Wątek o HW95

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Tommy54
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 25 lipca 2015, 21:17
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek o HW95

Post autor: Tommy54 »

Bardzo fajny jest kąt gripu (anty-Diana) - takie lubię :-D
asdator
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 14 lipca 2016, 23:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Wielkopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek o HW95

Post autor: asdator »

Dobra robota ;) ładnie się prezentuje
Hw 97 Custom + mDot
pawel992
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 225
Rejestracja: 09 listopada 2014, 21:56
Tematy: 8
Lokalizacja: PL
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek o HW95

Post autor: pawel992 »

Ja jestem mega zadowolony,polecam każdemu. Zawsze lubiłem chwyt pistoletowy.
Osada jest też "wyższa" przez co fajnie składa się do niej w postawie stojącej.
Teraz w planie już tylko ucinka lufy + tłumik. Chociaż szkoda ciąć bo na pierwszym śrucie 4,52mm skupienie na 20m 5 strzałów udaje się z wielkim zapasem zakryć jednogroszówką :-D Oczywiście nie zawsze to nie PCP :090:
Walther CPM-1 4,5mm, Glock 17 Gen5 9x19mm
Feinwerkbau 603 4,5mm, CZ 457 Varmint .22LR, AR-15 LF556 .223Rem, Tikka T3x CTR .308Win
ablak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 50
Rejestracja: 21 czerwca 2014, 22:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek o HW95

Post autor: ablak »

Zapytam tutaj kolegów...
Co może być przyczyną ciężkiego łamania? Tzn. nie zawsze. Co któryś raz, może 5,7,10-y żeby złamać lufę trzeba użyć wyraźnie większej siły. Do tego stopnia dużej, że np. córka albo ktoś słabszy w rękach nie może tego zrobić. Mam wrażenie jakby coś gdzieś się zacinało. Wiele razy rozbierałem system. Polerowałem tłok szczególnie krawędzie wzdłuż rowka prowadzącego. Oba końce sprężyny ładnie ucywilizowałem. Smarowanie zgodnie z instrukcjami na forum. Energii dawno nie mierzyłem. Trzy lata temu było 16,5 J. Teraz na pewno osłabła do (myśle) 14,5 -15 J. W tamtym roku założyłem zestaw tuningowy czyli prowadnicę i kapelusz. Tak to się chyba nazywa...
Te objawy o których piszę zdarzają się właściwie od początku użytkowania karabinka. Raz częściej raz rzadziej. Karabinek ma 5 lat, kupiony nowy. Nie był u Hogana ani innego magika. Jakoś nie było czasu. Strzela dobrze i celnie. Cały czas z lunetą vortex. Wystrzelane jakieś 15 paczek śrutu.

Proszę kolegów mechaników o pomoc w wyeliminowaniu tego zacinania przy łamaniu.
Pozdrawiam.
HW 95 Vortex Crossfire II 4-12x40 AO
Awatar użytkownika
hogan
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 2289
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 20:11
Tematy: 21
Lokalizacja: śląsk
Grupa: Ekspert Wiatrówki
Kontakt:

Re: Wątek o HW95

Post autor: hogan »

ablak pisze:Co może być przyczyną ciężkiego łamania? .
Przyczyną może być :

Źle ustawiony luz lufa & korpus ( zawias lufy ) lub uszkodzone podkładki dystansowe w tym miejscu.
Luz powinien być większy przed kontrowaniem tej śruby, dopiero po jej za kontrowaniu powinien być skasowany.
Źle wykonana prowadnica sprężyny ( stożek zewnętrzny lub otwór wewnętrzny za ciasny )
Brak ślizgu w tylnej części tłoka.

Warto też kupić łącznik nowego typu( trzewiczek ) dźwignia naciągu & tłok i uszczelkę tłoka też nowego typu.

Pozdrawiam :piwo:
Ostatnio zmieniony 15 sierpnia 2018, 23:58 przez hogan, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Waldemar.
www.airgunservice.pl
ablak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 50
Rejestracja: 21 czerwca 2014, 22:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek o HW95

Post autor: ablak »

Dziękuję za radę Hogan.
Sprawa prowadnicy raczej odpada bo tak samo było na fabrycznej jak teraz na tej z zestawu tuningowego.
Pewnie będzie to wina niewłaściwego skręcana zawiasu lufy. Nie zwracałem na to szczególnej uwagi. Sprawdzę pewnie w najbliższy wekend.
Ale jeszcze niepokoi mnie wymieniony przez ciebie ewentualny brak ślizgu tylnej części tłoka. Zawsze przy składaniu systemu tłok tylko "nawilżam" smarem molibdenowym. Nie jest uciapany na full. To coś źle robię?
HW 95 Vortex Crossfire II 4-12x40 AO
Awatar użytkownika
hogan
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 2289
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 20:11
Tematy: 21
Lokalizacja: śląsk
Grupa: Ekspert Wiatrówki
Kontakt:

