97k test 15m - prośba o opinie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
dudek561
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 17 stycznia 2010, 18:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Buska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

97k test 15m - prośba o opinie

Post autor: dudek561 »

Witam 2 dni temu stałe się szczęśliwym posiadaczem hw 97k. Jako iż na hw przesiadłem się z chinki - nie miałem pojęcia jak powinna pracować dobra wiatrówka - SZOK. Na hw założyłem kupioną jakiś miesiąc wcześniej DOE 3-9x40 na box-owym dwuczęściowym montażu. Wczoraj trochę strzelałem ale dopiero dziś kolego dostarczył mi stojak do przestrzeliwania - więc przystąpiłem do ustawiania lupki. Próbowałem na różnych odległościach 25, 30, 35 i szło to różnie. Postanowiłem w końcu na mniej więcej ustawionej zrobić test na 15 m. Śrut jaki użyłem - exact 4,51. Są to 3 tarcze po 5 strzałów.
I tu proszę o opinię - wydaje mi się że jak na tak niedużą odległość wynik powinien być trochę lepszy - nawet jeśli luneta nie jest idealnie ustawiona to nie powinno być takiego rozrzutu. Wiatrówka była ustawiona w przyrządzie więc raczej na pewno wykluczam jakieś niekontrolowane ruchy. Czy to może być wina źle dobranego śrutu (myślę kupić zestaw testowy jsb exact), czy też optyki - choć gdyby nie trzymała zera to rozrzut byłby chyba większy.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 10 lutego 2010, 14:08 przez dudek561, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
MASZOT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2544
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 15:29
Tematy: 53
Lokalizacja: Stargard
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: MASZOT »

I dobrze Ci wyszło. Popełniłeś jeden zasadniczy błąd. Wiatrówki sprężynowej nie przystrzeliwuje się ze stojaka. Szarpnięcia karabinkiem w czasie strzału na sztywnym mocowaniu powoduje właśnie taki rozrzut. Proponuje powtórzyć to samo ale na workach z piskiem bądź na zrolowanych kocach.
Wszyscy wiedzą, że są rzeczy niemożliwe do zrobienia, aż znajdzie się taki, co o tym nie wie i je czyni.
Awatar użytkownika
dudek561
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 17 stycznia 2010, 18:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Buska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: dudek561 »

Ops dodałem dwa takie same zdjęcia - juz poprawiłem są 3 różne tarcze
tak naprawdę to wiatrówka nie był ścisnięta całkiem na sztywno - ale spróbuje tak jak mówisz jeszcze z koca
Awatar użytkownika
dudek561
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 17 stycznia 2010, 18:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Buska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: dudek561 »

przeprowadziłem jeszcze szybką próbę - odległość 20 m, pozycja leżąca - wiatrówka na kocu

Obrazek

ten otworek u góry to po gwoździu :D

I rzeczywiście jakby lepiej. Biorąc pod uwagę że mam lekką gorączkę, katar i trochę ciężko mi się oddycha - a luneta skakała mi w rytm serca :-? - wynik może być jeszcze lepszy.
Awatar użytkownika
strider
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3464
Rejestracja: 14 marca 2005, 17:32
Tematy: 70
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: strider »

Na 20m, ładny wynik :one:
Awatar użytkownika
Cortez
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3702
Rejestracja: 01 grudnia 2007, 15:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Cortez »

Ustaw jeszcze raz zero z miękkiej podpórki i popróbuj :-D Montaż dwuczęściowy jeśli nie jest BKL lub Dampy-to trochę za słaby,lepiej spróbuj jednoczęściowego z kołkiem. Może jeszcze byc błąd powtarzalnego składania się do strzału-to jest do opanowania. Pozdrawiam.
Daystate Merlyn S + SS 10x42/Nitrex 3-9x42
Awatar użytkownika
MASZOT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2544
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 15:29
Tematy: 53
Lokalizacja: Stargard
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: MASZOT »

Troszeczkę lepiej. Nie zrażaj się. Trening, trening i jeszcze raz trening. Patrząc na tarczkę myślę, że zbyt mocno przyciskasz karabinek do ramienia. "Sprężynkę" trzyma się delikatnie. Musi mieć swobodę aby w trakcie strzału swobodnie sobie "wierzgnąć".
Ostatnio zmieniony 11 lutego 2010, 07:22 przez MASZOT, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszyscy wiedzą, że są rzeczy niemożliwe do zrobienia, aż znajdzie się taki, co o tym nie wie i je czyni.
Awatar użytkownika
dudek561
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 17 stycznia 2010, 18:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Buska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: dudek561 »

rzeczywiście zdaje sobie sprawę że montaż nie jest najlepszy. Jak troszkę uzbieram pieniędzy to kupie lepszy. Co do składania się do strzału - na razie strzelałem tylko z podpórki - troche za cięzko oddycham zeby próbować z wolnej ręki.
Jescze się trochę bawiłem - ustawiłem tarczę na równo 62m, pozycja siedząca z kocyka, 5 strzałów.
Myślę że nie najgorzej - zwłaszcza że musiałem już brać dużą poprawkę na opad.

