Metalowe Figurki, Trenażery, Spinery takie tam.

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
Spinner
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 8164
Rejestracja: 23 sierpnia 2003, 21:52
Tematy: 242
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Spinner »

maxunited pisze:A ja pozwolę sobie wtrącić, że strzelam do takiego czegoś.
Zwierzaczki od Spinnera a konstrukcja z tego co akurat warlało się w garażu. Pół h roboty i cel gotowy.
[url=http://s29.postimg.org/6sosbauib/IMG_20140510_162927915_HDR.jpg]Obrazek[/url]
I bardzo dobry pomysł!!!
Kreatywnym mówimy nasze zdecydowane TAK :)
Fajne.

Przy okazji tego wątku chciałbym poinformować, że wprowadziłem nową jakość. Nową Technologię.
Chętnych i ciekawych zapraszam do działu Cele reaktywne na mojej stronce.
NIe chcę tu wsadzać opisów [ bo wiem :) ] , że JKA zabiera się za konstuktywną krytykę i zamierza opisać co mu się podoba a co nie. I ma sporo do tego celu materiałów.
Ale co powiem to powiem... żadnych taśm... po prostu jest OK :)
Awatar użytkownika
Jka
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum
Reactions:
Posty: 5704
Rejestracja: 25 lipca 2003, 11:39
Tematy: 120
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Jka »

Spinner pisze:że JKA zabiera się za konstuktywną krytykę i zamierza opisać co mu się podoba a co nie.
Już ci od razu krytykę, wychodzi mi że jest-jak w tym powiedzeniu :-D

Jedna fotka powie więcej niż 1000 słów.
Obrazek
Spinner pisze: I ma sporo do tego celu materiałów.
Zgadza się, jutro jeszcze ostatnie sprawdziany i postaram się coś napisać, bo warto.


Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....
Awatar użytkownika
Spinner
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 8164
Rejestracja: 23 sierpnia 2003, 21:52
Tematy: 242
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Spinner »

Pomysł narodził się dawno.
Potem zapomniałem i przeoczyłem.
Dwa tygodnie temu - Kol. "rek" odnowił problem.
Wczoraj miałem problem podczas naszego strzelania i z Andrzejem_W go omawiałem a TY możesz go po raz pierwszy udokumentować!!!!
Jerzyku - Kapitanie!
Kup zaciskowe opaski Takie
Potem je zaciśnij na szyjce lizaczka.POZIOMO
I będzie wiadomo z 40 metrów ( gdy nieostrość jest w lunetce ) czy lizaczek jest na górze czy na dole.
Inną metodą jest pomalowanie kontrastowo drzewa .
Polecam pierwsze rozwiązanie.
Awatar użytkownika
Jka
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum
Reactions:
Posty: 5704
Rejestracja: 25 lipca 2003, 11:39
Tematy: 120
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Jka »

Spinner pisze:Kup zaciskowe opaski Takie
Janusz opasek ci u mnie dostatek, co widać :-D

Obrazek

Ale podpowiedz zacna, jednak na to o czym piszesz mam innego 'pomysła" :-D nie uprzedzajmy faktów :P
Spinner pisze:I będzie wiadomo z 40 metrów ( gdy nieostrość jest w lunetce ) czy lizaczek jest na górze czy na dole.
Nie ma takiej opcji z dwóch powodów, 1pierwsze że ten pokazany "Boberek" nigdy u mnie nie będzie stawiany na 40m on specjalnie ma tak dobrane otwory by mógł stać na 48m :-D 2druga sprawa to ja zawsze widzę ostro lizaczek, za bardzo przyzwyczaiłem się do używania tego czegoś zaznaczonego strzałką :) i nie zrezygnuje z tego.

Obrazek
Spinner pisze: Inną metodą jest pomalowanie kontrastowo drzewa .
Drzewa może nie ruszajmy, u mnie ono fajnie się sprawdza jako tło :-D

Obrazek

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....
Awatar użytkownika
Spinner
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 8164
Rejestracja: 23 sierpnia 2003, 21:52
Tematy: 242
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Spinner »

@JKA:
ja zawsze widzę ostro lizaczek,
W takim razie nie jesteś człowiekiem :)
My... koncentrując wzrok nie potrafimy widzieć ostro wszystkich "celów" na dystansie od 7.5 m do 41 m a nawet dalej. Nie da się - i koniec!
Ale dawaj patent - wiele osób zyska.
W końcu nie wszyscy mają ostro na zakresie HFT.
Opaski zaciskaj byle nie czarne!
Awatar użytkownika
Jka
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum
Reactions:
Posty: 5704
Rejestracja: 25 lipca 2003, 11:39
Tematy: 120
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Jka »

Spinner pisze:My... koncentrując wzrok nie potrafimy widzieć ostro wszystkich "celów" na dystansie od 7.5 m do 41 m a nawet dalej. Nie da się - i koniec!
No to macie problem.

