Karabin wojskowy

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
adriano
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 318
Rejestracja: 02 lutego 2014, 11:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Polska, Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Karabin wojskowy

Post autor: adriano »

Panowie mam pytanie, w niedalekiej przyszłości będę chciał kupić jakiś inny karabin wojskowy. Pod uwagę biorę trzy: springfield 1855 pierwszy model, springfield 1842 oczywiście gwintowany i mauser 1857. Najbardziej skłaniałbym się do 1842 chociaż nie wiem czy strzelanie z pozycji leżącej mnie trochę za bardzo nie sponiewiera. Mauser pewnie celniejszy ale ma szczerbinkę dosyć blisko oka no i w cenie springfielda ( nowy koło 800 euro) mogę rozglądać się tylko za używką. 1855 cena porównywalna z 1842 szczerbinka dosyć daleko od oka no i standardowe .58 Pytam bo o ile z trzybączkowych karabinów w kalibrze .58 już trochę się nastrzelałem więc wiem jak to wygląda to z mausera i ze springfielda 1842 nie miałem okzjii strzelać. Do tego słyszałem że 1842 to jedna z najlepiej wykonanych replik karabinu wojskowego. Plusem jest też to że można strzelać kulą.
Gibbs .40, 1777 Corrigé An IX .69, Hatfield (frontier) .45 skałka, Remington nma .44, Kentucky .54
Awatar użytkownika
adriano
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 318
Rejestracja: 02 lutego 2014, 11:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Polska, Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabin wojskowy

Post autor: adriano »

zastanawiam się jeszcze na zouave match. Z tego co czytałem to wady ma takie jak wszystkie inne włoskie wymysły ale lufa dobra podobno. Wie ktoś czy tam szczerbinka jest jakaś lepsza niż w zwykłym zouave czy sprinfieldzie?
Gibbs .40, 1777 Corrigé An IX .69, Hatfield (frontier) .45 skałka, Remington nma .44, Kentucky .54
Awatar użytkownika
Willie357
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 2774
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 16:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: RIP

Re: Karabin wojskowy

Post autor: Willie357 »

Ani lepsza,ani gorsza,a lufa istotnie niezła.A nawet całkiem dobra.
CZARNE I NITRO,>30, moturki , G 4x4 Bundeswehr , za młodu kobietki.
TAK dla eutanazji kretynów
Awatar użytkownika
adriano
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 318
Rejestracja: 02 lutego 2014, 11:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Polska, Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabin wojskowy

Post autor: adriano »

i w sumie jest najtańszy z całej tej czwórki, chociaż najmniej mi się podoba no ale to ma być do strzelania nie do oglądania :)
Gibbs .40, 1777 Corrigé An IX .69, Hatfield (frontier) .45 skałka, Remington nma .44, Kentucky .54
Awatar użytkownika
adriano
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 318
Rejestracja: 02 lutego 2014, 11:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Polska, Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabin wojskowy

Post autor: adriano »

ok. to namówiłeś mnie. W sumie nie od dzisiaj wiadomo że ten mauser to dobry karabin. W październiku odbieram mausera a w weekend harpers ferry 1803. Żyć nie umierać :)
Gibbs .40, 1777 Corrigé An IX .69, Hatfield (frontier) .45 skałka, Remington nma .44, Kentucky .54
kumat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 983
Rejestracja: 20 marca 2004, 21:23
Tematy: 42
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabin wojskowy

Post autor: kumat »

"Mauser . Mały kaliber .547" pisze Mariusz, reszta z muszką i szczerbinką też się zgadza.
Na ostatnich MP przyjemnie mnie zaskoczył, nie spodziewałem się takiego wyniku na 300m.
I podobno nie byłem w formie, czyli Pan Bóg kule nosi a Mauser pomaga ;laughing:
Ostatnio zmieniony 27 września 2016, 17:11 przez kumat, łącznie zmieniany 2 razy.
kumat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 983
Rejestracja: 20 marca 2004, 21:23
Tematy: 42
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabin wojskowy

Post autor: kumat »

Tak, z tej kokili od Ciebie.
Awatar użytkownika
adriano
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 318
Rejestracja: 02 lutego 2014, 11:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Polska, Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabin wojskowy

Post autor: adriano »

a że tak z ciekawości zapytam ile kosztuje zrobienie takiej kokili do pocisków lorenza?
Gibbs .40, 1777 Corrigé An IX .69, Hatfield (frontier) .45 skałka, Remington nma .44, Kentucky .54
Fizyk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 648
Rejestracja: 12 czerwca 2006, 21:21
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabin wojskowy

