UMAREX AIR MAGNUM 850

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Dahrecki
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 11 października 2012, 01:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Nowa Wieś
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: UMAREX AIR MAGNUM 850

Post autor: Dahrecki »

PixelError pisze:Moje pytanie:
Witam,
Mam małe pytanko: Czy magazynek od Walther Rotex RM8 kal. 4,5mm będzie pasował do Hammerli 850?
Odpowiedź pewnego sklepu:
Witam,
niestety nie pasuje. Jest do wiatrówek PCP.
Zaczynam powoli powątpiewać w ludzi. A jako, że obserwuję forum od dłuższego czasu, postanowiłem się zarejestrować i przyjść z pytaniem do fachowców.
Ktoś namacalnie próbował? Jak ma się rozmiarowo? Bez przeróbek na tokarce na pewno by się nie obeszło.
Chyba, że istnieje metalowy magazynek - zależało by mi na nim.

Druga sprawa, rozchodzi się o oringi przytrzymujące śrut. Zna ktoś D i W?
Oryginał się przetarł i pękł, jak i w jednym tak i w drugim. Nie wiem czy czasem popychacz nie jest zdeformowany...

Poza tym - witam szanowne grono. Nie widziałem tematu w stylu "przedstaw się zanim cos napiszesz" więc ech... Slut!
Witam
jestem posiadaczem zarówno AM850 jak i Rotexa RM8 i magazynki można stosować zamiennie. Do Rotexa dołączony był magazynek aluminiowy a do AM 2 magazynki z tworzywa. Wszystkie chodzą i w jednym i w drugim karabinku.

Pozdrawiam Darek
HW 30, CZ 200S, AM850, Rotex RM8, SMK 20, Crosman 1077, 1377, 2240, 2100, 3576, and CP 88 Competition + szkła, tłumiki i in.
Awatar użytkownika
greatgonzo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 27 stycznia 2018, 18:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re:

Post autor: greatgonzo »

Shooter_36 pisze: Lub jeśli zapomniał o sprężynce mechanizmu indeksującego (na którą zwracałem uwagę przy opisie fotograficznej sesji rozbieranej - w tym wątku) to efekt będzie podobny...
Znakomita ta sesja rozbierana. Właśnie kupiłem takiego 850 i durny magazynek nie chciał się kręcić. W życiu nie miałem wiatrówki, a strzelałem może z dziesięć razy wliczając strzelnice w wesołym miasteczku za dzieciaka. Dzięki Twojemu wpisowi w pięć minut zorientowałem się, że mechanizm działa, ale po prostu nie ma tej sprężynki. Dzięki. Naprawię se bez problemu. Tylko pytanie, jaka to ma być sprężynka? Od długopisu poradzi?

Dzień dobry paniom i panom :-).
Ostatnio zmieniony 31 stycznia 2018, 00:09 przez greatgonzo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
greatgonzo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 27 stycznia 2018, 18:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: UMAREX AIR MAGNUM 850

Post autor: greatgonzo »

Jakby kogoś, nie wiedzieć czemu, interesowało, to sprężynka od długopisu, nieco przycięta, daje radę. I przy odrobinie cierpliwości można ją założyć bez rozkręcania zamka.
Awatar użytkownika
Shooter_36
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 736
Rejestracja: 09 listopada 2006, 00:03
Tematy: 0
Lokalizacja: JO92GA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Re:

Post autor: Shooter_36 »

Witaj kol. greatgonzo w gronie użytkowników tego forum.
greatgonzo pisze:Znakomita ta sesja rozbierana...
Dzięki za dobre słowo. Podtrzymuje to wiarę w sens wykonanej na pożytek ogółu pracy ;) . Twoja krótka uwaga na temat rozwiązania problemu ze sprężynką również może pomóc komuś, kto będzie miał podobną "zagwozdkę" :wink: ( o ile, oczywiście, dokopie się do tej informacji w niniejszej stu-stronicowej epopei :-D ). Rozumiem , że stwierdzenie iż "sprężynka daje radę" w konsekwencji oznacza koniec problemów z indeksacją magazynka(?). Życzę wielu pozytywnych wrażeń związanych z zabawą tym karabinkiem.
Pozdrawiam.
LG 110 + B.Timberline / Hammerli 480 k + otwarte :-)
Awatar użytkownika
greatgonzo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 27 stycznia 2018, 18:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: UMAREX AIR MAGNUM 850

