Crosman 1077 GW

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

zbyszkiew
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 27 września 2008, 06:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

crossman 1077 co2 problem.

Post autor: zbyszkiew »

Witam. Wczoraj zakupiłem crossmana 1077 i mam problem odnoścnie co2. W jaki sposób się poprawnie wyjmuje tą buteleczke ? Wykręcam ten szpicel co dociska czy jak to dokładnie sie nazywa(pod lufa), wiatrówka lufą w dół i zaczynają sie moje próby trzęse całą wiatrówką oczywiście nie za ostro, ruszam przód-tył tym sówakiem co jest pod szyną na lunete no i nic nic nic.. kończy sie na niczyczym a buteleczka dalej siedzi. W końcu wykręciłem metal z plastiku i w tej komorze co siedzi co2 z dołu butelki jest dzióra przez którą ją widać i patykiem poprostu zapchnąłem ją z tego co sie na to nabija. Macie jakiś bardziej komfortowy sposób na tą czynność? bo jeżeli to ma wyglądac tak cały czas to ja dziękuje bardzo ;]
Awatar użytkownika
adi-000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 740
Rejestracja: 15 września 2008, 12:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: adi-000 »

U mnie wyjmowanie jest jak najbardziej w porządku , tzn. wykręcam zakrętkę i nabój sam wypada.
deep13
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 396
Rejestracja: 15 listopada 2005, 20:58
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

1077

Post autor: deep13 »

Posmaruj koncowke 12g. naboju olejem np. silnikowym.
Nie dokrecaj zbyt mocno, a z wzczuciem . Za ktoryms razem bedzie OK, ;) ;)
zbyszkiew
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 27 września 2008, 06:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: zbyszkiew »

witam. wszystko jest juz ok po prostu coś było nie tak z pierwszym nabojem. Teraz odkręcam i od razu wypada. 500 sztuk śrutu poszło w nie całe dwa dni ;] super sprzęt ;] celność to mnie po prostu zadziwia ;] z około 25 metrów spokojnie trafiam w denka od butelek i je bije a podkreślam ze nie jestem żadnym tam strzelcem wyborowym ;] tylko mam jedno pytanko. Jaki jest najodpowiedniejszy śrut do tego sprzętu tak mniej więcej. Chodzi mi o wagę, bo słyszałem ze do tej broni lepszy był by śrut lżejszy.
martiusx
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 286
Rejestracja: 19 lipca 2008, 14:09
Tematy: 0
Lokalizacja: rzeszów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: martiusx »

No to witamy w rodzinie crosmanowców :D .
Co prawda wśród niektórych kolegów przyznanie się do sympatii wobec 1077 przypomina pierdnięcie w dobrym towarzystwie, ale nie należy się przejmować - ciągle się upieram, że do radosnej rekreacji jest to prawie ideał. Do innych celów, jak to mawia mój guru wiatrówkowy, warto mieć inne wiatrówki.
Celność, jak na brak tuningu jest rzeczywiście dobra - trafił ci się udany egzemplarz, bo lufy Crosów "prosto ze sklepu" są różne (wpisany wyżej kol. Deep13 twierdzi, że jedna na trzy nie wymaga ingerencji, a on na pewno wie co mówi).
Co do śrutu - jak zwykle polecam Crosman Pointed, ktory generalnie uważam za świetny "budżetowy" śrut, bardzo celny, doskonale przebijający i bardzo precyzyjnie wchodzący do magazynków Crosmana - jest po prostu wręcz definiowany do tego celu.
Niezły jest też słowacki KTK.
Pointed kupisz w cenie 12-14 zł w internecie, KTK nawet za 9 złotych (ceny za 500 szt).
Przyzwoicie lata Norica Apache (7 zł za 250 szt.).
Unikaj szpiców - magazynek Crosa niby toleruje śrut do 7 mm, ale zawsze mam obawy przy ładowaniu np. Tomitexem Szpic gładki, a poza tym diabła wart.
Prawdą jest, że śrut ciężki nie jest dla Crosa.
Niby nie jest polecany śrut płaski (może nieprecyzyjnie przechodzić z bębenka do lufy), ale jeden kolega strzelał z Crosa prawie wyłącznie Umarexem płaskim i był bardzo zadowolony.
Wynalazki typu Turek (Ornek, Oztay), czy jakiś badziew "Made for Germany" - omijaj.
Oczywiście śruty firm z wyższej półki też będą dobrze latać, ale sam już zauważyłeś, jakim pożeraczem śrutu jest twoja zabawka :zly: .
Mój jest po tuningu by Deep13, zasilany do kartusza z gaśnicy - i to dopiero jest zjadanie śrutu na kilogramy, jak człowiek nie bawi się z nabojami CO2, a koszt gazu jest niezauważalny.
Jednym słowem - baw się dobrze, korzystaj z ostatnich ciepłych dni, a jak chcesz postrzelać na zimnie, to trzymaj wcześniej nabity gazem karabinek w ciepłym pomieszczeniu i wychodź tylko na strzelanie - niskie temperatury nie służą CO2.
zbyszkiew
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 27 września 2008, 06:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: zbyszkiew »