Post autor: Fizyk »

adriano pisze:zastanawiam się jeszcze na zouave match. Z tego co czytałem to wady ma takie jak wszystkie inne włoskie wymysły ale lufa dobra podobno. Wie ktoś czy tam szczerbinka jest jakaś lepsza niż w zwykłym zouave czy sprinfieldzie?
Ja miałem takiego Zouave jak jeszcze się łudziłem, że wystarczy mi czasu na strzelanie z karabinu. Teraz ma go Sławek i coś tam z niego chyba nastrzelał, możesz go podpytać, jak się pojawi na ZKS. Ale szczerbinka jest taka sama jak w zwykłym Zouave, dla mnie zbyt blisko oka. Przy mojej wadzie wzroku to było słabo.
Awatar użytkownika
Marcin P.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 256
Rejestracja: 01 lipca 2015, 14:02
Tematy: 19
Lokalizacja: Dzierzgoń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabin wojskowy

Post autor: Marcin P. »

Jeśli dobrze kojarzę, to kokila projektu Rusznika. Ma kilka charakterystycznych cech :-D Na pewno jest skuteczna. Jedynie co do jej historyczności miałbym pewne zastrzeżenia. Na pewno nie jest wzorem podobnym do Lorenza.
„Najbardziej przerażające słowa w języku angielskim to: Jestem z rządu i jestem tutaj, aby pomóc”.
Ronald Reagan
MaciekSz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4535
Rejestracja: 04 czerwca 2006, 16:22
Tematy: 162
Lokalizacja: Krakow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabin wojskowy

Post autor: MaciekSz »

adriano pisze: ze springfielda 1842 nie miałem okzjii strzelać. Do tego słyszałem że 1842 to jedna z najlepiej wykonanych replik karabinu wojskowego. Plusem jest też to że można strzelać kulą.
Będziesz się kiedyś wybierał w okolice Krakowa, to się odezwij - obejrzysz, może i strzelisz.
Wykonany jest dobrze, to prawda, jednak pod względem celności nie może się równać z Mauserem i resztą - tak jak już inni napisali.
Maciek
.62 i .69
Awatar użytkownika
adriano
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 318
Rejestracja: 02 lutego 2014, 11:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Polska, Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabin wojskowy

Post autor: adriano »

Ja miałem takiego Zouave jak jeszcze się łudziłem, że wystarczy mi czasu na strzelanie z karabinu. Teraz ma go Sławek i coś tam z niego chyba nastrzelał, możesz go podpytać, jak się pojawi na ZKS. Ale szczerbinka jest taka sama jak w zwykłym Zouave, dla mnie zbyt blisko oka. Przy mojej wadzie wzroku to było słabo.[/quote]
No właśnie ze względu na szczerbinke sprzedałem Springfielda. Wybór padł na mausera. Jak go kupię to postrzelam najpierw z minie i zobaczymy co z tego wyjdzie. Puki co w weekend idę męczyć skalke harpers ferry :-)
Gibbs .40, 1777 Corrigé An IX .69, Hatfield (frontier) .45 skałka, Remington nma .44, Kentucky .54
Awatar użytkownika
Marcin P.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 256
Rejestracja: 01 lipca 2015, 14:02
Tematy: 19
Lokalizacja: Dzierzgoń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabin wojskowy

Post autor: Marcin P. »

Ok. Już wszystko rozumiem :)
„Najbardziej przerażające słowa w języku angielskim to: Jestem z rządu i jestem tutaj, aby pomóc”.
Ronald Reagan
Awatar użytkownika
mr.D
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 24 września 2016, 15:12
Tematy: 0
Lokalizacja: UK/PL
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabin wojskowy

Post autor: mr.D »

Witam Szanowne Grono,

Jako że temat karabinu Wojskowego już istnieje więc jeśli pozwolicie to podłącze się do tematu :) .

Upatrzyłem sobie na pierwszy karabin- karabin Sharps( podoba mi się wygląd i możliwość ładowania zbliżony do amunicji współczesnej, przynajmniej tak to wygląda na filmikach z YT) - co do kalibru to się nie wypowiem z racji tego że jestem zielony w tym temacie.

Interesuje mnie strzelanie do tarczy - 50m/100m bardziej rekreacyjnie niż sportowo.

Mam do Was pytanie - mianowicie czy jest to dobry wybór dla osoby kompletnie zielone w temacie CP? I jaki kaliber polecili byście ? Zapytałem w innym wątku czy ktoś z okolicy mógł by mnie wprowadzić w temat jednak bez odzewu... Dziękuje i przepraszam założyciela wątku za władowanie się z buciorami.

Pozdrawiam,
D.
Awatar użytkownika
kozichwost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 592
Rejestracja: 18 listopada 2006, 23:21
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Tarnobrzega
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabin wojskowy

Post autor: kozichwost »

Scharps jako pierwszy karabin do tego do strzelania na 50-100 metrów, to wg mnie najgorsza opcja. To chyba najtrudniejszy do opanowania karabin. To tak, jakbyś świeżo po kursie prawa jazdy siadł za sterami 40 tonowej ciężarówki po to, żeby jeździć nią po bułeczki do sklepu za rogiem....
Przepraszam - pan tu nie stał
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń - CP”