Obrazek

Obrazek

a to mój sprzęcik

Obrazek
Ostatnio zmieniony 10 lutego 2010, 19:43 przez dudek561, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Cortez
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3702
Rejestracja: 01 grudnia 2007, 15:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Cortez »

Przy dległości pow. 50 m,dużą rolę odgrywa lupka i jej paralaksa. Nawet,jeśli nie popełniłeś innych błędów - to odbije się na tarczy. Takie rzeczy zdarzają się nawet w PCP,jeśli optyka zawodzi. Wiem coś o tym... :-/
Daystate Merlyn S + SS 10x42/Nitrex 3-9x42
RysiekŁ
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 675
Rejestracja: 15 listopada 2007, 17:54
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: RysiekŁ »

Witam.
Wolał bym się mylić ale ta twoja tarcza jest po drugiej stronie ulicy,jeśli tak to zanim naciśniesz na spust to się dobrze zastanów co robisz,widać że terenu bezpiecznego ci nie brakuje.

RyszardŁ.
Awatar użytkownika
jackill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 176
Rejestracja: 21 lipca 2009, 11:26
Tematy: 0
Lokalizacja: Suchedniów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: jackill »

Odnośnie wyłapywania błędów, to te schematy mogą być przydatne:

http://airguns.budu.pl/repozytorium/dow ... Handed.pdf

http://airguns.budu.pl/repozytorium/dow ... Handed.pdf
Awatar użytkownika
dudek561
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 17 stycznia 2010, 18:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Buska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: dudek561 »

jest całkowicie bezpiecznie - mieszkam w takim miejscu ze samochód przejeżdża raz na 2 godziny a słychać go już z ok 400-500 metrów. tak że nie ma problemu.
Awatar użytkownika
strider
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3464
Rejestracja: 14 marca 2005, 17:32
Tematy: 70
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: strider »

dudek561 pisze:jest całkowicie bezpiecznie - mieszkam w takim miejscu ze samochód przejeżdża raz na 2 godziny a słychać go już z ok 400-500 metrów. tak że nie ma problemu.
A piesi :?: :shock:
Awatar użytkownika
dudek561
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 17 stycznia 2010, 18:03
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Buska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: dudek561 »

mieszkam na granicy lasu do najbliższego domu mam ok 1 kilometra i to pod sporą górkę - ostatni piesi jakich widziałem to ok 1,5 miesiąca temu - były to 2 panie (świadkowie jehowy).
Jutro wam zrobię zdjęcie najbliższego domu :D

Jest to moja 3 wiatrówka - pierwszej nie pamiętam ale była to jakaś 30 letnia rosyjska, potem miałem jeszcze przez 3 lata chinkę. Więc nie traktujcie mnie jako osobę która dostała zabawkę i szaleje z nią nie zważając na bezpieczeństwo. :-D
darek 004
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 468
Rejestracja: 21 października 2008, 07:16
Tematy: 63
Lokalizacja: Okolice Mszczonowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re:

Post autor: darek 004 »

Witam ja na początek kupił bym na twoim miejscu tester Exacta jak pamiętam u mnie naj lepiej w 97 latał 4.52 .
Jeżeli karabinek jest nowy to jakiś przegląd zerowy
potem trening trening i jeszcze raz trening, HW 97 jest tak celnym karabinkiem że na te 20m z kocyka bez problemu wytniesz jedną dziurkę na 10st. średnicy 10gr
pozd.Darek


potem pomyśl o ślizgach na tłoku i cylindrze dopiero poznasz HW 97k :)
Anschutz LG 380,FWB 300U,Diana 75, Diana 60,Walther LGV tyrolean,Fwb 150,Fwb 150 tyrolean,Fwb 602,Anschutz super air 2001,Walther LGM-1
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Testy sprzętu - Wiatrówki”