BMK 40

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
ahael
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 804
Rejestracja: 23 sierpnia 2009, 18:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Whole World
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

BMK 40

Post autor: ahael »

Mając dziś troszeczkę czasu, poświęciłem go strzelając do tarczek i udoskonalaniu moich strzeleckich umiejętności przy pomocy BMK 40 zaczarowanego przez Hogana. Widząc powyższy opis, zdaję się, że wiatróweczka jest z przed 2007 roku lub po prostu wyszła taka seria, niema ryflowanka..

OKSYDA
Mając do czynienia z : slavią 631, 634, Air Magnumem 850 , Crosmanami 2260 i 1760, HW98FT i paroma wiatrówkami, oksyda w "chince" jest lśniąca, podobna do HW, nawet powiedziałbym, że taka sama. Jedyny minus - zostawiamy ślady w postaci odbić paluchów ale ja mam w zwyczaju czyszczenie po każdym strzelanku, więc mi to wogule nie przeszkadza ;)

OSADA
Jak na "chinkę" jest dużo lepiej zaprojektowana, od wszelakich liderów na których było widać pęknięty w niektórych miejscach lakier czy inne dziwne cuda. Tutaj mamy do czynienia z ładną, SKŁADNĄ, osadą. Jedynie przy stopce widać że nadlali lakieru ale pozatym, ja bym ja wsadził do tego samego worka co drewno Crosmanowskie, czy nawet klasą podobne do HW.

SPUST
Tutaj znowu wielki +
Jest ustawiony na 3. Pierwsza droga to lekkie dociągnięcie, teraz musimy uważać, celujemy - mamy cel na oku - króciutka druga droga i cyk! metalowy króliczek leży ;) Nie miałem lepiej ustawionego spustu w sprężynówce.

Cykl strzału jest króciutki, wachania Vo 2m\s to maksimum a kop minimalny. Strzela się z niej z wielką frajdą, na początku dolny naciąg sprawial mi problemy, wkładanie śrutu do portu ładowania - który jest znakomicie uszczelniony - sprawiał mi kłopot.

Teraz robię to z zamkniętymi oczyma. Nie mam porównania do AA TX200, ale wydaje mi się, że przeróbka Hogana i firma BMK wykonala ZNAKOMITĄ robotę.
Gdybym się naprawdę postarał, 8 przestrzelin widocznych na tarczy ( 18-19m - więcej nie mam na polu, jak dojdzie 50m - wstawię ) ;) było by bardziej "skupione" - kwestia strzelca i optyki. Mając HW i Slavię nigdy nie udało mi się zrobić takiego czegoś bez jakiegoś wybitnego skupienia nad strzelaniem.


Praca przy naciąganiu.. jaka praca?? WOGÓLE nie słychać jakichkolwiek zgrzytów, trzasków ( oprócz wiadomych - zabezpieczenia spustu ) jest: ------klik-klik--klik---klik. No i ładujemy śrucinę ;)
Pod ręką mam Exacta 4.53, wkłada sie go z lekkim oporem, odbezpieczamy wajchę naciągu, odbezpieczamy i strzał.
Niemam pojęcia czemu zaprzestali produkować ją w wersji 4,5mm, Moim zdaniem od TXa - chociaż nie miałem w ręku, ale miałem HW98 i dwa PCP i mam pojęcie co to dokładność, ta wiatrówka stoi u mnie na pierwszym miejscu jak narazie.


Na zdjęciach widać ładnie dorobioną chwyt rączki naciągu - Hogan :drunk: - mistrz z Ciebie. Dodane parę oringów, by metal nie obijał się o siebie, ładnie odbija jak za mocno dobijemy raczkę co idzie bez problemu.

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Jak coś mi jeszcze przyjdzie do głowy - zedytuję i poprawię ;)
Sprzęt jak najbardziej byl wart wydanych pieniędzy. Mogę z ręką na sercu powiedzieć, że jest to najlepsza sprężynówka jaka mialem okazję trzymać ;)

Pozdrawiam,
Michał
Awatar użytkownika
JesperKyd
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1523
Rejestracja: 25 lipca 2009, 09:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: JesperKyd »

Niemam pojęcia czemu zaprzestali produkować ją
No właśnie, dlaczego? :(
Lecz jest pewna nadzieja na kolejną kopię AA TX!
Tym razem z Turcji! http://www.hatsan.com.tr/new_dominator_200w_carbine.asp
BMK40 Hogan® + Hawke Vantage & BMK20 JesperKyd® + PP 3-12x42AO & Iż61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn...
Awatar użytkownika
ahael
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 804
Rejestracja: 23 sierpnia 2009, 18:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Whole World
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ahael »

JesperKyd pisze:
Niemam pojęcia czemu zaprzestali produkować ją
No właśnie, dlaczego? :(
Lecz jest pewna nadzieja na kolejną kopię AA TX!
Tym razem z Turcji! http://www.hatsan.com.tr/new_dominator_200w_carbine.asp
Polowałem, polowałem i przy pomocy kolegów natrafiłem na uzywaną, po magii Hogana w super stanie ;) dzięki koledzy :piwo:

Daj Waldkowi, on z tego AA zrobi ;) Podoba mi się, ciekawe co to będzie.

