Wątek o HW95

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Tehawanka
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 15 lipca 2017, 14:46
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek o HW95

Post autor: Tehawanka »

Dzięki za porady. Staram się z nich korzystać. Strzelam jak na razie z przyrządów otwartych z pozycji stojącej. Spróbowałem strzałów z 60 metrów i nawet mi się zdarza trafić w plastikową butelkę 1l. Korzystałem do tej pory ze śrutu JSB Exact 4,5 - 4,2 i Crosman Pointed 4,5. Ostatnio dokupując Exact kupiłem też Crosman Premier Super Point 4,5 i pojawił się problem. Żaden śrut z puszeczki nie chce się załadować. Musiałbym chyba młotkiem wbijać. Nie wiem za bardzo o co chodzi. Czy ten śrut nie pasuje do HW, czy jak?

Tak wygląda zawartość tej konkretnej puszki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tak wygląda ładowanie:

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 06 sierpnia 2017, 20:20 przez Tehawanka, łącznie zmieniany 1 raz.
rokasa58
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 595
Rejestracja: 25 lutego 2016, 10:34
Tematy: 4
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek o HW95

Post autor: rokasa58 »

Do HW-u, to Exacty i H&N-y. Niektóre Crosmany przeznaczone są do prędkości zbliżonej do 300 m/s i "ciasnota" im nie przeszkadza.
ONE SHOOT ONE MOMMENT NO MISS
Tehawanka
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 15 lipca 2017, 14:46
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek o HW95

Post autor: Tehawanka »

rokasa58 pisze:Do HW-u, to Exacty i H&N-y. Niektóre Crosmany przeznaczone są do prędkości zbliżonej do 300 m/s i "ciasnota" im nie przeszkadza.
Niestety nie postrzelam z niego. Nie mam takiej odwagi, żeby próbować wepchnąć go do lufy. Mam nadzieję, że sklep przyjmie zwrot. Szkoda myślałem naiwnie, że każdy śrut 4,5 mm będzie pasował do HW. W opiniach w necie większość go chwali ale są też opinie, że jest zbyt duży, nawet że ma 4,54 mm i się nie mieści.
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek o HW95

Post autor: ben_sage »

A u mnie wchodził niezbyt ciężko powiedzmy prawidłowo 4,53 ftt H&N i wcale miękki to on nie jest w porównaniu do exacta i co cieszyło najbardziej to celnie latał i nie było tyle gniotów w pudełku jak widać lufy hw są dosyć odmienne, exact 4,51 czy 4,52 to wypadać z lufy potrafił przed zatrzaśnięciem lufy parę razy mi się tak zdarzyło w fazie testowania śrutów.

Kup sobie exacta, expressa i ftt wszystkie kalibry ,załóż optykę i zobacz co twoja lufa lubi.
Ostatnio zmieniony 08 sierpnia 2017, 18:26 przez ben_sage, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
M
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 12 kwietnia 2011, 16:36
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódż
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek o HW95

Post autor: M »

Dobrze układa się grupki z Air Arms field 4.52 .
Kiedy strzelam ft ,to jsb exact heavy jest super.
Lubię sobie czasem przez lunetę popatrzeć.
pawel992
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 225
Rejestracja: 09 listopada 2014, 21:56
Tematy: 8
Lokalizacja: PL
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek o HW95

Post autor: pawel992 »

Witam. Już po pierwszym strzelaniu zauważyłem w moim egzemplarzu, że uszczelka lufy bardziej przylega w górnej części do cylindra.
Widać to na zdjęciu :
Obrazek
Dodam, że lufę domykam z użyciem minimalnej siły.
Czy, ktoś z użytkowników ma podobnie ? Miałem wcześniej HW 30 i 35 ale tam uszczelka dociskana była równomiernie.
Walther CPM-1 4,5mm, Glock 17 Gen5 9x19mm
Feinwerkbau 603 4,5mm, CZ 457 Varmint .22LR, AR-15 LF556 .223Rem, Tikka T3x CTR .308Win
pawel992
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 225
Rejestracja: 09 listopada 2014, 21:56
Tematy: 8
Lokalizacja: PL
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek o HW95

Post autor: pawel992 »

Nie mogę edytować...
Na tym zdjęciu chyba lepiej widać
Obrazek
Walther CPM-1 4,5mm, Glock 17 Gen5 9x19mm
Feinwerkbau 603 4,5mm, CZ 457 Varmint .22LR, AR-15 LF556 .223Rem, Tikka T3x CTR .308Win
Awatar użytkownika
hogan
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 2289
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 20:11
Tematy: 21
Lokalizacja: śląsk
Grupa: Ekspert Wiatrówki
Kontakt:

Re: Wątek o HW95

Post autor: hogan »

Myślę że z uszczelką wszystko w porządku, ważne by uszczelka portu wystawała, wtedy wiadomo że uszczelnia.
Pozdrawiam Waldemar.
www.airgunservice.pl
Tommy54
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 25 lipca 2015, 21:17
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek o HW95

