UMAREX AIR MAGNUM 850

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
Shooter_36
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 736
Rejestracja: 09 listopada 2006, 00:03
Tematy: 0
Lokalizacja: JO92GA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

UMAREX AIR MAGNUM 850

Post autor: Shooter_36 »

Witam

"Słowo wstępne" :) jest tutaj:
http://forum-bron.pl/viewtopic.php?t=21516 ,

więc do rzeczy:
Karabinek: jak w temacie
śrut: JSB Exact 4,52
optyka: Walther 6x40
odległość 50m (mierzona miarą)
10 strzałów - bez tłumika ( 2 + 8 - ośmio strzałowy magazynek)
Ze względu na bardzo średnie umiejętności strzelca - pozycja najstabilniejsza na jaką było mnie stać: leżąca z podpórką

Skupienie (bądź rozrzut jak kto woli) poziome - 16 mm C-T-C

Skupienie pionowe - 27 mm C-T-C

Z tym, że jeśli chodzi o rozrzut w pionie to jeden strzał (ostatni) wyraźnie odstaje w dół o 1 cm (uważam, że to skutek zbyt szybko wystrzelonej serii 8-miu strzałów i zbytniego wychłodzenia zasobnika z gazem, co przy CO2 natychmiast objawia się spadkiem energii wylotowej pocisku - widocznej szczególnie przy strzelaniu na większe odległości)
Dziewięć pierwszych przestrzelin zakrywa się całkowicie monetą 5 zł a przy 2 zł widać jedynie obrzeża niekrórych.
Gdyby pominąć ostatni strzał, rozrzut pionowy zamknie się wielkością 17,5 mm C-T-C

Średni opad śrutu (przy zerze ustawionym na 25 m) wyniósł 12,4 cm na 50m (jeśli pominąć ostatni strzał, to 11,8 cm)

Fotka - jak tylko będę mógł zamieścić
Uważam, że jak na CO2 to całkiem nieźle...
c.d.n....
Ostatnio zmieniony 15 października 2014, 15:17 przez Shooter_36, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Shooter_36
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 736
Rejestracja: 09 listopada 2006, 00:03
Tematy: 0
Lokalizacja: JO92GA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Shooter_36 »

A teraz próby z fotkami... :/

Rzut oka na miejsce testu:

Obrazek
Las, miejsce osłonięte od wiatru...

Rzut oka na stanowisko i sprawcę...

Obrazek

hmm... z tłumikiem wygląda okazalej...

Wynik strzelania na 50 m ( moneta 2 zł obok przestrzelin)

Obrazek

Nie mogę powiedzieć, że najlepsza seria... bo po prostu jedyna jaką udało mi się wykonać zanim uciekłem przed deszczem... :/

tutaj w powiększeniu:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... b80a0.html

To samo z monetą 2 zł na przestrzelinach (poza tą jedną , która uciekła w dół... :< )
Obrazek

tutaj w powiększeniu:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... b244f.html

Oczywiście ten śmieszny zadruk u góry "tarczy" testowej to miejsce mierzenia (lub punkt celowania - jeśli ktoś tak woli...).

I jeszcze pełna perspektywa miejsca zdarzenia :

Obrazek


Ciąg dalszy..... z pewnością nastąpi ! :)

...I nadszedł czas na kolejny fragmencik testu...

Miejsce, stanowisko, pozycja strzelecka - wszystko tak samo jak wcześniej. Pogoda piękna. Tylko wiaterek niewielki ale straszliwie niestabilny. Co rusz dmuchnęło z innej strony... Starałem się oddawać strzały w momentach bezwietrznych, ale średnio to wychodziło :/ .
Na początek jeszcze inne ujęcia karabinka i stanowiska:

Magnum w pełnej krasie:
Obrazek Obrazek
Ta "rurka" poniżej (zdjęcie po lewej) to adapter do zasilania karabinka dwiema kapsułami 12g.

I jeszcze ujęcia ze stanowiska (znad karabinka - po lewej, i przez Walthera 6X40 AO - po prawej)
Obrazek Obrazek
Przepraszam za jakość, ale pierwszy raz w życiu robiłem zdjęcie przez celownik moim cyfrowym "idioten-aparatem".

