej nie. Kupiłem kiedyś na "alle" takie same, ale już dodatkowo kalibrowane na .451 Dawały fajne skupienie, zapewne jeszcze do nich wrócę. Każdy pocisk smaruję smarem Lightning 1.
Ostatnio zmieniony 17 sierpnia 2014, 10:10 przez Seamaster, łącznie zmieniany 1 raz.
Krzysztof
rmatysiak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 602
Rejestracja: 24 sierpnia 2006, 18:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: rmatysiak »

.44 pisze:
rmatysiak pisze:
lebeda pisze:
Raz

Matysiak , to nie jest żaden nowy , tylko b. stary użytkownik tego forum , znany z urojonych pomysłów .
Typu zakup 45-90 bez zezwolenia .

Poproszę o udowodnienia swojej tezy albo jesteś kłamcą.


http://forum-bron.pl/viewtopic.php?p=97 ... ht=#978104

44 to pokaż gdzie napisałem że rolling blocka 45-90 można kupić bez pozwolenia bo nie widzę.
Wesson PRO
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 249
Rejestracja: 23 czerwca 2012, 19:14
Tematy: 0
Lokalizacja: prawie Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Wesson PRO »

-- bez względu na geograficzne położenie i polityczny ustrój sama możliwość posiadania broni to atrybut wolnego człowieka
[kpt. J. Bartnik, VM] --
Seamaster
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 322
Rejestracja: 05 listopada 2011, 10:45
Tematy: 10
Lokalizacja: Międzychód
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Seamaster »

Wesson PRO pisze:
Seamaster pisze:
lebeda pisze: by strzelać 10 cm na 100 m, wystarczy znać podstawy
... Święta racja ...
10cm / 200m Volunteer potrafi!
(u Lepszych lepiej, jeszcze :-? nie ja)
:wink: Nie wątpiłem że na 200m Volunteerem można strzelić skupienie 10 cm, puki co nie mamy możliwości postrzelać na takim dystansie. Za to wczoraj z tego karabinu, stosując się do rad kolegów z forum (kapera :piwo: ) w serii 13 strzałów 7 czy 8 przestrzelin zmieściłem w prostokącie 3,5 x 4 cm :shock: Celowałem używając muszki i szczerbinki :wink:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1e8 ... cb1ed.html
Ostatnio zmieniony 07 marca 2015, 07:35 przez Seamaster, łącznie zmieniany 1 raz.
Krzysztof
rmatysiak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 602
Rejestracja: 24 sierpnia 2006, 18:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: rmatysiak »

Gratulacje bardzo ładne skupienie. Podzielisz się tymi radami ;).
Seamaster
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 322
Rejestracja: 05 listopada 2011, 10:45
Tematy: 10
Lokalizacja: Międzychód
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Seamaster »

Cześć, a czemu nie, proszę :wink: : jednakowe naważki, dobrane do lufy, dobrze nasmarowane pociski, czyszczenie lufy po każdym strzale, zawsze :!: jednakowa postawa strzelecka (odległość oka od przyrządów), spokój ... i odrobina szczęścia :wink: To w zasadzie tyle ... ;laughing: A po strzelaniu koniecznie czyszczenie całości karabinu i utensyliów (nie odkładać na "zaś") ... i relaks :052: :piwo: :516:
Krzysztof
rmatysiak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 602
Rejestracja: 24 sierpnia 2006, 18:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: rmatysiak »

Zachowujesz się jak troll. Wszczynasz kłótnie tylko po to żeby pokazać jaki jesteś wielki i wspaniały. Przeszkadza Ci ten watek to się w nim nie pisz. Nie chcesz się dzielić swoja wiedzą to nie pisz. Nie chcesz dyskutować nie pisz.
Ale jak już piszesz to stosuj się do netykiety i nie obrażaj ludzi.
Ps wódki nie piliśmy więc nie pisz do mnie "Radziu"
Pozdr.
Radek
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Post autor: Marek- »

44 to pokaż gdzie napisałem że rolling blocka 45-90 można kupić bez pozwolenia bo nie widzę.
Dajcie już spokój, co wątek te same posty już pogubić się można, a reasumując ja znam dzisiejszego właściciela tego karabinu, nawiasem mówiąc piękna sztuka, kilka razy nim strzelałem, więc coś tam na rzeczy było z tym zamówieniem, nie wnikam.
Jak chciałeś kupić ten karabin bez promesy ja nie wiem, to przecież scalak i żaden sprzedawca nie może bez niej go sprzedać.

