Wątek o HW95

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
strider
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3464
Rejestracja: 14 marca 2005, 17:32
Tematy: 70
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: strider »

Skupienie nie jest moje, na prośbę kolegi matjas/a wkleiłem zdjęcia.
matjas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 143
Rejestracja: 30 września 2011, 11:40
Tematy: 0
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: matjas »

wklejam tarczę po założeniu dioptera. ogólnie to jeszcze się dogadujemy ale widzę znaczną poprawę.
liczone tylko 10 strzałów w białym polu. pojechałem strzelać i okazało się, że mam tylko jedną tarczę i brak markera, żeby coś sfabrykować. użyłem jakiejś starej sztuki z bagażnika auta.

myślę, że jak połapię temat strzelania z diopterem to wyniki do 50m będą porównywalne z dobrą serią z lunetki.
ogólnie urządzenie bardzo ciekawe ;) jak już się nastrzelam trochę to o wnioskach napiszę chyba w osobnym wątku. mało na forum o wykorzystywaniu diopterów, za to o lunetach kupahuku ;)

pozdrawiam
matjas


Obrazek
Ostatnio zmieniony 07 listopada 2011, 13:14 przez matjas, łącznie zmieniany 1 raz.
give all your troubles to God - he will be up all night anyway
Awatar użytkownika
strider
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3464
Rejestracja: 14 marca 2005, 17:32
Tematy: 70
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: strider »

Na prośbę autora:
Obrazek
matjas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 143
Rejestracja: 30 września 2011, 11:40
Tematy: 0
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: matjas »

Skoro strider był tak miły i nauczył mnie jak bez wstydu wkleić fotę ;) dzięki stary!!! to pomyślałem, że jeszcze wkleję kilka zdjęć bohaterki całego zamieszania z założonym niedawno diopterkiem.
niestety mało info nt. diopterów w ogóle na forum. tylko w kontekście FWB i 10-30m. czas to zmienić ;)

obiecałem pierwsze wnioski po weekendowym strzelaniu z diopterem. są takie, że:

1. super urządzenie, proste jak budowa cepa i skuteczne. ograniczam je ja ;)
2. zeby strzelać bardzo celnie do tarczy KONIECZNE jest dobranie odpowiedniej wielkości tarczy do odległości oraz wielkości insertu. te trzy rzeczy muszą ze sobą grać. inaczej będzie walka o wynik. i tak tarcza która jest OK na 30m w załączeniu jest za mała znacznie bez zmiany insertu na 50m. się trafia ale nie jest to rewelacja bo z otwartych miałem lepsze skupienia;
3. powyżej 30-40m jak dla moich oczu cel MUSI byc wyraźny i kontrastowy. nie ma problemu ze zdjęciem kapsla od butelki na 50m (8-9/10) jeśli tylko go dobrze widać na ciemnym tle i jest oświetlony.
4. konieczna jest IMO przesłona oka niecelującego - jakiekolwiek mrużenie oka celującego związane z zamykaniem oka lewego wiąże się ze zmianą wielkości i kształtu widzianego otworu w diopterze = czapa. najlepiej celować mając obydwa oczy szeroko otwarte.
5. ogólnie jestem b. zadowolony - skupienie się znacznie poprawiło i, co wcześniej nie miało miejsca, występują nakładające się strzały w dokładnie to samo miejsce co bardzio zachęca do ćwiczeń;
6. względem wcześniejszych doświadczeń z otwartymi to powiem i tak ;) - nie ma równie zarąbistego przyrządu do celowania jak otwarte. uniwersalność, cena, szybkość brania poprawek i szerokie widzenie całego pola.... no po prostu tylko otwarte tak mają. uważam, że w dzisiejszej dobie to niesłusznie zapomniany /podobnie jak dioptery/ przyrząd celowniczy.

ostatnie zdjęcie tarczy to dwie serie po 5 strzałów na 30m z korektą poziomą w międzyczasie. zero ustawione na 50m. dobrze to obrazuje jaki jest opad - celowałem w środek tarczy oczywiście.

o i tak ;)
matjas



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
give all your troubles to God - he will be up all night anyway
Awatar użytkownika
hiero
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 57
Rejestracja: 04 września 2009, 23:32
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: hiero »

matjas - gratuluję takiego skupienia z otwartych. Szacun. Ja pamiętam, jak zaczynałem przygodę z wiatrówkami. Kupiłem HW50, ale jeszcze na optykę musiałem dozbierać. Całkiem nieźle mi szło (ale do Ciebie to mi wieeeele brakowało) z otwartych. Niestety nie miałem zbyt tolerancyjnych kolegów z "podwórka" i można powiedzieć, że miałem taki nieformalny zakaz wspólnego strzelania, dopóki nie zakupię optyki. Nie mam im tego za złe. Nasze drogi się rozeszły i każdy jest zadowolony.
Podziwiam i doceniam tych, co potrafią strzelać także z otwartych. 8-)
Obecnie HW-50S
poprzednio Bajkał 512M
Zaczynałem od Chinek...
Awatar użytkownika
lisek1-72
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 659
Rejestracja: 31 grudnia 2008, 11:10
Tematy: 4
Lokalizacja: Nowogard
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: lisek1-72 »

