Remington 1858 Santa Barbara - opinie.

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
kamilos
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 140
Rejestracja: 22 lutego 2010, 12:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Remington 1858 Santa Barbara - opinie.

Post autor: kamilos »

Koledzy, noszę się z zamiarem zakupu swojego pierwszego rewolweru, moim celem jest Remington 1858 cal. 44 z wytwórni Santa Barbara.
Ze względu na to iż mało jest informacji na temat produktów tej firmy, proszę o opinię/porównanie rewolweru z Santa Barbara z remikami takich firm jak Uberti czy Pietta, osób które miały z nimi do czynienia lub posiadają wiedzę na ten temat.
Czy stara produkcja z lat 70-80 XX wieku jest solidniejsza od współczesnych replik?
Znalazłem w/w rewolwer określany jako fabrycznie nowy ( nie strzelany ) w cenie 1500pln zastanawiam się czy warto wydać powyższa kwotę gdzie można zakupić nowego remika z gwarancją w podobnej cenie?
HW 97k, Łucznik kl. 187, FWB 300s,
Awatar użytkownika
sas88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5757
Rejestracja: 29 lipca 2005, 10:38
Tematy: 58
Lokalizacja: środek Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington 1858 Santa Barbara - opinie.

Post autor: sas88 »

O cenach się nie wypowiadam, bo moim zdaniem stoją na głowie.

Natomiast rewolwer jest bardzo dobry.
Może Pietta Shooter czy FWB History jest lepszy ale zwykłą włoszczyznę Baśka przewyższa o głowę, choćby w tym, ze jest wykonana ze stali, a nie z gównolitu.

Hiszpańscy strzelcy nadal używaja tych rewolwerów na MŚ i ME, mimo, że nie są produkowane od lat.

Zresztą to, że Empresa Nacional SANTA BARBARA produkowała kopie SturmGewehr i zamki Mausera 98 dla hiszpańskiej armii też o czymś chyba świadczy.
“Put your trust in God; but mind to keep your powder dry!”
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Remington 1858 Santa Barbara - opinie.

Post autor: Marek- »

Z tego co ja widziałem są identyczne lub bardzo zbliżone wymiarowo do remików Euroarms, wykonanie tez bardzo podobne, rozbierać ich nie miałem okazji.
Awatar użytkownika
slepe_oko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1026
Rejestracja: 30 maja 2013, 12:54
Tematy: 6
Lokalizacja: Między Łodzią a Warszawą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Remington 1858 Santa Barbara - opinie.

Post autor: slepe_oko »

Porównywałem z Pietta.Chwyt wg mnie w SBarbara jest bardziej filigranowy, ogólnie rewolwer jakby mniejszy.Spasowany bardzo dobrze aż za bardzo bo przy strzelaniu z Róży lubił sie zasyfić i mechanizmy sie buntowały . Aktualnie ceny za ww wywindowane są bardzo. Ja swój sprzedałem za 1200 zł.
:512:
Awatar użytkownika
Ryba
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 928
Rejestracja: 13 marca 2012, 17:25
Tematy: 106
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington 1858 Santa Barbara - opinie.

Post autor: Ryba »

Mam. Mało z niego strzelam, bo od bardzo dawna zabieram się, aby podwyższyć muszkę :evil: Teraz, żeby strzelać w czarne, to muszę celować w dolną trójkę na 25 m, ale podobno wszystkie tak mają. Skupienie świetne, Płytki gwint wymaga twardszego ołowiu. W moim dobrze latają kulki .457 (bo takie tylko mam :) ). Rewolwer spasowany bardzo dobrze; mechanizmy wewnętrzne bez zadziorów. Biorąc go do ręki czujesz, że masz broń, a nie jakąś wtryskową wydmuszkę. Moim zdaniem jakbym miał wybór pomiędzy Uberti, Pietta, to nie wahał bym się i brał św. Baśkę.
...nie wiesz co ci powie Ryba i skąd nadpływa...
Awatar użytkownika
sas88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5757
Rejestracja: 29 lipca 2005, 10:38
Tematy: 58
Lokalizacja: środek Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington 1858 Santa Barbara - opinie.

Post autor: sas88 »

Dodam jeszcze, że na ameryckich forach twierdzą, iż jest to replika najbardziej zbliżona do oryginałów, tak pod względem wymiarów jak i wagi.
Stąd ta dość drobna rękojeść (ludziska byli mniejsi) i niska muszka (ustawiona na 50m).
“Put your trust in God; but mind to keep your powder dry!”
Remik69
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 65
Rejestracja: 14 lipca 2013, 20:00
Tematy: 0
Lokalizacja: pierwsza stolica
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington 1858 Santa Barbara - opinie.

Post autor: Remik69 »

Miałem ich kilka i jest jedno ale...

Są egzemplarze w których punca firmy na dolnej części lufy w połowie długości, wybita jest bardzo mocno aż tak że w tym miejscu wgniecona jest lufa . Widać to gołym okiem . Również przepychanie kuli to potwierdza.