Ten fragmet testu dotyczy strzelania z odległości 25 m. Postanowiłem już nie bawić się w linijkowe pomiary skupienia. Po prostu dla porównania na tarczach testowych umieściłem monetę 1gr. Wszelkie opisy umieszczałem na tarczach. Wszystkie serie po 10 strzałów.

AM 850 bez tłumika:
Obrazek

A tutaj ciekawostka: wyjęty z deski zlepek 9-ciu (dziesiąty sp...rzył :< ) śrucinek po powyższej serii:
Obrazek

... I z założonym tłumikiem - bez jakichkolwiek poprawek celownika :
Obrazek
Przypomniała mi się poruszana już gdzieś na forum sprawa "dzikich Exact'ów" :D . Chociaż mnie się to zdarza na tyle często, że wysnułem nową hipotezę: "dzikiego oka" lub "dzikiej ręki" :diabel:

A tutaj dwie fotki jednej serii oddanej śrutem JSB Exact 4,51
Obrazek Obrazek

No cóż... Zdaję sobie sprawę z tego, że pewnie na 25 m pwinna być jedna dziurka, ale niestety - nie ten strzelec :/ . Swego czasu zobowiązałem się do wykonania i przedstawienia testu mojego AM 850 przy spełnieniu dwóch warunków: kiedy pogoda będzie odpowiednia oraz kiedy się już troszkę nauczę strzelać... Pierwszy warunek przyszedł sam... Natomiast gdybym nie zrezygnował ze spełnienia drugiego - pewnie nigdy bym tego testu nie zrobił...

Dla porównania zamieszczę wynik strzelania z mojej AA S200 z "pożyczonym" od Air Magnum 850 "umarexowskim" tłumikiem (który doskonale się tutaj sprawdza). Wszystkie warunki strzelania - te same. Odległość 25 m.

Skromna prezentacja AA S200 ( vel : "Niunia" :D :P ) na stanowisku:
Obrazek

Wyniki strzelania (10 strzałów):
Obrazek

No i znowu "odskok" (a właściwie dwa :029: ). Chociaż już sam nie wiem czyja wina, bo jak wspomniałem wyżej - troszkę zawiewało... Ale to podałem tylko jako poparcie twierdzenia, że jeśli ktoś (tzn. ja) tak knoci z AA S200, to nie ma się co czepiać wyników osiągniętych z AM 850...
A tak na marginesie kiedy oglądam te tarcze testowe, ciśnie mi się na usta krótka rymowana uwaga w formie dwuwiersza:

"zawsze się znajdzie taka francyja,
która mi wynik w pi :kosci: :diabel2: du rozbija !"


:027: :<

To z pewnością nie koniec testowania tego karabinka.

Tymczasem serdecznie pozdrawiam !
Ostatnio zmieniony 30 kwietnia 2007, 14:04 przez Shooter_36, łącznie zmieniany 1 raz.
LG 110 + B.Timberline / Hammerli 480 k + otwarte :-)
Badger
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 29
Rejestracja: 31 marca 2007, 23:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: UMAREX AIR MAGNUM 850

Post autor: Badger »

Dobrodzieju!! :-)
Dzięki, ciekawiło mnie strasznie co toto warte. Czy da się sensownie postrzelać na większą odległość. Szczerze mówiąc, nie stać mnie na PCP, do tego odstrasza mnie to całe zamieszanie z ładowaniem butli. Z kolei napinanie przy każdym strzale - leniwy jestem ;-).
Więc ta wiatrówka na CO2 stanowi dla mnie niezłą alternatywę.
Awatar użytkownika
Mateusz Deja
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2788
Rejestracja: 12 kwietnia 2005, 16:56
Tematy: 57
Lokalizacja: Radom
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Mateusz Deja »

też myślałem, że to lipny sprzęt ale jest nawet celny, ciekawy jestem jakie są wahania prędkości wylotowych, jak by było ok. 50 stabilnych to nada się do HFT
4.5/.36/.44/.45/22LR/6.35brow/7.65brow/9x18/9x19/38spec/357mag/45ACP/223rem/7.62x39/308win/12ga....
Awatar użytkownika
TPS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 294
Rejestracja: 03 stycznia 2007, 16:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Lodz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: UMAREX AIR MAGNUM 850