Czy ktoś w swoich TXach BMK40 ma założone baczki i pas, lub bipod ?? Ja kombinuję nad wmontowaniem tego, lecz nie bardzo wiem jak
Awatar użytkownika
JesperKyd
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1523
Rejestracja: 25 lipca 2009, 09:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: JesperKyd »

Zauważyłem że sie wybierasz na puchar hunterów z BeeMKą.
Pokaż im co chinka potrafi!! :)
Ostatnio zmieniony 16 marca 2011, 18:14 przez JesperKyd, łącznie zmieniany 1 raz.
BMK40 Hogan® + Hawke Vantage & BMK20 JesperKyd® + PP 3-12x42AO & Iż61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn...
Awatar użytkownika
fusz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1412
Rejestracja: 03 lutego 2009, 11:40
Tematy: 9
Lokalizacja: GD/NO
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: fusz »

ahael pisze:Czy ktoś w swoich TXach BMK40 ma założone baczki i pas, lub bipod ?? Ja kombinuję nad wmontowaniem tego, lecz nie bardzo wiem jak
Poszukać trzeba chwilę :P
Masz tu kilka tematów o TX albo HW (podobne rozwiązania): 1 , 2 , 3
Ja zrobiłem podobnie jak w wątku z HW - tylny standardowo, natomiast ten z przodu w boczną część osady, kawałek przed śrubą mocująca system. Trzyma bdb.
A czy bipod ma sens przy sprężynie? hmm... Lepiej jakaś większa poduszka, wałek wypchany szmatami - coś stosunkowo miękkiego.
SG3M, SKS Ardea, a zabawki różne, małe i duże...
Awatar użytkownika
ahael
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 804
Rejestracja: 23 sierpnia 2009, 18:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Whole World
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ahael »

fusz pisze:
ahael pisze:Czy ktoś w swoich TXach BMK40 ma założone baczki i pas, lub bipod ?? Ja kombinuję nad wmontowaniem tego, lecz nie bardzo wiem jak
Poszukać trzeba chwilę :P
Masz tu kilka tematów o TX albo HW (podobne rozwiązania): 1 , 2 , 3
Ja zrobiłem podobnie jak w wątku z HW - tylny standardowo, natomiast ten z przodu w boczną część osady, kawałek przed śrubą mocująca system. Trzyma bdb.
A czy bipod ma sens przy sprężynie? hmm... Lepiej jakaś większa poduszka, wałek wypchany szmatami - coś stosunkowo miękkiego.
Z tym bipodem masz rację - niema to sensu na sprężynie. Mam worki, spełniają swoja rolę doskonale. Czasem wolałem strzelać podparty o worki niż o bipod, PCP.
Boję sie , że drewienko nie wytrzyma, na rączce odpada - niepodoba mi sie to i rysuje oksydę. Przed operacją wkręcania pewnie trzeba wywiercić conieco by nie pękła osada? dobrze rozumiem ?

edit:

@JesperKyd Kurcze nie byłem na zawodach, brak automobilu ;| ale dziś mam odebrać lub wiedzieć kiedy będzie zrobiona złota strzala hehehh damy czadu BMką, ale wydaje mi się , że była lufa mieniona, inny odcien oksydy. Może od TX wzięta, jak tak - to trafiłem na TXa w przystepnej cenie ;) Pozdrowienia Grzegorz!
Ostatnio zmieniony 16 marca 2011, 18:16 przez ahael, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
JesperKyd
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1523
Rejestracja: 25 lipca 2009, 09:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: JesperKyd »

Ja też nie jestem zwolennikiem psucia drewienka bączkami.
Gdzieś widziałem inne rozwiązanie, lecz nie mogę znależć.
Jeden bączek był na dzwigni naciągu. (oczywiście coś bym podłożył pod bączek aby nie psuł oksydy)
A drugi przymocowany był w jakiś sposób do śruby w stopce.
BMK40 Hogan® + Hawke Vantage & BMK20 JesperKyd® + PP 3-12x42AO & Iż61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn...
Awatar użytkownika
sKw
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 92
Rejestracja: 28 lipca 2009, 11:57
Tematy: 0
Lokalizacja: Goleniów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: sKw »