Post autor: greatgonzo »

Właśnie ten koniec, mam nadzieję, oznacza. Chociaż ja tylko chciałem, żeby magazynek się przekręcał. Jakbym wiedział, że łajza będzie się indeksować (Tfu, na psa urok!) to nie wiem czy bym się zdecydował. Mam nadzieję, że to nie jest zaraźliwe ;). Jako ciekawostkę dorzucę, że poprzedni właściciel karabinka wyjaśnił problem stwierdzeniem, że tę wiatrówkę należy przeładowywać lufą w dół i jest to dodatkowe zabezpieczenie producenta. Faktycznie, bez sprężynki ta zapadka potrafi zsunąć się grawitacyjnie i przekręcić magazynek. W tej sytuacji nawet nie chciało mi się z nim o tym gadać. Wolałem poszukać sobie Twojego wpisu w tym wątku.

Dzisiaj sobie skręcę stelaż do przestrzelania i może w weekend pobawię się w zerowanie lunety. Także Twoje życzenia mają realną szanse się spełnić. Dzięki za nie i sesję.
kobraalien
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 18
Rejestracja: 11 września 2017, 22:38
Tematy: 0
Lokalizacja: K-g
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: UMAREX AIR MAGNUM 850

Post autor: kobraalien »

Kolego greatgonzo, jak już znalazłeś, to może podaj link do sesji (autorstwa shootera36) z magazynkiem.
Ja zacząłem szukać ale czasu brak. Na razie moje magazynki działają wzorowo, a mam 2 stare i 2 nowe, czasem kapnę tu i tam kilka kropel oleju silikonowego i wszystko pracuje płynie i bez zacięć.
Będziemy wdzięczni :one:
Były 4,5mm: Walther CP99 BlowBack, Walther PPS BlowBack, Crosman Vigilante, CZ SP-01 Shadow, Crosman 1077, Dan Wesson 8"
Jest 4,5mm: Hamerli AirMagnum 850 Co2, AirMaster Puncher PCP, Artemis PR900W PCP, CP-1M.
Awatar użytkownika
greatgonzo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 27 stycznia 2018, 18:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: UMAREX AIR MAGNUM 850

Post autor: greatgonzo »

36 strona bieżącego wątku. Ale o magazynkach to tam raczej niewiele. Mój magazynek też zupełnie OK.
Ostatnio zmieniony 01 lutego 2018, 20:50 przez greatgonzo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
greatgonzo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 27 stycznia 2018, 18:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: UMAREX AIR MAGNUM 850

Post autor: greatgonzo »

Spytam tutaj, bo jednak chodzi o AM850, a przeczytawszy trochę wcale nie mam pewności. Otóż, czy korzystanie z adaptera z dwoma kapsułami 12g wpłynie ujemnie na prędkość początkową śrutu w porównaniu do kapsuły 88g? Niestety kartusze wielorazowe przeszły raczej do historii, poza jednym, który psuje, moim zdaniem, linię wiatrówki. Dlatego zastanawiam się nad takim ustrojstwem:
Obrazek
mając nadzieję, że ograniczy ono tylko ilość strzałów. Czy ktoś to może pomierzył?
Awatar użytkownika
Shooter_36
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 736
Rejestracja: 09 listopada 2006, 00:03
Tematy: 0
Lokalizacja: JO92GA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: UMAREX AIR MAGNUM 850

Post autor: Shooter_36 »

Nie wiem jak działa adapter, który pokazałeś (tzn. nie wiem czy posiada zawór; może być tak, że kapsuły ładuje się do adaptera i 'przebija' dopiero po uprzednim wkręceniu go do karabinka (?) - wtedy jest problem) natomiast na pewno ten typ adaptera : https://kolba.pl/pl/product/20174,adapt ... co2-2x12-g , to gotowy kartusz wielokrotnego napełniania bezpośrednio z butli CO2 (przy użyciu odpowiedniej przetoczki oczywiście...). Nie ma wpływu na Vo, jedynie ilość strzałów jest z przyczyn oczywistych, mniejsza niż przy kapsule 88g. Przeczytaj co napisałem o tym tutaj: http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=19 ... 1&start=90
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 09 lutego 2018, 17:01 przez Shooter_36, łącznie zmieniany 1 raz.
LG 110 + B.Timberline / Hammerli 480 k + otwarte :-)
pejaka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 159
Rejestracja: 06 września 2008, 13:07
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: UMAREX AIR MAGNUM 850

