Wątek o HW95

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

matjas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 143
Rejestracja: 30 września 2011, 11:40
Tematy: 0
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: matjas »

piękny wynik.
gratulacje!

czekam kiedy ktoś wpadnie na pomysł jakiegoś pikniku strzeleckiego retro :D tor HFT ale tylko pod otwarte :D :D :D

matjas
give all your troubles to God - he will be up all night anyway
Awatar użytkownika
108
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 543
Rejestracja: 02 maja 2011, 15:31
Tematy: 0
Lokalizacja: z e-tawerna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: 108 »

matjas pisze:
czekam kiedy ktoś wpadnie na pomysł jakiegoś pikniku strzeleckiego retro :D tor HFT ale tylko pod otwarte :D :D :D
Ostatnie Beavery strzelałem także z HW30 (otwarte). Świetna zabawa. Udało się kilka figurek pokonać.
Taki tor pod otwarte? Jeśli na Mistrzostwa Dolnego Śląska będziemy mieć z 5-6 osób które tak by chciały postrzelać to nic nie stoi na przeszkodzie by coś takiego zorganizować.
ChrisCO2
Sponsor Forum
Sponsor Forum
Reactions:
Posty: 156
Rejestracja: 27 marca 2014, 21:33
Tematy: 9
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Sponsor Forum

Post autor: ChrisCO2 »

Witam Kolegów,
może to nie do końca ten wątek, ale nie potrafiłem znaleźć lepszego.

Otóż od niedawna jestem posiadaczem Weihraucha HW 95 Luxus, w wersji po "hoganizacji".
Strzelamy sobie razem z Tatą i obaj mamy spore problemy z opanowaniem karabinka.
Jest to nasza pierwsza wiatrówka, więc wiem, że pewnie sporo (wszystko?) jest do poprawy w naszych umiejętnościach.

Stąd prośba i pytanie: czy ktoś z Kolegów-właścicieli HW 95 mógłby się z nami spotkać i pomóc nam w "ogarnięciu" maszyny?
Jesteśmy z Wrocławia, stąd prośba głównie do wrocławiaków :-D

Z góry dziękuję i pozdrawiam!
ChrisCO2
Seamaster
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 322
Rejestracja: 05 listopada 2011, 10:45
Tematy: 10
Lokalizacja: Międzychód
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Seamaster »

Rozumiem że "sieje" Wam po tarczy ...czy coś w tym stylu ? Moja rada: chwyt: trzymajcie karabinek bardzo delikatnie, nie dociskajcie kolby do ramienia, niech wiatrówka swobodnie "pracuje" przy strzale - to w sprężynkach bardzo ważne, działa trochę jak "antyodrzut" No i karabinek jest nowy, jak sprężynka się ułoży bedzie miodniejszy :wink:
Przepraszam, nie jestem z Wrocławia ... ale kiedyś pracowałem... Pozdrawiam :wink:
Krzysztof
Awatar użytkownika
swinka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 276
Rejestracja: 07 kwietnia 2013, 17:07
Tematy: 0
Lokalizacja: Zabrze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: swinka »

Dokładnie, chwyt najważniejszy :) I powtarzalny punkt trzymania karabinka, aby ręka nie szła czasem za daleko a czasem za blisko

Jako, że już ponad 2msc czekam na lunetę aż wróci z reklamacji też zacząłem się bawić otwartymi i jest mega zabawa :)
HW95 Lux 4,5mm + Vortex Diamondback 4-12x40 AO
HW40 4,5mm
ChrisCO2
Sponsor Forum
Sponsor Forum
Reactions:
Posty: 156
Rejestracja: 27 marca 2014, 21:33
Tematy: 9
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Sponsor Forum

Post autor: ChrisCO2 »

Hej Niewrocławiakom :)
Dzięki za szybkie odpowiedzi.
Raczej nie chodzi o to, że sieje po tarczy, bardziej o to, że mimo przestawienia szczerbinki w lewo wciąż mamy prawe skupienie na tarczy. Poza tym wady w chwycie i postawie sprawiają, że wyniki są mało powtarzalne. Ale to nie jest typowy siewnik (o ile umiem ocenić).

