Gallager strzelanie na 50, 100 m

Moderator: Moderatorzy CP

.TheDevil.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 118
Rejestracja: 30 czerwca 2010, 10:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Koszalin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Gallager strzelanie na 50, 100 m

Post autor: .TheDevil. »

Witam. Ktoś kiedys napisał na Iwebie, że strzelanie z Gallagera ma sens tylko na bliskie dystanse w okolicach 50 m oraz ,że strzelanie na 100 m nie ma sensu i Gallager przegrywa z innymi karabinkami.
Powiem tak dziś byłem na strzelnicy, oddałem kilkanaście strzałów na dystansie 50 oraz 100m, o dziwo na 100 metrów lepiej mi poszło niz na te 50:)
Prawdą jest, że Rapine na 100 m słabo latają, strasznie sieja po całej tarczy mimo, że oczywiście wszystkie trafiły w ts-4:). Przegrały walke z 3 sztukami real oraz 2 Minie( taka tylko niestety ilośc miałem ze soba). Piszę z 3 sztukami a nie z 4 poniewaz tamten strzał był bo był, że tak powiem, nie był idealny, wcześniej już był w lufie i został wyciągniety, a gwint już sie zdążył naciąć dlatego strzeliłem i stąd taki wynik( na zdjęciu w kółku).

Wszytskie rapine były przeważone, wyselekcjonowane wagowo najbardziej zbliżone, proch użyty Szwajcar FFg odmierzany poprzez dozownik Lee dodatkowo sprawdzany na wadze. Dokładna waga to 43,05 graina. Pociski zasmarowane Smarem SPG.

Wyszło jak wyszło całe to strzelanie może i szału nie ma ale jak na pierwsze wyjście z tym sprzętem i tak jestem baardzo zadowolony.
Szkoda troche,że ta linia celowania nie jest za długa i na tych 100 m troszke się zlewa muszka ze szczerbinką.

Co do strzelania świetna sprawa z wyjmowaniem gilz, czyste, nieosmolone, za każdym razem wyjmowane bez oporu 2 palcami- bajka w porównaniu do Sharpsa. No i nie było ani jednego przypadku nieodpalenia.

W trakcie strzelania lufa nieczyszczona.

Generalnie jestem bardzo zadowolony!! Pozdr wszytkich.

zdjecia


powiekszony tylko rapine


powiekszony real, minie 100m


powiekszony rapine 100m
Ostatnio zmieniony 28 lutego 2014, 20:41 przez .TheDevil., łącznie zmieniany 1 raz.
Niewiadomo czy wojna jest przerwą w czasie pokoju, czy pokój jest przerwą w czasie wojny...
Slavia 634; At-44 5,5mm LW;Rolling Block.54;Gallager.54;Mauser La Coruna 8x57IS;Mauser M96 6,5x55;Cz455 Long;Cz75BD POLICE,CZ 122 SPORT .22LR
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Gallager strzelanie na 50, 100 m

Post autor: Marek- »

.TheDevil. pisze:Witam. Ktoś kiedys napisał na Iwebie, że strzelanie z Gallagera ma sens tylko na bliskie dystanse w okolicach 50 m oraz ,że strzelanie na 100 m nie ma sensu i Gallager przegrywa z innymi karabinkami........

Generalnie jestem bardzo zadowolony!! Pozdr wszytkich
m[/URL]
Sam to też potwierdziłeś, ale ważne że jesteś zadowolony, a tarczówki z tego nie zrobisz i nigdy nie miał nią być, sharps go bije na głowę, nawet krótki, to całkiem inna półka.
.TheDevil.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 118
Rejestracja: 30 czerwca 2010, 10:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Koszalin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: .TheDevil. »

Tak tylko nie myślałem, że ten karabinek może być aż tak celny na 100m, bardzo przyjemny w użytkowaniu...i bardzo jestem z niego zadowolony:)
Niewiadomo czy wojna jest przerwą w czasie pokoju, czy pokój jest przerwą w czasie wojny...
Slavia 634; At-44 5,5mm LW;Rolling Block.54;Gallager.54;Mauser La Coruna 8x57IS;Mauser M96 6,5x55;Cz455 Long;Cz75BD POLICE,CZ 122 SPORT .22LR
r.k.
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 09 lutego 2016, 09:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gallager strzelanie na 50, 100 m

Post autor: r.k. »

witam
jak się ktoś zna to wie że Gallager jest lepszy o klasę sharpsa
wykonaniem german-włochy
na pocisk rapine nie można sypać 43gr.przy tej naważce będzie się zerwany gwint na pocisku
rapine 305gr- 30gr szwajcar. Ołów utwardzony.
thango
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 78
Rejestracja: 27 marca 2014, 11:22
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gallager strzelanie na 50, 100 m

Post autor: thango »

Odgrzewam. Podpowie ktos jaki montaz lunety byłby najlepszy do galagera? Posiadam dobra lunete i mam ochote zamontować ją :D
Awatar użytkownika
mkl1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 9020
Rejestracja: 14 lipca 2006, 15:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gallager strzelanie na 50, 100 m

Post autor: mkl1 »

Malcolm :one:
Nie strzelać.
Jestem przyjaznym szopem :-D
thango
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 78
Rejestracja: 27 marca 2014, 11:22
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gallager strzelanie na 50, 100 m

Post autor: thango »

Malcolm to stara luneta. Wole cos bardziej nowoczesnego. Poradzi ktos ?
Awatar użytkownika
kozichwost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 592
Rejestracja: 18 listopada 2006, 23:21
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Tarnobrzega
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gallager strzelanie na 50, 100 m

Post autor: kozichwost »

Malcolm to stara na wygląd luneta. Sęk w tym, że historyczna a wykonana zgodnie z dzisiejszymi normami. Chcesz robić wieś zakładaj współczesną optykę, jednak nie spodziewaj się tutaj aprobaty. Przemyśl jeszcze czy lunetami na pewno podniesie twoje wyniki w strzelaniu.
Przepraszam - pan tu nie stał
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Gallager strzelanie na 50, 100 m

Post autor: Marek- »

To strzeladło z żadną lunetą celniejsze się będzie, to karabin dobry do postrzelania na 50m, szkoda zachodu.
Awatar użytkownika
Marcin P.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 256
Rejestracja: 01 lipca 2015, 14:02
Tematy: 19
Lokalizacja: Dzierzgoń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gallager strzelanie na 50, 100 m

Post autor: Marcin P. »

Koledzy. Dajecie się wkręcić w głupie dyskusje :090:
„Najbardziej przerażające słowa w języku angielskim to: Jestem z rządu i jestem tutaj, aby pomóc”.
Ronald Reagan
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Gallager strzelanie na 50, 100 m

Post autor: Marek- »

Montaż aluminiowy, troche kiepsko wygląda takie białe ale do anodowania może dam.
Trochę słaby pomysł, co strzał będzie w innym miejscu, a na okrągłej części lufy to jeszcze może się kręcić.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń - CP”