Post autor: pejaka »

Zamiast tych adapterów wykorzystaj zużyte pojemniki 88 gramowe przez zamontowanie zaworu.
Będziesz miał kapsułę wielokrotnego użycia.
Miałem takie rozwiązanie w mojej AM 850 i byłem z niego bardzo zadowolony a teraz zadowolony jest nowy właściciel.
Awatar użytkownika
greatgonzo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 27 stycznia 2018, 18:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: UMAREX AIR MAGNUM 850

Post autor: greatgonzo »

Shooter, owszem czytałem :). Moje pytanie dotyczy strzelania z kapsuł 2x12g. Widziałem wypowiedzi, że jest gorzej i że nie ma znaczenia. Jeśli ktoś podparłby to pomiarem byłoby jaśniej. Kartusz Umarexa mógłby załatwić sprawę, ale wystaje z obudowy i rani moje uczucia estetyczne.

Pojemnika sam nie przerobię i nie wiem do kogo się zwrócić koło Giżycka. To fajny pomysł, ale był bardzo popularny gdzieś w okolicy 50 strony wątku. Teraz nie znalazłem nigdzie źródła.

Strzelanie z 12g mogłoby zupełnie mi pasować, przy moich planach. Życie byłoby prostsze bez zajmowaniem się napełnianiem kartusza. O ile nie pogorszyłyby się parametry karabinka i stąd pytanie.

Dzięki za odzew. Fajnie.
Awatar użytkownika
Raymanol
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 143
Rejestracja: 22 czerwca 2007, 08:07
Tematy: 13
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: UMAREX AIR MAGNUM 850

Post autor: Raymanol »

@greatgonzo zmniejszy się tylko ilość strzałów, wielkość zbiornika nie ma znaczenia, zawsze będzie ok 60bar
Ostatnio zmieniony 10 lutego 2018, 14:34 przez Raymanol, łącznie zmieniany 1 raz.
BMK-19;
Łucznik wz.1970;
Haenel Sport Modell 49a (w trakcie renowacji)
Smalcmen
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 414
Rejestracja: 07 września 2010, 15:07
Tematy: 11
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: UMAREX AIR MAGNUM 850

Post autor: Smalcmen »

Nie zawsze. Ten karabinek staje się bardzo fajny dopiero po przerobieniu na PCP.
Taki adapter miałem i od razu opyliłem, małe kapsuły CO2 to nieporozumienie.
Ostatnio zmieniony 10 lutego 2018, 17:38 przez Smalcmen, łącznie zmieniany 1 raz.
Niestety na świecie jest wielu, dla których myślenie okazało się doświadczeniem przykrym a czasami i groźnym.
Utajonych głupców.
Awatar użytkownika
Raymanol
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 143
Rejestracja: 22 czerwca 2007, 08:07
Tematy: 13
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: UMAREX AIR MAGNUM 850

Post autor: Raymanol »

Wszystko po przerobieniu na pcp staje się bardzo fajne, w wyżej wymienionym przypadku mówimy jednak o co2.
Nie ma najmniejszego znaczenia czy będzie to zbiornik na 12g czy na 6kg, dopóki w zbiorniku jest ciekłe co2 znajduje się tam również para nasycona, która w danej temperaturze ma określone ciśnienie.
Przy 22 stopniach jest to ok 60bar w 10 już tylko 45, stąd rady by nie strzelać zbyt szybko korzystając z tego pędnika, marna wydajność w zimę itd.
Wielkość zbiornika z CO2 ma wpływ tylko na to ile strzałów będzie można oddać z jednego ładowania.
Kartusz 2x12g jest o tyle fajny że eksploatacja jest znacznie tańsza w porównaniu do 88g, poza tym da się do niego w banalny sposób zrobić przetoczkę z większej butli (info a stronie 7 i 85 tego wątku)
BMK-19;
Łucznik wz.1970;
Haenel Sport Modell 49a (w trakcie renowacji)
Awatar użytkownika
greatgonzo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 27 stycznia 2018, 18:42
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: UMAREX AIR MAGNUM 850

Post autor: greatgonzo »

Dziękuję za odpowiedzi.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Testy sprzętu - Wiatrówki”