No witam. dzisiaj kupiłem 5 butli co2 oczywiście starczyło mi to na pół godziny strzelania ;/ ach tylko te 12 gram. A co do śrutu apache to jestem bardziej do niego przkonany niz crossman pointed. Dzisiaj własnie go kupiłem i narazie zdaje egzamin ;]. mam takie pytanko jaki jest koszt przeróbki kartusza itp. chodzi mi o ten zestaw aby był na duża butle. Jaki jest całkowity koszt tego wraz z robocizna itp. Bo napewno bede musiał sobie coś takiego zrobic bo bez tego nie długo pusty portfel będzie ;] a co do śrutu to idzie w oczach. 12 sztuk moment ;] istny pożeracz hehe.
Awatar użytkownika
fuqda
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 234
Rejestracja: 02 grudnia 2007, 12:20
Tematy: 0
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: fuqda »

Wszystko zależy od tego, jakie chcesz mieć rozwiązanie. Ja obecnie jestem na etapie ponownego przerabiania. Pierwsze przymiarki wyglądają tak

http://img219.imageshack.us/my.php?imag ... 762ui8.jpg

Jest to pierwszy etap, więc końcowy wynik będzie zupełnie inny. Poprzednio miałem butlę z mambą ale zaczęło mi to przeszkadzać.
Można też tak

http://img260.imageshack.us/img260/8603 ... 077wr8.jpg

ale w tym przypadku to już kolega Deep13
SGS
FUQDA
CR 357-6", Ł 87 custom , striker 1000s 6,35 16,4 J
martiusx
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 286
Rejestracja: 19 lipca 2008, 14:09
Tematy: 0
Lokalizacja: rzeszów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: martiusx »

Fuqda, jak zwykle szalejesz. Kolejne etapy rozwoju twojego Crosa czyta się jak powieść sensacyjną :one: .
A ten Cros na drugim zdjęciu to mój - co prawda w czasie kiedy był na stanie kolegi Wonrza.
Zbyszkiew, koszty przeróbki musisz wyjaśnić z Deep13 - napisz do niego PW. Co prawda ostatnio strasznie zarobiony jest, ale pogadać możesz - ma na koncie co najmniej kilkadziesiąt stuningowanych Crosów.
Musisz pamiętać, że oprócz tuningu czekałby cię jeszcze koszt zakupu gaśnicy śniegowej (ale tu bez problemu może być używka, a te jak ma się farta to za grosze kupi - nabicie 6kg gaśnicy CO2 to ok. 20 zł - porównaj z ceną 12 gramów), oraz wspomnianą przez fuqdę mambę - jak jeszcze nie łapiesz slangu, to jest to wężyk za pomocą którego ładujesz kartusz z gaśnicy. A to nie byle rurka - CO2 ma ciśnienie 80 barów. Deep13 robi kartusze na szybkozłączkę - tankowanie to kilkanaście sekund. Na początku zabawy z Crosem żyłowałem wyniki, ale teraz strzelam z reguły z 10-15 magazynków i dotankowuję. A co. CO2 prawie darmo, to mam sobie żałować?
Przyznaję, że jestem nieco zdziwiony, że apacz lata u ciebie lepiej od crosmana. Ale jak mówi trzecia zasada wiatrówkowstwa stosowanego - każda lufa ma swój śrut.

