Wątek o HW95

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 521
Rejestracja: 03 lipca 2009, 09:22
Tematy: 3
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Wątek o HW95

Post autor: Hiszpan63 »

Od dawien dawna ta wersja jest i ma się dobrze :-D ... w tej chwili pomiędzy Standard a Luxus , różnice wynikają z wyższej baki , wymiennych insertów i bodaj nowego sposobu ryflowania kolby.
Jak Pan Bóg dali to i z kija wypali...
HWunderGnom70 .
Awatar użytkownika
drLecter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 472
Rejestracja: 08 kwietnia 2009, 11:36
Tematy: 0
Lokalizacja: Malmö
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek o HW95

Post autor: drLecter »

Nawet drewno w luxusie to nie orzech :-/
Tydzień temu kupiłem normalną wersję , taki powrót do najbardziej mi odpowiadającego sprzętu po latach.
Qrde, jak mawia Ferdynand, trochę to dziwnie działa.
Kiedyś było tylko klik klik i pyk...
Teraz coś chrobocze , ciężko idzie. Lekka lipa.
Dobrze ze zamówiłem zestaw od Jerzego , będzie okazja rozebrać, przesmarować pozbyć się niechcianych śmieci w środku.
I przede wszystkim ten obrzydliwy limit 10j zostanie lekko zmieniony na nasz.
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek o HW95

Post autor: ben_sage »

No to pewnie tak jest tyle że jakoś ich tak za wiele nie widać ani tu ani na google dlatego myślałem ze to jakaś nowość. Na zdjęciach w sprzedaży też widnieje wszędzie ta stara osada lux.
Myślę o lux bo już raczej nie będę się bawić w osadę custom, miałem 85 i była idealna pod otwarte.
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek o HW95

Post autor: ben_sage »

Ktoś się orientuje co nie tak z nową osadą luxus jest że bodajże 3-4tą sztukę ktoś sprzedaje w ostatnim miesiącu i po zmianie na drugiego właściciela znów szuka trzecich rąk, a inne są 2016?

Chodzi o bakę pod otwarte czy coś innego? a może zbieg okoliczności?

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 24 października 2016, 13:02 przez ben_sage, łącznie zmieniany 2 razy.
Przemo111
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 05 maja 2017, 11:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek o HW95

Post autor: Przemo111 »

Witam wszystkich forumowiczów
Od około roku pykam sobie z kolegą z podstawowych sprzętów crosman / hatsan ustaliliśmy ze jak uznamy że się wciagneliśmy to inwestujemy w coś lepszego i uznaliśmy :-D
pytanie brzmi: hw 50 ?
Czy wziąć pod uwagę coś innego ?
Nadmienię ze interesuje nas rekreacja i odkryte przyrządy
jeśli hw 50 to czy luxus ?
Bo to że musi najpierw poznać Hogana to już przesądzone
Pytam bo wątek urwał sie tak nagle i mało optymistycznie
pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc :)
Crosman copperhead 900
Tehawanka
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 15 lipca 2017, 14:46
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek o HW95

Post autor: Tehawanka »

Witam wszystkich. Żeby nie zakładać kolejnego wątku napiszę w tym. W środę zostałem właścicielem HW95 Luxus. Zakup poprzedziłem wnikliwą analizą forum ponieważ to moja pierwsza długa wiatrówka. Mam jeszcze HW 40 i CP 99 Compact. Wiatrówkę kupiłem w znanym sklepie A.. H...... z opcją przeglądu zerowego i tuningu. Zakup przemyślany i byłoby pięknie, ale....
Ktoś inny mógłby nie zwrócić uwagi ale mnie to kole w oczy. Z prawej strony kolby, mniej więcej pośrodku jest widoczny czarny przecinek grubości ok 1,5 - 2mm i długości 5-6. Kolba już nie wygląda ładnie mając coś takiego pośrodku. Wygląda to jak zabrudzenie pod lakierem, czy coś podobnego (lakier nie jest zarysowany). Gdybym ja potem sprzedawał tą wiatrówkę, czuł bym się zobowiązany napisać o tym w ogłoszeniu. Dla mnie jest to jakaś skaza. Zgłosiłem to w czwartek sprzedawcy drogą e-mail (przez cały czas tak się kontaktowałem w sprawie zamówienia) i cisza, brak kontaktu. Chciałbym się Was spytać, czy też spotkaliście się z jakimiś skazami na osadach wiatrówek, czy jest to częste zjawisko i jak do tego podchodzicie. Nie wiem, czy tym sobie zawracać głowę, czy przejść na tym do porządku dziennego. Chciałem dodać zdjęcia ale nie mogę załączyć.
Awatar użytkownika
zbynio
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 80
Rejestracja: 23 kwietnia 2015, 19:41
Tematy: 6
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek o HW95

Post autor: zbynio »

Spróbuj najpierw dodać zdjęcie ( http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=107&t=116106), a potem na pewno coś doradzimy.
Tak czy inaczej skaza jest podstawą do wymiany na pełnowartościowy sprzęt , ale czasem nie warto tracić czasu i nerwów.
IZH 46
Tehawanka
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 15 lipca 2017, 14:46
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek o HW95

Post autor: Tehawanka »

Dobra, wrzuciłem zdjęcia na serwer:

Obrazek1

Obrazek2

Obrazek3
Awatar użytkownika
zbynio
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 80
Rejestracja: 23 kwietnia 2015, 19:41
Tematy: 6
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek o HW95

Post autor: zbynio »

;laughing: Ja tam nic nie widzę.
Chyba że mówisz o tej małej kropce , która prawdopodobnie nie jest skazą tylko jakimś naturalnym przebarwieniem drewna.
Jak dla mnie nie ma o czym gadać.
IZH 46
Tehawanka
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 15 lipca 2017, 14:46
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek o HW95

Post autor: Tehawanka »

No to te czarnawe, nie wiem co to. Miejsce niefortunne.
Tehawanka
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 15 lipca 2017, 14:46
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek o HW95

Post autor: Tehawanka »

Być może to drobiazg, ale zawsze warto Was spytać o zdanie, bo ja doświadczenia w tych kwestiach nie mam. Do wszystkiego można się przyzwyczaić. Tak czy owak sprzedawca mógłby odpowiedzieć na maila. Wtedy być może ogólne wrażenie z transakcji byłoby trochę lepsze :-/ .
Awatar użytkownika
zbynio
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 80
Rejestracja: 23 kwietnia 2015, 19:41
Tematy: 6
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek o HW95

Post autor: zbynio »

Ja na drewnie średnio się znam, ale nie kwalifikował był tego jako skazy.
Wydaje mi sie ,że sporo osad ma takie "urozmaicenia" .
Lepiej napisz coś jak sprawuje ci się sprzęt i co fajnego wystrzelałeś.
Ja po rocznej przerwie znowu uczę się na nowo.
IZH 46
Tehawanka
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 15 lipca 2017, 14:46
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek o HW95

Post autor: Tehawanka »

Sprzedawca zaoferował wymianę osady, z czego skorzystałem. Z perspektywy czasu widzę, że każda osada ma swój urok :-? Mądrzejszy o doświadczenia teraz bym już tego nie robił. Nawet trochę tęsknię za to oryginalną, ale było minęło i jest jak jest. Sama wiatrówka dla mnie bomba. W porównaniu z B3 z której strzelałem Hw 95 to jest jak inna epoka. Celna jest niesamowicie, ja niestety nie koniecznie. Przy tym jest cicha i ma delikatny odrzut. Wymienne inserty są super sprawą, naprawdę można sobie poeksperymentować i dobrać według własnego upodobania. Waga mi odpowiada - ani zbyt lekka, ani za ciężka. Strzelanie z przyrządów otwartych sprawia mi tyle frajdy, że wcale nie mam ochoty montować lunety, która już czeka w pudełku. Sposób ładowania odpowiada mi bardziej niż w bocznym naciągu. Gdy się rozstrzelam naprawdę śrut ładuje się odruchowo, niemal mechanicznie i bardzo szybko. Spust jest ustawiony na bardzo delikatny, może nawet zbyt - pewnie będę z tym eksperymentował. Nie będę na razie pisał o swoich wynikach, bo wstyd. Nie ukrywam, że się dopiero uczę. Frajdę mam niesamowitą a to jest dla mnie w tej chwili najważniejsze. Zawsze chciałem mieć coś takiego :-D Z wyboru HW 95 jestem bardzo zadowolony, spełnia wszystkie moje oczekiwania.
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek o HW95

Post autor: ben_sage »

Obok hw30 najlepszy rekreacyjny karabinek pod limit.
Po zdjęciu optyki i postrzelania z otwartych sam jestem pod wrażeniem że na 50m butelki dostają bez najmniejszych problemów powtarzalnie, strzela się rewelacyjnie właśnie bez optyki i z takim przeznaczeniem sprawdza się najlepiej. Ten karabinek został stworzony do otwartych.
Strzelaj z chwytu wolnego artyleryjskiego zbyt mocne dociśnięcie do baki i ramienia nie zawsze pomaga. Ona lubi swobodnie pracować tył przód więc mięśnie luźno zbytnie dociskanie powoduje że wariuje na każdą stronę. Ona nie wybacza tak łatwo błędów.
JS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 284
Rejestracja: 25 marca 2008, 08:38
Tematy: 10
Lokalizacja: świętokrzyskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek o HW95

Post autor: JS »

ben_sage pisze:Obok hw30 najlepszy rekreacyjny karabinek pod limit.
Ona nie wybacza tak łatwo błędów.
Mialem prawie wszystkie łamane hw i potwierdzam słowa kolegi.
HW95 jest z mocnych wiatrówek HW najfajniejsza do codziennego użytku (bo jest po prostu bardzo lekka i poręczna oraz ma chwyt nieco lepszy niż pozostałe np HW30, HW50) ale trafiać z niej jest najtrudniej.
Dlatego w mojej opinii to świetny sprzęt gdy ktoś ma tylko jeden karabinek albo bardzo dużo strzela wlasnie z HW95 - wtedy łatwiej wytrenowac powtarzalność czyli opanować karabinek. Inne HW są w tym względzie łatwiejsze do ogarnięcia. Dlatego jak dla mnie nie jest to sprzęt dla początkujących i rzadko strzelających.
Ostatnio zmieniony 28 lipca 2017, 10:06 przez JS, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Testy sprzętu - Wiatrówki”