Post autor: Tommy54 »

pawel992 pisze:Witam. Już po pierwszym strzelaniu zauważyłem w moim egzemplarzu, że uszczelka lufy bardziej przylega w górnej części do cylindra. ....
Czas strzelania zajmuje ułamek promila ogólnego czasu "żywota" wiatrówki w tym przypadku - sprężyny.
Jak Twoja wiatrówka spędza prawie 100% czasu ?
Lufa wyprostowana w osi cylindra , czy lekko "złamana" czyli spuszczona z zaczepu (wtedy uszczelka jest odciążona) ?
pawel992
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 225
Rejestracja: 09 listopada 2014, 21:56
Tematy: 8
Lokalizacja: PL
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek o HW95

Post autor: pawel992 »

Leży z lufą w osi cylindra. Próbowałem już przechowywać z lufą złamaną. Fakt, uszczelka nieco wraca do normy ale po kilku strzałach, sytuacja się powtarza więc odpuściłem.
Spróbuję wymienić uszczelkę, lub odwrócić tą. Ważne, że to tylko kiepsko wygląda ale jest szczelnie na tym połączeniu.
Dzięki za odzew :piwo:
Walther CPM-1 4,5mm, Glock 17 Gen5 9x19mm
Feinwerkbau 603 4,5mm, CZ 457 Varmint .22LR, AR-15 LF556 .223Rem, Tikka T3x CTR .308Win
brrupsz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 81
Rejestracja: 05 listopada 2009, 19:32
Tematy: 3
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek o HW95

Post autor: brrupsz »

Jak jest szczelnie to jest OK. Miałem podobnie w swojej 95, nie wpływało na strzały. Zawsze możesz wymienić uszczelkę. Łamańce przechowuję "zamknięte". Wolę wymienić uszczelkę raz na kiedyś niż się martwić, że któryś z domowników przewróci pokrowiec ze złamaną lufą. Mimo chowania sprzętu nigdy nie wiadomo.
pawel992
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 225
Rejestracja: 09 listopada 2014, 21:56
Tematy: 8
Lokalizacja: PL
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek o HW95

Post autor: pawel992 »

Po wymianie uszczelki była poprawa ? Wydaję mi się, że wina nie leży po stronie uszczelki, a raczej zatrzasku.
Walther CPM-1 4,5mm, Glock 17 Gen5 9x19mm
Feinwerkbau 603 4,5mm, CZ 457 Varmint .22LR, AR-15 LF556 .223Rem, Tikka T3x CTR .308Win
Awatar użytkownika
hogan
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 2289
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 20:11
Tematy: 21
Lokalizacja: śląsk
Grupa: Ekspert Wiatrówki
Kontakt:

Re: Wątek o HW95

Post autor: hogan »

Panowie, jeżeli po czasie uszczelka trochę siądzie a nie jest np. popękana itp. to można ją wyjąć, odwrócić i pod nią podłożyć cienki pierścień, stalowy, Ertalonowy lub nawet z tarczy strzeleckiej, tak nawet robi Firma Weihrauch w nowych sztukach - reguluje tym wysokość owej uszczelki.
Następna sprawa to to, że po zamknięciu karabinka oczywiście że uszczelka jest odrobinę ugięta, ale całość nacisku zatrzasku opiera się na kostce lufy która opiera się o trzpień w cylindrze, więc bez paniki.
Więc w ten sposób nie zużywa się uszczelka portu ładowania, tym bardziej że osobiście uważam że jest wykonana z bardzo dobrej jakości materiału.
Można delikatnie papierkiem ściernym stępić ostre zew. i wew. krawędzie w porcie, bo to właśnie one delikatnie kaleczą uszczelkę podczas zgniotu, tu też spokojnie, to miejsce nie skoroduje a dla poprawienia samopoczucia można to zrobić oksydą na zimno, tą praktycznie mikro fazę po której swobodnie będzie się ślizgać uszczelka podczas zgniotu, zamykając lufę.
Ostatnio zmieniony 20 stycznia 2018, 23:08 przez hogan, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Waldemar.
www.airgunservice.pl
pawel992
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 225
Rejestracja: 09 listopada 2014, 21:56
Tematy: 8
Lokalizacja: PL
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek o HW95

Post autor: pawel992 »

Żeby nie było, że tylko marudzę o uszczelce...
Pochwalę się moją nową osadą.
Osada z drewna bukowego, trochę taka kopia tej kolegi slawol75 http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=12&t=130886 Chciało by się laminat ale wiadomo finanse.
Drewienko robił Grzegorz z forum, raz jeszcze dzięki! Opłacało się czekać. Osada na żywo jeszcze ładniejsza, ale najważniejsze jak leży... Czapki z głów, a myślałem, że w s400 drewienko jest ładne i wygodne :)
Teraz to zupełnie inny karabinek. Miałem wątpliwości czy dobrze zrobiłem zamawiając ją ale jak rozpakowałem paczkę, skręciłem z systemem i złożyłem się do strzału to już wiem, że było warto. :033:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Walther CPM-1 4,5mm, Glock 17 Gen5 9x19mm
Feinwerkbau 603 4,5mm, CZ 457 Varmint .22LR, AR-15 LF556 .223Rem, Tikka T3x CTR .308Win
Awatar użytkownika
slawol75
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 313
Rejestracja: 19 lipca 2009, 10:49
Tematy: 6
Lokalizacja: WSST Strzelec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Wątek o HW95

Post autor: slawol75 »

Ładnie wyszło 8-)
Najważniejszy chwyt. On po prostu dobrze leży w ręce...Oryginał to g...o Będziesz zadowolony :-D
zawsze środkiem krzyża :-D
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Testy sprzętu - Wiatrówki”