Materialowo bardzo dobre.
Są również egzemplarze w grawerce.
Oksyda na wysokim poziomie.

A reszta to jak się uda...
Fizyk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 648
Rejestracja: 12 czerwca 2006, 21:21
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington 1858 Santa Barbara - opinie.

Post autor: Fizyk »

Potwierdzam, że rękojeść jest znacznie szczuplejsza niż w remikach Uberti, czy Pietty. Muszka była za niska i musiałem dorobić nową, co wymagało trochę zachodu, bo była wlutowana, więc wyfrezowałem jaskółczy ogon i założyłem taką. Mój egzemplarz ma taką przypadłość, że już po dwóch bębnach wystrzelonych z Vesuvitu czuć, że bęben obraca się z oporem, a po 4-5 bardzo ciężko i czasem nie da się wyjąć osi bez wpsiknięcia czegoś, co podpłynie i rozpuści nagar.
Grzegor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 30
Rejestracja: 13 czerwca 2012, 10:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington 1858 Santa Barbara - opinie.

Post autor: Grzegor »

Wiem, wiem, nie ten dział, ale ten temat. Poszukuję bębna do tego właśnie rewolweru. Sprawdzał ktoś czy od innych producentów pasują? Pozdrawiam
bredka
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 12 maja 2017, 08:17
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington 1858 Santa Barbara - opinie.

Post autor: bredka »

Sam mam go od jakiegoś czasu. Materiałowo- bardzo dobry, jak na swoje lata osiowy, mała szczelina. Elementy częściowo zużyte, co utrudnia naprawę- nie do dostania, wszystko trzeba regenerować, lub prostsze rzeczy- zrobić od nowa. Jedyny mankament jak dla mnie, choć zgodny z oryginałem- mała rękojeść (mam chyba dużą łapę). Tak że ogólnie- dużo lepszy od wszystkich obecnie wytwarzanych replik. Cena trochę za wysoka, chyba że rzeczywiście nie był jeszcze strzelany- to ok
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Remington 1858 Santa Barbara - opinie.

Post autor: Marek- »

Tak że ogólnie- dużo lepszy od wszystkich obecnie wytwarzanych replik
Bzdury, zbytnie uogólnienie.
Awatar użytkownika
kozichwost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 592
Rejestracja: 18 listopada 2006, 23:21
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Tarnobrzega
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington 1858 Santa Barbara - opinie.

Post autor: kozichwost »

Popieram. Widywałem już rewolwery z lat 70tych tak nieosiowe, że nie wiem, czy dało się tym strzelić. Drugiej strony mam ubertiego rocznik 2015 kupionego wysyłkowo, któremu absolutnie nic nie mogę zarzucić
Przepraszam - pan tu nie stał
Awatar użytkownika
sas88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5757
Rejestracja: 29 lipca 2005, 10:38
Tematy: 58
Lokalizacja: środek Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington 1858 Santa Barbara - opinie.

Post autor: sas88 »

Popieram. Widywałem już rewolwery z lat 70tych tak nieosiowe, że nie wiem, czy dało się tym strzelić
Remingtony z Santa Barbara?
Ostatnio zmieniony 04 sierpnia 2017, 00:42 przez sas88, łącznie zmieniany 1 raz.
“Put your trust in God; but mind to keep your powder dry!”
bredka
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 12 maja 2017, 08:17
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington 1858 Santa Barbara - opinie.

Post autor: bredka »

Marek- pisze:
Tak że ogólnie- dużo lepszy od wszystkich obecnie wytwarzanych replik
Bzdury, zbytnie uogólnienie.
Kolega to z komisji maturalnej się przykulał, czy co?
Nie wiem jak kolega, ale mogę się odnieść do jakichś 20-25 szt replik wytwarzanych po 2010r, które przeszły przez moje ręce. Więc jeśli masz coś konkretnego do powiedzenia to napisz, a nie klep punktów za "bzdurne" wpisy. Moja ocena tego rewolweru jest subiektywna i jako taka powinna być odbierana, a jeśli się nie podoba, zawsze możesz przecież napisać swoją opinię o tym rewolwerze- bo i o to chyba autorowi posta chodziło, nieprawdaż?
Ostatnio zmieniony 04 sierpnia 2017, 21:37 przez bredka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Matrix33
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 731
Rejestracja: 29 listopada 2009, 22:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Remington 1858 Santa Barbara - opinie.

Post autor: Matrix33 »

Gdybyś znał Marka, jego doświadczenie i umiejętności to sam byś bzdur nie pisał, nie atakował tylko może zwyczajnie zapytał. Od Marka mógłbyś się wiele dowiedzieć, gdyby nie poniosło cię ego.
Ostatnio zmieniony 04 sierpnia 2017, 21:43 przez Matrix33, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń - CP”