REWOLWER 1851 REB NORD NAVY CARBINE KAL. 44

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
kopczyniak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 145
Rejestracja: 09 października 2015, 14:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

REWOLWER 1851 REB NORD NAVY CARBINE KAL. 44

Post autor: kopczyniak »

:512: Rewolwer jak w temacie. Czy ktoś się orientuje czy taki rewolwer w wersji z 12" lufą będzie nadawał się na zawody rangi wyższej niż powszechne ? Jakieś opinie wady i zalety ? Ktoś strzela/ł ?


https://sharg.pl/product-pol-106042-Rew ... RNC44.html
Ostatnio zmieniony 19 sierpnia 2017, 15:19 przez kopczyniak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
claas87
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 23 lutego 2016, 19:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: REWOLWER 1851 REB NORD NAVY CARBINE KAL. 44

Post autor: claas87 »

Hmmm jak by Ci to powiedzieć... Rewolwer z otwartym szkieletem w kal .44, w dodatku z mosiężną ramą i lufa 12"- Nie idź tą drogą! Co do zawodów to nie mam zielonego pojęcia czy MLAIC dopuszcza do zawodów takie konstrukcje ale z tego co kojarzę to nie są one do końca historyczne bo navy występował tylko w kalibrze 36 i nie wiem czy był produkowany w wersji buntline (z wydłużoną lufą) tak jak np colt SAA. Tak dla dodatkowego zniechęcenia widziałem już kilka takich rewolwerów z wyrwaną z ramy osią bębna na rożnych portalach sprzedażowych. Bardzo fajne i celne są remingtony w wersji z 12" ale z tego co wiem to nie są dopuszczane do zawodów ze względu na niehistoryczne przyrządy celownicze (jest tylko wersja target). Jeśli poszukujesz historycznie poprawnej konstrukcji z dłuższą lufą o bardzo dobrej celności to zastanów się nad coltem walkerem to jest naprawdę dobry sprzęt jedyną zasadniczą wadą jest waga ponad 2kg :)
Awatar użytkownika
kopczyniak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 145
Rejestracja: 09 października 2015, 14:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: REWOLWER 1851 REB NORD NAVY CARBINE KAL. 44

Post autor: kopczyniak »

Walker to szaleństwo - raczej nie do zawodów. Komore walkera czymś trzeba wypełnić :one:
Awatar użytkownika
claas87
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 23 lutego 2016, 19:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: REWOLWER 1851 REB NORD NAVY CARBINE KAL. 44

Post autor: claas87 »

Taka ciekawostka Jak widać Walkery mogą wygrywać zawody i to rangi międzynarodowej. Sam jestem zachwycony tą bronią jej celnością i osiągami niestety waga 2,1kg wymaga nieco pary w łapie :one:
Awatar użytkownika
Matrix33
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 731
Rejestracja: 29 listopada 2009, 22:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: REWOLWER 1851 REB NORD NAVY CARBINE KAL. 44

Post autor: Matrix33 »

Akurat Tobie jej nie brakuje :)
Z tą historycznością Coltów w kalibrze .44 to nie spotkałem się z problemami na zawodach, choć sam z takiego strzelałem, aczkolwiek mówię o zawodach "parafialnych". Nie spotkałem nikogo strzelającego zawodniczo z rewolwerów z długą lufą, więc się nie wypowiem, ale może po prostu nie zwróciłem uwagi?
prez8s
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 70
Rejestracja: 27 lutego 2016, 19:20
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: REWOLWER 1851 REB NORD NAVY CARBINE KAL. 44

Post autor: prez8s »

Reczywiście walker jest bardzo celny, głównie ze względu na swoją dużą wagę

natomiast rewolwery z wydłużoną lufą 12" nie dość że są lżejsze to mimo mniejszej maksymalnej naważki są jednak troche mocniejsze od walkera

są one głównie dedykowane pod kolbe, cena niska, bo mało kto to kupuje.
Mimo wszystko obie konstrukcje są niepraktyczne i jest to przerost formy nad treścią.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń - CP”