Crosman 1077 GW

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
GZ
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1356
Rejestracja: 15 lutego 2004, 15:48
Tematy: 26
Lokalizacja: Mysłowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Crosman 1077 GW

Post autor: GZ »

Oto obiecany test Crosmana 1077
No więc zaczynamy:

Po wyjęciu z pudełka i wzięciu do ręki pierwsze co się rzuca to plastikowe łoże (miałem w ręce drewianą wersje i pierwsze co bym w niej zrobił to wyrzucił to p***** drewniane łoże do śmieci) całkiem wygodne, zgrabne i dośc ładnie wykonane (miałem dziś w rękach Umarexa Wildlife i tamto łoże, tyż plastyk, to pomyłka) tyle tylkoże małe, no i wiatrówka nie grzeszy wagą, może 2,5-2,8kg.
Wykonanie pozostawia wiele do życzenia, ale czegoż można się spodziewac po "zabawce" (no ale od chinek lepsze :)), łoże plastikowe, magazynek, mechanizm, spust, szyna pod lunetę, tyż palstykowe, oprócz muszki, szczerbinki i lufy to całośc plastikowa, ale plastik bardzo łądnie i równo :) wykonany, szczególnie ładnie zrobiony magazynek i kółęczka na śrut (spodziewałem się jakiegoś totalnego chłąmu, a tu prosze :)).
Nie mogąc się doczekać rozkręciłem go, i tu UWAGA, jak ktoś się nie zna/nie umie majsterkować niech nie rozkręca spustu, ja podobnie jak AH pi***** się ze złożenim go 2 godziny :/.
No ale po rozkręceniu okazało się że nie jest to taki badziew jeśli chodzi o platykowe wykonanie, spust co prawda twardy ale taki musi być (o tym później) dośc ładnie poskładany (jesli się go samemu uda poskładać to widać to :)), łoże jak już wspomniałem dośc dobrze wykonane jak na sprzęt za 450zł (cudów się nie można spodziewać).
Jest nawet bezpiecznik w spuście, kawałek przesuwającego sie plastiku, ale twardego i spełniającego swoją rolę, żadnych luzów.
Jedyny problem z komorą na nabój CO2 to taki że ma ona dziurę, nie jest uszczelniona, nabój wchodzi w uszczelkę i nie wykorzystuje komory i nie da się go przerobić na ładowanie z butli CO2 (chyba że ktoś mądrzejszy ode mnie coś wymyśli), jesli ktoś by chciał na ładowanie z butli lub PCP (tyż istnieje tako możliwość, widziałem na zdjęciach) to konieczna jest wymiana całego zbiornika.
Lufa, i tu ciekawe jest metalowa ale włozona w czarną metalową rułę, a to dlatego że "madrzy" konstruktorowie wymyślili że można ją przesuwać jakby się śrut zablokował, i to faktycznie się przydaje, pare razy miałem zabawę jak Tomitex wylatywał z magazynka i trzeba było ratować sytuację.
Strzelający test odbył się dziś w DG dzięki sponsorowi gazu Arnolddowi.
Muszka jest dośc łądnie wykonana (ze światłowodem) ale jest przyklejona, szczerbinka ma regulacje na boki na śrubie (tzn. trzeba odpowienio śrubę wkrecić i złapać szczerbinkę :)) a do góry i na dół na takich plastikowych schódkach, niezbyt ciekawe rozwiązanie, wiec polecam lunetkę, chociać szyna pod nią to palstik to jednak ładnie i trwale wykonana i bedzie trzymać.
Całkowitą rewelką jet to że jest na CO2 i nie ma żadnego odrzutu, jak PCP, wiec na pewno wpływa to na celność i skupienia.
Najgorszy problem z magazynkiem to taki że śrut za szybko się kończy :D i kazde ładowanie następnego jest lekko ******, i trzeba wkładać nie wypadający śrut (Tomitex wypadał bo był lekko naoliwiony).
Zabawa z magazynkiem jest zaje*****, jeśli chodzi o część rozrywkową strzelania to jest to :).
Spust jest twardy, ale do Hatsana mu daleko, ponieważ przy każdym naciśnięciu najpierw musimy przetoczyć kółeczko w magazynku i dopiero później uwolnić gaz.
Moc była mierzona na chrono i wynosiłą 160m/s czyli ok. 7,5J na Exakcie, ale spadała z kazdym strzałem, jak się strzelało powoli to trzymało szybkość ale jak się wywalało serię to niestety spadało.
Co do celności to niestety nie mogę za dużo powiedzieć, i z góry uprzedzam bedą to dosc subiektywne oceny, no i miałem tylko otwarte przyrządy.
Na dzień dobry mam lufke GW, dość ładnie gwint wykonany więc nadzieje są.
I tu od razu mówię, nie ma co liczyć na super skupienia jak się wali serią, twardy spust+spadająca prekość na serii+chęć wyżycia się :D=niezacelne ale przesuper zabawne strzelanko.
Jak waliłem pojedyńczi to denko od puszki, ok. 5cm średnicy na 40m dostawało raz za razem (w serii zapomnijcie, ale udało mi się 4 strzałami poodbijac raz za razme puszkę na ok. 5cm w górę, to dopiero zabawa :)).
Myslę że na 50m skupienie zmieści się 5,5-6cm, a na ok. 25m to wejdziecie spokojnie w 3cm.
A w serii (oczywiście dobry strzelec, znający się na twardym spuście i opanowany :)) to na 25m spokojnie zrobicie 6cm.