Zgoda na tym dystansie co podałeś - Nie da się i tyle to fakt.

Ale, ale mnie nie interesują te dystanse, bo niby dla czego mają mnie interesować :?: czy one są wyznacznikiem czegoś.

Moje dystanse to 10 m do 48 m, dalej już nie mam jak postawić figurki, zostaje tarcza na 50 m.
Spinner pisze:W końcu nie wszyscy mają ostro na zakresie HFT.
Jak widać ja nie strzelam HFT :cry: ja się bawię strzelając, na dodatek kręcąc czym mogę i jak mogę, nawet jakbym miał strzelać HFT to nie byłby to podany przez Ciebie dystans, ale to co strzelano kiedyś czyli 10 m do 45 m :-D

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....
Awatar użytkownika
Jka
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum
Reactions:
Posty: 5704
Rejestracja: 25 lipca 2003, 11:39
Tematy: 120
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Jka »

Spinner pisze:Wczoraj miałem problem podczas naszego strzelania i z Andrzejem_W go omawiałem a TY możesz go po raz pierwszy udokumentować!!!!
No to dokumentujemy :-D

Przyszła do mnie kolejna partia jak ja to sobie umownie nazywam Spinnero - Zwierza

O takie coś.
Obrazek

Pokazuję to, nie po to by się pochwalić co to nie kupiłem, mam.
Ale po to że w tej partii producent Kolega Janusz - Spinner wprowadził 2dwie jakże ważne zmiany.
I warto to pokazać i skrótowo opisać (u mnie skrótowo :-D )

Pierwsza jest taka że odeszło nam tz. 'taśmowanie" :cry: magnesy teraz są przykręcane, w moim przekonaniu jest to super rozwiązanie, jak proste tak skuteczne.

To jest to o czym piszę
Obrazek

Tutaj lepiej to widzimy, koniec z tym zaznaczonym żółtą strzałką.

Obrazek

Zobaczcie sami jak po kilku moich strzelaniach wyglądała ta taśma.
Jak szybko trzeba było to zmieniać, by nie zgubić magnesów, polecam kontrolę tego co jakiś czas, bo możemy się zdziwić że lizak po trafieniu nie zostaje w górnej pozycji.

Przeszłość :-D zaraz po strzelaniu i po zmianie taśmy.
Obrazek

Kiedy widziałem już tak postrzępione brzegi wymieniałem taśmę, na nową ale magnes kładłem już na taśmę dwustronnie przyległą a dopiero później na to tą srebrną.

Obrazek

Teraz mamy to z głowy :-D

Obrazek

No i powiedzcie sami jak nie pochwalić producenta za taką jakże ważną zmianę :-D

Druga ważna zmiana to nowy sposób wygięcia lizaka może poprawniej by było nowy Lizak :) Na czym polega różnica zobaczcie sami.

Lizaki
Obrazek

Widok z boku.
Obrazek

Z tyłu.
Obrazek

Teraz tylko muszę przedłużyć nogę i jazda na strzelnicę

Obrazek

A tutaj sami widzicie jak daleko muszę wbijać te szpilki by mi to w miarę stabilnie stało i było widoczne z odległości 48m.

Obrazek

Cel postawiony jak widać na 48m. Ostrzeliwany z tego :-D

Obrazek

Nie sprawiał mi żadnych problemów ze składaniem i podnoszeniem, wiatrówki zostały tak dobrane by miały na JSB Exact minus - 16J (dokładnie 15,9J ) i 16,5J.
Nie wiem czyja to zasługa, magnesów, nowego lizaka, czy :?:

O już wiem Kolegi producenta ze nie bał się i wprowadził tak istotne poprawki.