Ważne pytanie: jaki jest zakres regulacji mikrometrycznej szczerbinki w HW 95? Mam obecnie przesunięte o 8 klików w lewo (od centralnego położenia szczerbinki). Czy to dużo, czy mało? Jaki jest pełen zakres regulacji (ile klików albo ile mm)?
Mam wątpliwości, czy te 8 klików to norma, czy np. mam jakiś wadliwy egzemplarz i ściąga w prawo "sam z siebie"?
Zawsze myślałem, że korekty otwartych przyrządów celowniczych nie są potrzebne, jeśli sprzęt jest dobry...

A co do pomocy - mielibyśmy prośbę, aby ktoś po prostu poświęcił nam ze 2 godz. W tym czasie postrzelalibyśmy trochę, a "bywalec" wskazałby na wady: zła postawa, niewłaściwa praca na spuście, przekaszanie broni etc. Bardzo ciężko jest nam to wyłapać, bo nie mamy w ogóle doświadczenia :(
Oczywiście my też przyglądalibyśmy się i uczyli, jak strzelają doświadczeni :-D
Seamaster
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 322
Rejestracja: 05 listopada 2011, 10:45
Tematy: 10
Lokalizacja: Międzychód
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Seamaster »

Macie "skupienie" ... więc nie jest źle :wink: Nie mam HW 95 ale taki karabinek ma kolega, 8 klików to bardzo niewiele - z pewnością można jeszcze, a nawet trzeba pociągnąć szczerbinke w lewo. Otwarte w karabinkach HW uważam za najlepsze - lepszych nie widziałem :roll: Z tego co pamietam to kolega w swoim HW95 musiał dość mocno przestawić szczerbinkę - po to właśnie jest regulacja ;laughing: nawet w najlepszych sprzętach.
Powodzenia :wink:
Krzysztof
Awatar użytkownika
swinka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 276
Rejestracja: 07 kwietnia 2013, 17:07
Tematy: 0
Lokalizacja: Zabrze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: swinka »

Jeśli schodzi Wam na bok, to jeszcze jest opcja, że po prostu trzymacie krzywo karabinek :) kupcie w Castoramie taką poziomniczkę brelok, połóżcie na karabinku i zobaczycie :)

Edit, nierówne ściąganie spustu też może powodować odchyłki na bok. Wszystko praktyka :)
HW95 Lux 4,5mm + Vortex Diamondback 4-12x40 AO
HW40 4,5mm
Awatar użytkownika
hogan
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 2289
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 20:11
Tematy: 21
Lokalizacja: śląsk
Grupa: Ekspert Wiatrówki
Kontakt:

Post autor: hogan »

ChrisCO2 pisze:Zawsze myślałem, że korekty otwartych przyrządów celowniczych nie są potrzebne, jeśli sprzęt jest dobry...
Kilkukrotnie mówiłem, że gdyby tak było to przyrządy celownicze były by na stałe, bez regulacji.
Myślę że jeszcze dużo czytania przed Wami - niestety, najlepiej było by udać się na jakąś strzelnicę lub zawody strzeleckie i podpatrywać co i jak, bo strzelectwo pneumatyczne to nie taka prosta sprawa, jak by się wydawało - zresztą, jak wszystko co nowe.
Nawet warto wyskoczyć po za Wrocław, bo co na żywo, to na żywo 8-)
Zabrać Tatę i zrobić sobie majową wycieczkę.
Seamaster pisze: Otwarte w karabinkach HW uważam za najlepsze - lepszych nie widziałem :roll:
Też tak uważam !
swinka pisze:) kupcie w Castoramie taką poziomniczkę brelok, połóżcie na karabinku i zobaczycie :)
Bardzo dobry pomysł, jak na początek i nie tylko !
Pozdrawiam Waldemar.
www.airgunservice.pl
Awatar użytkownika
TeEn
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 125
Rejestracja: 15 października 2011, 17:06
Tematy: 4
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: TeEn »