Podsumowując:
Crosman 1077 to bardziej zabawka do popykanka
nie jakaś superwiatrówka, ale sprzęt do czystej i przyjemnej :) rekreacji, więc polecam tylko jako drugą wiatrówkę, chyba że ktos chce jako 2 a nie ma olimpijskich zamiarów a chce tylko strącać puszki na działce.
Jest to sprzęt o niebo lepszy i lepiej wykonany od Chińsczyzny, od Hatsana jest lepszy, ale do Slavki niesttey mu brakuje celności i spustu, ale jak pisałem jest to sprzęt czysto rekreacyjny.

I tyle wypocin :)

Pozdrawiam Grzegorz
Ostatnio zmieniony 12 lipca 2004, 11:42 przez GZ, łącznie zmieniany 1 raz.
Nikt nie jest tak beznadziejnie zniewolony, jak ktoś, kto błędnie wierzy że jest wolny - Goethe
Awatar użytkownika
Opus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2400
Rejestracja: 21 sierpnia 2003, 14:01
Tematy: 20
Lokalizacja: NewFish
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Opus »

Powiedz mi jeszcze w czym jest lepszy od Hatsana?
Nie jest tak źle- jest gorzej ;-)
Awatar użytkownika
GZ
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1356
Rejestracja: 15 lutego 2004, 15:48
Tematy: 26
Lokalizacja: Mysłowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: GZ »

Ma lepszy spust niż Hatsan (nie wiedziałem twojego Recka ani Hatsanów z regulowanym spustem) no i oczywiście brak odrzutu.
Nikt nie jest tak beznadziejnie zniewolony, jak ktoś, kto błędnie wierzy że jest wolny - Goethe
Awatar użytkownika
Opus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2400
Rejestracja: 21 sierpnia 2003, 14:01
Tematy: 20
Lokalizacja: NewFish
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Opus »

No to tak jakby nie był w niczym. Bo spust w nowych można wyragulować a odrzut raczej nie wpływa na jakość/ efekty strzelania bo jak widzę po Twoim orientacyjnym skupieniu Hatsan jest lepszy w tym co najważniejsze... w celności.
Nie jest tak źle- jest gorzej ;-)
Awatar użytkownika
GZ
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1356
Rejestracja: 15 lutego 2004, 15:48
Tematy: 26
Lokalizacja: Mysłowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: GZ »

Jeśli Hatsan z regulowanym spustem +nowa prowadnica to tak, zgodze się Crosman jest gorszy.
Ale ja mam za wzór tylko starego H55 bez wymienionej prowadnicy i regulowanego spustu i to on jest uwzględniony w porównaniu.
Jeszcze raz przypomne, jest to wiatrówka czysto rekreacyjna, na pewno nie pomoże w nauce strzelania, ale zabawa miodzio :D
Nikt nie jest tak beznadziejnie zniewolony, jak ktoś, kto błędnie wierzy że jest wolny - Goethe
ah
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1102
Rejestracja: 05 kwietnia 2004, 20:43
Tematy: 36
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Crosman 1077 GW

Post autor: ah »

kl-mce - bardzo ładny opis - ale zapodam kilka moich uwag :)
wiatrówka nie grzeszy wagą, może 2,5-2,8kg.
dokładnie waga to ok 3 funtów (ok 1,5 kg :) )

Obrazek
Obrazek

Magazynek i port magazynka :)

Obrazek
Obrazek
UWAGA, jak ktoś się nie zna/nie umie majsterkować niech nie rozkręca spustu, ja podobnie jak AH pi***** się ze złożenim go 2 godziny :/.
No nie jest tak źle :) mechanizm spustowy jest wykonany w solidny sposób i jednocześnie bardzo prosty.