Dzisiaj za 3 godz. kolejny sprawdzian z tym że rozstawię to sobie tak od 10 do tych 48m.
Jak dojdą jakieś dodatkowe uwagi to je tutaj opiszę, a jeżeli nie :-D to też jeszcze coś napiszę, bo już mam kolejny materiał fotograficzny na ten temat.

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....
jakiii
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 987
Rejestracja: 27 grudnia 2009, 18:12
Tematy: 0
Lokalizacja: O-c
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: jakiii »

Kurde, przestrzeliłeś lizak? ;laughing:

Obrazek

Pozdro.
Dzień bez pykania to dzień przepykany - Zuka Mikume
Awatar użytkownika
Jka
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum
Reactions:
Posty: 5704
Rejestracja: 25 lipca 2003, 11:39
Tematy: 120
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Jka »

jakiii pisze:Kurde, przestrzeliłeś lizak?
No :shame: ale wiertarką :-D bo :
Jka pisze: bo już mam kolejny materiał fotograficzny na ten temat.
Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....
Awatar użytkownika
Iperyt68
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3189
Rejestracja: 03 października 2012, 21:47
Tematy: 9
Lokalizacja: Świętoszów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Iperyt68 »

Witam, pozwolicie, że dorzucę kilka swoich spostrzeżeń. Ze dwa tygodnie temu przyszły do mnie trenażerki i figurki ale dopiero kilku dni temu zacząłem je testować.
Obrazek
Dodam, że z trenażerów zamówiłem same czoła i lizaki. Jako że standardowe nóżki są stanowczo za krótkie, dorobiłem z kątownika zimno-giętego 20mm takie, które mi były potrzebne o rozmiarze od 1600mm do 600mm. I tak to mniej więcej wygląda.
Obrazek
Obrazek
Po kilku strzałach okazało się, że w trenażerach ustawionych na dystansie do ok. 25m popękały magnesy.
Obrazek
Magnesy neodymowe jakkolwiek bardzo mocne są też bardzo kruche. Trzeba temu było zaradzić. Najpierw pomyślałem o podkładce sprężynującej ale okazało się, że też przenoszą drgania i magnes czasami pęka. Zrobiłem podkładki z gumy 1mm.
Obrazek
Po przykręceniu magnesu w ten sposób by nie dotykał blachy czołowej okazało się, że znakomicie zdaje egzamin.
Obrazek
Pomimo wszystko nie zrezygnowałem z taśmy klejącej na tyle trenażera gdyż myślę, że amortyzuje ona uderzenia lizaka o magnes i częściowo chroni przed odłamkami. Dodatkowo wygiąłem lizak w ten sposób by nie dotykał blachy czołowej co ma spowodować (przynajmniej w teorii), że odłamki rozchodzą się na boki bez uderzenia w magnes.
Obrazek
Jak na razie zdaje to znakomicie egzamin bo po tych zabiegach żaden magnes już nie popękał.

Dodatkowo, jak wspomniałem na wstępie, dostałem figurki nowego typu.
Obrazek
Od starych różnią się ocynkowaną podstawą (duży plus dla Spinera !) i unowocześnionym lizakiem.
Obrazek
Obrazek
Uważam, że cynkowanie podstaw to duże udogodnienie i można zapomnieć o ciągle pojawiającej się rdzy, szczególnie na tym elemencie, który ma kontakt z podłożem i wilgocią.
Ostatnio zmieniony 11 czerwca 2014, 22:45 przez Iperyt68, łącznie zmieniany 1 raz.
vivere militare est
Awatar użytkownika
Jka
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum
Reactions:
Posty: 5704
Rejestracja: 25 lipca 2003, 11:39
Tematy: 120
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Jka »

Iperyt68 pisze:Po kilku strzałach okazało się, że w trenażerach ustawionych na dystansie do ok. 25m popękały magnesy.
U mnie stało się to samo, ale nie z magnesami oryginalnymi od Janusza.

Ja do tych Spinnero -Zwierzy z pierwszej partii zamontowałem sobie swoje magnesy, one są znacznie mniejsze od tych Janusza i były za słabe, dałem po 2dwa i w jednej figurce jeden już pękł.

O takie mam te magnesy.

Obrazek

Obrazek

Pomysł z gumką wydaje się dobry, tylko muszę coś odpowiedniego poszukać.
Dzisiaj dałem taka uszczelkę gumową co używa się w baterii od wody i chyba była za gruba bo magnes nie łapał lizaka.