Kolego matjas . Gratuluję wyników. Patrząc na twoje wyczyny zdjąłem dzisiaj lupkę i postrzelałem z otwartych na 27 m. Muszę przyznać , że z tej odległości słabo widzę cel , dlatego celowałem w podstawę kulochwytu. O 50 m. nawet nie myślę . Strzelałem z pozycji stojącej z podpórką. Jeżeli pozwolisz to wkleję tarczki.

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Szkoda że cztery odskoczyły od reszty :mad:
Ostatnio zmieniony 12 listopada 2011, 21:57 przez lisek1-72, łącznie zmieniany 1 raz.
AIR ARMS HFT 500 + Falcon Endura

Obrazek
Awatar użytkownika
Dobrowit67
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 447
Rejestracja: 31 października 2008, 12:29
Tematy: 0
Lokalizacja: Sierpc
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Dobrowit67 »

Kolego Matjas gratuluję wyniku :one: . Mogę tylko pomarzyc o takim skupieniu.
Myślę, że nie pogniewasz się jak wrzucę swoje tarczki, rok temu próbowałem postrzelać na 30m z opc, wyniki były kiepskie, pozycja siedząca bez podpórki, lekki wiatr, zdjęcie się powiększy po kliknięciu:
Obrazek.
30 metrów to dla mnie maksymalna granica strzelania z opc,może z uwagi na przekroczoną już dawno 40-kę oko nie ma takiej zdolności akomodacji :cry:
Praktycznie jeżeli strzelam z otwartych to tylko na 10m z pozycji stojacej.
PZDR.Karol
2x4,5
Wszystkie guldynki spod ręki Mistrza Waldemara
matjas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 143
Rejestracja: 30 września 2011, 11:40
Tematy: 0
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: matjas »

dziękuję za miłe słowa.
jak pisałem, nie zawsze tak wychodzi. i z reguły to się frustruję, że udało się tak wystrzelac jakiś czas temu a dziś... dziś to chodźmy na piwo lepiej... temat znany jak mniemam nie tylko mnie ;)

moja przygoda z wiatrówkami dopiero się zaczyna i strzelam na ile mogę.
mam 36 lat i jakąś tam wadę wzroku i wiem, że będzie na pewno gorzej za jakiś czas bo to nikogo nie oszczędza.
ogólnie to ze strzelaniem z opc /hm...dopiero sie dowiedziałem, że tak się to nazywa ;)/ to jest trochuj tak jak mawiał pewien Albert E. - 'coż z tego, że wszyscy mądrzy mówią, że czegoś się nie da, skoro znajdzie się jeden głupi, który tego nie wie i to zrobi' ;).
ogólnie jak pisałem nie mam kasy na dobrą optykę a taniej nie chcę więc postanowiłem wykrzesać ze swojego HW tyle ile można. diopter to i tak była fanaberia. samo HW było fanaberią.....
przerabiam ją konkretnie sukcesywnie do tego stopnia, że na pewnym etapie na exportowej sprężynie miała 17,8J :/ bez podkładek i strzelam w każdej wolnej chwili.
jak pisałem - dogaduję się z diopterem ale ogólnie - NIE ZAWSZE jest dzień na strzelanie. i to właśnie świadczy o klasie strzelca. nie jestem powtarzalny i niestety długo jeszcze tak nie będzie.
pewnie jakbym strzelił serię tamtego pieknego dnia powyzej 10x to nie byłoby takich rewelacji.

BTW zbrojenia się w sprzęt za ciężkie złocisze - jak śledzę wątki o FT i HFT to zastanawiam się patrząc na te wszystkie armaty i luneeeety kiedy powstanie taka klasa gdzie bedzie sie walic do celow z otwartych. czasami odnoszę wrazenie ze cale to HFT jest gnane przez lobby lunetowe i PCP. za duzo w tym techniki a za malo strzelania. oczywiscie w moim skromnym odczuciu. blokuje to też dostęp do tego świetnego sportu młodym i/oraz mniej zamożnym wiatrufkowiczom.
szkoda, że sztuka strzelania przy pomocy otwartych lub choćby dioptera odchodzi w zapomnienie - podczas gdy sportowo wali sie z dioptera nawet i na 100 m a na 50m na olimpiadach nie wychodzą za 10.

takie czasy chyba, że każdy chce: łatwo i do celu.
tak jakoś smutno zakończę.