Obrazek
spust co prawda twardy ale taki musi być (o tym później)
Językiem spustowym naciąga się przede wszystkim sprężynę zbijaka i dokładnie ta sprężyna powoduje twardość spustu - notabene taki twardy to on nie jest - w sobotę strzelała z mojego crosmana córka Ad - ma 9 lat i sobie radziła wyśmienicie :)
Jedyny problem z komorą na nabój CO2 to taki że ma ona dziurę, nie jest uszczelniona, nabój wchodzi w uszczelkę i nie wykorzystuje komory i nie da się go przerobić na ładowanie z butli CO2 (chyba że ktoś mądrzejszy ode mnie coś wymyśli)
Ta dziura musi być - dowiedziałem się że jest tam ze względów bezpieczeństwa gdyby sie chciało wykręcic pełen nabój to tą dziurą się rozładuje i nadmiar gazu ucieknie a nie oberwiemy nabojem :)
Można cały zasobnik wywalić i dac w to miejsce dorobiony pełen niewymienny zasobnik tankowany z butli CO2 - jestem w trakcie prac nad tym :)

Obrazek
Obrazek
Lufa, i tu ciekawe jest metalowa ale włozona w czarną metalową rułę, a to dlatego że "madrzy" konstruktorowie wymyślili że można ją przesuwać jakby się śrut zablokował, i to faktycznie się przydaje
Rzeczywiście sie to przydaje - zwłaszcza jak się strzeli resztką gazu i śrut nie wyleci tylko się zablokuje w lufie - to można go wypchnąć.
Na zdjęciu poniżej widac dozownik CO2 i wylot (a raczej wlot ) lufy z uchwytami do przesuwania.

Obrazek
Co do celności to niestety nie mogę za dużo powiedzieć, i z góry uprzedzam bedą to dosc subiektywne oceny, no i miałem tylko otwarte przyrządy.
Ja moge coś powiedzieć - na 10m mieścimy się w 1-1,5 cm całym magazynkiem, na 20m mieścimy się w 3-4 cm również całym magazynkiem
Warunek nie walimy serią lecz strzelamy powoli dając czas na ogrzanie komory się dozowania CO2
Przy strzelaniu serią w lunetce widzimy gdzie śruty lecą i bierzemy poprawki :)

Na 40 m (do tylu strzelałem) puszka od piwa nie ma szans :)
Podsumowując:
Crosman 1077 to bardziej zabawka do popykanka
nie jakaś superwiatrówka, ale sprzęt do czystej i przyjemnej :) rekreacji, więc polecam tylko jako drugą wiatrówkę
Właśnie dlatego go kupiłem :D
Jest to sprzęt o niebo lepszy i lepiej wykonany od Chińsczyzny
Święta prawda :!: :!:
od Hatsana jest lepszy, ale do Slavki niesttey mu brakuje celności i spustu
Tu nie podejme się dyskutować :) choć z Hatsana 55 strzelałem i z 1077 strzela mi się lepiej ale to nie jest obiektywne stwierdzenie tylko subiektywna opinia (nie powiem nic o celności bo z Hatsana w nic nie mogłem trafić :( ale strzelałem chwilę i zraziło mnie kopanie i celowanie z otwartych )


To by bylo na tyle moich uwag :)

Andrzej
CZ 200S + Simalux Sport 8,5-34x52 | HW 90 kal. 5,5 + BL 5-15x40 | HW 30 + Diopter | LOV 21
PFTA, Internetowa Dżentelmeńska Liga Wiatrówkowa
Awatar użytkownika
GZ
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1356
Rejestracja: 15 lutego 2004, 15:48
Tematy: 26
Lokalizacja: Mysłowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Crosman 1077 GW

Post autor: GZ »

ah pisze:
wiatrówka nie grzeszy wagą, może 2,5-2,8kg.
dokładnie waga to ok 3 funtów (ok 1,5 kg :) )
Dobra spoko, nie ważyłęm go, ale faktycznie lekki jest :)

PS. Bardzo ładne dokończenie opisu :)
Nikt nie jest tak beznadziejnie zniewolony, jak ktoś, kto błędnie wierzy że jest wolny - Goethe
Awatar użytkownika
Opus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2400
Rejestracja: 21 sierpnia 2003, 14:01
Tematy: 20
Lokalizacja: NewFish
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Opus »

