Baikal Drozd MP-661KC i Baikal MP-661K Drozd "Blackbird

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
kramer2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 100
Rejestracja: 11 września 2007, 13:32
Tematy: 0
Lokalizacja: kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kramer2 »

Witam!! a czym sie wybijają te baterie N?? i ma kros schemat tego ustrojstwa:D:D mam lufke 4.5mm od slawij i chętnie sę pobawie frezarką;P
QB79+6-24X50AOE AK-74s SR-25 QB78+4x40 Crossman 2240
GG: 6188101
Awatar użytkownika
madpat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 136
Rejestracja: 03 marca 2009, 14:53
Tematy: 1
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: madpat »

kramer2 pisze:Witam!! a czym sie wybijają te baterie N?? i ma kros schemat tego ustrojstwa:D:D mam lufke 4.5mm od slawij i chętnie sę pobawie frezarką;P
Większe napięcie, standardowo 9v, a takto 15v, selenoid mocniej wali i jest wtedy ~+30m/s

Im dłuższa lufa tym większa celność i m/s.. .

Schemacik.

Obrazek
One Shot One Point
Awatar użytkownika
Timur
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 17 lutego 2009, 21:28
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Timur »

kramer2 pisze:...mam lufke 4.5mm od slawij i chętnie sę pobawie frezarką
Lufy gwintowane do BB wyglądają inaczej niż do śrutu. Śrutówki mają nacięte bruzdy, natomiast te do BB mają kształt hexagonalny - podkręcenie kulki uzyskuje się przez ruch wirowy gazu w rowkach. Ta lufa od slavii raczej się nie nada :-/
S510SL+HK 4-16x50 SR6; S&W586 6"+tłumik; Drozd; Walther PPK/S
Awatar użytkownika
Jarek Fujarek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1269
Rejestracja: 10 lutego 2004, 23:16
Tematy: 52
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Jarek Fujarek »

Starszy_Pan pisze:
adi-000 pisze:Czy mógłbyś podesłać na PW namiary na gościa co ściąga sprzęty z kaliningradu?
Ja też poproszę na PW :-D
I ja poproszę. Facet, który mi obiecywał Drozda nie odzywa się od kilku dni.
Pozdrawiam
Maciek
Awatar użytkownika
kramer2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 100
Rejestracja: 11 września 2007, 13:32
Tematy: 0
Lokalizacja: kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kramer2 »

a wie ktoś jak działa ten elektromotozawór?? lufa to nie problem bardziej podajnik kulek
QB79+6-24X50AOE AK-74s SR-25 QB78+4x40 Crossman 2240
GG: 6188101
Awatar użytkownika
madpat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 136
Rejestracja: 03 marca 2009, 14:53
Tematy: 1
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: madpat »

kramer2 pisze:a wie ktoś jak działa ten elektromotozawór?? lufa to nie problem bardziej podajnik kulek
V1. śrubka dociskająca CO2

Obrazek

V2. "zatrzask" dociskający CO2

Obrazek

Magazynek jest, że tak powiem zwykły na sprężynie ;)

Obrazek Obrazek

Więcej info na temat drozda:

KLIKNIJ
One Shot One Point
Awatar użytkownika
belphegor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 246
Rejestracja: 18 marca 2008, 17:50
Tematy: 0
Lokalizacja: wielkopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: belphegor »

Mam pytanie do posiadaczy Drozda, czym różni się wersja K od KC, z tego co wydedukowałem to długością lufy gwintowanej, odpowiednio 18,5cm i 7,5cm czy tylko to powoduje wzrost prędkości początkowej. Od kilku dni jestem bardzo szczęśliwym posiadaczem Drozda w wersji KC i chociaż bawię się w strzelanie ze wszystkiego co nie wymaga jakiś pozwoleń i innych kwitów to takiej zabawy dawno nie miałem. Oczywiście jestem na etapie tuningu i mam kolejne pytanie, czy zastosować butlę od painbala CO2 czy HP ciśnienie wyjściowe podobno to samo. A tuy ciekawa stronka www.mp661k.com
sovi3t
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2351
Rejestracja: 22 listopada 2008, 16:12
Tematy: 0
Lokalizacja: Z Zagramanicy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: sovi3t »

belphegor pisze:Mam pytanie do posiadaczy Drozda, czym różni się wersja K od KC, z tego co wydedukowałem to długością lufy gwintowanej, odpowiednio 18,5cm i 7,5cm czy tylko to powoduje wzrost prędkości początkowej. Od kilku dni jestem bardzo szczęśliwym posiadaczem Drozda w wersji KC i chociaż bawię się w strzelanie ze wszystkiego co nie wymaga jakiś pozwoleń i innych kwitów to takiej zabawy dawno nie miałem. Oczywiście jestem na etapie tuningu i mam kolejne pytanie, czy zastosować butlę od painbala CO2 czy HP ciśnienie wyjściowe podobno to samo. A tuy ciekawa stronka www.mp661k.com
KC - 3J, K - 7J, na dłuższych lufach tuningowych pewnie będzie jeszcze więcej.
Zbliża się dyrektywa 2012, trzeba będzie wyemigrować do Stanów chyba :(
Awatar użytkownika
madpat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 136
Rejestracja: 03 marca 2009, 14:53
Tematy: 1
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: madpat »