A więc - mamy super okazję do porównania kopii i oryginału : ) Ja wstawiałem wielokrotne testy TX'a z tą właśnie lunetą bo to nawet ta sama hehe :) postrzelaj trochę na 70/100 zobaczymy co tam wyniknie na tarczy : ) Będziemy mieć jakiś punkt odniesienia do oryginału : )
Awatar użytkownika
ahael
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 804
Rejestracja: 23 sierpnia 2009, 18:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Whole World
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ahael »

JesperKyd pisze:Ja też nie jestem zwolennikiem psucia drewienka bączkami.
Gdzieś widziałem inne rozwiązanie, lecz nie mogę znależć.
Jeden bączek był na dzwigni naciągu. (oczywiście coś bym podłożył pod bączek aby nie psuł oksydy)
A drugi przymocowany był w jakiś sposób do śruby w stopce.
tzn nie chodzi o psucie drewna, będzie to i wyglądało i spelniało swoją rolę. Tylko boję sie , że pęknie osada jak nieumiejętnie baczki w przyszłości zamontuje.
Awatar użytkownika
hongi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 493
Rejestracja: 30 sierpnia 2007, 22:48
Tematy: 0
Lokalizacja: Tychy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: hongi »

sKw pisze: mamy super okazję do porównania kopii i oryginału : )
Swojego czasu miałem TX-a po full tuningu u Hogana (pozdrawiam :) ) kolega w tym czasie kupił właśnie BMK 40 które też trafiło do Waldka i szczerze powiedziawszy nie zauważyłem różnicy w celności i pracy mechaniki.Fakt że Waldek zrobił kawał dobrej roboty .

Co prawda BMK jest wykonane z gorszych jakościowo materiałów ,jak to chinol,ale w rękach dobrego strzelca nie ustępuje celnością oryginałowi, absolutnie.Kolega startował z tym karabinkiem w zawodach ,nawet pucharowych i nie zamykał stawki.Także nic tylko dobrać śrut i strzelać :-D
:)
Awatar użytkownika
ahael
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 804
Rejestracja: 23 sierpnia 2009, 18:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Whole World
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ahael »

sKw pisze:A więc - mamy super okazję do porównania kopii i oryginału : ) Ja wstawiałem wielokrotne testy TX'a z tą właśnie lunetą bo to nawet ta sama hehe :) postrzelaj trochę na 70/100 zobaczymy co tam wyniknie na tarczy : ) Będziemy mieć jakiś punkt odniesienia do oryginału : )
Nie widziałem tego posta . jak najbardziej Bartek, lupa Burrisa 4,5-12 idzie do mnie, do strzelania HFT, zamieniamy się ze znajomym, ale w ten weekend jak będzie pogoda - zrobię test.
Przy lupce burrisa moża nawet wyjsc lepszy wynik niż przy Simku, tam jest malutki błąd paralaksy no i pancerna jest, nie będę sie obawiać o szkła.
Awatar użytkownika
JesperKyd
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1523
Rejestracja: 25 lipca 2009, 09:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: JesperKyd »

Co Ciebie napadło aby ją sprzedać?
Przepraszam lecz nie wytrzymałem.

Oby Tobie śrutu brakło za to że to nie mnie jej nie sprzedałeś!
Ot i klątwa.:)

Spóźniłem się... :(
BMK40 Hogan® + Hawke Vantage & BMK20 JesperKyd® + PP 3-12x42AO & Iż61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn...
Awatar użytkownika
ahael
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 804
Rejestracja: 23 sierpnia 2009, 18:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Whole World
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ahael »

JesperKyd pisze:Co Ciebie napadło aby ją sprzedać?
Przepraszam lecz nie wytrzymałem.

Oby Tobie śrutu brakło za to że to nie mnie jej nie sprzedałeś!
Ot i klątwa.:)

Spóźniłem się... :(
Lepiej ja zdejmij ze mnie ;) za dużo zabawyy mam jak na początek lata.
Awatar użytkownika
mc2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 240
Rejestracja: 03 grudnia 2010, 09:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Scyzorownia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mc2 »

Jakby co to na alegroćie jest bmk 40 niedrogo ,tylko 5,5 :)
Kolba pociągnięta chyba lakierobejcą ale co tam zawsze mozna zrobic z tym porządek
Awatar użytkownika
JesperKyd
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1523
Rejestracja: 25 lipca 2009, 09:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: JesperKyd »

mc2 pisze:Jakby co to na alegroćie jest bmk 40 niedrogo ,tylko 5,5 :)
Kolba pociągnięta chyba lakierobejcą ale co tam zawsze mozna zrobic z tym porządek
Widziałem.
Gostek myśli że osiągnie 900 pln!

Nie dla mnie ten kaliber, no i nie spod ręki mistrza.

A co do klątwy to ograniczę ja czasowo do końca miesiąca. :P
BMK40 Hogan® + Hawke Vantage & BMK20 JesperKyd® + PP 3-12x42AO & Iż61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Testy sprzętu - Wiatrówki”