A do Seamaster:
Pociski kupuję ostatnio tam gdzie kupiłem karabin
Pociski najlepiej odlewać samemu, wtedy jest pewność, że masz identyczny skład i twardość ołowiu. Ja wiem że początkowo nie ma sie kokili czy kalibrowników, ale nie należy siąść na laurach i nie rozwijać się bo jest już dobrze, bo właśnie wtedy nie wiadomo dlaczego z nagła skupienie się pogarsza i wyniki spadają, a przyczyną może być np różny skład ołowiu. Co chciałem przez to powiedzieć - eliminuj zmienne niezależne od Ciebie, w tym np wypadku ołów czy jakość pocisków, nawet smar warto robić samemu, przynajmniej ja robię i zawsze jest identyczny.
rmatysiak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 602
Rejestracja: 24 sierpnia 2006, 18:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: rmatysiak »

Marek- pisze: Jak chciałeś kupić ten karabin bez promesy ja nie wiem, to przecież scalak i żaden sprzedawca nie może bez niej go sprzedać.
I dlatego nie chce dać spokoju. Lebeda kłamie że chciałem kupić ten karabin bez promesy. Podle kłamie bo cos źle zapamiętał.
Podsumowując zamówiłem karabin ale nie wyrobiłem pozwolenia, więc karabin jest u kogoś innego. Michał na tym stratny nie był.

Lebeda-> takie jest przysłowie z trollem nie dyskutuj bo ściągnie cię do swojego poziomu i pobije doświadczeniem. I na tym kończę z tobą dyskusje mam dosyć obrażania i plucia na siebie.
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Post autor: Marek- »

Acha, no to jest pewna różnica, nie chciałeś kupić a zamówiłeś :)
Nie dziw się Mariuszowi że tego nie czuje, a karabin świetny i bardzo celny, żałuj bo warto było kupić.
Ale Voluntier zresztą też niezły, tyle że z innej bajki, ale bardzo celny.
rmatysiak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 602
Rejestracja: 24 sierpnia 2006, 18:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: rmatysiak »

Marek chciałem kupić i złożyłem zamówienie. Niestety ze względów zdrowotnych musiałem odłożyć strzelanie na kołek.
Na razie zamiast rolling blocka kupiłem Voluntier. Jak zrobię pozwolenie wrócę do tematu rolingblocka.
Ps a do rolling blocka nawet łuski już mam ;)
Pozdr.
Radek
Seamaster
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 322
Rejestracja: 05 listopada 2011, 10:45
Tematy: 10
Lokalizacja: Międzychód
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Seamaster »

Marek- pisze:nie należy siąść na laurach i nie rozwijać się bo jest już dobrze
Dobra rada, a dobrych rad zawsze warto słuchać i stosować w praktce. Czas pokaże co będzie, (czy będzie kokila ... bo kalibrator na pewno) - Jak patrzę wstecz to nachodzi mnie taka myśl: CP miało być chwilową zabawą po strzelaniu z pneumatyków, zaczęło się delikatnie, niewinnie weszło bocznymi drzwiami :wink: A teraz już od poniedziałku nie mogę się doczekać kolejnego spotkania na strzelnicy w niedzielę - ale ja mam tam grono wspaniałych przyjaciół :-D I co by się nie działo zawsze jest fantastycznie :wink:
Krzysztof
BISKUPKING61
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1350
Rejestracja: 19 grudnia 2004, 00:07
Tematy: 110
Lokalizacja: POZNAŃ
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: BISKUPKING61 »

Jak nie możesz się doczekać do niedzieli, to przyjedź do Dąbrówki w sobotę na zawody!!!
Sympatyczni ludzie, piękna strzelnica, fana zabawa.
rmatysiak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 602
Rejestracja: 24 sierpnia 2006, 18:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: rmatysiak »

Seamaster z tego co mi ludzie napisali powtarza się to że pociski powinny być tak kalibrowane żeby wchodziły do lufy z pewnym oporem a potem powoli się opuszczały pod wpływem wagi stempla. Oznacza to że trzeba zrobić kalibrator pod lufę.
Stosujesz tekturę między prochem a pociskiem ?
Pozdr.
Radek
rmatysiak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 602
Rejestracja: 24 sierpnia 2006, 18:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: rmatysiak »

odlałem trochę pocisków. 500 z kokili DP.
Wagi pocisków wyszły mi następująco:
492-2
493-3
494-13
495-8
496-16
497-52
498-18
W sumie odlałem 112 pocisków. Z tego do strzelania przyjmując tolerancje 1 gn nadaje się tylko 52. :(
Jeżeli chcecie korzystać z wagi elektronicznej dobrze mieć odważnik kalibrujący. Ja mam 100 gramowy. Na wstępie moja waga miała dla 100 gramów błąd pomiaru na poziomie 20%. Po kalibracji zaczęła pokazywać wagę bez błędu. Sprawdzałem za pomocą odważnika czy się podczas ważenie nie rozkalibrowała ale wszystko było oki.
Pozdr.
Radek
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń - CP”