A BTW - ostatnio eksploruję rosyjskie fora wiatrówkowe. Ludzie, co oni tam z tymi Crosami wyprawiają....
Jeden nawet z całą powagą przedstawił dane z chrono, mówiące, że jego 1077 osiąga 280 metrów na sekundę na śrucie Tajga Szmiel :zdziw: . I kukurydza tam większa rośnie....
zbyszkiew
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 27 września 2008, 06:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: zbyszkiew »

dzięki za małe objaśnienie slangu ;] ta druga "strzelba" jakos bardziej mi sie podoba ;] bardziej przypomina to co powinnna he i raczej nie ciąży specjalnie jak ta z duża butla. a mam takie pytanko jeszcze dla tych którzy sie orientują i mają troche czasu. CHodzi mi o lunetke do tego mojego sprzęciku ;] tak wyrobić sie w 150 zł. znawcy da sie coś wykombinować ? Bo ja z tymi cyferkami mało kojarze ;] także przydało by sie opinii specjalnistów zasięgnąć;] Tylko prosze wielkich zarozumialców jeżeli możecie nie goncie mnie odrazu do działu optyka bo tu raczej prędzej otrzymam konkretną odpowiedź od ludzi którzy mają dużo wspólnego z tym sprzętem (chodzi o crossa).
crossman 1077 ;D
martiusx
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 286
Rejestracja: 19 lipca 2008, 14:09
Tematy: 0
Lokalizacja: rzeszów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: martiusx »

zbyszkiew - masz PW.
Awatar użytkownika
fuqda
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 234
Rejestracja: 02 grudnia 2007, 12:20
Tematy: 0
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: fuqda »

martiusx pisze:Fuqda, jak zwykle szalejesz. Kolejne etapy rozwoju twojego Crosa czyta się jak powieść sensacyjną :one: .
Aż tak :galy: eeeee coś chyba przesadzasz ;)
Poczekaj aż go dokończę...
SGS
FUQDA
CR 357-6", Ł 87 custom , striker 1000s 6,35 16,4 J
RobFra
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2231
Rejestracja: 02 lipca 2007, 14:28
Tematy: 20
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: RobFra »

martiusx pisze:Fuqda, jak zwykle szalejesz. Kolejne etapy rozwoju twojego Crosa czyta się jak powieść sensacyjną :one: .
Fuqda ma zajefajny miecz i zajefajny karabinek. W wersji przejściowej to prędzej zmęczy się palec od pstrykania niż braknie CO2. Co się należało to pochwalił Deepa i git.
Cros 1077 nie jest zbyt ładny, a wersja Fuqda jest praktyczna - jak na mój gust to ma z 600 strzałów. No i czego chcieć więcej.
Są tu goście co ze sprężyny strzelają lepiej niż ja z PCP, a są i goście co strzelają mniej, ale wyznaczają kierunki.

Na stronach amerykańskich jest pełno croasmanów przerabianych na różne sposoby zasilania. Ten od Fuqda jest bardzo praktyczny.

Są różne cele przeróbek - szmoc, wygląd, powtarzalność strzałów do bólu itp. Fuqda poszedł w ilość bo to nie karabinek do bicia w punkt na 50m. Tu się leje śrut wiadrami do 30m.

Czekam na dokończenie 1077 - też mam dla syna i zaołowiania celów :D
Miałem już wszystkie wiatrówki
A w stodole Mitsubishi D1450 - malytraktor.pl
Awatar użytkownika
fuqda
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 234
Rejestracja: 02 grudnia 2007, 12:20
Tematy: 0
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: fuqda »

Sie robi :one:
SGS
FUQDA
CR 357-6", Ł 87 custom , striker 1000s 6,35 16,4 J
Awatar użytkownika
Radus
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 04 listopada 2007, 20:26
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Radus »

Witam fanów Crosa, ja od ostatniego weekendu też się do nich zaliczam. Odkupiłem 1077 od kolegi roberta wg i już jestem po pierwszym strzelaniu. Heh, lepiej być nie mogło, strzelam zwykle na jakieś 25m i radocha jest niesamowita. Trochę spust twardawy, lecz skutecznie rekompensuje go brak potrzeby ładowania śrutu po każdym strzale.
Oto on:
Obrazek
Conflict 4All
Awatar użytkownika
fuqda
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 234
Rejestracja: 02 grudnia 2007, 12:20
Tematy: 0
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: fuqda »

Witaj w klubie :one:
Sprzęcik nieźle się prezentuje, gratuluję nabytku. Fakt "radochy" to on niemało daje.
SGS
FUQDA
CR 357-6", Ł 87 custom , striker 1000s 6,35 16,4 J
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Testy sprzętu - Wiatrówki”