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....
Awatar użytkownika
Iperyt68
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3189
Rejestracja: 03 października 2012, 21:47
Tematy: 9
Lokalizacja: Świętoszów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Iperyt68 »

Hmm, magnesy oryginalne czyli coś ok 15x7,5/4,5x4 to standardowe magnesy neodymowe "pod wkręt" dostępne np na "popularnym serwisie aukcyjnym" za ok 3PLN/sztuka. Swoje "podkładki" wyprodukowałem przy użyciu wycinaków rurkowych (fi7 i fi3mm) oraz gumy o grubości 1mm pozyskanej ze starej dętki od malucha 8-)
Jka pisze:...Dzisiaj dałem taka uszczelkę gumową co używa się w baterii od wody i chyba była za gruba bo magnes nie łapał lizaka.
Jka
Ale tę podkładkę to trzeba dać pomiędzy magnes a płytę czołową (tę z otworami HZ). Następnie magnes przykręcić, tak by nie było luzu ale pozostał widoczny odstęp pomiędzy magnesem i blachą. Mniej więcej tak:
Obrazek

(Edyta: Już mogę :shame: )
vivere militare est
Awatar użytkownika
Jka
Zasłużony dla forum
Zasłużony dla forum
Reactions:
Posty: 5704
Rejestracja: 25 lipca 2003, 11:39
Tematy: 120
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Jka »

Iperyt68 pisze:Ale tę podkładkę to trzeba dać pomiędzy magnes a płytę czołową (tę z otworami HZ)
Tak zrobiłem i nie zadziałało, ale zmierzyłem teraz tą moją uszczelkę i ona ma 4mm grubości, i chyba dla tego wyszło kiepsko, w dodatku te moje magnesy są malutkie, muszę wybrać coś z tego.

Fotka z netu.

Obrazek

One są jak piszesz po 3/4 zł.
Ciekawostka to że te co pokazałem wcześniej były po 1zł. kupiłem 10 sztuk za całe 10zł. za to za przesyłkę zapłaciłem 16zł.

Mam kawałek dętki rowerowej może to się sprawdzi.

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....
Awatar użytkownika
Michaus
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 1394
Rejestracja: 20 maja 2010, 14:04
Tematy: 69
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Moderatorzy globalni

Post autor: Michaus »

Tak się zastanawiam, czy absorber drgań wycięty z podkładki pod mysz nie dałby rady... :roll:
Tę czarną piankę kupowałem na metry w sklepie z hydrauliką siłową i artykułami gumowymi... jako "matę z gumy spienionej" - mikrogumy.

Albo takie coś.
"Nie muszę wyważać drzwi co już zostały wyważone."
Awatar użytkownika
Iperyt68
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3189
Rejestracja: 03 października 2012, 21:47
Tematy: 9
Lokalizacja: Świętoszów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Iperyt68 »

Z mojego doświadczenia najlepiej działa podkładka stosunkowo cienka i o średnicy mniejszej od średnicy magnesu tak by jak największa część magnesu "wisiała" w powietrzu bez kontaktu z blachą czoła trenażera. @Jka daj adres na PW to prześlę Ci trochę tych podkładek (made by Iperyt :wink: ). Mam ich trochę bo jak się rozpędziłem to ze setkę zrobiłem, a potrzebnych mi to tylko dziewięć było.....
Jka pisze:..... muszę wybrać coś z tego....

....One są jak piszesz po 3/4 zł.
Ciekawostka to że te co pokazałem wcześniej były po 1zł. ..
Jka
Jeśli chodzi o wybieranie to uwaga bo znakomita większość z ww to średnicę otworu mają 3,5mm, a śrubka "Spinerowa" to 4mm ma i nie wejdzie, a o rozwierceniu można zapomnieć :!: Szukaj takiego rozmiaru jak podałem wyżej.
Ceny magnesów neodymowych rosną znacząco wraz z ich wielkością. Trzeba też uważać na różnego rodzaju "podróbki", które tracą swoje właściwości po kilku miesiącach. W sprzedaży pojawiają się też magnesy o niższych wartościach natężenia pola magnetycznego (zawierające mniejsze domieszki neodymu czyli tańsze) stąd różnice w cenach.
vivere militare est
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Testy sprzętu - Wiatrówki”