Re: Wątek o HW95

Post autor: hogan »

Jak już tłok jest w cylindrze i wystaje jego tylna część, ta poszerzona, to tam śmiało można a bardziej powinno się przesmarować, to miejsce nigdy nie wchodzi do komory sprężania.
A więc robisz BDB :wink:
Ostatnio zmieniony 18 sierpnia 2018, 22:46 przez hogan, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Waldemar.
www.airgunservice.pl
Aliennowicz
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 18 lipca 2012, 10:52
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek o HW95

Post autor: Aliennowicz »

A jakie jest Wasze doświadczenie jeśli chodzi o udział w zawodach z tym karabinkiem? Ma szansę w rywalizacji o podium?

Innymi słowy: bierzecie udział z tym karabinkiem w zawodach? Jakie rezultaty?
Awatar użytkownika
slawol75
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 313
Rejestracja: 19 lipca 2009, 10:49
Tematy: 6
Lokalizacja: WSST Strzelec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Wątek o HW95

Post autor: slawol75 »

Pewnie że ma, jeśli już masz. Podstawa to dobrze opanować karabinek + oczywiście nienaganna jego praca. W sensie stabilności i odrzutu. Nie może nawet delikatnie dizlować (trafienie w 15 na 23m staje się niemożliwe) czyli poprawne smarowanie...Odpowiednie umiejętności i można walczyć :wink: Sam na początku swojej przygody z takiego strzelałem, z różnym powodzeniem. Ale ktoś zapewne poleci HW97, i też będzie miał rację. Te karabinki co prawda w małej ilości, ale są widywane na torach(HW97). Choć o miejsce na pudle może być ciężko 8-) Ale mogę się mylić
zawsze środkiem krzyża :-D
Aliennowicz
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 18 lipca 2012, 10:52
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek o HW95

Post autor: Aliennowicz »

No właśnie jeszcze nie mam ale jestem na ostatniej prostej do zakupu. Ze względu na fundusze rok rozumowania jest następujący:
- zakup HW95 Lux i w tym sezonie zabawa tylko na otwartych
- zakup lunety i próba sił na zawodach

Pytanie brzmi: czy ma to sens? Udział w zawodach jest moim celem.
Ostatnio zmieniony 02 lipca 2019, 21:40 przez Aliennowicz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
slawol75
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 313
Rejestracja: 19 lipca 2009, 10:49
Tematy: 6
Lokalizacja: WSST Strzelec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Wątek o HW95

Post autor: slawol75 »

Poszukaj kogoś z okolicy i przymierz się do tego karabinka. Osada dla mnie beznadziejna, lux tak samo. Ale może okazać się, że tobie dobrze leży. Ja z oryginałem tylko bym się męczył. Przeszedłem tą drogę, możesz sobie zobaczyć tutaj:
http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=12&t=130886
zawsze środkiem krzyża :-D
brrupsz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 81
Rejestracja: 05 listopada 2009, 19:32
Tematy: 3
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek o HW95

Post autor: brrupsz »

Jak byłem świeży kupiłem HW95 Lux. Strzelało mi się z niego tak sobie, ale to było sporo lat temu. Był pośrednio powodem odstawienia przeze mnie strzelectwa, celny sprzęt, ale wymagający. Z chęcią bym kupił ponownie, żeby porównać swoje obecne umiejętności. W każdym razie jakbym miał doradzić, to subiektywnie doskładałbym i kupił HW97K. Z egzemplarza, który niedawno sprzedałem przy uważnym złożeniu można było strzelać skupienia jak przeciętny pecep. Aha, jak 97k to tylko w drewnie - opinia ponownie subiektywna.
Awatar użytkownika
W.I.T 44
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 214
Rejestracja: 27 grudnia 2018, 18:24
Tematy: 11
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek o HW95

Post autor: W.I.T 44 »

Witam,
A czy Szanowni Koledzy moga sie podzielić wrażeniem środka ciężkości HW 97K?
Jestem prawo reczny i chyba musze pocwiczyc na silowni aby poprawnie utrzymac HW w pozycji stojacej.
Tak na oko to jakies 5 kg wazy .
AA Pro Sport - Vortex
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Testy sprzętu - Wiatrówki”