Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

krótki karabin .58

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
kukulka00
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Online

Re: krótki karabin .58

Postautor: kukulka00 » 2018-09-14, 16:40

Odświeżę może temat. Tydzień temu wybrałem się z omawianym wcześniej kruciakiem na strzelnicę . Wcześniej robiłem próby z rozmaitymi Miniakami ( krótkie ,długie ,z płytką dupką ,z głęboką), jedne lepiej latały, inne gorzej lub wcale ( lub bokiem) . A obecnie miałem przygotowane z kokili LEE 575-500 , tylko że kokilę w pracy leciutko zmodyfikowałem (pociski dopasowane idealnie do pól ,tania więc nie szkoda) i zamoczone w gorącym smarze (dość twardy- nóż wbija się w niego z oporem). Proch Vesuvit prosto z butli. . Zrobiłem do nich specjalne pudełeczko- coby stały na zbiórce na baczność .
Obrazek
Seria pierwszych pięciu strzałów na 50 metrów z podpórki , celowane równiutko pod czarne.
Obrazek
Następna seria na 100 m - trochę się wściekłem bo słońce wylazło zza lasu i świeciło mi prosto w gały- więc pewnie mogłoby być ciut lepiej (punkt celowania ten sam) .
Obrazek
Na końcu seria 13 strzałów z wolnej ręki na 100m- no , muszę jeszcze poćwiczyć.
Obrazek
W sumie wystrzelałem 50 pocisków, nie było potrzeby czyścić lufy( do końca ładowało się z lekkim oporem, z "gwizdem pompki rowerowej") , żadnych samowolnych odlotów , lufa czysta . Ale najciekawsze są dla mnie wnioski: ponoć najgorsze pociski( choć dopasowane) , byle jaki proch , smar który powinien do tego być miękki, lufa 20calowa - i w tej konfiguracji latało wszystko bez porównania lepiej.
Ostatnio zmieniony 2018-09-14, 16:50 przez kukulka00, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
kozichwost
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: krótki karabin .58

Postautor: kozichwost » 2018-09-14, 20:16

Foty nie banglają
Przepraszam - pan tu nie stał

Awatar użytkownika
kukulka00