Pierwszy rewolwer

Moderator: Moderatorzy CP

Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 931
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy rewolwer

Post autor: Zbigniew Rybka »

Powtórzę chyba po raz setny: ważniejsze od producenta jest to, czy dany rewolwer dobrze leży w dłoni. Jeżeli nie - szukaj następnego, bo ze złym chwytem nie będziesz miał wyników. A remiki pod tym względem niestety nie sprawdzają się w ok. 80% przypadków. Krótka rękojeść, mało miejsca między chwytem a kabłąkiem, wyprofilowanie wierzchu rękojeści również nie każdemu pasuje. Nie kupuj oczami, tylko dłonią. Do tego różnice między uberti, coltem, piettą i innymi producentami są na tyle istotne, że warto poświęcić trochę czasu na obmacanie wszystkich. Inaczej w dziale kupno/sprzedaż pojawi się kolejne ogłoszenie "remika sprzedam"...
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
Miranda
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 165
Rejestracja: 07 kwietnia 2017, 12:02
Tematy: 14
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy rewolwer

Post autor: Miranda »

Potwierdzam, mam remika i colta army i ten drugi ma zdecydowanie lepszy chwyt. W remiku musiałem trochę z zewnątrz podszlifować kabłąk bo przy strzale "tłukł " mi palec w stawie, może dlatego że przestałem strzelać naważkami tarczowymi.
Awatar użytkownika
Łysy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 611
Rejestracja: 22 kwietnia 2008, 21:00
Tematy: 18
Lokalizacja: Ciechocinek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy rewolwer

Post autor: Łysy »

Czyli czeka mnie wizyta w Saguaro Arms bo mam do nich z 200 km a z tego co widziałem to trochę tego mają do pomacania.
Po świtach się wybiorę i sprawdzę co mi pasuje do reki, w coltach trochę mnie niepokoi ta otwarta rama czy przypadkiem się nie odkształca od strzelania .
Steyr z krzywą lufą + Vortex PST I
pape
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 21 grudnia 2016, 17:57
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy rewolwer

Post autor: pape »

Najpierw do nich zadzwoń. Saguaro to bardziej sprzedaż internetowa. Ponadto w czarny piątek mieli promocję (sam kupiłem colta) i na stronie widać dużo braków w asortymencie.
Awatar użytkownika
Łysy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 611
Rejestracja: 22 kwietnia 2008, 21:00
Tematy: 18
Lokalizacja: Ciechocinek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy rewolwer

Post autor: Łysy »

Wiem wiem czytałem, że trzeba się umówić na odbiór lub oglądanie. Sprzedaż internetowa to trochę dla tych co już maja doświadczenie i wiedzą czego chcą, a świeżak jak ja to musiałby wziąć w swoje łapy żeby wiedzieć co pasuje a co nie.
Steyr z krzywą lufą + Vortex PST I
FridayNightSpecial
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 281
Rejestracja: 17 maja 2017, 21:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy rewolwer

Post autor: FridayNightSpecial »

Swiezak i tak nie bedzie wiedzial. Wiem po sobie.
Ja osobiscie mialem po prostu priorytety czego chce ale ogolnie wybor nie jest taki wielki.
Wszystkie te rewolwery sa do siebie bardzo podobne.
Ja chcialem jak najmniejszy ale gdy mi powiedzialo ze do remingtona pocketa za zadne skarby nie kupie kul - odpuscilem.
Kupilem z lufa 5,5". Krotszej sie nie dalo w Remikach a Colt mial 100 lat temu zbyt zla opinie, odpada.
Awatar użytkownika
scyzor1969
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 868
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 11:24
Tematy: 10
Lokalizacja: Bydgoszcz/Trzemeszno
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy rewolwer

Post autor: scyzor1969 »

hilary22 pisze:w coltach trochę mnie niepokoi ta otwarta rama czy przypadkiem się nie odkształca od strzelania .
Jak już coś, to może się oś poluzować ale nie rama zwichrować ;)
Colt ma ten plus, że kapiszony zakładasz palcami. A ponoć w Remiku to nie takie proste...
Colt Navy .36, Kentucky Rifle .45 Już nie oglądam TVP
Mateusz1443
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 20 września 2016, 18:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy rewolwer

Post autor: Mateusz1443 »

Nie ma żadnych problemów z zakładaniem kapiszonów palcami w remiku, a chłop ze mnie ponad 100 kg więc paluszków nie mam malutkich. Sam miałem ponad rok temu dylemat remik czy colt, pierwszy był remik i super wybór na początek, ale niedawno i tak dokupiłem colta navy. Remik wygodniejszy na początek w obsłudze, colt lepiej leży w dużej dłoni i bardziej mi się podoba ale wygląd to już kwestia subiektywna. Teraz przekonuje Żonę jaki to Walker jest piękny i w ogóle. Może na wiosnę wystawi promesę :-D
Pozdrawiam i Wesołych Świat!
Mateusz.
Awatar użytkownika
Łysy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 611
Rejestracja: 22 kwietnia 2008, 21:00
Tematy: 18
Lokalizacja: Ciechocinek
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy rewolwer

Post autor: Łysy »

Ja na szczęście jedną promesę już dostałem na początek na jedną sztukę i to jeszcze z talonem na 50% wartości ;laughing:
Steyr z krzywą lufą + Vortex PST I
Adzyo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 37
Rejestracja: 11 lutego 2017, 22:38
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy rewolwer

Post autor: Adzyo »

Najlepszym wyjściem jest pojechać z kimś na strzelnicę zobaczyć jak leży w dłoni i jak jest wymarzona tzn musimy nadmiernie napinanie mięśni podczas celowania. Wiele osób zapomina o jednej ważnej rzeczy najważniejsze nie są wyniki a frajda ze strzelania.
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Pierwszy rewolwer

Post autor: Marek- »

Bez wyników nie ma frajdy, chyba że lubisz hałas, wtedy nawet odpustowy korkowe jest dobry.
szkola111
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 25 grudnia 2017, 19:39
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Pierwszy rewolwer

Post autor: szkola111 »

Ja ze swojego doświadczenia polecam firme Uberti . A co do kalibru to 36 jest bardziej budżetowy niż 44 no i jeśli zależy co na historyczności to tylko oksyda ......

I zrób tak jak wszyscy na tym forum radzą .... umów się z kims na strzelnice i najlepiej postrzelaj z tego co chcesz kupić .
Ostatnio zmieniony 25 grudnia 2017, 20:41 przez Marek-, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń - CP”