Potwierdziły się moje przypuszczenia, że to jest zupełna zabawka. Ta waga i ten wygląd :roll: . Co do celności Hatsanopodobnych, odsyłam na stronę ; www.hatsan.iweb.pl do działu "opinia". Tam są dwa light testy Recka5 vel Hatsana55s z reg. spustem.
Nie jest tak źle- jest gorzej ;-)
Awatar użytkownika
GZ
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1356
Rejestracja: 15 lutego 2004, 15:48
Tematy: 26
Lokalizacja: Mysłowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: GZ »

No, masz racje OPUS DEI, od początku nie traktowałem tego jak jakiś super sprzęt.
Coś słabo ci wyszło skupienie z twojego Recka :roll: , z Crosmana 1077 miałbym podobne, jeśli nie lepsze jakbym się przyłożył :wink:.
Ale to ma służyć zabawie i na pewnoi jest z tego lepsza zabawa niż z kopoiących Hatsanów/Recków, zresztą jak AH ci udostępni w niedzile w dg to zobaczysz :wink:

PS. Przyjeżdżasz w niedziele do DG :?:
Nikt nie jest tak beznadziejnie zniewolony, jak ktoś, kto błędnie wierzy że jest wolny - Goethe
Awatar użytkownika
Opus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2400
Rejestracja: 21 sierpnia 2003, 14:01
Tematy: 20
Lokalizacja: NewFish
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Opus »

Jadę jutro do Krakowa.. i nie wiem kiedy wrócę. Dąbrowa nie ucieknie. Byłem tam na przestrzeni paru lat kilkadziesiat razy i zawsze była w tym samym miejscu. A czytałeś co tam w teście pisałem czy tylko oglądałeś skupienia? to a'propos;
" Coś słabo ci wyszło skupienie z twojego Recka , z Crosmana 1077 miałbym podobne, jeśli nie lepsze jakbym się przyłożył . "
Poza tym nie tylko ja tam zamieściłem test.
Nie jest tak źle- jest gorzej ;-)
ah
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1102
Rejestracja: 05 kwietnia 2004, 20:43
Tematy: 36
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: ah »

Panowie panowie
Jan Brzechwa pisze:"Moi drodzy po co kłótnie
Po co wasze swary głupie .."
Nie ma co się licytować który karabinek lepszy lub gorszy
z całą pewnością Hatsan będzie celniejszy od Cros.1077
ale też z całą pewnością nie wystrzeli 12 śrutów w 3 sekundy

Nie zapominajcie że to całkiem dwa różne karabinki i nie licytujcie się
bardzo proszę

Andrzej
CZ 200S + Simalux Sport 8,5-34x52 | HW 90 kal. 5,5 + BL 5-15x40 | HW 30 + Diopter | LOV 21
PFTA, Internetowa Dżentelmeńska Liga Wiatrówkowa
Awatar użytkownika
GZ
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1356
Rejestracja: 15 lutego 2004, 15:48
Tematy: 26
Lokalizacja: Mysłowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: GZ »

To on zaczoł :roll: , a ja się dałem sprowokować :roll:
Na szczęście do kłótni o wyższość wiatrówki nad wiatrówką jeszcze daleko, chyba że OPUS DEI się obraził i dlatego nie chce do DG przyjechać :)
Nikt nie jest tak beznadziejnie zniewolony, jak ktoś, kto błędnie wierzy że jest wolny - Goethe
Awatar użytkownika
Opus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2400
Rejestracja: 21 sierpnia 2003, 14:01
Tematy: 20
Lokalizacja: NewFish
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Opus »

Nie no bez takich. Nikt tu sie nie obraził. I to ja zacząłem zgadza się.
Nie jest tak źle- jest gorzej ;-)
Lancaster
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 330
Rejestracja: 23 marca 2003, 23:00
Tematy: 22
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Lancaster »

Czesc,

O, tez bede w Dabrowie w najblizszym tygodniu, tez z dmuchawka na co2 :) Mam od znajomego rewolwer na co2 do wymiany uszczelnien, jak zdaze to sprawdzimy "poprawnosc zialania mechanizmow" ;)
Rewolwer metalowy niemal w calosci, ciezkie to jak cholera :roll:

Grzesiek
Raven..
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 08 lutego 2007, 16:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Raven.. »

Witam

Opłaca sie montować TASCO 3-12X56 lub 3-9x56E EDENBERG na montażu jednoczęściowym firmy Delta Optical i to wszystko na Crosmana??
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Testy sprzętu - Wiatrówki”