Post autor: TPS »

Badger pisze:Dobrodzieju!! :-)
Dzięki, ciekawiło mnie strasznie co toto warte. Czy da się sensownie postrzelać na większą odległość. Szczerze mówiąc, nie stać mnie na PCP, do tego odstrasza mnie to całe zamieszanie z ładowaniem butli. Z kolei napinanie przy każdym strzale - leniwy jestem ;-).
Więc ta wiatrówka na CO2 stanowi dla mnie niezłą alternatywę.
Miałem ten sam problem - PCP mnie przerażało wiec wolałem CO2 i tak wszedlem w Desperado.
Teraz wiem ze PCP a CO2 to jak Merc i Polonez - tego nie mozna porownac - przeczytasz milion opisów i zaden nie da Ci prawdziwego opisu.

Dzis zanim zapakuje Desperado do paczki postanowiłem jeszcze z niego postrzelac. Pogoda super, cieplo a CO2 lubi cieplo i bardzo nie lubi zimna :) Ustawilem tarcze na 30 metrów i .... no coz to dosc dziwne ale kazda srucina leciala jak chciala - oczywiscie porownujac to do srucin wystrzelonych na tym dystansie z HW100T!

Desperado nie mozna porownywac do AIR 850 - bo ten drugi jest celniejszy i silniejszy. Jednak koszty exploatacji sa nieporownywalnie mniejsze w PCP

Policz - jeden kartusz 88 to 20 PLN
Z tego kartusza masz moze 200 strzałów - przy czym jak zaczniesz musisz skonczyc - wiec jesli np zona, dziecko albo matka zaczną Ci brzeczec ze cos tam cos tam to kartusz tracisz - przerabiam to bo mam i zone i dziecko i czasami strzelanie musze przerwac.

Początek inwestycji w PCP to jakis karabin plus butla plus przejsciowka - nie oceniam kosztów - sam je policzysz
Z jednej butli mam 20 kartuszy PCP

Jeden kartusz to 100 strzałów - czyli 2000 strzałów z butli - co daje 200 PLN z twoich kartuszy CO2

Ja po 3 ladowaniach ladowaniach butli wchodze w koszt taki jaki ty masz na jednym kartuszu - 20 PLN. A 3 ladowania butli to 6.000 strzałów

Powiem tak moje jedno strzelanie na działce to minimum 200 srucin. Jesli strzelam z kuplem zuzywamy jedno pudelko JSB.

Licze ze po 6000 srucin zwraca się inwestycja w osprzet PCP

Desperado to CO2 12 gram - 2 PLN sztuka
Z jednego naboju mam 60 strzałów

60 strzałów to 2 PLN
6000 - to 200 PLN

Ja uwazam ze drogo

To tyle mojego

Polecam PCP jako uzytkownik jednego i drugiego

Tom
Było:______TM Desperado|HW 100|DOT|TTR MFR|BE 6500 4,5-30|2xCP99C|2XGSG 92|Simmons 2-6|Crosman 2300S|S&W 8" | Walther LGM2 | Mały DOT
SPRZEDAM: Vulcan 5.5 | Vortex DBC | Ataman AP16 | Simmons 2-6
Badger
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 29
Rejestracja: 31 marca 2007, 23:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: UMAREX AIR MAGNUM 850

Post autor: Badger »

Tom, podejrzewałem że ktoś napisze takie właśnie wyliczenie. Na pewno masz rację, co do cen, nie będę nawet próbował dyskutować. Ale są dodatkowe okoliczności. Mieszkam w okolicy Lublina, i właśnie na "rodzimym" forum czytałem jakie są problemy z naładowaniem butli. Nie łatwo znaleźć miejsce gdzie można to zrobić. Tymczasem naboje CO2, szczególnie te 12g, znajdę w wieli miejscach bez problemu, nie mówiąc o tym, że mam pełny wybór z sklepach netowych. Łatwość dostępu jest dla mnie ważna. Do tego nie sądzę żebym miał aż takie duże zużycie - pewnie będę strzelał w weekendy. Na pewno nie wyczynowo. Ot, żeby wprowadzić się w ten stan odprężenia-skupienia, jaki daje mi strzelanie (pykałem z wiatrówki-pistoletu kolegi, stąd wiem).
Do tego z wiatrówki będzie strzelać też żona - zaraziłem ją tą pasją - dlatego wybiorę raczej wiatrówkę na CO2 niż łamaną. Żona jest drobnej budowy :-)