belphegor pisze:Mam pytanie do posiadaczy Drozda, czym różni się wersja K od KC, z tego co wydedukowałem to długością lufy gwintowanej, odpowiednio 18,5cm i 7,5cm czy tylko to powoduje wzrost prędkości początkowej. Od kilku dni jestem bardzo szczęśliwym posiadaczem Drozda w wersji KC i chociaż bawię się w strzelanie ze wszystkiego co nie wymaga jakiś pozwoleń i innych kwitów to takiej zabawy dawno nie miałem. Oczywiście jestem na etapie tuningu i mam kolejne pytanie, czy zastosować butlę od painbala CO2 czy HP ciśnienie wyjściowe podobno to samo. A tuy ciekawa stronka www.mp661k.com
wersja k od kc jak już słusznie wydedukowałeś różnią się długością lufy,
wzrost prędkości poza dłuższa lufa można otrzymać używając baterii typu N, wymiana silniczka na "mocniejszy" i być może grzebiac także przy samym zaworze od co2, co do butli, którą zastosować to niewiem, ale z tego co wiem luzdie używają butli co2, zapewne jest mozliwosc używania butli hp tylko czy wtedy silniczek poradzi sobie z otwieraniem zaworu? (skoro wyjściowe podobne to raczej tak). Swoją drogą użycie butli hp i powietrza powinno także zwiekszyć prędkość początkowa.
One Shot One Point
Awatar użytkownika
Timur
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 17 lutego 2009, 21:28
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Timur »

belphegor pisze:... jestem na etapie tuningu i mam kolejne pytanie, czy zastosować butlę od painbala CO2 czy HP ciśnienie wyjściowe podobno to samo.
Mam oba typy butli. CO2 jest bardziej efekciarskie - nieodparowany do końca gaz wylatuje przez lufę tworząc obłoki, jak przy strzelaniu z prawdziwej broni. Jednak ciśnienie wyjściowe mocno się waha przy wychłodzeniu butli długimi seriami, co widoczne jest po opadzie kulek.
Tej wady pozbawone jest HP. Jak długo będziesz miał w butli powyżej 1000 psi, będziesz miał stałe ciśnienie na wyjściu reduktora butli ok. 850 psi (mniej więcej tyle, co z butli CO2). Zawór pracuje tak samo w przypadku obu systemów - w tym tuningu nie chodzi o zwiększeniu mocy, ale o wydłużenie czasu pracy na jednym źródle zasilania. Ilość strzałów z 20oz. CO2 jest mniej więcej taka sama, jak z butli HP 0,8l naładowanej do 3000 psi.
S510SL+HK 4-16x50 SR6; S&W586 6"+tłumik; Drozd; Walther PPK/S
Awatar użytkownika
kramer2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 100
Rejestracja: 11 września 2007, 13:32
Tematy: 0
Lokalizacja: kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kramer2 »

pozatym w zimie nie postrzelasz z co2 seriami bo badzie pluł a nie strzelał.. pozatym da sie przerpbic reduktor tak by dawał 80bar
QB79+6-24X50AOE AK-74s SR-25 QB78+4x40 Crossman 2240
GG: 6188101
Awatar użytkownika
Timur
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 17 lutego 2009, 21:28
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Timur »

kramer2 pisze:pozatym da sie przerpbic reduktor tak by dawał 80bar

Właśnie. Słyszałem, że taka przeróbka jest jak najbardziej możliwa, ale nie znalazłem żadnego opisu, jak to zrobić. Możesz polecić jakiś link albo kogoś, kto to robi?
S510SL+HK 4-16x50 SR6; S&W586 6"+tłumik; Drozd; Walther PPK/S
Awatar użytkownika
kramer2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 100
Rejestracja: 11 września 2007, 13:32
Tematy: 0
Lokalizacja: kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kramer2 »

http://forum-bron.pl/viewtopic.php?t=39 ... &start=960 w tym temaCie ktoś pisł o czyms taki jak podkładanie podkładek ale ne moge znaleść.. jak ktos znajdzie to mam nadzieje że sie podzieli info.
QB79+6-24X50AOE AK-74s SR-25 QB78+4x40 Crossman 2240
GG: 6188101
Awatar użytkownika
Timur
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 17 lutego 2009, 21:28
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Timur »

Już mam: http://forum-bron.pl//viewtopic.php?t=49142. Okazuje się, że przeróbka regulatora jest prozaiczna i kosztuje tyle, co jedna podkładka.
S510SL+HK 4-16x50 SR6; S&W586 6"+tłumik; Drozd; Walther PPK/S
Awatar użytkownika
Jarek Fujarek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1269
Rejestracja: 10 lutego 2004, 23:16
Tematy: 52
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Jarek Fujarek »

Dotarł dziś do mnie mój Drozd :-D Mimo plastiku sprawia bardzo dobre wrażenie. Bardzo fajnie się z niego strzela, ale to jest rzeczywiście utylizator śrutu i gazu. Mam wersję K i widzę, że mając wersję C byłbym wielce niepocieszony.
Szyna jest nieco za krótka i nie mieści się kolimator. Muszki zdemontować się nie da. Z drugiej strony... po co montować kolimator :wink:
Niestety, po zapoznaniu się z zawartością paczki okazało się, że brakuje szybkoładowacza. Bez niego nie ma co mówić o przyjemnym strzelaniu. Napisałem oczywiście do sprzedawcy, jednak póki co, chciałbym szybkoładowacz czymś zastąpić. Czy ładowacz od kulek do ASG sprawdzi się w tej roli?
Pozdrawiam
Maciek
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Testy sprzętu - Wiatrówki”