pozdrawiam serdecznie i życzę samych dych i banana na gębie ;)

matjas
give all your troubles to God - he will be up all night anyway
matjas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 143
Rejestracja: 30 września 2011, 11:40
Tematy: 0
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: matjas »

poszło dwa razy ... :shame:
Ostatnio zmieniony 08 grudnia 2011, 20:53 przez matjas, łącznie zmieniany 1 raz.
give all your troubles to God - he will be up all night anyway
Awatar użytkownika
strider
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3464
Rejestracja: 14 marca 2005, 17:32
Tematy: 70
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: strider »

Ładna HW – aż zaczynam żałować, że sprzedałem swoją 85-tkę 8-) .
matjas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 143
Rejestracja: 30 września 2011, 11:40
Tematy: 0
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: matjas »

tak się zrobiło jakoś jesiennie, że nie ma jak i gdzie wyskoczyć na serię więc wklejam zdjęcia tarczy z 45m sprzed tej całej słoty. z nudów w domu strzeliłem z kolana z 10m korzystając z nieobecności mojej lepszej połowy :mad: i spania dziecków :P
co ciekawe - myślałem, że będę musiał kręcić solidnie wieżą ale nie... wiem, że drugie zero mam na bank na circa 40m bo kilka dni temu ustawiałem, a pierwsze wyszło na kole 10m. piszę około bo mierzę tylko krokami. sprzęt w limicie 16.6J.

pierwsze zdjęcie podpisałem ale oczywiście obydwa strzelone z diopterem. jestem fanem tego urządzonka ;)

zdrowia!
matjas

Obrazek

Obrazek
give all your troubles to God - he will be up all night anyway
Awatar użytkownika
tklub
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 27 lutego 2013, 13:40
Tematy: 0
Lokalizacja: Polska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: tklub »

pomocy!!! proszę.

myślałem i juz byłem na 100% pewien o zakupie hw97k ale jednak to ładowanie i dolny naciag oraz waga - spowodowały, że zacząłem myslec o hw95 lux.

proszę doradzcie mi jaką kupić??? hw95 czy hw95lux. Mam leapers 3-9x32 ao md i taką opykę chciałbym posadzic.

i tak się miotam między hw97k a hw95lux i szukam pomocnych opinii wsród "braci strzelających"? :)

lux wyglada wyśmienicie, hw95 jest troche tańsza - budżet jaki mam to 1700 ale w grę wchodzi nowy sprzęt + p. Hogan

dzieki wielkie
Hector
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 16 marca 2009, 18:32
Tematy: 0
Lokalizacja: Częstochowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Hector »

Ja właśnie sprzedałem Prosporta i kupiłem HW95. Powodem była zbyt duża masa PS-a, jak na moje warunki fizyczne. Uważam, że szkoda się męczyć, a celność podobna.
Myślę, że na wersję lux szkoda kasy. Lepiej przeznaczyć różnicę na hoganowy tłumik.
Ergonomia osad HW nie jest najlepsza i prawdopodobnie w przyszłości i tak poszukasz osady custom.
Walther LGV+DOT 4-16x42
Seamaster
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 322
Rejestracja: 05 listopada 2011, 10:45
Tematy: 10
Lokalizacja: Międzychód
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Seamaster »

Poczytałem... aż miło, gratuluję kolegom :-D ... no to i ja wklejam swój wynik z HW 95, tyle że karabinek nie mój, niestety :cry: Właścicielem jest mmarco1 (Mariusz :piwo: ) Miałem wielką przyjemność oddania kilku serii :-D zwłaszcza po zmianie tunelu muszki na taki z wymiennymi insertami... Przyrządy ustawione niestety nie pod moje oko...ale źle nie jest :wink: odległość 50 m muszka i szczerbinka, 10 x exact 4,50 strzelałem leżąc, karabinek podparty...i.... :shock:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cb9 ... 7d112.html

HW 95 to wyśmienity karabinek, akurat taki jak trzeba .
Ostatnio zmieniony 25 października 2013, 00:14 przez Seamaster, łącznie zmieniany 1 raz.
Krzysztof
Seamaster
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 322
Rejestracja: 05 listopada 2011, 10:45
Tematy: 10
Lokalizacja: Międzychód
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Seamaster »

[quote="matjas"]
6. względem wcześniejszych doświadczeń z otwartymi to powiem i tak ;) - nie ma równie zarąbistego przyrządu do celowania jak otwarte. uniwersalność, cena, szybkość brania poprawek i szerokie widzenie całego pola.... no po prostu tylko otwarte tak mają. uważam, że w dzisiejszej dobie to niesłusznie zapomniany /podobnie jak dioptery/ przyrząd celowniczy..."

matjas - całkowicie się zgadzam i w pełni popieram :piwo:
Krzysztof
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Testy sprzętu - Wiatrówki”