Na koniec - na wydatek 1300zł na tego Umarexa i te parę złotych na tydzień na balony z gazem teraz mnie stać, na PCP jeszcze nie. Powiem szczerze - zdaję sobie sprawę, że karabinki PCP są lepsze. Ale na razie nie stać mnie na żaden porządny. Z czasem to się pewnie zmieni, mam też nadzieję, że ładowanie ich będzie prostsze z czasem, a przynajmniej łatwiej dostępne. Wtedy zrobię następny krok :-). Na razie cieszę się że Umarex ma przyzwoitą celność.

Za rady dziękuję i pozdrawiam :-)
Badger
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 29
Rejestracja: 31 marca 2007, 23:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: UMAREX AIR MAGNUM 850

Post autor: Badger »

Awatar użytkownika
TPS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 294
Rejestracja: 03 stycznia 2007, 16:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Lodz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: UMAREX AIR MAGNUM 850

Post autor: TPS »

Badger pisze:acha, jeszcze o kosztach:
http://www.czeskie.thx.pl/viewtopic.php?t=80
Znam ten watek - weź proszę pod uwagę ze post ten ma ponad 1.5 roku i jakos nie zawojował swiata co2 od tego czasu - mysle ze jest w tym zbyt duzo szarpaniny - chociazby nabijanie.

Ja doskonale rozumiem Twoj tok myslenia bo sam taki miałem dwa miesiące temu. Musiałem się sam przekonać ze co2 nadaje się do sporadycznej zabawy a nie do strzelania - wsiąkniesz w to tak jak ja :D

Najlepszego

Tom
Było:______TM Desperado|HW 100|DOT|TTR MFR|BE 6500 4,5-30|2xCP99C|2XGSG 92|Simmons 2-6|Crosman 2300S|S&W 8" | Walther LGM2 | Mały DOT
SPRZEDAM: Vulcan 5.5 | Vortex DBC | Ataman AP16 | Simmons 2-6
krisbak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 355
Rejestracja: 04 stycznia 2006, 23:50
Tematy: 0
Lokalizacja: Trzebinia, Roztoka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: krisbak »

Panowie, toczycie miłą, ale jałową dyskusję.
Podpowiem.
Jeśli nie stać kogoś na PCP (to nie grzech), to niech kupi sobie PCA.
Cenowo podobnie jak ten "wynalazek" na CO2, ale na 30 mertrów strzelacie jedną małą dziurkę średnicy 6-8 mm.

NIe chodzi o to by walić z armaty, chodzi o to by trafić tam gdzie się celuje.

Ja zakładam, że muszę zawsze trafić (jak się postaram) w spinera 25 mm na 41 metrze. Jeśli wiem, że "miało trafić" a nie trafiło, rezygnuję z dmuchawki lub lupki. PCA w bezwietrzną pogodę pozwala trafiać 8/10 w nakrętkę od pepsi na 50 metrów.

I tyle na ten temat.
Krzysiek
LGM-210 vel Hunter + Burris T.
Awatar użytkownika
ravkill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 6028
Rejestracja: 18 listopada 2003, 01:42
Tematy: 133
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: ravkill »

Krisbak, "głupia" i tania slavia 634 pozwala trafić 8 na 10 z pozycji ft w spinnera 4 cm na 55 m. Zresztą te nietrafione 2 o tez błędy strzelca + niecelnosć karabinka, a nie sam brak prezyzji karabinka... Z przyzwoitego PCA spinner 4 cm na 41 m to 10/10 lub 9/10. Oczywiscie absolutny brak wiatru jest konieczny.
Ostatnio zmieniony 23 kwietnia 2007, 01:38 przez ravkill, łącznie zmieniany 2 razy.
Parę gratów i zero ambicji...(graty sponsorowane przez dzieciaki za pomocą programu 500 + ...)
Awatar użytkownika
TPS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 294
Rejestracja: 03 stycznia 2007, 16:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Lodz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: TPS »

krisbak pisze:Panowie, toczycie miłą, ale jałową dyskusję.
...
Kris - i tak i nie :)

Jestem zółtodziobem ale zdążyłem się już przekonać na własnym portfelu i frustracji że CO2 to tylko zabawa a nie coś co można nazwać strzelaniem. Musiałem się o tym przekonać sam

Kupujac Desperado pisalem tu na tym forum - bawie się ot co!