ChrisCO2 pisze:...
Stąd prośba i pytanie: czy ktoś z Kolegów-właścicieli HW 95 mógłby się z nami spotkać i pomóc nam w "ogarnięciu" maszyny?
Jesteśmy z Wrocławia, stąd prośba głównie do wrocławiaków :-D ...
Chris spotkania na postrzelanie we Wrocławiu są umawiane tutaj .
Uwierz mi każdy chętnie Tobie pomoże w ogarnięciu.
==========
ChrisCO2
Sponsor Forum
Sponsor Forum
Reactions:
Posty: 156
Rejestracja: 27 marca 2014, 21:33
Tematy: 9
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Sponsor Forum

Post autor: ChrisCO2 »

Witam Wszystkich :-D
dziękuję za odpowiedzi.
Cieszę się, że także Pan Waldemar (Hogan) natrafił na mój post! Dumnie powiem, że to spod Jego ręki wyszedł mój HW 95 :) Nie mam wprawdzie porównania z "pudełkowym", ale jestem pewien, że różnica jest niesamowita. Jestem Mu też niezwykle wdzięczny za wszelkie porady i wskazówki!!!

Po Świętach Wielkiej Nocy będę starał się umówić na spotkanie z Doświadczonymi. Oby pogoda była, a na pewno się uda.

A poziomiczkę kupię przy najbliższej okazji, słowo :)

Raz jeszcze dziękuję wszystkim Kolegom :piwo:
Dr Krzysztof Załucki, LL.M. Eur.
radca prawny

tel. 512 039 635
www.prawoibron.pl
mat_16v
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 213
Rejestracja: 15 marca 2009, 22:40
Tematy: 1
Lokalizacja: Myślenice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mat_16v »

Porównanie Hw-95 lux z przed kilku lat z HW-95 lux obecnej produkcji


może komuś się przyda :)
egzo23
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 243
Rejestracja: 11 czerwca 2013, 12:16
Tematy: 0
Lokalizacja: TARNÓW
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: egzo23 »

I dzięki temu opisowi utwierdziłem się w przekonaniu i kupuję hw 95 luxus :-D
crosman 2240 + kolba + tłumik + bsa 3-9x32
hw 77k ambi + DOC
Makarov MP-654K silver
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ben_sage »

Mogę być obiektywny miałem 97 , TX 200mk3 , 85 już nie mam.

Najlepiej wspominam 85 więc 95 z dłuższą lufą.

Moim zdaniem hw95 będzie najlepszym karabinkiem. Od ponad 10 lat mojej zabawy z różnymi sprzętami jestem zdania że klasyczny port ładowania jest najwygodniejszy i najbardziej praktyczny.
Tx200 mk3 to świetna maszynka ale ma potencjał na 20-25j Fac 4,5-5,5 i ogólnie jest już cięższa i mniej wygodnie się ładuje co w terenie ma znaczenie.

Jeśli miałbym 2 tysiące to w limicie kupiłbym hw95 4,5 i jakąś optykę do -16x40 i kropka.
I pewnie za jakiś czas sobie kupię bo mam ochotę popykać dla odmiany z lunetką.
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wątek o HW95

Post autor: ben_sage »

Z tego co widzę na stronie HW jest jakaś nowa osada w hw95 luxus czy ktoś może posiada już taką wersję z tą osadą i może coś napisać? jak leży w porównaniu do starszej?czy prócz kosmetyki osady było coś jeszcze zmienione?
Stara miłość nie rdzewieje ;-) Chodzi mi po głowie na sezon wiosenny.

http://www.weihrauch-sport.de/luftgewehre/hw-95-luxus
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Testy sprzętu - Wiatrówki”