Teraz umiem powtarzalnie stracić naboje po co2 z odległosci 45 metrów stojąc i zaczynam myslec o zawodach, gdzie wczesniej nie bylo o tym mowy

Mnie tez przekonywano ze CO2 to tylko zabawa - no i musze przyznac tym ludziom rację.

CO2 daje tylko zabawe pozwalającą powtarzalnie strącac puszki ale nie strzelac powtarzalnie do tarczy czy spinera

W koszty juz nie wnikam - sam je odczułem i wiem ze CO2 na dłuższą metę tanie nie jest :)

Pozdrawiam

Tom
Było:______TM Desperado|HW 100|DOT|TTR MFR|BE 6500 4,5-30|2xCP99C|2XGSG 92|Simmons 2-6|Crosman 2300S|S&W 8" | Walther LGM2 | Mały DOT
SPRZEDAM: Vulcan 5.5 | Vortex DBC | Ataman AP16 | Simmons 2-6
Awatar użytkownika
ravkill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 6028
Rejestracja: 18 listopada 2003, 01:42
Tematy: 133
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: ravkill »

Niedługo bedziecie mieli Dominatora - plastikora - zobaczy się co ten sprzęt potrafi. A 850 jest "tania w zakupie" jak drukarka atramentowa :)
Parę gratów i zero ambicji...(graty sponsorowane przez dzieciaki za pomocą programu 500 + ...)
krisbak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 355
Rejestracja: 04 stycznia 2006, 23:50
Tematy: 0
Lokalizacja: Trzebinia, Roztoka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: krisbak »

TPS pisze:
krisbak pisze:Panowie, toczycie miłą, ale jałową dyskusję.
...
Kris - i tak i nie :) .... Jestem zółtodziobem ale zdążyłem się już przekonać na własnym portfelu i frustracji że CO2 to tylko zabawa a nie coś co można nazwać strzelaniem...
O rany.... Przecie o tym właśnie pisałem. :kosci: .
Ravkill, stary - strach się bać. Ale nic to, jak mawiali starożytni rosjanie.
Krzysiek
LGM-210 vel Hunter + Burris T.
Awatar użytkownika
TPS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 294
Rejestracja: 03 stycznia 2007, 16:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Lodz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: TPS »

...
Ostatnio zmieniony 23 kwietnia 2007, 02:04 przez TPS, łącznie zmieniany 1 raz.
Było:______TM Desperado|HW 100|DOT|TTR MFR|BE 6500 4,5-30|2xCP99C|2XGSG 92|Simmons 2-6|Crosman 2300S|S&W 8" | Walther LGM2 | Mały DOT
SPRZEDAM: Vulcan 5.5 | Vortex DBC | Ataman AP16 | Simmons 2-6
krisbak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 355
Rejestracja: 04 stycznia 2006, 23:50
Tematy: 0
Lokalizacja: Trzebinia, Roztoka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: krisbak »

ravkill pisze:Krisbak, "głupia" i tania slavia 634 pozwala trafić 8 na 10 z pozycji ft w spinnera 4 cm na 55 m. Zresztą te nietrafione 2 o tez błędy strzelca + niecelnosć karabinka, a nie sam brak prezyzji karabinka... Z przyzwoitego PCA spinner 4 cm na 41 m to 10/10 lub 9/10. Oczywiscie absolutny brak wiatru jest konieczny.
O tym właśnie pisałem. Sory że obok PCA nie wymieniłem Slavi. A Slavia nie jest "głupia". Darmax ze Slavią ogrywa mnie w HFT3/4 cały czas w tym sezonie. :) A Darmaxa ogrywa FannyB z FWB.
I co z tego wynika? Wynika, że nie power, ale celność karabinka sie liczy :D I tu jesteśmy zgodni, prawda? Strzelec tylko może spieprzyć.
Krzysiek
LGM-210 vel Hunter + Burris T.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Testy sprzętu - Wiatrówki”